DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 34 z 193
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 193
 #883000  autor: jarekt
 17 sie 2016, 13:39
Trochę się nieprecyzyjnie wypowiedziałem bo te 7zł to tak jak napisał Karlos 1zł+6zł ale Play/RBM niekonsekwentnie nazwali ten starter RBM7 (sugerując jakoby 7zł było na głównym).

Ale takich kwiatków w Play/RBM jest więcej. Wspomniana przeze mnie oryginalna taryfa RBM czyli RBM na Kartę (RBM1) tak się właśnie przedstawia w Play24 ("RBM na Kartę") i tak występuje w regulaminach Play ale już po wpisaniu kodu *111*49*1# (aby sprawdzić jaką mamy taryfę) na takim starterze otrzymujemy "RBM na Kartę 7" - co jest bardzo mylące i jest błędem bo taka taryfa nie występuje nigdzie w regulaminach/cennikach Play/RBM - z tego chyba powodu niektórzy tą oryginalną taryfę RBM1 nazywają (wg mnie błędnie) "gołą RBM7".
 #883078  autor: 3G
 17 sie 2016, 21:04
mn9 pisze:Wczoraj przeniosłem z Orange numer do RBM bez najmniejszego problemu
W którym salonie?
surface123 pisze:Nie da sie przeniesc z innej sieci do innego RBM niz RBM7 NMP
Bzdura. Byłem w kilku salonach i w każdym mieli tylko karty RBM Energy - i tylko na takie przenoszą.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #883081  autor: adik
 17 sie 2016, 21:12
startery RBM, a karty do migracji to 2 zupełnie inne rzeczy, te pierwsze to oczywiśćie Energy, natomiast te drugie są zupełnie inne i w nich przenoszą do RBM 7 MNP.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #883108  autor: Bohann
 18 sie 2016, 01:30
1. Przeniesienie numeru z innej sieci do tej taryfy RBM 7 MNP kosztuje coś, czy jest całkowicie darmowe? Pytam na wszelki wypadek, bo Play musi "wyłożyć" starter Red Bulla z własnej kieszeni.

2. Ktoś chyba wcześniej pisał, że w taryfie RBM 7 MNP doładowanie za 50 zł przedłuża ważność konta o 150 dni, prawda to? Jeśli tak, to czy można tam włączyć DIL?

3. Czy po przejściu już z RBM 7 MNP do RBM 5 z zachowanym RWK, trzeba co miesiąc włączać jakiś pakiet internetowy, aby móc korzystać z DIL, czy może pakiet po pierwszym doładowaniu będzie aktywny tak długo jak RWK? Jeśli trzeba włączać to najlepiej jaki i za ile?
 #883123  autor: bolek2004
 18 sie 2016, 08:57
1. Całkowicie darmowe
2. Tak 150 dni, ale DIL w tej taryfie nie uruchomisz. DIL działa już tylko w rbm5 i oryginalnych starterach rbm I które są nie do dostania.
3. Rwk będzie ale MB za doładowanie mają swoją ważność zależnie za ile planujesz doładować, jak się skończy ich ważność to musisz wykupić inny pakiet. W rbm5 najtańszy to 600mb za 5zł.
 #883143  autor: Marek_G
 18 sie 2016, 10:31
Trochę wam się wetnę w dyskusję ale nie chcę zakładać nowego tematu z powodu drobnej sprawy.
Dzisiaj kończył mi się 30-dniowy okres ważności DIL-a. Chciałem aktywować go ponownie o 3 rano, nie dało się bo DIL był jeszcze aktywny. Dopiero po 7 dało się włączyć ponownie.
Poza tym zdarzało mi się włączać tą promocję nawet i po południu ale gdy mijał ten 30-dniowy okres ponowna aktywacja była możliwa gdzieś pomiędzy 3:00-6:00.
W związku z tym moje pytanie, ktoś sprawdził o której godzinie w końcu wyłącza się DIL?
 #883145  autor: bolek2004
 18 sie 2016, 10:34
Nie wiem jak DIL ale przy innych pakietach playowych jest różnie, kiedyś mogłem aktywować zaraz po północy, teraz ten sam pakiet mogę uruchomić ostatniego dnia ale dopiero koło 7-8 rano. Czasem udawało się wcześniej także nie ma na to reguły.
 #883252  autor: 3G
 18 sie 2016, 23:45
adik pisze:startery RBM, a karty do migracji to 2 zupełnie inne rzeczy, te pierwsze to oczywiśćie Energy, natomiast te drugie są zupełnie inne i w nich przenoszą do RBM 7 MNP.
Kurde następny... Rozumiesz, że byłem w 4 czy 5 salonach i TYLKO na Energy chcieli mnie przenieść? W kolejnym mieli kartę starą 7, ale nie mogli mnie na nią przenieść.
JUż to kilka razy tu pisałem i ciągle ktoś wyskakuje z takimi bzdurami.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #883271  autor: Bohann
 19 sie 2016, 03:47
A jak jest, jeśli nie będę chciał nic kombinować z RWK i DIL, a po prostu będę normalnie korzystał z tego oficjalnie dostępnego startera ze strony Red Bulla "RED BULL MOBILE NA KARTĘ 9 ZŁ", czy wtedy bez kombinowania, trzeba w tej taryfie co miesiąc włączać jakiś pakiet internetowy, aby móc korzystać z DIL, czy może ten pakiet po doładowaniu (50 zł) będzie aktywny, tak samo długo, jak ważność połączeń wychodzących (100 dni)?
 #883284  autor: reboot
 19 sie 2016, 09:03
Bohann - tak, dokładnie :) 50 zł przedłuża konto o 100 dni, jednocześnie dodając 2 GB ważne również 100 dni. Zatem nie musisz włączać żadnych pakietów - wystarczy tylko raz na 100 dni doładować konto.

