DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    :thumbup:
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
:thumbup:
Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 3 z 19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19
 #903653  autor: Gregrin
 05 sty 2017, 12:57
bolek2004 pisze: Nawet niech sobie te 10gb zabiorą za rejestrację, ale resztą powinni przywrócić.
Tak podobno robią tzn. zostawiają.
Panowie jak mam to napisać w pierwszym poście żeby było to zrozumiale ? Bo widzę ze wiele osób jakoś nie widzi info albo nie widzi w całości zawartych tam informacji.
 #903656  autor: bolek2004
 05 sty 2017, 13:05
Nie wiem bo jedni piszą że im wszystko przepadło, inni że tylko złotówki. Być może jest i tak i tak, tylko ciekawe od czego to zależy.
Jeśli na przykład ktoś miał wcześniej coś na promocyjnym i aktywował bonus to zabrali mu wszystko z promocyjnego czy tylko kwotę bonusu?
 #903660  autor: Gregrin
 05 sty 2017, 13:41
bolek2004 pisze:Nie wiem bo jedni piszą że im wszystko przepadło, inni że tylko złotówki. Być może jest i tak i tak, tylko ciekawe od czego to zależy.
Raczej nie uściślają bo dużo osób dyskutuje tylko o złotówkach.
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 03#p902403
bolek2004 pisze:Jeśli na przykład ktoś miał wcześniej coś na promocyjnym i aktywował bonus to zabrali mu wszystko z promocyjnego czy tylko kwotę bonusu?
Nikt wcześniej o tym nie pisał (ze miał jakiś bonus przed aktywowaniem tego za rejestracje -albo przeoczyłem) ale mamy teorie ze to nieistotne bo bonus ląduje "w osobnym miejscu" (ale wyświetlana dla użytkownika jest całość) i potem jest łatwo czyszczony. W przeciwnym razie nie wiedzieli by ile zabrać i były by glosy ze zabrali coś więcej. Jest jeszcze druga możliwość ze od przyznania bonusu uruchamiają licznik który zlicza wykorzystanie. Po 30 dniach wartość bonusu odejmuje od wykorzystania i jeśli >0 to zabiera. Tak czy inaczej pewnie wybrali sposób aby "odseparować" się od reszty środków bonusowych bo ich nie zabierają. Dziwnie by było to oprogramować tak by bonus za rejestracje łączył się ze starym bonusem a nowym nie albo żeby nie uwzględnić starego bonusu a nowego już tak.
Wszystko opiera się na tym ze tak skutecznie i łatwo kasują sam bonus.
 #903665  autor: darekka
 05 sty 2017, 14:02
Tylko co z zapisem, że promocja(Bonusy za rejestrację) łączy się z innymi(np.doładowania FB), których Regulaminy również, nie wyłączają współdziałania z Bonusami rejestracyjnymi.

Skoro się łączą to i znikania bonusów nie powinno być-ja dopiero pod koniec stycznia będę miał odpowiedź jak to u mnie zadziała(możliwe, że złożone reklamacje na brak dodatkowego roku(dali równe 365dni od aktywacji bonusów) ważności konta wpłyną na to co się zadzieje lub i nie z bonusami). No i w RBMenergy najnowszy Reg. jest z 20października2016(nie było zmian jak w Play od połowy listopada).
Jeśli zaś znikną mi bonusy(lub komukolwiek z osób, których numerami zażądzam w sumie 9numerów) poskładam reklamacje a jeśli one zostaną zlane to UKE dostanie skarg kilka na to samo. Oczywiście jeśli nie otrzymamy reklamowanego przedłużenia kont o 365dni również UKE będzie interwenjować.

