DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    :thumbup:
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
:thumbup:
Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 15 z 35
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 35
 #903214  autor: sa
 02 sty 2017, 20:37
Graffik87 pisze:Czy jest możliwość przejścia z Orange Free do Nju Mobile i ewentualnie aktywowania bonusu za rejestrację?
Tak potwierdzam, wczoraj przeszłam do nju smsem i po kilkunastu minutach już byłam w nju ,nawet zasięg z karty mi nie zniknął dopiero jak chciałam sprawdzić stan konta to okazało się że nastąpiła zmina. Najpierw dostałam smsa że zmiana w toku, potem powitalnego a następnie że mam zarejestrowany nr,potem kolejny powitalny w sieci ,potem info o stawkach w nju,kolejny o sposobach doładowania i w końcu o tym że mam prawo skorzystać z bonusa, który oczywiście aktywowałam i w kilka minut później testowo połączyłam się z netem a potem rozmowa.Dodam że stan konta w nju po zmianie to 0zł a żeby było weselej stan bonusa jest kompletnie niewidoczny i tu trzeba założyć konto w serwisie nju by móc je obserwować a przynajmniej tak mi się wydaje,a pod koniec m-ca testowo zobaczę czy z bonusa można smsem wrócić do ofnk.Dodam że te eksperymenty robię dlatego że ten nr. jest mi zbędny i chcę się simki pozbyć bo mam 2 inne nr w orange które jak najbardzej chcę zachować i będę z nich korzystać tak jak to robię.Przyznaję że ten nr zarejestrowałam tylko dlatego że bonusa chciałam gdyby nie to już dawno by zniknął.
 #903258  autor: rudymax
 03 sty 2017, 08:16
garfield- pisze:Badają natomiast współczynnik "in" do "out" - taka metoda żeby badać czy karta nie jest wykorzystywana nadmiernie/maszynowo do wykonywania połączeń. Odkryłem to eksperymentalnie.
Czy możesz doprecyzować jak to działa, czy chodzi o długość połączeń, czy ilość. Najczęściej jak ktoś uruchamia bonus, to więcej dzwoni. Często widząc, że dzwoni ktoś z rodziny, odrzuca połączenie i oddzwania. Może wystarczy nie odrzucać, ale odebrać i dopiero oddzwonić.
 #903330  autor: garfield-
 03 sty 2017, 14:50
na podstawie doświadczeń(uwalonych chyba z 8 kart) i maglowania konsultantów(przy czym oni różne rzeczy wygadają), moje obserwacje:
- nie można generować ruchu tylko "out"
- nie ma znaczenia czy robisz 8x 1h czy odrazu 8h za jednym zamachem.
- nie należy robić tego w nocy
- nie należy robić dłuższych połączeń niż 8h - bo odrazu wycianają - przynajmniej pre-paidy - z abo. chyba nie ma tego rygoru (kiedyś korzystałem z doładowania połączeniami z alldrogo i gość walił po 6 połączeń z jednego numeru po 10h)

obecnie jestem po roku wykorzystywania karty z 1 jednym bezpłatnym numerem i za darmo w sieci i mimo sporego ruchu nic mi nie zblokowali.

ja korzystam z tej karty w ten sposób, z 5 razy/mc nabijam tak ze 3 godzinki z innej sieci (u mnie z play) i później wykorzystuje do nabijania minut co kilka dni po 2h(automat dzięki aplikacji) i zwykłego dzwonienia i odbierania po sieci Orange.

to jest taki mój numer domowy - leży w domu i zawsze można się z niego zadzwonić, lub się dodzwonić jak jest w domu, a swój telefon ma wyciszony

W listopadzie zrobiłem nową - znowu na rok - ale niestety nie wiem ile kasy wykorzystałem z tych promocyjnych, ale trochę minut nabiłem - coś koło 500 (w tydzień) - wcześniej wyzerowałem 100GB, z tym, ze ten numer który nabijam mam jako usługę "bez llimitu"