WKS
 #883285  autor: njuken
 19 sie 2016, 09:09
3G pisze:
adik pisze: Rozumiesz, że byłem w 4 czy 5 salonach i TYLKO na Energy chcieli mnie przenieść? W kolejnym mieli kartę starą 7, ale nie mogli mnie na nią przenieść.
JUż to kilka razy tu pisałem i ciągle ktoś wyskakuje z takimi bzdurami.
Zależy na kogo się trafi! Trafiłem na normalny salon, nie było startówek 7 , to zamówili :)
Dzisiaj już drugi numer przeniosłem na RBM 7 MNP
 #883409  autor: jarekt
 19 sie 2016, 19:26
3G pisze:
adik pisze:startery RBM, a karty do migracji to 2 zupełnie inne rzeczy, te pierwsze to oczywiśćie Energy, natomiast te drugie są zupełnie inne i w nich przenoszą do RBM 7 MNP.
Kurde następny... Rozumiesz, że byłem w 4 czy 5 salonach i TYLKO na Energy chcieli mnie przenieść? W kolejnym mieli kartę starą 7, ale nie mogli mnie na nią przenieść.
JUż to kilka razy tu pisałem i ciągle ktoś wyskakuje z takimi bzdurami.
3G,adik: nie chcę Was znowu denerwować ale wysłuchajcie mnie co mam Wam do powiedzenia (i innym pewnie też).

Można przenosić numer do RBM Energy. Więc mogą być też specjalne startery do przenosin do RBM Energy (mogą mieć taki tekst na starterze, ale mogą być też po prostu np. całe białe - nie wiem jak wyglądają bo ich nigdy nie widziałem). Ale o co chodzi? Ano o to, że da się przenieść do RBM Energy ale do ABONAMENTU (jest na to nawet kilka regulaminów i wraz z każdą nową promocją abonamentu RBM Energy, pojawia się nowy regulamin w którym jest mowa - lub nie - o możliwości przeniesienia się od innego operatora do RBM Energy do tej nowej promocji).

I teraz tak. Wiadomo jak salony Play patrzą na prepaidowców, szczególnie teraz, szczególnie prepaidowców RBM, którzy ciągle "trują" w salonach o RBM7 :) zamiast kupić abonament w Play lub w ostateczności abonament w RBM.

