DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #895743  autor: daromar
 16 lis 2016, 09:36
1 Tak (rejestracja powinna być praktycznie online) znacznie dłużej czekałem w salonie ale nie musisz rejestrować w salonie salonie Plusa lub Cyfrowego Polsatu możesz też w w punktach partnerskich: kioskach RUCHU, sklepach Neonet, Statoil, 1 minute, Relay oraz w Placówkach Poczty Polskiej. Ja rejestrowałem już numery w kiosku Ruchu i to było kilka minut.

2. Możesz w ten sam dzień, ale jak już masz zarejestrowany numer w plusie to możesz wbić bonus 500 zł i 50 GB na miesiąc (Wysyłając darmowego SMSa o treści BONUS pod numer 80110) za http://www.plus.pl/rejestracja

3 Jest kod *111*300*1# (http://promocje.play.pl/rejestracja/)

4 Po przeniesieniu będziesz w Play na kartę starter.

5 Stan darmowy też musisz włączyć i po zmianie taryfy się resetuje, u mnie jest na 10 lat.
 #895762  autor: jarekt
 16 lis 2016, 10:22
ad.5. Stan Darmowy (jego jakby lepszy wariant) w taryfie PnKS i zwykłej PnK1 czy PnK5 jest OD RAZU włączony i ważny BEZTERMINOWO - Stan Darmowy w tych taryfach jest elementem tych taryf i nie trzeba go włączać (nawet nie da się).
Natomiast po przejściu do innej taryfy zwykły SD włączamy kodem *188#. SD jest wtedy ważny 10 lat od uruchomienia. SD nie działa w kilku taryfach np. RWKwPnK, taryfy internetowe PInK, InK.
 #895780  autor: R.Mandano
 16 lis 2016, 12:20
jarekt pisze:ponieważ mamy RWK na koncie głównym (np. za rejestrację) nie ma znaczenia, że doładowanie 5zł wydłuża konto główne tylko o 5 dni - nie wydłuży go o 5 dni bo już mamy wydłużone o 365 dni.
Ja jestem "początkujący" i prosiłbym o podparcie tej tezy jakimś zapisem z Regulaminu, bo jakoś nie widzę związku między RWK a ważnością doładowania, przedstawianą na stronach operatorów.

Podam taki przykład - na stronie RBM piszą, że jest możliwy SD do Play i RBM (za darmo i na zawsze), ale nie piszą, że jak skończy się możliwość połączeń wychodzących to SD już nie działa, co stoi w sprzeczności ze sformułowaniem NA ZAWSZE.
 #895785  autor: zoltan666
 16 lis 2016, 12:33
Korzystanie z SD możliwe jest wyłącznie w okresie ważności połączeń wychodzących. Jest taki zapis w regulaminie usługi.
 #895789  autor: jarekt
 16 lis 2016, 12:41
Nie wiem jak bardzo jesteś początkujący (może tylko początkujący w Play, ale może początkujący w prepaidzie) więc napiszę dla wszystkich początkujących bez wyjątków na przykładzie.

Załóżmy że jest 1 września. Załóżmy, że masz ważność jeszcze tylko na dzisiaj (możesz dzwonić jeszcze tylko dzisiaj). Na koncie powiedzmy masz 1zł.
Jeśli doładujesz konto prepaida (dowolnej sieci) kwotą 50zł dającą ważność np. 3 miesiące (około 90 dni) to konto będziesz miał ważne do 1 grudnia (możesz dzwonić/SMSować/internecić do 1 grudnia).
Ale załóżmy, że chcesz tego samego dnia jakieś pakiety kupić i 50zł to za mało bo pakiety kosztują 80zł.
Robisz więc doładowanie za 30zł.
Ale doładowanie za 30zł daje ważność tylko 1 miesiąc.
Czy więc Twoja ważność z 1 grudnia ulegnie skróceniu do 1 października?
NIE! Ważność nigdy po doładowaniu nie ulega skróceniu! (wyjątkiem w skali światowej jest T-Mobile, które potrafi za doładowanie skrócić ważność).

Więc gdy masz Rok Ważności Konta w Play, to doładowanie za 5zł tej ważności nie skróci, a ogólnie gdy ważność wynikająca z doładowania byłaby krótsza niż ważność którą masz obecnie to zachowujesz obecną ważność.

Jest na to regulamin doładowań u każdego operatora ale nie będę Ci go cytował. Albo mi wierzysz albo znajdź sobie zapis sam bo mi się akurat nie chce :)
 #895798  autor: R.Mandano
 16 lis 2016, 13:01
jarekt pisze:Albo mi wierzysz albo znajdź sobie zapis sam bo mi się akurat nie chce :)
Nie wierzę ci, to ty upierasz się, że RWK unieważnia okresy ważności doładowań, i nie chcesz podać konkretnego zapisu, więc mi się też nie chce szukać.
RWK może oznaczać różne rzeczy, np. to że konto jest ważne rok, ale połączenia wychodzące działają tylko wtedy jak doładujesz, a jak nie doładujesz, to operator łaskawie nie zamknie numeru i możesz tylko odbierać połączenia, i to nie wszystkie tylko w ramach własnej sieci.
:lol:


