DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    :thumbup:
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
:thumbup:
Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 11 z 35
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 35
 #894896  autor: Jestem_Janek
 09 lis 2016, 18:01
Blank pisze:zoltan666,
Oficjalnie:
- ze startera ustalasz numer, zatwierdzasz go
- ze startera, wysyłasz SMS pod 80280, podając w treści numer zarejestrowany
- potwierdzasz SMS-em TAK pod 80280 z numeru zarejestrowanego

Moim zdaniem: nie da się (przynajmniej od razu - być może da się po 24/48 h)
Sprawdzone 2 tygodnie temu.
Numeru nie udało mi się zmienić (pusta historia wyszukiwanych numerów).
Razem ze zmianą numeru można przejść na inną taryfę. Przeszedłem na OFnK i po rejestracji dali dodatkowe 5GB. Później bonus i testy Orange LTE.
 #895166  autor: Konoko
 12 lis 2016, 02:06
Pakiet kibica 6GB przedłużający bonus za rejestrację . Aktywacja do końca 14 listopada, smsem pod nr 277 o treści super11 Ważny 5 dni od aktywacji.
 #895224  autor: asdaf
 12 lis 2016, 17:28
Mam pytanie odnośnie Orange i jednocześnie informację o Nju.
Kupiłem 3 startery Nju. Pierwszy zarejestrowałem w salonie. Drugi zarejestrowałem wysyłając smsa z pierwszego. Po pewnym czasie chciałem zarejestrować trzeci starter wysyłając smsa ze startera drugiego niestety w odpowiedzi otrzymałem informację, że mój starter nie jest uprawniony do rejestrowania nowych numerów. W Plusie takich ograniczeń nie ma a czy w Orange są? Ta praktyka Nju nie podoba się mi bo niby numer zarejestrowany a jednak nie w pełni "sprawny".
 #895226  autor: zoltan666
 12 lis 2016, 17:59
Ojciec ma numer na siebie. Potem rejestruje dziecku numer smsem także na siebie. Dzieciak z kolei wysyłając smsa ze swojego numeru rejestruje numer koledze wiadomo na czyje dane, itd. Czy to dobre rozwiązanie?
 #895271  autor: biala1991
 13 lis 2016, 09:14
Trochę śmiesznie wygląda orangowe tworzenie sztucznych zabezpieczeń przy metodzie rejestrowania przez sms, która sama w sobie daje pole do nadużyć. Wysłanie smsa z pozostawionego na chwilę bez opieki telefonu trwa chwilę. Jeśli Orange tak dba o bezpieczeństwo klientów powinni wprowadzić rejestracje przez internet (jak w Play) a nie tworzyć dziwne ograniczenia dla kart co ma pozorować bezpieczeństwo. Dla mnie to wygląda tak jakby wstawiać kraty w oknach a zostawić otwarte drzwi :D
 #895287  autor: zoltan666
 13 lis 2016, 11:39
I przez okna już nikt nie wejdzie, a drzwi właściciel zostawia otwarte to już jego problem.
 #895297  autor: biala1991
 13 lis 2016, 13:17
Nie bardzo rozumiem taką logikę. Jeśli powiedziało się A to trzeba być konsekwentnym i nie wzbraniać się przed B ale konsekwencja to w Orange towar deficytowy. Przed wprowadzeniem rejestracji smsem twierdzili, że ustawa wymaga weryfikacji przez osobiste stawiennictwo w salonie czy innym punkcie :D
 #895523  autor: forum_tg
 15 lis 2016, 07:57
Chciałbym się zapytać jak wygląda sytuacja dla posiadaczy oferty Orange Free podczas rejestracji karty?
Za rejestrację karty otrzymuje się w chwili obecnej 100GB te dane sumują się z bonusowymi z Orange Free ważnymi rok, czy są osobno rozliczane?