I taki pracownik salonu, odpowiednio przecież "przeszkolony" mówi, że może przenieść ale do RBM Energy (przy czym nie wspomina nic o abonamencie jeszcze wtedy) i być może nawet pokazuje wtedy ten odpowiedni starter do przenosin do takiej taryfy no i każdy zainteresowany RBM7 wychodzi wtedy z salonu i salon ma spokój.

Może to być oczywiście celowe takie działanie (pracownik wie że głęboko na zapleczu jest kilka specjalnych kart RBM7, albo że może je po prostu zamówić gdyby akurat ich nie było), ale może to być i niewiedza pracownika, który myśli że przenosić do RBM to tylko można do Energy i tylko do abonamentu.

Jest tylko jeden regulamin do przenoszenia numerów od innych operatorów do RBM na kartę. I w nim jest jasno napisane, że otrzymujesz najstarszą taryfę "RedBull Mobile na Kartę" (50zł daje 150 dni) w skrócie RBMnK albo RBM i że na start dostajesz 7zł (1+6). W ten sposób pełna nazwa lekko zmodyfikowanej taryfy to "RedBull Mobile na Kartę 7 MNP" lub "RBMnK7 MNP" albo krótko i forumowo "RBM7 MNP" (MNP to oznaczenie, że numer jest z przeniesienia).

I teraz ciekawa sprawa. Gdyby zlecić w salonie przeniesienie z innej sieci do RBM NA KARTĘ i jeśli pracownik znowu (czy pierwszy raz) zaproponuje, że może tylko do RBM Energy to ja bym się w ramach eksperymentu zgodził. Co się wtedy stanie? Jest kilka możliwości, powiedzmy 4 (eksperyment przeprowadzamy na nieistotnym dla nas numerze np. darmowym starterze od Virgin).

Wariant 1. Pracownik po skończeniu wpisywania danych podsuwa Ci umowę przeniesienia do RBM Energy na ABONAMENT - wiadomo, to nas (chcących do RBM7 na kartę) nie interesuje (pomijam, ze to próba oszustwa przez konsultanta) i odmawiamy i nie podpisujemy (należy pamiętać aby zwrócić konsultantowi uwagę, że chcemy przenieść się do RBM Energy na kartę a nie abonamentu). Wariant jest dość prawdopodobny.

Wariant 2. Pracownik próbuje nas przenieść do RBM Energy na Kartę wykorzystując pusty starter MNP "RBM Energy na Abonament". System odmawia (wykrywa nieodpowiedni starter). Wariant jest dość prawdopodobny.

Wariant 3. Pracownik próbuje nas przenieść do RBM Energy na Kartę wykorzystując pusty starter MNP "RBM Energy na Abonament". System starter przepuszcza (jest mu wsio ryba jaki starter mu się poda byle był to starter dla MNP). Po przeniesieniu i aktywacji startera otrzymujemy magiczną taryfę (której jeszcze nikt nie widział, nawet ja :) ) "RBM Energy na Kartę X MNP" (gdzie X to liczba złotówek jaką otrzymamy łącznie na start ale ja nie wiem ile, dlatego wstawiłem X). Wariant jest bardzo mało prawdopodobny.

Wariant 4. Pracownik próbuje nas przenieść do RBM Energy na Kartę (no bo taki ma starter i "wie", że tylko do RBM Energy można no i ciągle o tym Energy gada przecież jak napisał 3G) wykorzystując pusty starter MNP "RBM Energy". System starter przepuszcza (jest mu wsio ryba jaki starter mu się poda byle był to starter dla MNP). Po przeniesieniu i aktywacji startera otrzymujemy właściwą taryfę "RedBull Mobile na Kartę 7 MNP" (no bo jak napisałem jest tylko jeden regulamin dla przenoszących numer do RBM na kartę i dla systemu bilingowego nie ma znaczenia co gada konsultant w salonie). Wariant jest prawdopodobny (i przez nas pożądany :) ).