P.S. T-mobile za "Granie na czekanie" i inne samowłączające się badziewia beknął właśnie 15baniek-Playowi by się też przydało przetrzepanie przez UKE.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2017, 14:05 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #903666  autor: bolek2004
 05 sty 2017, 14:03
Pisałem już wcześniej że wg mnie mimo że pod kodami mamy sumę to w systemie pewnie są oddzielne konta na bonus (złotówki i GB)
W każdym razie koło 23.01 będę wiedział co zabrali, czy wszystko czy tylko bonus, bo to jest w tym najistotniejsza kwestia.
A jakby ktoś miał się dopisywać czy mu przepadło czy nie to niech konkretnie napisze że przepadły tylko bonusy i jakie i czy miał wcześniej jakieś złotówki na promo i pakiety netu, wtedy będzie łatwiej dojść do tego jak to rozliczają.
 #903668  autor: Gregrin
 05 sty 2017, 14:12
darekka pisze: łączy się z innymi(np.doładowania FB),
Juz o tym rozmawialiśmy ale jak chcesz to podaj jeszcze raz link do regulaminu i zacytuj zdanie z którego wynika ze środki się łączą (bo promocje to się zgodzę) ale z tego co pamiętam to tam raczej omijali sformułowania łączenia i przedłużania z czymś innym niż w obrębie tej samej promocji.
darekka pisze:Skoro się łączą to i znikania bonusów nie powinno być
Nie powinno być i to play przyznał (link w 1 poście) ale bonusy za rejestracje stara się traktować "inaczej" i to ciężej podważyć regulaminem (nie prowadźmy już dyskusji ze wpada to na to samo konto bo to każdy wie i każdy ma inne wnioski z tego powodu).
darekka pisze: No i w RBMenergy najnowszy Reg. jest z 20października2016
Możesz podrzucić linka ?
bolek2004 pisze:A jakby ktoś miał się dopisywać czy mu przepadło czy nie to niech konkretnie napisze że przepadły tylko bonusy i jakie i czy miał wcześniej jakieś złotówki na promo i pakiety netu, wtedy będzie łatwiej dojść do tego jak to rozliczają.
Apeluje o to od samego początku ale z marnym skutkiem. W sumie z tego powodu założyłem ten temat ale niewiele nowych informacji ludzie w nim podali.
 #903669  autor: Marcel82
 05 sty 2017, 14:16
darekka pisze: P.S. T-mobile za "Granie na czekanie" i inne samowłączające się badziewia beknął właśnie 15baniek
- Jesteśmy przekonani, że w sytuacji gdy na każdym etapie postępowania w pełni współpracowaliśmy z UOKiK, a po otrzymaniu nowych wytycznych niezwłocznie zmieniliśmy zasady aktywowania usług, kara taka nie znajduje uzasadnienia. (...) Jest to ważne rozstrzygnięcie kwestii istotnej dla całego rynku ale nie powinno odbywać się kosztem jednego z podmiotów działających na nim
Bidulki :(
NIc nie cieszy tak jak nieszczęście bliżniego -> zrzućmy się w czwórkę po 3,75 muliona :mrgreen:
 #903670  autor: Gregrin
 05 sty 2017, 14:22
Marcel82 pisze:Bidulki :(
NIc nie cieszy tak jak nieszczęście bliżniego -> zrzućmy się w czwórkę po 2,5 bańki :mrgreen:
Proszę, to nie temat o tym.

Patrze w regulaminy dla RBME i tam jednak jest o 30dniach (dodatkowo ładnie w starych regulaminach informują ze są odwołane)
Pkt. 3.1;3.2 https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... 102016.pdf

Wszystkie są tu:
https://www.redbullmobile.pl/obsluga-kl ... -na-karte/

PS. zbliżamy się do momentu gdzie będzie masa zgłoszeń reklamacyjnych. Moze na te potrzeby (info na co się powołać, kiedy złożono i jak przebiegła dana reklamacja) warto by stworzyć osobny watek ?? darekka ty masz spore doświadczenie w reklamacjach ?? Same opisanie swoich to tak jakby info od kilku użytkowników ;)
Ostatnio zmieniony 05 sty 2017, 14:27 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #903672  autor: darekka
 05 sty 2017, 14:25
Reg. bonusów za rejestrację w RBM energy 20 pażdziernik 2016
https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... 102016.pdf

na stronie http://promocje.play.pl/rejestracja/ wisi jeszcze archaiczny z 6 czerwca 2016

