DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 6 z 37
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 37

 #88452  autor: Pawrzes
 25 lip 2006, 19:18
martins pisze:Czyzby w tak taku sie wreszcie przebudzili? Oby nie :( Dzwonili do mnie z ery jak bylem na zakupach, brat odebral. Pytali o wlasciciela i powiedzieli ze zadzwonia wieczorem. Czy mam sie juz bac? Czy to koniec mojego bonusa?
Uuuu... Może chodzi o co innego.... 2 lata temu zadzwonili mi na nr Simplus w którym był debet 8 zł, pytali się tylko czy jestem uzytkownikiem tego nr i od kiedy a zarejestrowany nie byłem i to wszystko... Może chcieli Ci coś zaproponować? Hm...

Pozdrawiam

 #88462  autor: martins
 25 lip 2006, 19:51
jak zadzwonia to napisze o co chodzilo. A co do bonusa to nie przesadzam.Nabilem 550 minut. Przekierownia na poczte juz sa wylaczone. Tyle mi starczy :) A jesli to rzeczywiscie chodzi o bonus to przeciez korzystalem tylko z dostepnej poczty glosowej. To nie moja win a ze maja tam jakas usterke :) Moze chca mi cos zaproponowac, bo saldo mojego konta tez jest godne pozazdroszczenia :)

 #88503  autor: D@rio
 25 lip 2006, 22:17
krzysp pisze:Aby nie męczyć się z naciskaniem klawisza co kilka minut można po prostu nagrać ton DTMF klawisza zero do pliku wav/mp3/wma (nie ważne, byle mp3 player czytał) następnie np. 45 sekund ciszy. I tak spreparowany track zapętlić w odtwarzaczu mp3 przykładając słuchaweczkę do mikrofonu telefonu. Działa, czasami trzeba poekspeymentować z pozycją słuchawki i głośnością. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w roli odtwarzacza mp3 wykorzystać komputer.

Pozdrawiam i życzę Wam powodzenia w doładowywaniu bonusa.
Zbyt proste aby było prawdziwe. Tego jestem więcej niż pewny. To nie zadziała. Tony DTMF w architekturze sieci GSM się WYSYŁA. A więc żadne tutaj, nagranie takiego tonu i przyłożenie do słuchawki nie zadziała. Bo to nie na tym polega. Cała tonacja DTMF ma swoją architekturę działa i pewne zasady sygnalizacji. Nie bądźmy naiwni....

co do Bonusa: coś Wam powiem. Tak naprawdę działacie na szkodę sieci i nie trudno to Wam udowodnić. A są to straty finansowe dla PTC sp. z.o.o. A dlaczego Wam to łatwo udowodnić? Bo na czym polega to Wasze korzystanie z poczty głosowej? Ani nie odsłuchujecie wiadomości, ani nich nie wysyłacie...cały czas odsłuchujecie powitanie. Na bazie tonacji DTMF można to wyczytać jakie ruchy robicie. Wykorzystujecie błąd w systemie PTC sp.z.o.o dla osiągnęcia korzyści finansowych...a na to jest paragraf. W dodatku można się doczepić robienia tzw. sztucznego tłoku w sieci. Tyle z mojej strony...ale ja nie chcę straszyć ;)

Obrazek

 #88514  autor: przemek910
 25 lip 2006, 22:58
A mnie już nabijanie era jednostek nie działa ... :( :?

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #88518  autor: patyk
 25 lip 2006, 23:04
kindzior pisze:A mnie już nabijanie era jednostek nie działa ... :( :?
Wez Kindzior nie strasz ...

Idea - Łączy z ludźmi !

