DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 41 z 193
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 193
 #890802  autor: 3G
 09 paź 2016, 22:18
Pakiet jakiś musisz mieć żebyś miał pełną prędkość, więc cykliczny jest ok i jest Ci potrzebny. Oczywiście włączasz go dopiero po zmianie taryfy na RBM5.
To, że masz już zarejestrowany nie ma znaczenia - bonus się należy i to jest kluczowe - dostaniesz RWK. Potem migracja na RBM5 - KONIECZNIE TAKA KOLEJNOŚĆ! Potem włączysz DIL.
Kasa na koncie głównym nie przepada przy zmianie taryfy.
Żeby uruchomić darmowe LTE musisz mieć na koncie min. 30zł.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #890803  autor: Majek7
 09 paź 2016, 22:23
a powiedzcie mi, czy jak w salonie play przenoszą numer z innej sieci do rmb do taryfy rbm7mnp to normalnie jak mi dadzą nowy starter rmb, nie ten 'starszy' ale będę miał numer w ofercie takiej jak piszę, to po przeniesieniu numeru, akytywacji bonusów i migracji do RBM5 odpale DIL normalnie? Mam tę wątpliwość tylko wobec faktu, że w regulaminie piszą iż wszystkie bonusy przy zmianie taryfy przepadają, a nie chciałbym znowu tracić kasy jak kasy, ale i czasu na wizyty w salonie i przenoszenia, by okazało się że to na darmo wszystko. Kluczowe jest tylko przeniesienie numeru na kartę do taryfy RBM7MNP tak? Czy starter też ma znaczenie jednak, który dostanę w salonie po przeniesieniu numeru na przykład z orange?
 #890810  autor: garfield-
 09 paź 2016, 23:34
1. przenosisz,
2. odpalasz bonus
3. przenosisz sie do rmb5
4. odpalasz DIL
5. doładowujesz za 50 zeta.
 #890812  autor: Majek7
 09 paź 2016, 23:46
punkt ostani rozumiem, że 30zł na stan kotna do DIL wymagany, a pozostałe 20 na 4pakiety po 5zł? bo jeśli to ma znaczenie tylko do przedłużenia stanu konta doładowaniem za 50pln na 100dni, to trochę 'bez sensu' dla mnie, gdyż w połowie listopada kończy mi się DIL na starym numerze przeniesionym jeszcze z migracji przez fakt i RWK z tego tytułu.
Tak więc jak to tylko ma mi przedłużyć na przenoszonym numerze ważność konta doładowanie za 50zł po całm zamieszaniu, to szkoda czasu i zachodu bo to samo uzykam robiąc skarbonkę doładowaniem za 50 obecnego numeru z kończącą się ważnością konta (tylko to się nie kalkuluje mi, bo z opłat 5zł miesięcznie za pakiet 600mb do dil robi się 50/3=+15zł miesięcznie przy robieniu skarbonki doładowaniem)
Jeśli sie myle, napisz tylko że tak jest by wyprowadzić mnie ewentualnie z błędnego rozumowania.
 #890857  autor: bolek2004
 10 paź 2016, 13:52
Majek7 pisze:Jeśli sie myle, napisz tylko że tak jest by wyprowadzić mnie ewentualnie z błędnego rozumowania.
Możesz doładować za mniej ważne żeby było 30 zł. Ale wtedy zwykły pakiet netu który jest wymagany przy dil będzie ważny tylko 30 dni, więc potem będziesz i tak co miesiąc musiał wykupować 600MB za 5zł. A doładowanie za 50zł nie wydłuży ważności konta o 100 dni bo już będziesz miał roczną ważność konta z bonusu za rejestrację.
Ale doładowanie za 50zł jest najlepsze bo wtedy na 100 dni będziesz miał pakiet netu który jest wymagany do korzystania z Dil. potem uruchamiasz z tych 50zł pakiety 600mb za 5zł do 30zł. A potem znowu doładowanie.
Daamian pisze:A jesli najpierw przeniose a potem aktywuje bonus?
Dalej nie rozumiesz, masz gotową solucje i dalej źle.
Jeśli zmienisz na rbm5 i dopiero aktywujesz bonus to nie będziesz miał rocznej ważności konta.
Więc dlatego ważna jest kolejność o czym jest tam w poście wyraźnie napisane. Czytaj uważnie co pisze.
 #890865  autor: garfield-
 10 paź 2016, 14:57
Majek7, Daamian :
nie uzyskasz RWK na dotychczasowej karcie(RBM5) z bonusa. Cała ta akcja-operacja jest właśnie po RWK. ... , ale możesz dalej jechać na "starej" karcie - 50PLN co 90 dni.