Kto pierwszy spróbuje? Czy znowu ja mam to zrobić?
 #883433  autor: 3G
 19 sie 2016, 21:15
njuken pisze:Trafiłem na normalny salon, nie było startówek 7 , to zamówili :)
Dzisiaj już drugi numer przeniosłem na RBM 7 MNP
OK, gdzie i kiedy? Już kolejna osoba pisze, że przeniosła, ale nikt nie wskazał konkretnego salonu.
Cały czas czekam na potwierdzenie, że TERAZ jest to możliwe, a nie miesiąc czy dwa miesiące temu.

JArek - widać niedokładnie czytałeś co pisałem już kilka razy tutaj. Że Ci się chciało tyle klepać...
Tak w skrócie - nie ma mowy nigdy (w moim przypadku) o abonamencie, bo ja od razu mówię, że chcę prepaid. Po drugie - jak nie mają kart RBM7 to nie możesz przejśc na RBM7. I nie to, że okłamują tylko pokazywali mi na kompie takie jakby rozwijane pole wyboru i tam stało jak wół coś tam z Energy. Wątpię by to się przeniosło na RBM7 MNP. Wątpię też by mieli pochowane na zapleczu odpowiednie karty. Oni zawsze je mają razem (a właściwie obok) z tymi playowymi.
Kolejna rzecz to owszem - jest namawianie na abonament zawsze, ale bez przesady - już parę numerów przenosiłem i nie było problemu ostatecznie bym do prepaida poszedł.

Ale przede wszystkim inny problem spotkałem, szkoda, że jakoś nikt się do niego nie ustosunkował. Rzecz w tym, że jak już spotkałem salon z odpowiednimi kartami, pani wklepała numer karty to nie mogła przejść dalej, bo w polu, gdzie wybierają taryfę (?) widziałem wyraźnie "oferta niedostępna". Na tej podstawie wnioskuję, że nie da się już przenieść do RBM7 MNP, a jedynie do Energy na nowszej karcie tak jak proponuje większość salonów. Chyba babka nie klikła czegoś specjalnie żeby się nie dało?

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #883438  autor: adik
 19 sie 2016, 21:31
Gdyby przenosili do innej taryfy to musiałby być nowy regulamin migracji a takowy nie istnieje, ja swoje 2 numery przenosiłem po zamówieniu specjalnym starterów do migracji bo żaden nie działał, dzięki zgłoszeniu na play24.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #883444  autor: jarekt
 19 sie 2016, 21:45
3G: wątek trochę obumiera, miałem trochę czasu no to postanowiłem trochę poklepać w te klawisze :) . I fakt - nie przeczytałem wszystkich Twoich postów w temacie przenosin do RBM7MNP (może kilka i akurat nie dotyczyły RBM7MNP - jestem tu w sumie nowy i nie jestem w stanie wszystkiego czytać).

W każdym razie pozostaje eksperyment do przeprowadzenia w wariancie 3/4: przejść do RBM Energy na Kartę MNP - jakkolwiek to się będzie w Play24 nazywało. I ja to zrobię bo mnie to akurat bardzo ciekawi. W dodatku nie ma regulaminu (podstawy prawnej) do takiej migracji (cały czas obowiązuje i jest aktualny regulamin migracji do RBM7MNP) więc tym bardziej jestem ciekawy. A może to wszystko to takie dziecinne zabiegi Play aby zniechęcić wszystkich do taryfy RBM7MNP bo wiadomo jakie ona korzyści daje?

Żeby tylko u mnie w mieście też mnie chcieli przenieść do RBM Energy na Kartę hehe. W poniedziałek/wtorek spróbuję.

Nie, jutro już spróbuję :)
 #883677  autor: njuken
 21 sie 2016, 20:41
zapytanie pisze:Taki starter RBM 5 do DIL'a [50 zł na 100 dni] będzie właściwy?
http://allegro.pl/play-internet-lte-na- ... 55099.html
Dokładnie, po doładowaniu za 50 zł ważność konta to 100 dni.

Najkorzystniej wyjdzie przeniesienie z innej sieci do RBM 7 MNP

Po migracji do RBM 5 po wcześniejszym włączeniu bonusu za rejestrację za 30 zł mamy DIL'a na rok :)
  • Strona 34 z 193
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 193
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 193