 #88520  autor: krzysp
 25 lip 2006, 23:10
D@rio pisze: Zbyt proste aby było prawdziwe. Tego jestem więcej niż pewny. To nie zadziała. Tony DTMF w architekturze sieci GSM się WYSYŁA. A więc żadne tutaj, nagranie takiego tonu i przyłożenie do słuchawki nie zadziała. Bo to nie na tym polega. Cała tonacja DTMF ma swoją architekturę działa i pewne zasady sygnalizacji. Nie bądźmy naiwni....
Ton DTMF to nic innego jak dźwięk o odpowiedniej częstotliwości. Można go wygenerować czymkolwiek, np. pierwszym z brzegu appletem Javy. Zasady określają jak długo taki ton powinien trwać, i jak długie powinny być przerwy pomiędzy poszczególnymi tonami. Niekóre telefony oferują opcję typu "Wyślij ton DTMF". To nic innego jak wysłanie właśnie serii dźwięków o odpowiednich dla danych cyfr i znaków częstotliwości, z odpowiednimi przerwami. Proponuję połączyć się z jakimś serwisem automatycznym i potestować powyższy applet, zapewniam Cię że działa!
D@rio pisze: co do Bonusa: coś Wam powiem. Tak naprawdę działacie na szkodę sieci i nie trudno to Wam udowodnić. A są to straty finansowe dla PTC sp. z.o.o. A dlaczego Wam to łatwo udowodnić? Bo na czym polega to Wasze korzystanie z poczty głosowej? Ani nie odsłuchujecie wiadomości, ani nich nie wysyłacie...cały czas odsłuchujecie powitanie. Na bazie tonacji DTMF można to wyczytać jakie ruchy robicie. Wykorzystujecie błąd w systemie PTC sp.z.o.o dla osiągnęcia korzyści finansowych...a na to jest paragraf. W dodatku można się doczepić robienia tzw. sztucznego tłoku w sieci. Tyle z mojej strony...ale ja nie chcę straszyć ;)
Po części masz rację. Jest to wykorzystywanie usługi niezgodnie z jej przeznaczeniem. Pamiętam, gdy ładne kilka lat temu, gdy w Erze był ryczałtowy WAP ludzie stawiali sobie tunele internetowe właśnie po WAPie. I za 10 PLN miesięcznie korzystali z powolnego internetu na komputerze. Komunikatory śmigały. Stały dostęp do sieci nie był jeszcze wtedy powszechny, zwłaszcza w małych miejscowościach. Więc niektórzy skorzystali. Wracając jednak do tematu to Era może po prostu tak zdobytego Bonusa nie doliczyć. Nikogo po sądach, za kilkaset minut po kilkanaście groszy po sądach włóczyć nie powinni.

Pozdrawiam

 #88538  autor: D@rio
 25 lip 2006, 23:51
Krzysp: dzieki za link. Obiecuje że się pobawię w najbliższych dniach, przetestuję i zobaczę. Zgadza się z tym co napisałeś, wszystko to prawda tylko zastanawiam się że to działą przez mikrofon...przecież mikrofon ten w telefonach komórkowych nie jest jakimś profesjonalnym, studyjnym urządzeniem i nie ma co się oszukiwać że tak świetnie nie przeonsi dźwięku...on też przenosi dźwięki z danego zakresu częstotliwości jakby nie patrzeć delikatnie je zniekształcając :? a to, na czym Ty napisałeś, "Wyślij DTMF", owszem, jest taka fukcja, sam ją mam w swojej Nokii tylko że to telefon generuje ton bez użycia mikrofonu...chyba mój rozum nie jest w stanie tego ogarnąć tak teoretycznie...

UPDATE:
Krzyś, co do BONUSA i sądów. Coś Ci powiem bo w tym temacie jestem na bierząco. Wierz mi że Era obecnie prowadzi najwięcej spraw sądowych z wszystkich operatorów z tytułu nie płatności za usługi telekomunikacyjne na rzecz PTC sp. z.o.o. ;)

