DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #897951  autor: korbiela
 30 lis 2016, 06:38
Witam

Nigdy nie miałem telefonu w abonamencie, dlatego poniższy temat jest dla mnie niejasny.

Mojemu dziadkowi 3-go stycznia 2017 kończy mi się umowa w Orange i chciałem przenieść mu numer do nju na kartę (bo bardzo mało dzwoni). Faktury wystawiane są 1-go dnia miesiąca. Kiedy dokładnie powinienem przenieść numer do nju aby nie płacić kary za wcześniejsze zerwanie umowy a jednocześnie niepotrzebnie nie zostawać w Orange?
 #897961  autor: odkrywca1
 30 lis 2016, 09:15
korbiela pisze:Witam

Nigdy nie miałem telefonu w abonamencie, dlatego poniższy temat jest dla mnie niejasny.

Mojemu dziadkowi 3-go stycznia 2017 kończy mi się umowa w Orange i chciałem przenieść mu numer do nju na kartę (bo bardzo mało dzwoni). Faktury wystawiane są 1-go dnia miesiąca. Kiedy dokładnie powinienem przenieść numer do nju aby nie płacić kary za wcześniejsze zerwanie umowy a jednocześnie niepotrzebnie nie zostawać w Orange?
Kolego w orange nie jest istotne kiedy jest wystawiona faktura a WAŻNE jest kiedy kończy ci się tzw okres rozliczeniowy

Mój rozliczeniowy kończył się 18 każdego miesiąca a nowy zaczynał się 19

Datę przeniesienia ustalasz na konkretny dzień ( pierwszy dzień nowego okresu rozliczeniowego po 3 stycznia ( bo w orange koniec umowny to też nie jest koniec okresu rozliczeniowego ) )

ponieważ może to być zagnatwane podsumowanie
1. dzwonisz na infolinie*- 510 100 100 ustalasz kiedy jest okres rozliczeniowy np (19 stycznia?)
*( opłata 1,5 z numeru orange ale jak masz w inne sieci to normala stawka za połączenia)
2.jak ustalisz pierwszy dzień nowego okresu to taki podajesz we wniosku u nowego opa np. njumobile
3. jeżeli dziadek mało dzwoni rozważ innych operatorów jest mnóstwo na form info na ten temat będą mniejsze opały a zadowolone takie samo
 #897972  autor: asdaf
 30 lis 2016, 10:17
A czy przy przechodzeniu do Nju nie trzeba wypowiedzieć abonamentu w Orange? Bo jeśli trzeba to należy to zrobić ponad 1 cały okres rozliczeniowy przed końcem umowy.
 #897974  autor: sylwekZolkusza
 30 lis 2016, 10:37
wejdź na stronę njumobile odszukaj zamawianie oferty na kartę i postępuj zgodnie z podpowiedziami formularza, ważne dopiero po 3 grudnia, lub zadzwoń na infolinie nju sklep pod numer 690 300 400 po 3 grudnia.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2016, 12:44 przez sylwekZolkusza, łącznie zmieniany 1 raz.
 #897993  autor: korbiela
 30 lis 2016, 12:24
@Rebeliant - łopatoligicznie - jak? dziadek idzie do salonu Orange i składa wypowiedzenie umowy z zaznaczeniem przejścia na kartę?

@odkrywca1 - o tym że ważne jest kiedy wystawiana jest faktura powiedział mi konsultant nju na czacie, dlatego nie do końca im wierzę i wolę dopytać na tym forum
dzięki za poradę, postaram się dowiedzieć kiedy zaczyna się nowy okres rozliczeniowy

@sylwekZolkusza - dlaczego akurat dopiero po 17 grudnia?

