DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 47 z 193
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 193
 #898275  autor: Antyfcb
 01 gru 2016, 21:26
grzesio0401 pisze:To może Tobie jarekt albo któremuś z forumowiczów udała się ta sztuka w którymś z salonów w Krakowie, Katowicach, Tarnowie, Rzeszowie, Nowym Sączu i miałby chęć podzielenia się namiarami?
PW

Siempre en mi corazón
 #898288  autor: Gregrin
 01 gru 2016, 21:53
Jeśli znajdziesz salon w którym będą cie chcieli przenieść to spróbuj ich przycisnąć żeby przenieśli cie do tej najstarszej taryfy (RBM na karte -(nie edycja specjalna RBM7MNP gdzie przenoszą domyślnie) bo regulamin na to pozwala i pewnie się da, a chyba nikt nie zwracał na to uwagi (bo wcześniej w obu tych taryfach był DIL).

PS. Podziel się efektem ;)
 #898296  autor: Gregrin
 01 gru 2016, 22:15
grzesio0401 pisze:dalej gdzieś to raczej przy okazji jak będę w okolicy bo mało czasu i te 15 zł/mc to też nie pieniądze
Tu nie chodzi o 15zl/m-c bo jeśli salon będzie miał simki to wybór taryfy to już (chyba) pikuś bo w obu jest regulamin przenosin który zakłada przejście od innego operatora. Chodzi tyko o to żeby zwrócić uwagę i domagać się tej starszej. Jeśli "system nie pozwoli" to nie ma się co upierać ale gdyby konsultant nie chciał wybrać to warto upierać się i powoływać na regulamin.
Moze sam spróbuję ale masa ludzi jest w marketach przed świętami :/
 #898297  autor: pavesi
 01 gru 2016, 22:16
Dzisiaj przeniosłem dwa numery z orange do red bull ( z logo 7 zł stara opcja ) Ale to nie Kraków ... 15 minut byłem w salonie ...
A tak na marginesie którą opcje wybrać gdy chcę mieć ten pakiet nielimitowane za 20 zł później za 10 zł ?
I drugie pytanie bonus aktywować zaraz po aktywacji czy jak przeniosę na odpowiednią taryfę red bull z tym pakietem ?
Głównie interesuje mnie rwk aby pozostał
Mi się wydaje że to właśnie ta wersja 7MNP jutro potwierdzę jak ruszy karta
Ostatnio zmieniony 01 gru 2016, 22:24 przez pavesi, łącznie zmieniany 2 razy.
 #898370  autor: pavesi
 02 gru 2016, 14:28
Opóźnienia są ... Wczoraj około 17 podpisałem umowy o przeniesienie z orange do red bull
Dzisiaj dostałem smsy że jutro numery przeniosą ..
Ktoś mi podpowie którą opcje wybrać abym miał taryfę nielimitowane za 20 zł zamiast LTE ... wiem że będą dwie taryfy do wyboru nie chcę się pomylić...
I drugie pytnie bonusy za rejestracje -przeniesienie aktywować przed zmianą taryfy czy po zmianie taryfy . Głównie chodzi mi aby mieć ten rok konta ważny.
 #898392  autor: Gregrin
 02 gru 2016, 17:08
pavesi pisze:Ktoś mi podpowie którą opcje wybrać abym miał taryfę nielimitowane za 20 zł zamiast LTE ... wiem że będą dwie taryfy do wyboru nie chcę się pomylić...
RBM Energy. Do tej taryfy nie ma problemu z przeniesieniem z wyższych taryf RBM (da się przenieść tez normalnie z taryf playa). Z Energy już nigdzie w RBM się nie przeniesiesz (jedynie do play).
pavesi pisze:I drugie pytanie bonusy za rejestracje -przeniesienie aktywować przed zmianą taryfy czy po zmianie taryfy . Głównie chodzi mi aby mieć ten rok konta ważny.
Po przeniesieniu powinieneś trafić do RBM7MNP. Przy przejściu do RBM Energy regulaminowo przejdzie ci tylko RWK wiec lepiej aktywować bonus już w taryfie Energy i mieć 100zl i 10GB (stracić 100zl i 10GB z przeniesienia). Jeśli jednak na złotówkach i GB ci nie zależy to aktywuj bonus już w RBM7MNP i daj znać co przechodzi w praktyce :D RWK na pewno ci zostanie.
 #898414  autor: 3G
 02 gru 2016, 19:01
Czy da się wymienić kartę RBM5 na nano sim? Nie spowoduje to zmiany taryfy na inną?
Mam RBM5 po przejściu z RBM7 MNP.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #898428  autor: adik
 02 gru 2016, 20:42
Tak da się.
A co wspólnego ma zmiana karty ze zmianą taryfy - absolutnie nic, więc niczego to nie zmienia.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #898439  autor: 3G
 02 gru 2016, 21:32
Niby tak, ale gdyby np. dana karta była przypisana do konkretnej taryfy to byłby problem. Lepiej dmuchać na zimne.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #898450  autor: pavesi
 02 gru 2016, 22:23
Reasumując
Jeżeli aktywuję bonus zaraz po aktywacji czyli RBM7MNP otrzymam 100 zł , 10 GB oraz RWK
Przenosząc do taryfy RBM Energy stracę bonusy zostanie RWK
Jeżeli aktywuję bonus w RBM Energy otrzymam 100 zł na 30 dni oraz 10 GB ale nie dostanę RWK
Tak ?
Proszę o potwierdzenie bardzo istotna dla mnie informacja
 #898453  autor: jarekt
 02 gru 2016, 22:47
Nie.
1. Jeśli aktywujesz Bonus w taryfie do której przeniosłeś numer (RBM7MNP albo np. PnKS) to otrzymasz 200zł PromoZŁ ważne 60dni i 20GB ważne 60dni oraz RWK.
2. Jeśli po przeniesieniu zmienisz taryfę na np. RBM5 czy FPnK, a dopiero potem aktywujesz Bonus to otrzymasz 100zł PromoZŁ na 30dni i 10GB na 30dni i dodatkowo RWK ale nie w każdej taryfie i np. w tej RBM5 to tego RWK nie dostaniesz.
3. Jeśli zrobisz jak w p.1 i dostaniesz wspomniany tam Bonus i przejdziesz do innej taryfy np. z RBM7MNP do RBM5 to teoretycznie (choć nie zawsze albo tylko czasami) i/lub praktycznie (choć nie zawsze albo tylko czasami) stracisz (lub możesz stracić) wszystkie PromoZŁ, wszystkie GB i RWK. Ten ostatni Bonus czyli RWK najczęściej przy takiej migracji zostaje ale cicho sza!