Jeśli w Regulaminie operatora jest to co twierdzisz - to okey, masz racje a ja się mylę.
Ale obawiam się, że nie ma takich zapisów w Regulaminach więc od 1 lutego 2017 zaczną się cyrki z doładowaniami i bonusami. Teraz operatorom zależy na złapaniu jak największej ilości zwierzyny w sidła, więc przymykają oko na pewne tricki ...
:twisted:
 #895807  autor: zoltan666
 16 lis 2016, 13:39
Śmieszne historie opowiadasz... :lol:
 #895808  autor: bobiwr
 16 lis 2016, 13:48
R.Mandano pisze:Nie wierzę ci, to ty upierasz się, że RWK unieważnia okresy ważności doładowań, i nie chcesz podać konkretnego zapisu, więc mi się też nie chce szukać.
Kolega tłumaczy Tobie, że obecnie przedłużenie ważności konta wynikające z doładowania nie podlega kumulacji. Czyli nie dodają się dni przedłużenia, a "nakładają" na obecną ważność konta, licząc od dnia doładowania.
Myślę, że przydałoby się Tobie przeczytanie regulaminu dotyczącego RWK i SD, bo widać, że bardzo mgliście wiesz o czym mówisz. Raczej mówisz jak to sobie wyobrażasz, a nie wiesz jak jest faktycznie. Za to z gruntu negujesz wypowiedzi biegłych w temacie, oraz snujesz piękne teorie spiskowe.
 #895810  autor: R.Mandano
 16 lis 2016, 13:58
Koledzy, nie sprzeczajmy się bezproduktywnie.
Dziś może jest tak, jak Wy podajecie, co nie oznacza, że po 1 lutego 2017 nie będzie tak, jak mnie się obecnie zdaje.

Jeden przykład manipulacji pojęciem "ZA DARMO i NA ZAWSZE" przez RBM już podałem, a tego typu cwaniackich zagrywek słowem u operatorów jest więcej.

Dlatego piszę po raz ostatni, bo więcej mi się nie chce - niech ktoś poda linka na Regulamin dowolnego operatora, który DEFINIUJE pojęcie "RWK".
:lol: :lol: :lol:
 #895812  autor: zoltan666
 16 lis 2016, 14:05
Podałbym ci, ale... mi też się nie chce.
 #895819  autor: rudymax
 16 lis 2016, 14:10
R.Mandano pisze:Dlatego piszę po raz ostatni, bo więcej mi się nie chce
Nareszcie :)
 #895822  autor: jarekt
 16 lis 2016, 14:30
Napiszę jeszcze słówko o RWK dla "początkujących" i "MOCNO początkujących" :)

Tak zwane RWK czyli "Rok Ważności Konta" jeśli zostanie na danym koncie (numerze) prepaid (przedpłaconym) w jakiś sposób uaktywnione (ręcznie czy automatycznie, samemu czy przez konsultanta, odpłatnie czy bezpłatnie itd. itp.) to ważność tego konta zostanie wydłużona o rok czyli 365 dni.

Oznacza to, że:
- złotówki na koncie (koncie głównym) mamy ważne rok i przez rok możemy z nich korzystać nic nie robiąc dodatkowo (w szczególności nie musimy W OGÓLE przez rok doładowywać konta);
- rozmowy wychodzące mamy ważne rok i przez rok możemy dzwonić, SMSować i internecić nie robiąc nic dodatkowo (w szczególności nie musimy W OGÓLE przez rok doładowywać konta);
- konto mamy ważne rok - wiem, że to masło maślane ("konto ważne rok daje nam konto ważne rok") ale napisałem to celowo dla @R.Mandano i dla innych takich MOCNO początkujących jak on aby podkreślić, że jak konto jest ważne rok to jest ono ważne rok :)

Oczywiście zmiana taryfy może spowodować skrócenie ważności konta (czytać regulaminy i forum w ostateczności pytać) i wyłączenie usługi RWK (jeśli wydłużenie ważności konta powodowała jakaś aktywna usługa typu RWK).

Prawdziwym ewenementem w skali światowej jest prepaid T-Mobile, w którym uzyskane 365 dni ważności konta można stracić wykonując zwykłe doładowanie konta. Samo uzyskanie RWK w T-Mobile graniczy z cudem albo jest wręcz niemożliwe i/lub zabronione regulaminem albo po prostu nie ma RWK w danej taryfie T-Mobile/Heyah (oficjalnie nie ma już RWK w żadnej taryfie T-Mobile/Heyah).