 #895526  autor: wlkp
 15 lis 2016, 08:33
Mam swoje numery tylko w abonamencie i co za tym idzie zarejestrowane ,a ten temat czytam tak czasami z ciekawości,powiem wam że jak dla mnie rejestrowanie numeru przez internet czy jakimś sms to totalna fikcja czy pole do kombinowania .Pewność jedynie daje osobista wizyta w salonie wraz z dowodem osobistym ,reszta mija się z celem .
 #895535  autor: luka916
 15 lis 2016, 10:15
tomektg pisze:Chciałbym się zapytać jak wygląda sytuacja dla posiadaczy oferty Orange Free podczas rejestracji karty?
Za rejestrację karty otrzymuje się w chwili obecnej 100GB te dane sumują się z bonusowymi z Orange Free ważnymi rok, czy są osobno rozliczane?
.Bonus jest oddzielnie rozliczany ważny 30 dni.
 #895556  autor: zoltan666
 15 lis 2016, 12:34
tomektg pisze:Za rejestrację karty otrzymuje się w chwili obecnej 100GB te dane sumują się z bonusowymi z Orange Free ważnymi rok, czy są osobno rozliczane?
Te bonusowe GB za doładowanie ważne rok to obecnie: Internet: pakiet podstawowy
Te 100 GB za rejestrację to: Promocyjny pakiet danych - ważny 30 dni i rozliczany w pierwszej kolejności.
 #895664  autor: Bohann
 15 lis 2016, 20:05
W czasie trwania poprzedniej wersji tych bonusów za rejestrację (1000 minut i 10 GB), można było uruchomić ją w Orange i po ich wykorzystaniu przejść do Nju i włączyć ją jeszcze raz, sprawdziłem to na 2 starterach. Być może teraz też się da tego dokonać, kupić starter za 5 zł, przez miesiąc korzystać ze 100 GB i później zmienić taryfę na Nju (po zmianie taryfy połączenia wychodzące w Nju to 31 dni, nawet jeśli w Orange został nam tylko jeden dzień) i po raz drugi aktywować bonus.

Jak ktoś chce mieć ważność połączeń wychodzących w Orange, ustawioną na 365 dni od momentu
aktywacji startera, bez żadnych doładowań, to najlepiej przenieść numer z innej sieci. Najlepiej zamawiać darmowe startery z Playa, lub Lycamobile i przenosić numery. W Orange za przeniesienie numeru dostajemy prezent, 365 dni ważności połączeń wychodzących na start. Jedyna różnica in minus w porównaniu do zwykłego startera z kiosku za 5 zł, to właśnie saldo, bo na przeniesionym numerze jest 1 zł.
 #895865  autor: zoltan666
 16 lis 2016, 19:40
biala1991 pisze:Smsa trzeba wysłać z nr który chcemy zarejestrować. U mnie wszystko odbyło się szybko i bez problemu ale rejestrowałam nr już aktywny. Na stronie Orange jest info, że w ten sposób można również zarejestrować starter, nie próbowałam i podejrzewam że tylko się przechwalają :D
Właśnie zarejestrowałem numer w Orange metodą odwrotną (z ciekawości) niż jest to opisane na stronie. Z numeru już zarejestrowanego (wcześniej w salonie) wysłałem sms z numerem telefonu do rejestracji pod 80280. Później tylko potwierdzenie na numerze do rejestracji, że zgadzam się na rejestrację. Rejestrowałem numer już wcześniej aktywny w sieci, a nie nowy starter.
 #896147  autor: zoltan666
 18 lis 2016, 12:49
Blank pisze:zoltan666,
Oficjalnie:
- ze startera ustalasz numer, zatwierdzasz go
- ze startera, wysyłasz SMS pod 80280, podając w treści numer zarejestrowany
- potwierdzasz SMS-em TAK pod 80280 z numeru zarejestrowanego

Moim zdaniem: nie da się (przynajmniej od razu - być może da się po 24/48 h)
A więc po kolei:
- uruchomiłem nowy starter i włączyła się aplikacja do wyboru numeru (zaproponowała sama numer)
- zacząłem przeglądać numery (prefixy 797, 503), aż w końcu wyczerpałem limit prób i zostałem przy numerze zaproponowanym, czyli 797..., choć wolałbym 503... ;)
- zmieniłem taryfę z Yes na Free na kartę
- zaakceptowałem wszystko
Chwilę potem przyszedł sms o konieczności rejestracji numeru z dostępnymi sposobami rejestracji w tym możliwość rejestracji smsem. Zarejestrowałem numer smsem wysłanym z nowego startera i już działa. Przed wysłaniem sms rejestrującego numer się logował do sieci, ale nic nie dało się zrobić, nawet sprawdzić stanu konta.