Jak Play/RBM/RBMenergy olewa reklamacje to składajcie wszystko mailowo do UKE.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #903673  autor: bolek2004
 05 sty 2017, 14:27
Wg mnie nie warto tworzyć nowego, jeśli ktoś będzie miał skutecznie uznaną reklamację zawsze można dodać to w pierwszym poście na wzór dla innych. Wg mnie bez sensu rozdzielać na inne wątki bo przecież sprawa dotyczy tego samego.
 #903675  autor: Gregrin
 05 sty 2017, 14:35
bolek2004 pisze:Wg mnie nie warto tworzyć nowego,
A wedlug mnie tak bo mimo ze to podobne tematy to za niedługo powstanie mix i gdy ktoś będzie chciał szukać info reklamacyjnego to zagubi się w tym gąszczu który za niedługo pewnie będzie spory.
A temat o reklamacjach można by potraktować naprawdę konkretnie (gotowe treści reklamacji) co pewnie przełoży się na ich ilość i sile. Wasz wybór, ja się w nie będę w nie bawił wiec tez nie podejmuje się tworzenia wątku nie będąc w temacie.
 #903676  autor: darekka
 05 sty 2017, 14:41
Jako, że prosicie wklejam autorską(złożoną i rozpatrywaną w 9 przypadkach, a wiem, że i na forumplay conajmniej jednej osobie oczy na ten aspekt otworzyłem i również złożyła Reklamację bonusu RWK) treść Reklamacji niewłaściwego naliczenia bonusu RWK opisanego w pkt.7.3 Regulaminów bonusów za rejestrację(dali 365dni od aktywacji bonusu zamiast 365 od obecnej daty ważności poł.wychodzących jak dokładnie opisuje Regulamin):
https://megawrzuta.pl/download/4655f271 ... 67e0f.html
(hasło do pliku: yryMyGut) 8)

Jeśli ktoś zechce skożystać może skopiować całość i ewentualnie podmienić link Regulaminu np.dla Play oraz oczywiście zmienić daty na właściwe dla swojego numeru.
Wałek ten dotyczy WSZYSTKICH taryf i ofert Play/RBM/RBMenergy gdzie RWK dostajemy jako bonus za rejestrację i aby to zrozumieć i uświadomić sobie co operator wyrabia trzeba przeczytać ze zrozumieniem PKT.7.3 Regulaminu. 8) Nie ma znaczenia również to kiedy ktoś zarejestrował/aktywował bonus(może to i być kawał czasu temu)-dodatkowe 365dni konta należy DOLICZYĆ do daty jego ważności z dnia aktywacji bonusu(np. dziś aktywujemy bonus ale wczesniej sprawdzamy do kiedy mamy ważne poł.wych/przych i od tych dat powinniśmy otrzymać odpowiednio 365 i 455dni). To co robi operator dając RWK od aktywacji bonusu nie ma podstaw w Regulaminach i jest jawnym kantowaniem klienta.

P.S. ja zacząłem teraz pora na Was-udostępnijcie treść reklamacji w sprawie bonusów(ich znikania). :lol:

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #903745  autor: mjez1978
 05 sty 2017, 21:53
Ale powiedzcie mi o co te kłótnie . Rejestrując kartę otrzymaliście dodatkowe środki i GB ,akceptując regulamin tych bonusowych środków czyli 30 dni od uruchomienia a wy wykorzystując lukę w systemie predłuzaliscie bonusy aż operator nie powiedział Stop .Co w sytuacji operatora jest jak to widać po Allegro np. handel nakrętkami nie jest jednostkowe normalnyą reakcją na nadużycia. Chyba normalne ze operator stara się zapobiec nadużyciom na dużą skale jaka ostatnio się nasila.
 #903752  autor: adacomp
 05 sty 2017, 22:16
11 punkt Regulaminu "Bonus za rejestrację numeru w Play"
Skorzystanie z usługi nie wyklucza korzystania z innych Ofert Promocyjnych dostępnych łącznie z ofertą,
z której korzysta Użytkownik, chyba że warunki innych Ofert Promocyjnych stanowią inaczej.
 #903753  autor: Dorotea
 05 sty 2017, 22:23
Jakie nadużycia? Play doskonale wie ile przeznaczył na promocje z nakrętkami, przecież to nie worek bez dna tylko tyle ile wyliczyli i zamówili. To nie są żadne straty, takie rzeczy operator wlicza sobie w koszty prowadzenia biznesu, podobnie jak inne wydatki na reklamę i marketing.