Ale wyjątek potwierdza regułę, a prepaida T-Mobile każdemu odradzam (z jednym małym wyjątkiem: "Masz złotówkę - masz..." :) ).
Ostatnio zmieniony 16 lis 2016, 14:44 przez jarekt, łącznie zmieniany 2 razy.
 #895826  autor: bobiwr
 16 lis 2016, 14:35
Że też się Tobie chciało tyle pisać,,, :mrgreen:
A linka do regulaminu nie podałeś.... :shock:
 #895828  autor: ManiacGSM
 16 lis 2016, 14:39
zoltan666 pisze:Podałbym ci, ale... mi też się nie chce.
rudymax pisze:
R.Mandano pisze:Dlatego piszę po raz ostatni, bo więcej mi się nie chce
Nareszcie :)
Dobre w*uj!
Heh ,ale z Was LOLsy. :smt005 :mrgreen: :smt023

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #895829  autor: zoltan666
 16 lis 2016, 14:40
jarekt pisze:Prawdziwym ewenementem w skali światowej jest prepaid T-Mobile, w którym uzyskane 365 dni ważności konta można stracić wykonując zwykłe doładowanie konta.
Tak jest nadal, czy to jakieś stare historie?
 #895831  autor: ManiacGSM
 16 lis 2016, 14:45
zoltan666 pisze:
jarekt pisze:Prawdziwym ewenementem w skali światowej jest prepaid T-Mobile, w którym uzyskane 365 dni ważności konta można stracić wykonując zwykłe doładowanie konta.
Tak jest nadal, czy to jakieś stare historie?

Wcale bym się nie zdziwił- w sumie w tej sieci (czytaj T-Mobile) to już mnie nic nie zdziwi.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #895837  autor: Gregrin
 16 lis 2016, 15:25
Ryszard Lubicz pisze:1.To i to w sumie. 90% jej kontaktów jest w Play.
2.Wiem tylko , że co 3 miesiące córka jej ładowała kwotą 50 zł w Plusie. I to starczało na te 3 miesiące.
W takim razie w prosty sposób widać ze z SD będzie zużywać 5zl/miesiąc (jeśli nie mniej) wiec nie wiem czy ktoś będzie się po tych 60dniach chciał "opiekować" bonusem. Pamiętaj ze po aktywacji bonusu następne doładowanie trzeba zrobić dopiero za rok (lub gdy zabraknie środków) i dopiero po roku będzie się trzeba "bawić" w przedłużanie (polecam jakiś przelew cykliczny w banku; te 5zl co 50dni chyba córka ogarnie ;)) lub poszukać kolejnego "myku" na RWK.
Ryszard Lubicz pisze: 4. Zmieniam taryfę na "Play Na Kartę" (kodem *163*6# ?)
Naprawdę wolisz taryfę gdzie dla 100dni trzeba załadować raz ale za 50zl zamiast 2 razy ale za 5zl? Przypominam ważność środków w taryfach http://www.play.pl/pomoc/karta/doladowa ... -i-bonusy/
R.Mandano pisze:bo jakoś nie widzę związku między RWK a ważnością doładowania, przedstawianą na stronach operatorów.
Bo nie ma czegoś takiego jak "ważność doładowania" tylko ważność konta złotówkowego na które trafia doładowanie, która odpowiada ważności połączeń wychodzących. Po otrzymaniu RWK ważność tego konta zmienia się na rok a w regulaminach taryf jest zapis ze: "obowiązuje najdłuższy Okres ważności wynikający z najwyższego Doładowania, zarówno dla połączeń wychodzących jak i dla połączeń przychodzących". "najdłuższy Okres ważności" wynikający w tym przypadku nie z doładowania ale z promocyjnego ustawienia ważność naszego konta złotówkowego na rok, to właśnie ten RWK i należy w tym przypadku rozumieć go jako (bonusowe) "najwyższe doładowanie".
 #895867  autor: Ryszard Lubicz
 16 lis 2016, 19:49
Gregrin pisze:
Ryszard Lubicz pisze:4. Zmieniam taryfę na "Play Na Kartę" (kodem *163*6# ?)
Naprawdę wolisz taryfę gdzie dla 100dni trzeba załadować raz ale za 50zl zamiast 2 razy ale za 5zl? Przypominam ważność środków w taryfach http://www.play.pl/pomoc/karta/doladowa ... -i-bonusy/
Jakie 100 dni bo nie rozumiem ? Ja mam formułę "Play Na Kartę" i nic nie doładowuję co 100 dni.

Grażynko wybacz...
 #895870  autor: rudymax
 16 lis 2016, 19:56
Ryszard Lubicz pisze:
Gregrin pisze:
Ryszard Lubicz pisze:4. Zmieniam taryfę na "Play Na Kartę" (kodem *163*6# ?)
Naprawdę wolisz taryfę gdzie dla 100dni trzeba załadować raz ale za 50zl zamiast 2 razy ale za 5zl? Przypominam ważność środków w taryfach http://www.play.pl/pomoc/karta/doladowa ... -i-bonusy/
Jakie 100 dni bo nie rozumiem ? Ja mam formułę "Play Na Kartę" i nic nie doładowuję co 100 dni.
Chyba mylisz taryfy.
*163*6# – aktywacja Play na Kartę (zawsze 0 zł za rozmowy i SMS-y do Play)
*163*10# – aktywacja FORMUŁY Play na Kartę
 #895876  autor: Ryszard Lubicz
 16 lis 2016, 20:16
Rzucam tę robotę... Mieni mi się w oczach. Dzięki.

Grażynko wybacz...