dobrze tez jest też doładować, ponoć karty nie doładowywane mają większe obostrzenia, aczkolwiek to info po znajomości z Orange(nie konsultant),
ja nie doładowywałem, bo chciałem eksperymentować bez tego.
 #903333  autor: adacomp
 03 sty 2017, 15:08
Jak da mnie za dużo zabawy aby mieć n ie zablokowaną kartę.
Pal ich licho te 3 karty i tak były przeniesione z innych sieci i miały po 1zł na koncie głównych.
nie będę nabijał kartę która ma bonus po 1000zł dla mnie to głupota.
Po to odbieram bonus aby bez skrępowania dzwonić gdzie i kiedy chcę.
Wszystkie 3 zablokowane karty bez żalu przeniosłem do innej sieci a do złodziejskiej pomarańczy nigdy nie wrócę.
Po rozmowie z konsulami Orange dowiedziałem się że prepaidowcy zawsze są gorzej traktowani chodź by mieli numer tam od lat i wykupiony NOLIMIT i tak system będzie ich blokował jak jak będą za dużo dzwonić i podpadać po "regulamin sztucznego ruchu".
 #903360  autor: garfield-
 03 sty 2017, 17:05
no tak, trochę zabawy jest, po prostu, wpada się w filtry - niedopatrzenie. W poprzednim systemie bilingowym pewnie by tak nie było. Prepaidowy zawsze byli traktowani z większą ostrożnością, ze względu na nadużycia, może teraz po rejestracji coś sie zmieni, ale póki co nic nie jest planowane. Zmiany w systemach kosztują i to spore pieniądze. To co my tu sobie wykorzystujemy z bonusów i robimy kombinatorykę to pikuś.
Gdyby temat dotyczył np SMS Premium, reakcja byłaby szybka.

To trochę jak z komunikacją miejską: przyjeżdża autobus i albo korzystasz z siedzeń i ciepła i transport przez miasto za 3 zeta, albo Ci nie pasuje traktowanie i wybierasz co innego, ale jak zaczynasz wybijać okna i niszczyć to ktoś zareaguje. Dla małych przegięć jak tańczenie, albo podnoszenie się na drążku "dla jaj", nikt nie będzie reagował. Jeszcze jak pomożesz starszej Pani wejść do autobusu to przychylniejszym okiem spojrzy na CIebie "system" (otoczenie) ;)
 #903363  autor: forum_tg
 03 sty 2017, 17:31
garfield- pisze:na podstawie doświadczeń(uwalonych chyba z 8 kart) i maglowania konsultantów(przy czym oni różne rzeczy wygadają), moje obserwacje:
- nie można generować ruchu tylko "out"
- nie ma znaczenia czy robisz 8x 1h czy odrazu 8h za jednym zamachem.
- nie należy robić tego w nocy
- nie należy robić dłuższych połączeń niż 8h - bo odrazu wycianają - przynajmniej pre-paidy - z abo. chyba nie ma tego rygoru (kiedyś korzystałem z doładowania połączeniami z alldrogo i gość walił po 6 połączeń z jednego numeru po 10h)
Moge dołożyć swoje doświadczenie:
nie mogę zgodzić się na temat połączeń! na większości kart generuje tylko ruchy out, wiele kart (karty Orange Free). Promocja najpierw minuty a potem złotówki służyły do nabijania telefonu oraz dzwonienia. Nigdy nie były odbierane połączenia. Łącznie odebranych sztuk: 0

Na pewno bardziej pilnują nowe karty, gdy karty trochę są w sieci jest łatwiej.

Połączenia zbyt wczesne oraz zbyt późne to lekka lipa... Od razu się czepiają. Miałem takie problemy i trzeba potem nagadać się do pracowników BOKu, że prowadze rozmowy podczas jechania do pracy, albo wracania itp.

Ja proponuje robić więcej krótszych połączeń, niż długich. Bardziej kłopotliwe, ale pewniejsze że nie zablokuje (mówię na swoim doświadczeniu).
W dobrym okresie można skorzystać z kilku operatorów, więc po co "zajeżdżać" kartę, wykorzystać bonus i przenosiny do innego operatora.
 #903381  autor: bartek07
 03 sty 2017, 19:21
A jak ktoś prowadzi takie długie rozmowy to nie lepiej wziąć abo no-limit w jakiejś sieci za 25zł?
Z tego co czytałem to użytkownicy abonamentów są inaczej traktowani.
 #903399  autor: garfield-
 03 sty 2017, 21:08
bartek07: masz racje, my tu rozkminiamy bonus i blokowanie kart oraz to jak go można wykorzystać mimo ograniczeń.

tomektg: Zgadza się, karty będące dłużej w sieci są lepiej traktowane, ale nie jestem w stanie zdefiniować na czym to polega.
Zasada in / out działa na pewno - zobacz jak uwalają karty(nie tylko mi).
Dużo dłużej wytrzymała karta, jak zacząłem mieć ruch "in", a później wydłużałem coraz bardziej połączenia, aż mi w końcu też uwalili i w ten sposób wyznaczyłem sobie ramki w których się poruszać.
Dawałem później krótsze połączenia i też takie polecam. (2-3h)
Możesz bardziej dokładnie napisać jaki masz schemat, jakie ramki ? Mam kilka kart do uwalenia, i mogę wypróbować jakieś nowe scenariusze.