Play przyciągał do siebie klientów, którzy zachęceni tym, że bonusy sumują się z innymi promocjami rejestrowali karty. Teraz udają pokrzywdzonych przez klientów, a prawda jest taka, że wyszli na krętaczy i stracili wizerunkowo. Sypią się skargi do UKE i opinie na forum też nieciekawe.
 #903792  autor: Marcel82
 06 sty 2017, 11:00
Widzę, że temat się nie znudzi :mrgreen: hehe
Mówię o dyskusjach, kto ma rację, regulaminach, o definicjach nadużycia, umiaru itd.
mjez1978 pisze:Rejestrując kartę otrzymaliście dodatkowe środki i GB ,akceptując regulamin tych bonusowych środków czyli 30 dni od uruchomienia a wy wykorzystując lukę w systemie predłuzaliscie bonusy aż operator nie powiedział Stop
Wszystko się zgadza, masz rację, ale...
... Play sam informował, że można to przedłużać i zachęcał do przechodzenia do nich. Biznes i tyle.
Chcieli mieć X zł z doładowań, a wyszło Y zł, więc zmieniają reguły gry w trakcie trwania meczu :)
Spróbuj to podważyć. Czym? Definicją nadużycia i umiaru? Play wprowadził umiar 10->3 numery.
mjez1978 pisze:Co w sytuacji operatora jest jak to widać po Allegro np. handel nakrętkami nie jest jednostkowe normalnyą reakcją na nadużycia. Chyba normalne ze operator stara się zapobiec nadużyciom na dużą skale jaka ostatnio się nasila.
Ale to pretensje do kogo? Do pracowników... hmmm tylko których?? Tych pewnie:
Coca-Cola HBC Polska:
W Radzyminie – produkcja napojów w opakowaniach PET i w puszkach;
W Staniątkach (gmina Niepołomice) – produkcja napojów w opakowaniach PET i szklanych
Na allegro tysiące kodów u jednej osoby, przecież to jest awykonalne :wink:
A co np. z naklejkami Biedronki na świeżaki, było to samo i co? I nic, jakieś kierowniczki dorwały się do tysięcy naklejek i zarobiły grubą kasę. Niektórzy pisali nawet w ogłoszeniach "mam nieskończoną ilość naklejek" :lol: Sam kupiłem dwa komplety na truskawkę i śliwkę dla dzieciaka :D a co tam!
 #903921  autor: Marcel82
 06 sty 2017, 22:19
Ło matko!
Tutaj to jeszcze jest lajtowo, ale na forum Play to Sodoma i Gomora się robi ;) Nie zaglądałem tam kilka dni i się dzieje, m.in.
https://forumplay.pl/showthread.php/422 ... post393778
Przecież jak mojej reklamacji nie rozpatrzycie pozytywnie to z takimi zrzutami UKE was zaj.....
:mrgreen:
Dobrze, że aktywowałem w sierpniu i (jak na razie) jestem tylko widzem.
Jeśli zabiorą ~500 zł z dwóch numerów w rodzinie, to może i machnę ręką (wątpię, że odpuszczę choć te osoby mało dzwonią), ale jak zabiorą 127 GB z trzeciego numeru, to nie odpuszczę (ich marne 10 GB + kody). Niby zabierają tylko to, co zostało z 10 GB, ale kto wie, co wymyślą.
  • Strona 3 z 19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19