Obrazek

 #88560  autor: krzysp
 26 lip 2006, 00:29
D@rio pisze:Krzysp: dzieki za link. Obiecuje że się pobawię w najbliższych dniach, przetestuję i zobaczę. Zgadza się z tym co napisałeś, wszystko to prawda tylko zastanawiam się że to działą przez mikrofon...przecież mikrofon ten w telefonach komórkowych nie jest jakimś profesjonalnym, studyjnym urządzeniem i nie ma co się oszukiwać że tak świetnie nie przeonsi dźwięku...on też przenosi dźwięki z danego zakresu częstotliwości jakby nie patrzeć delikatnie je zniekształcając :? a to, na czym Ty napisałeś, "Wyślij DTMF", owszem, jest taka fukcja, sam ją mam w swojej Nokii tylko że to telefon generuje ton bez użycia mikrofonu...chyba mój rozum nie jest w stanie tego ogarnąć tak teoretycznie...
Oczywiście są pewne zniekształcenia. Należy pamiętać, że tony DTMF mogą być również przesyłane przez analogowa sieć telefoniczną. Różnica w częstotliwościach tonów poszczególnych znaków jest na tyle duża, że system bezproblemowo to wychwyci.

Jeśli chodzi o funkcję wysyłającą tony DTMF dostępną z menu telefonu to sprawa jest prosta. Naciskając klawisz wysyłasz ton odpowiedniego znaku przez czas w ktorym trzymasz wciśniety klawisz i dodatkowo zwykle słyszysz go w słuchawce. Wybierając np. "Wyślij ton DTMF" wpisujesz sekwencje którą chcesz przesłać, akceptujesz a następnie telefon generuje tony odpowiednich znaków i przesyła je wprost do odbiorcy nie odtwarzając ich. Możesz to łatwo sprawdzić empirycznie. Po prostu zestaw połączenie z dowolnym telefonem, i prześlij tony DTMF korzystając z funkcji dostępnej w menu. W drugim telefonie usłyszysz charakterystyczne "piski".
D@rio pisze: Krzyś, co do BONUSA i sądów. Coś Ci powiem bo w tym temacie jestem na bierząco. Wierz mi że Era obecnie prowadzi najwięcej spraw sądowych z wszystkich operatorów z tytułu nie płatności za usługi telekomunikacyjne na rzecz PTC sp. z.o.o. ;)
Akurat nie mam z tym do czynienia. Jednak tutaj do w gre wchodzi post-paid i nieuregulowane należności za usługi, które były świadczone. W przypadku pre-paida płacimy z góry, i to operator powinien zadbać aby w momencie wyczerpania się opłaconej kwoty zaprzestać świadczenia usług. Spotkałeś się z jakimś przypadkiem dochodzenia należności przez operatora, gdy użytkownik zrobił na zarejestrowanym pre-paidzie saldo ujemne? Mają w ogóle prawo "ścigać" takiego użytkownika?

Pozdrawiam

 #88561  autor: przemek910
 26 lip 2006, 00:33
Robię wszstko ok! rano nabijłem erajednostek do 137 ! wczoraj wieczorem bylo 102 :!: teraz wieczorem chcialem nabic po pol godzinie polaczenia odebranego z poczty sprawdzilem ile mam i nadal 137 !! czyzby to koniec? odkryli blad tak jak błąd z GPRSem?

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #88562  autor: patyk
 26 lip 2006, 00:34
u mnie bonusik dziala bez zarzutow :D wlasnie doliczyli mi 32 minuty :D

Idea - Łączy z ludźmi !

 #88563  autor: przemek910
 26 lip 2006, 00:35
moze mi sie cos zrypalo ale nic z nim nie robilem a wczoraj nabilo 35 erajednostek!

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #88565  autor: heyman
 26 lip 2006, 00:54
Nic się nie zrypało tylko teraz coraz częściej nalicza te erajednostki z dużym opóźnieniem(czasami nawet kilku-godzinnym).Miałem już taką samą sytuację kilkakrotnie i podobnie myślałem?.Sprawdzałem następnego dnia i zostały normalnie naliczone.Pozdrawiam Cię kindzior :lol: :wink:

 #88569  autor: Pawrzes
 26 lip 2006, 01:30
Do martinsa chyba nie zadzwonili....