Jedno jest chyba pewne, (na 99%) nie jest spalony( na czarnej liście) numer na który generowany jest ruch.
 #903401  autor: adacomp
 03 sty 2017, 21:17
Orange po prostu straci klientów.
Bonusy po 1.02.2017 przestaną dawać to może problem się sam rozwiąże.
Ale brak zaufania i tak zostanie.
Bo nawet jak masz prepaida i NOLIMIT to przecież nie po to płacisz 25-30 zł miesięcznie żywą kasą aby operator ciebie blokował.
Mam przecież prawo dzwonić w nocy czy wcześnie rano i rozmawiać np.2-3 godziny z żoną bo robię na 3 zmianę kogo to interesuje moje prywatne życie.
Popatrzcie na dzisiejszą "promocję" doładowań w O ?
Czy oni mają ludzi za idiotów?
Jak dobrze że jest konkurencja i nie muszę być skazany na spadkobierców PRLowskej Tepsy i zgniłych żabojadów.
To już Te-Szwaby są aniołkami jeśli chodzi o prepaid.
 #903403  autor: adacomp
 03 sty 2017, 21:23
garfield- pisze:bartek07: masz racje, my tu rozkminiamy bonus i blokowanie kart oraz to jak go można wykorzystać mimo ograniczeń.

tomektg: Zgadza się, karty będące dłużej w sieci są lepiej traktowane, ale nie jestem w stanie zdefiniować na czym to polega.
Jedno jest chyba pewne, (na 99%) nie jest spalony( na czarnej liście) numer na który generowany jest ruch.
Z tymi kartami dłużej też nie zawsze tak jest sprawdziłem.
A zablokowany numer można przenieść bez łaski do innej sieci.
W sumie wszyscy dają bonusy i w każdej sieci W3 można je wykorzystać bez blokady.
Plus - 500zł Play - do 500zł T-mobile - no limit do wszystkich na 30dni po pierwszym doładowaniu.
Tylko żabojady blokują więc niech idą wpi..u i i klienci będą uciekali do konkurencji.
 #903417  autor: garfield-
 03 sty 2017, 22:12
adacomop: spokojnie, widzę, ze ostro się wkurzyłeś, niepotrzebnie, cała czwórka leci kulki - korpo, nie ważne co i ile dają, ważne, że jest szum, że dają 30% - marketing, info przejdzie przez portale.

jak wykupisz pakiet no-limit z konta głównego to nie powinieneś załapać się na blokadę, chyba, ze wygenerujesz 10h połączenie.

Wydaje mi się , że play jest bardziej rygorystyczny jeśli chodzi o długość rozmowy, a TiMob wyraźnie zaznacza, że już po 60 minut może rozłączać rozmowy.
W Plusie udało mi się zjechać z całej kasy promocyjnej i z całego bonusu.

Co do idiotycznych promocji i traktowania klienta w postaci, pobierania opłat za sprawdzenie stanu konta, czy samoczynnego włączenia usług, gdzie to co powinno działać działa jak chce , albo nie działa to TiMoba nic chyba nie pobije - no może Vecton był jeszcze lepszy. No ale to trafił "swój" na "swego".
Ja testowałem ten temat 1 pln/dzień - no limit, na 3 karty które miałem na jednej udało się aktywować, reszta wygasła szybciej niż rozpatrzyli reklamacje, a na tym jednym zaczeło zjadać złotówki - sorry, dziękuję. "Szacun" dla tych co tam z tym walczą - ja nawet nie jestem tego w stanie czytać.
 #903426  autor: Kompan
 03 sty 2017, 22:46
Za 1-2 godziny to chyba nie blokują? Co najwyżej przerywają połączenie? Na moich dwóch nowych simkach wykorzystałem bonusy do zera. Może dlatego, że nie generowałem sztucznego ruchu?
 #903451  autor: forum_tg
 04 sty 2017, 07:08
garfield-
To prawda, że jeśli jest tez ruch przychodzący, to karcie nic nie grozi. Jedną mam taką, która jest już trochę w sieci, raz na ileś jest doładowana i coś na nie się dzieję, tam nie miałem w ogóle problemów.
Jeśli ktoś kupi na portalu aukcyjnym kartę, która wcześniej była doładowywana, to już jest dodatkowy profit.

