DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 10 z 174
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 174
 #897194  autor: xander21
 25 lis 2016, 15:02
Hej. Wysłałem wniosek o przeniesienie numeru. Zdziwił mnie brak weryfikacji smsowej. A co, jeśli by się przez przypadek wysłało wniosek z złym numerem? ile trzeba czekać na potwierdzenie emailowe?
 #897255  autor: macc
 25 lis 2016, 22:31
nie ma żadnego potwierdzenia smsem. W poniedziałek będzie kurier u Ciebie. Jakbyś się pomylił to musisz wypisać nowy wniosek.
 #897797  autor: asdaf
 29 lis 2016, 11:58
Zleciłem przeniesienie numeru wczoraj rano a dziś był u mnie kurier z dokumentami. Żadnych smsów ani maili potwierdzających nie otrzymałem. :dontknow: :D
 #897800  autor: macc
 29 lis 2016, 12:12
Po zabraniu dokumentów przez kuriera w 2 fazie tego przeniesienia długo się czeka zanim kurier dostarczy dokumenty do a2. Według mnie to jest porażka w a2. Gdzie w tym czasie znajdują się te dokumenty i kto ma w tym czasie do nich wgląd?.
Dodam, że przeniesienie do 'w rodzinie' podobnie wygląda.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2016, 19:19 przez macc, łącznie zmieniany 1 raz.
 #897809  autor: xander21
 29 lis 2016, 12:44
Virgin też ma DPD i u mnie był tydzień temu w wtorek kurier a dokumnety wysłano dopiero w piątek.
Też nie mam pojęcia, co oni robią z tymi dokumentami kilka dni. Może operatorzy mają wykupiony najtańszy pakiet ekonomiczny, że dokumenty stoją kilka dni?
 #897811  autor: asdaf
 29 lis 2016, 12:51
Ciekawe czy dostanę jakąkolwiek wiadomość (sms, mail) o planowanym wyłączeniu starej karty a włączeniu nowej. Pewnie znowu będzie partyzantka.
Ps. Raczej nie mam kłopotów z kurierami czasami tylko proszą o podjechanie 10 km po odbiór paczki ;)
 #897867  autor: xander21
 29 lis 2016, 17:11
asdaf pisze:Ciekawe czy dostanę jakąkolwiek wiadomość (sms, mail) o planowanym wyłączeniu starej karty a włączeniu nowej. Pewnie znowu będzie partyzantka.
Ps. Raczej nie mam kłopotów z kurierami czasami tylko proszą o podjechanie 10 km po odbiór paczki ;)
Tylko leniwi proszą o podjechanie. Ja w piątek wysłałem wniosek. Myślałem, że w poniedziałek wyślą kuriera i dziś przyjedzie. Niestety nie przyjechał. :(
 #897869  autor: asdaf
 29 lis 2016, 17:23
Czy startery otrzymane od kuriera mają nadane numery tymczasowe i można ich używać normalnie do czasu przypisania docelowego numeru z przeniesienia? Swojego startera nie chcę na razie aktywować, a ciekawość mnie gryzie.
 #897873  autor: xander21
 29 lis 2016, 17:48
asdaf pisze:Czy startery otrzymane od kuriera mają nadane numery tymczasowe i można ich używać normalnie do czasu przypisania docelowego numeru z przeniesienia? Swojego startera nie chcę na razie aktywować, a ciekawość mnie gryzie.
Starter jest nieaktywny, do czasu przeniesienia numeru. :-) Niestety to nie nju mobile, ze dostajesz nr tymczasowy.
 #897903  autor: xander21
 29 lis 2016, 20:37
A do mnie koło 18tej przyjechał jednak kurier i mam karte. Oby tylko, dokumenty szybko dotarły i udało się przenieść numer :D
 #898131  autor: macc
 01 gru 2016, 07:04
Grzebią coś przy mms bo wczoraj , gdzieś około 16.30 dostałem sms konfiguracyjnego z parametrami mms i internet, ale mmsa dalej jakoś wysłać nie mogę.