Myślę, że spokojnie można wszystko zrobić, od włożenia nowego startera do telefonu do zarejestrowania go smsem w ciągu 5 minut.
Gregrin pisze:Jeszcze taka ciekawostka ze te karty 100GB są rejestrowane "+/- 7dni 01.11.2016". Nie jestem zorientowany ale orange miało chyba ostatnio parę awarii, może to okres jednej z nich ??
Te 100 GB, a właściwie 101 GB to Promocyjny pakiet danych ważny jeszcze prawie 11 miesięcy.
 #896159  autor: Gregrin
 18 lis 2016, 13:45
zoltan666 pisze:Te 100 GB, a właściwie 101 GB to Promocyjny pakiet danych ważny jeszcze prawie 11 miesięcy.
No właśnie, pytanie jak osiągnęli taka ważność. Ja strzelam ze to z powodu awarii ;)
 #896382  autor: biala1991
 20 lis 2016, 08:19
zoltan666 pisze:
biala1991 pisze:Smsa trzeba wysłać z nr który chcemy zarejestrować. U mnie wszystko odbyło się szybko i bez problemu ale rejestrowałam nr już aktywny. Na stronie Orange jest info, że w ten sposób można również zarejestrować starter, nie próbowałam i podejrzewam że tylko się przechwalają :D
Właśnie zarejestrowałem numer w Orange metodą odwrotną (z ciekawości) niż jest to opisane na stronie. Z numeru już zarejestrowanego (wcześniej w salonie) wysłałem sms z numerem telefonu do rejestracji pod 80280. Później tylko potwierdzenie na numerze do rejestracji, że zgadzam się na rejestrację. Rejestrowałem numer już wcześniej aktywny w sieci, a nie nowy starter.
Jestem pod wrażeniem. W TM (przez Miboa) nawet w jedną stronę nie działa :D
 #897934  autor: garfield-
 30 lis 2016, 00:05
nie znalazłem lepszego wątku, żeby nie odkopywać czegoś sprzed lat, więc chyba tu:

Czy po przeniesieniu numeru do Orange ważność konta zaczyna juz "biec" ?(jak w plusie) czy może biegnie dopiero jak uruchomi sie kartę sim ? (jak w play)
 #897964  autor: rudymax
 30 lis 2016, 09:31
Czy po przeniesieniu numeru do Orange ważność konta zaczyna juz "biec" ?(jak w plusie) czy może biegnie dopiero jak uruchomi sie kartę sim ? (jak w play)
Blank pisze:Z dniem złożenia wniosku i podpięcia numeru tymczasowego.
Muszę polemizować. Myślę, że byłoby tak gdybyś chciał korzystać z numeru tymczasowego zaraz po otrzymaniu karty. Jeżeli odpalisz kartę już po przeniesieniu numeru będzie tak jak w Playu, a przynajmniej było tak u mnie. Wniosek złożony 17 listopada, z ustaloną datą przeniesienia na poniedziałek 21 listopada. Poczekałem jeszcze dwa dni i uruchomiłem kartę 23 listopada. Karta uruchomiła się już z numerem docelowym, a ważność sprawdzona kodem *124*# dała w odpowiedzi stan 1 zł środki ważne 366 dni. To samo jest prezentowane w mój orange, "możesz jeszcze dzwonić do 23 listopada 2017". Jako ciekawostka nie działa sprawdzanie numeru *555 - usługa niedostępna dla twojego planu taryfowego.
  • Strona 11 z 35
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 35
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 35