A mi też normalnie nalicza i nawet bez opóźniej, oby tak dalej :D


P.S. To niestety mój ostatni post w tym miesiącu bo wyjeżdżam rano w Beskid Sądecki i Pieniny, nie będę miał dostepu do netu...

Udanych wakacji życzę wszystkim i pozdrawiam :-)

Pozdrawiam

 #88570  autor: D@rio
 26 lip 2006, 02:43
No ciekawe. Niech Martins coś napisze.

Krzysp: prawo to mają, zwłaszcza jeśli użytkownik jest zarejestrowany ale w praktyce tez się nie spotkałem aby jakiś pre-paid był ścigany. No pomijająć awarię platformy pre-paid w Plusie gdzie było parę afer i nabijania na grube tysiące. Choć w sumie jak ktoś by się wkurzył to tych co mają już nabite po 2000 EraJednostek można by było ścigać ;)

Obrazek

 #88595  autor: marcin444
 26 lip 2006, 09:29
No niestety chyba coś kombinują bo dzwoniąc na swój numer lektor mówi: "usługa jest chwilowo niedostępna". Szkoda :?

 #88630  autor: martins
 26 lip 2006, 11:40
Dzwonili. Tylko, ze nie zdazylem odebrac bo konczylem hamburgera :( Ja to mam naprawde pecha. I tyle sie dowiedzialem. :smt009 Moze jeszcze zadzwonia. Bo jesli nie to pewnie to dotyczylo czegos innego. Zaczynam zalowac ze zarejstrowalem nr. Ale to tylko dlatego ze w przyszlosci zamierzam sie przeniesc do simplusa jesli juz bedzie wszystko OK.

Dodano 12:57
No i zadzwonili jeszcze raz (przed chwila) Nie daja za wygrana ;) Niepotrzebnie spanikowalem. Pani byla bardzo mila i zaproponowala mi wlaczenie mega pakietu minut za 50 zl, na co oczywiscie jako przykladny uzytkownik sie zgodzilem :) :) Ale bonusa juz nie nabijam. Wystarczy tego dobrego.

 #88745  autor: K@mil
 26 lip 2006, 15:44
A mi dzisiaj doładowali ogromną porcje Erajednostek :mrgreen:

Mam pytanie ile można mieć maksymalnie Erajdnostek na koncie??

 #88751  autor: przemek910
 26 lip 2006, 15:46
2000

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #88752  autor: D@rio
 26 lip 2006, 15:48
martins pisze:Dzwonili. Tylko, ze nie zdazylem odebrac bo konczylem hamburgera :( Ja to mam naprawde pecha. I tyle sie dowiedzialem. :smt009 Moze jeszcze zadzwonia. Bo jesli nie to pewnie to dotyczylo czegos innego. Zaczynam zalowac ze zarejstrowalem nr. Ale to tylko dlatego ze w przyszlosci zamierzam sie przeniesc do simplusa jesli juz bedzie wszystko OK.

Dodano 12:57
No i zadzwonili jeszcze raz (przed chwila) Nie daja za wygrana ;) Niepotrzebnie spanikowalem. Pani byla bardzo mila i zaproponowala mi wlaczenie mega pakietu minut za 50 zl, na co oczywiscie jako przykladny uzytkownik sie zgodzilem :) :) Ale bonusa juz nie nabijam. Wystarczy tego dobrego.
Przyznaj się że były momento kiedy miałeś gorąco w czterech literach :mrgreen: haha :smt005 :mrgreen: ;) dżołk ;)

Obrazek

 #88765  autor: patyk
 26 lip 2006, 16:02
Ale można mieć maksymalnie na koncie tak ogólnie 2000 ?? czy jak drugi raz uzbieram 2000 to bedzie 4000 ?

Idea - Łączy z ludźmi !
  • Strona 6 z 37
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 37
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 37