Podsumowując: RWK robicie w 7MNP i przenosicie się do RBM5, a dalej już wiecie
 #890909  autor: Majek7
 10 paź 2016, 23:16
bolek2004 pisze: Możesz doładować za mniej ważne żeby było 30 zł. Ale wtedy zwykły pakiet netu który jest wymagany przy dil będzie ważny tylko 30 dni, więc potem będziesz i tak co miesiąc musiał wykupować 600MB za 5zł.
Czyli po prostu lepiej po zrobieniu procedury i posiadaniu RWK już w RMB5 doladowac za 50zł konto jednorazowo, bo z doładowania pakiet danych konieczny do DIL będzie ważny 100dni tak? Nie do końca rozumiem temat, pozwala to uniknąć przez pierwsze 90dni konieczności włączania pakietów danych 600mb za 5zł, bo cały czas będzie 'aktywny' jakiś (jaki?) pakiet danych za doładowanie 50zł numeru już w RBM5 z RWK tak?
 #890950  autor: jarekt
 11 paź 2016, 12:23
Możliwe, że to już oficjalny koniec przenoszenia do RBM7MNP:
Play4You, Dzisiaj, 11:47 pisze:Witaj, migrujemy na Taryfę Red Bull Mobile Energy nie ma możliwości przeniesienia numeru na wskazaną przez Ciebie Taryfę (RBM 7 MNP).
Wachnia, Dzisiaj, 11:50 pisze:a dlaczego nie ma takiej możliwości ?
Play4You, Dzisiaj, 12:01 pisze:Ponieważ, jest to stara Taryfa obecnie przenosimy numery do wskazanej przeze mnie Taryfy.
https://forumplay.pl/showthread.php/404 ... post374664

Ale możliwe również, że to tylko tzw. "błędna wiedza" konsultanta z forum Play.
 #890958  autor: Gregrin
 11 paź 2016, 13:00
Z ciekawości zajrzałem na stronę i w zakładce z taryfa RBM II zachęcają do przenoszenia na energy
ZMIEŃ TARYFĘ 9 zł NA NOWĄ 5 zł WPISUJĄC KOD: *163*99#
Wiec coś może być na rzeczy...
 #890994  autor: 3G
 11 paź 2016, 17:08
Zmień taryfę na nową to już chyba dawno wisi.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #891041  autor: loker
 11 paź 2016, 22:21
Coś ostatnio bardzo spadła mi przepustowość LTE w RMB, często wręcz się internet zawiesza. Czyżby zmuszenie użytkowników do zaprzestania korzystania z usługi?
 #891045  autor: Majek7
 11 paź 2016, 23:00
Mam podobnie, tj od kilku dni przynajmniej raz dziennie mi 'mrozi' internet, przy ikonie wifi na pasku pojawia się 'brak internetu', a lampki w routerze się święcą tak jak trzeba. Konieczny reset połączenia chyba że czekałbym ok minuty na samoczynne może nawiązanie połączenia i naprawę. Nie mówiąc o fatalnych prędkościach u mnie rzędu kilku Mbps max ostatnimi tygodniami (gdzie wcześniej spokojnie łapało po 20-30), ale to moze być wina obłożenia nadajnika rownież dużego. Jakkolwiek zauważyłem te problemy również i właśnie kończy mi się za miesiąc RWK na DIL i zastanawiam się czy próbować przenieśc nr jescze póki się być może da, bo z tego co wklejacie zaczyanają sie schody powoli i w tej metodzie, jak wcześniej, gdzie zablokowali RWK z migracji z Faktu.
 #891303  autor: ign123
 13 paź 2016, 14:20
jarekt pisze:Możliwe, że to już oficjalny koniec przenoszenia do RBM7MNP (...)
Niedługo (dzisiaj zlecone przeniesienie) napiszę do jakiej taryfy trafiłem :-)

Dostałem kartę z opisem:
Twoja karta wstępu do świata Red Bulla
Red Bull Mobile tylko w Play
Multisim
Na kartę nie do sprzedaży 7zł
EDIT 14.10.2016:
Przeniesiono mnie do taryfy RBM na kartę 7 MNP :D
 #891606  autor: olafo
 15 paź 2016, 11:39
RWK na karcie RBM z taryfą RBM5 kończy mi się dzisiaj i siłą rzeczy musiałem się udać po zakup prepaida do innej sieci. Padło na plusa. Pewne problemy z przenosinami były, pierwszy wniosek odrzucony bo nie podałem plusowi adresu zamieszkania. Po uzupełnieniu tych danych (i straceniu ponad godziny w kolejkach) drugi wniosek zaakceptowany na drugi dzień. Także wszystko bardzo dobrze działa, korzystajcie póki jeszcze istnieje taka możliwość, lepszej oferty w tej cenie nie ma :wink:

PS
Fajne te stare karty RBM, zwykłe mini SIM bez żadnych ramek do wyłamywania, aż mi się stare czasy przypomniały :D
 #891612  autor: garfield-
 15 paź 2016, 13:22
ja już mam przeniesiony numer, tyle, że karty nie odpaliłem.
Długo mogę zwlekać ?
 #891628  autor: ricki123
 15 paź 2016, 14:52
olafo pisze:RWK na karcie RBM z taryfą RBM5 kończy mi się dzisiaj i siłą rzeczy musiałem się udać po zakup prepaida do innej sieci. Padło na plusa. Pewne problemy z przenosinami były, pierwszy wniosek odrzucony bo nie podałem plusowi adresu zamieszkania. Po uzupełnieniu tych danych (i straceniu ponad godziny w kolejkach) drugi wniosek zaakceptowany na drugi dzień. Także wszystko bardzo dobrze działa, korzystajcie póki jeszcze istnieje taka możliwość, lepszej oferty w tej cenie nie ma :wink:

PS
Fajne te stare karty RBM, zwykłe mini SIM bez żadnych ramek do wyłamywania, aż mi się stare czasy przypomniały :D
Pochwal się gdzie tak bez problemu przeniosłeś numer do RBM7?
  • Strona 41 z 193
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 193
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 193