Składałem też na Orange skargi do UKE i rezultat był raz na +, raz na -. Przy długich połączeniach trudno "coś" ugrać, ale przy wielu krótkich jest prosty argument: brak generacji sztucznego ruchu w sieci, dzwonię do żony, brata, a jak prowadzę auto, to się nudzę i lubię rozmawiać przez telefon z rodziną.
Można też zaproponować polubowne załatwienie sprawy sieci Orange, ale i tak się zawsze wycofuje.
A jak już przy okazji zadzwoni się do BOKu i tam pracownik podaje nieprawdziwe informacje, zapisać sobie godzinę rozmowy, dane przedstawiciela Orange, nie kłócić się, wysłać skargę do UKE wraz z powyższymi danymi, że przedstawiciele Orange przekazują nieprawdziwe informacje o regulaminach i sprawa wygrana. A pracownicy BOK często mylą regulaminy, promocje etc.

Inne co zauważyłem ze swoich doświadczeń (dla kart zero przychodzących):
połączenia w przedziale dziennego korzystania z telefonu: 8-22
połączenia maks do 2 h, najczęściej po 1-1,5 h.
przerwa między połączeniami nie mniej niż 1 h. Dłuższa = lepsza
nie ma znaczenia czy dzwoni się na jeden numer czy na dwa.


Zaznaczam, że tak robię na kartach Orange Free, bo tylko te mnie z Orange interesowały.
 #903511  autor: adacomp
 04 sty 2017, 14:19
Sprawa zamknięta i nie będę się kopał z betonem czy innym koniem.
OFNK wykorzystuję do netu a do głosowych są o wiele lepsze oferty w innych sieciach i nie tylko jeśli chodzi o NOLIMIT czy bonusy.
Nie będę skakał jak mi zagra zgniła pomarańcza.
To ja decyduję kiedy , gdzie i jak długo rozmawiam i nikt nie będzie mi nic narzucał i blokował.
 #903519  autor: Dorotea
 04 sty 2017, 14:52
Przenieść się do konkurencji można, ale takie praktyki Orange na odchodnym należy zgłaszać do UKE.

Niestety korporacje robią w Polsce co chcą, klienci nie znają bądź nie dochodzą swoich praw, a instytucje do tego powołane zamiast same działać czekają na zgłoszenia.
 #903550  autor: garfield-
 04 sty 2017, 18:18
O żesz, ale wykorzystałem bonus: Transfer 3552331.96 GB Koszt 0,00 zł
Jakby Wam zniknął internet to dlatego , że ja mam go u siebie całego na dysku ;)

z wiedzy mojego rutera, wyszło jakieś 95 GB, co blisko potwierdza mój Orange 97 GB, za to te kwiatki są z orange.pl

Nie wiem czy wierzyć bilingowi, ale w tydzień wydzwoniłem 19h i nie zablokowało karty co daje jakieś 365 złociszy z czego 14h na jeden numer playowy.
Wejściowych połączeń nie policzę.
 #904464  autor: Zacksu22
 10 sty 2017, 00:28
Ten bonus za rejestrację jeszcze dają? Ten internet znaczy się?
Bo zastanawiam się czy do Orangutana nie isc zarejestrować karty. Internet z Play ten z rejestracji działa mi tak masakrycznie wolno w domu że masakra. Z orange działa z pełną prędkoscią.
Chyba pójdę jutro do salonu zarejestruję nowy starter.
No chyba że da sie jakos przez internet zarejestrować w Orange kolejny numer.
Bo na początku tej promocji z rejestracją w Orange jak dawali 10gb jeden numer zarejestrowałem.
Ale zgubiłem tą kartę gdzieś.
Także Orange moje dane osobowe ma już w swojej bazie.
 #904490  autor: garfield-
 10 sty 2017, 10:00
@Zacksu22: Tak, do wyciągnięcia 200GB w 60 dni (w sumie).
Hmm, a u mnie na Fiolecie działa ciut lepiej niż na Orangutanie.
  • Strona 15 z 35
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 35
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 35