Niestety dziadek ma 74 lata, jest oddalony o 300 km, będę u niego na Boże Narodzenie więc wtedy może coś na miejscu razem załatwimy.
 #897998  autor: Gregrin
 30 lis 2016, 12:48
korbiela pisze:dziadek idzie do salonu Orange i składa wypowiedzenie umowy z zaznaczeniem przejścia na kartę?
Dokładnie.
korbiela pisze:Niestety dziadek ma 74 lata, jest oddalony o 300 km, będę u niego na Boże Narodzenie więc wtedy może coś na miejscu razem załatwimy.
Ja bym na twoim miejscu wziął ten numer "na siebie" (cesja) i wtedy wszystko można załatwiać nie kłopocząc dziadka.
Masz dostęp do jego konta orange online żeby określić ile mniej więcej dzwoni?? Jeśli bardzo mało dzwoni to może freemium ?? Generalnie przy nju na kartę dla mało świadomych jest niebezpieczne bo muszą odpowiadać na SMS sprawdzający czy się korzysta (chyba co 3 m-ce) i jak w parę dni nie odpowiedzą to numer zostaje wyłączony. Poczytaj jak działa konto "po wieki" w nju.
Moze lepiej zostać w O na kartę i włączyć RWK ? Jeśli dziadek dzwoni więcej niż 30min miesięcznie to włączyć mu cykliczny pakiet 120min (bez stacjonarnych niestety) za 9zl/m-c i załadować go za 100zl co starczy na rok (jest bonus od doładowania za 100zl i skarbonka).
Ciekawa opcja jest tez play (faktmobile) gdzie stawka jest po 15gr (wychodzi 60min za 9zl a nie trzeba kupować pakietu), konto tez jest ważne rok po doładowaniu i można dość łatwo kontrolować taki numer przez play24.
 #898000  autor: sylwekZolkusza
 30 lis 2016, 13:07
przenosiny z orange do nju załatwiamy nieco inaczej niż przenosiny z innej sieci, zawsze w ostatnim okresie rozliczeniowym i dlatego możesz procedurę zacząć dopiero po trzecim grudnia, zachęcam do kontaktu ze sklepem njumobile, przepraszam za ten 17 grudzień było mój błąd.
 #898023  autor: sylwekZolkusza
 30 lis 2016, 14:48
Gregrin
konto ważne po wieki
w nju na kartę już po pierwszym doładowaniu konto jest ważne po wieki

Usługa umożliwia:
W promocji po wieki konto w nju na kartę i środki na nim zgromadzone są ważne bezterminowo już po pierwszym doładowaniu dowolną kwotą. Później wystarczy doładowywać konto raz na pół roku lub bezpłatnie odpowiadać na otrzymane SMSy utrzymaniowe.

jak włączyć
Promocja włącza się automatycznie. Bezterminowa ważność konta zostanie ustawiona w ciągu 15 minut od pierwszego doładowania.

Aby utrzymać konto i środki na nim zgromadzone w przypadku braku kolejnych doładowań, należy odpowiadać na bezpłatne SMSy Utrzymaniowe, które wysyłamy, jeżeli od ostatniego doładowania upłynęło 6 miesięcy, albo jeżeli upłynęły 3 miesiące od ostatniej odpowiedzi na SMSa Utrzymaniowego. http://www.njumobile.pl/b/articles/regu ... 7.2016.pdf
 #898033  autor: Gregrin
 30 lis 2016, 16:10
sylwekZolkusza pisze:Aby utrzymać konto i środki na nim zgromadzone w przypadku braku kolejnych doładowań, należy odpowiadać na bezpłatne SMSy Utrzymaniowe, które wysyłamy, jeżeli od ostatniego doładowania upłynęło 6 miesięcy, albo jeżeli upłynęły 3 miesiące od ostatniej odpowiedzi na SMSa Utrzymaniowego. http://www.njumobile.pl/b/articles/regu ... 7.2016.pdf
No właśnie. Jeśli nie doładowujemy przez pół roku, to trzeba odpowiedzieć na sms'a. Od otrzymania sms'a mamy 24h po których dostajemy kolejnego i mamy 72h do utraty numeru (tylko 4 dni żeby stracić numer)!! Po odpowiedzi na sms'a sytuacja powtórzy się za 3m-ce (chyba ze doładujemy).
Moim zdaniem warte podkreślenia.
 #898070  autor: sylwekZolkusza
 30 lis 2016, 19:10
Gregrin
problem z doładowaniem i utrzymaniem konta zniknie, ustawiamy w telefonie przypomnienie, doładuj konto nju 5 zł, cykliczne przypominanie co 25 tygodni, lub w bankowości elektronicznej internetowej, ustawiamy doładowanie okresowe cykliczne, kwotą 5 zł co 25 tygodni.
 #898077  autor: Gregrin
 30 lis 2016, 19:50
sylwekZolkusza pisze:problem z doładowaniem i utrzymaniem konta zniknie, ustawiamy w telefonie przypomnienie, doładuj konto nju 5 zł, cykliczne przypominanie co 25 tygodni, lub w bankowości elektronicznej internetowej, ustawiamy doładowanie okresowe cykliczne, kwotą 5 zł co 25 tygodni.
To rozwiązanie jest zawsze dobre. Ja zwracam tylko uwagę na fakt jak łatwo poleci taki numer w razie braku doładowania. W orange zamrażają środki na 7dni a przychodzące maja jeszcze 6m-cy (min to chyba 30dni w większości normalnych sieci). Poza tym na normalnym koncie zawsze można zerknąć ile nam zostało a w nju trzeba pamiętać bo takiej informacji na koncie nie ma.
Chodzi mi po prostu o to, ze konto ma "bezterminowa ważność" a my jak nigdzie musimy uważać żeby numer nie przepadł :/ ot taka super "usługa".