Aby skonfigurować MMS w telefonie ustaw:

Nazwa profilu: MMS
APN: MMS
Strona główna: http://mms.aero2.pl:8002
Proxy:

Adres IP (lub adres Proxy):212.2.96.16
Port IP (lub port Proxy): 8080
Typ APN: a2mms
 #898132  autor: kaminba
 01 gru 2016, 07:09
Tak to prawda w a2mobile nie wiadomo co i jak będzie z przeniesieniem numeru, sieć nie wysyła żadnych informacji po wypełnieniu formularza o przeniesienie numeru, nie wiadomo na jakim etapie jest obecnie proces przenosin, kurier przyjechał do nas bez zapowiedzi, najlepsze jednak przed nami, jak już kurier odbierze od nas podpisaną umowę to zastanawiający jest fakt co ten operator robi z naszą umową przez 6 dni, niczego nie można się dowiedzieć, trzeba czekać i zastanawiać się na jakim etapie jest procedura przeniesienia numeru.

Zastanawiam się też czy klienci a2mobie nie są czasami klientami drugiego sortu, najlepszym przykładem tego stwierdzenia jest korzystanie z internetu w metrze, często podróżuje metrem i podejrzewam że a2mobile korzysta z nadajników plusa w metrze, w telefonie bardzo często mam zasięg LTE jak jadę metrem, problem pojawia się jednak w godzinach szczytu, jak w metrze pojawi się "tłok" to nie ma możliwości korzystania z LTE, praktycznie nie ma możliwości korzystania z internetu, wydaje mi się że są tam ustawione jakieś piorytety a klienci a2mobile mają najniższy piorytet na dostęp do sieci.

Moja przygoda z tą siecią trwała bardzo krótko bo tylko niecałe 2 miesiące , te 2 miesiące spędziłem na pisaniu ciągłych reklamacji, nigdy nie spotkałem się z takimi problemami jakie zaoferował mi ten operator, szkoda czasu nerwów, nie polecam.
 #898134  autor: macc
 01 gru 2016, 07:21
bledos pisze:Czy płaciliście za kartę SIM przy przeniesieniu numeru?
nie
Czy na karcie nie ma podanego numeru telefonu (wytłoczonego)?
nie ma
 #898136  autor: patrix-83
 01 gru 2016, 07:25
Informuję wszystkich przenoszących numery do A2Mobile że po podpisaniu kurierowi wniosków o przeniesienie numeru trafiają one z powrotem do A2Mobile do 7 dni z tego względu że tak operator podpisał umowę z firmą kurierską i firma kurierska się tego trzyma i dopiero po 7 dniach rozpoczyna się cały proces.

A wiem to stąd że też przenosiłem numer do A2Mobile i męczyłem konsultantkę na infolinii pytaniem czemu tak dokumenty długo wracają do nich. Ona uzyskawszy informację od działu MNP A2Mobile przekazała mi właśnie taką informacje o powrocie podpisanych dokumentów do 7 dni i tak skonstruowanej umowie z firmą kurierską.

Jest to umowa podpisana tańszym kosztem z firmą kurierską i tyle.
 #898137  autor: macc
 01 gru 2016, 07:28
patrix-83 pisze:Informuję wszystkich przenoszących numery do A2Mobile że po podpisaniu kurierowi wniosków o przeniesienie numeru trafiają one z powrotem do A2Mobile do 7 dni z tego względu że tak operator podpisał umowę z firmą kurierską i firma kurierska się tego trzyma i dopiero po 7 dniach rozpoczyna się cały proces.

A wiem to stąd że też przenosiłem numer do A2Mobile i męczyłem konsultantkę na infolinii pytaniem czemu tak dokumenty długo wracają do nich. Ona uzyskawszy informację od działu MNP A2Mobile przekazała mi właśnie taką informacje o powrocie podpisanych dokumentów do 7 dni.

Jest to umowa podpisana tańszym kosztem z firmą kurierską i tyle.
Mi to samo mówili, że firma kurierska ma 7 dni na zwrócenie dokumentów do nich.
 #898140  autor: macc
 01 gru 2016, 08:01
Wczoraj w galerii handlowej u mnie w mieście telefon b. ładnie przełączał się z powodu braku zasięgu aero2 na zasięg plus.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2016, 10:29 przez macc, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Strona 10 z 174
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 174
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 174