RWK z Bonusu dostaniesz we wszystkich taryfach Play (łącznie z internetowymi), RBM7MNP, rbmE i FaktM.
RWK z Bonusu NIE DOSTANIESZ w RBM1 i RBM5 (a to dlatego, że w tych taryfach jest "Darmowy Internet LTE" i miałbyś za dobrze :) ).

Utrata PromoZŁ, GB i skrócenie Ważności Konta podczas migracji między taryfami, szczególnie jeśli jedna z nich jest jedną z taryf RBM strasznie się skomplikowała i zagmatwała w grudniu 2015 roku kiedy Play umożliwił migrację z/do taryfy rbmE (RBM Energy na Kartę) do/z dowolnej innej taryfy. Zmieniono regulaminy migracji dodając taryfę rbmE i odpowiednie kody ale zasady przepadania/zachowywania tych trzech kont częściowo albo w całości nie działają tak jak to zapisano w regulaminie (wyjątkiem są złotówki na koncie głównym, które nigdy nie przepadają), dodatkowo zmienia się to w czasie - raz przepadają, raz nie przepadają.

---edit--- pomyliłem się i w jednym miejscu podałem 20GB zamiast 10GB - poprawiłem
Ostatnio zmieniony 03 gru 2016, 00:24 przez jarekt, łącznie zmieniany 6 razy.
 #898467  autor: pavesi
 03 gru 2016, 00:17
To ja aktywuję bonusy 200 zł na 60 dni dostanę rwk i tak zostawię później za 5 zł można przedłużać o miesiąc ten pakiet promocyjny po 60-ciu dniach .... wykorzystam pakiet promocyjny wtedy dopiero przeniosę na drugą taryfę rbm gdzie jest pakiet za 20 zł nielimitowane... Przy przenoszeniu chyba rwk zostaje reszta znika jakiś czas temu przenosiłem na taryfę LTE .... i rwk pozostało...
*111*300*1# tym kodem chyba można aktywować bonus ..


Na stacjonarne można dzwonić z tego bonusa 200zł czy to tylko na połączenia komórkowe ?
 #898471  autor: jarekt
 03 gru 2016, 01:26
Stacjonarne też. Wszystkie połączenia głosowe na krajowe numery poza specjalnymi. SMSy, MMSy i połączenia wideo oczywiście tylko na komórki.
1.1. Pakiet Złotówek o wartości 100 zł (łącznie z bonusem za rejestrację otrzyma 200 zł), który można wykorzystać na krajowe połączenia głosowe, wideo, SMS i MMS do wszystkich sieci komórkowych w Polsce i na krajowe połączenia głosowe do krajowych sieci stacjonar-nych, realizowane z sieci Telekomunikacyjnej, z wyłączeniem numerów specjalnych, infolinii i audiotekstowych zwartych w Cenniku Oferty , z której korzysta Użytkownik. Pakiet jest ważny przez 60 dni kalendarzowych od dnia jego przyznania
 #898505  autor: Gregrin
 03 gru 2016, 12:07
Tak z ciekawości zaglądnąłem na allegro i tam karty z "edycja specjalna" sprzedają nawet za ponad 100zl. Edycji specjalnej nie ma w regulaminie DIL a mimo to aukcja nie ma negatywów... W opisie aukcji jest tylko ze trzeba uaktywnić DIL kodem...
Ktos wie o co chodzi ??
 #900082  autor: grzesio0401
 14 gru 2016, 17:47
jarekt pisze:Trochę namieszałeś.
Żeby mieć taryfę RBM7MNP to przenosisz dowolny numer do RBM od dowolnego innego operatora (poza oczywiście Play/RBM/Fakt) więc nie zdobywasz żadnego mitycznego "startera z puszką".

1. Rejestrujesz jakiś numer w Orange/Plus/T-Mobile/Virgin/itp.
2. Idziesz do Play i go przenosisz do RBM (tego numeru nie musisz mieć).

Jak z tym się uporasz (a może to trwać wieki) to podam następne punkty :).

Przeniosłem numer do RedbullMobile na taryfę RBM7MNP i co teraz? Karte RBM mam miec aktywną 16.12.2016 Jak już będzie aktywna loguję sie na Play24, aktywuję bonusy(100zł i RWK), na Play24 przechodzę do RBM5? Zasilam za 30zł żeby aktywować DIL? Czy to 100zł przejdzie na RBM5?
  • Strona 47 z 193
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 193
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 193