DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #903601  autor: Wosiu96
 04 sty 2017, 22:23
Ma ktoś z was tą ofertę? Czy faktycznie jest limit prędkości wynoszący 15Mbps?
 #903715  autor: aster
 05 sty 2017, 18:20
Czy ta oferta jest czymś stałym czy promocyjny/czasowym? W regulaminie jest mowa o "ofercie" i ważności "do odwołania", ale być może to jest tylko zabezpiecznie aby móc wycofać taryfę w przyszłości?

25zł/mies. za rozmowy+smsy+10GB wygląda konkurencyjnie o ile nie ma tu jakichś pułapek, o których nie wiem. Dotychczas Play miał najlepszą ofertę, z identyczną ceną, lecz z 6GB transferu (zapewne zareagują na najnowszy ruch T-M). Orange też był konkurencyjny. Natomiast T-Mobile i Plus były gdzieś w dżungli i brakowało tam prawdziwej oferty typu "no limit".

Teraz T-Mobile wreszcie pojawił się na scenie, tylko pytanie czy oprócz prędkości transmisji 15/15mbps (powinno wystarczyć) nie ma tam jakichś niemiłych niespodzianek?

P.S. Niewykorzystany transfer przechodzi dalej przy każdym odnowieniu? Czy sprawdzenie stanu konta kodem USSD jest bezpłatne (pamiętam, że kiedyś w jakiejś taryfie w systemie T-M kasowali klienta za to)? :)
 #903736  autor: Gregrin
 05 sty 2017, 20:52
aster pisze:P.S. Niewykorzystany transfer przechodzi dalej przy każdym odnowieniu?
To by wtedy nie był t-mob ;) Sam prześwietlam obecnie regulamin i wrzucę ofertę do zestawienia a w zasadzę uaktualnię bo de facto nic się nie zmienia tylko wrzucają to w końcu do jednego pakietu. Oprócz RWK (z którego chyba śmieją się w 1 poście) które jest tylko gdy korzystamy z pakietu bo gdy przestajemy korzystać mamy 90dni aż wyłączą ofertę i zmienia ważność konta na 30dni. Czyi od aktywacji "oferty" (btw nazywają to tak, pewnie żeby nie było problemu z superzłotówkami tak jak w ofercie "masz złotówkę masz nolimit" i tu dodatkowo o tym informują) mamy RWK który jeśli pakiet się nie odnowi, będzie trwać 150dni :)
PS. brakuje mi wyobraźni na znalezienie porównania jak t-mob kombinuje żeby konto nie było ważne rok a pisać ze daje RWK.
BTW czemu nie zaszaleją i nie piszą ze konto jest ważne najdłużej ze wszystkich operatorów i wpiszą tam 2 albo 3 lata ?
A teraz już poważne pytanie. Jak to może być zgodne z prawem ze operator informuje ze po aktywacji oferty konto jest ważne 365dni i w tym samym regulaminie ze skróci ważność jesi nie będziemy korzystać z oferty ?? O ile uczciwiej byłoby napisać ze konto jest ważne 150dni od każdego odnowienia ??
 #903746  autor: aster
 05 sty 2017, 21:53
Czyli niewykorzystywany transfer nie przedłuża się? :) Wiem, że jest go sporo, ale mimo wszystko...

Co do RWK to nie wiem co powiedzieć - sam już nie rozumiem jak to działa w tej ofercie bo tak jest to zagmatwane.

Natomiast na plus zasługuje jedna kwestia, że konto jest ważne o rok nie tylko od aktywacji ale także od każdego odnowienia usługi. Wiem, że teoretycznie nie jest bo jeśli się ją nie opłaci... to jest inaczej. :) Ale w Play akurat denerwowało mnie to, że ważność środków zależała od doładowania zamiast od miesięcznego opłacania no-limit, czyli nie mogłem akurat wpłacić te 300zł za cały rok i mieć spokój...
 #903748  autor: Remington
 05 sty 2017, 21:56
A ja się zastanawiam czy nie przejść z jednym z numerów na tę ofertę. Sporo razy mnie Orange zawiodło (zapychanie sieci). Pytania: czy w prepaidzie TM działa ustawianie przekierowań oraz usługa (sieciowa) zakazu połączeń?
 #903761  autor: Gregrin
 05 sty 2017, 22:51
aster pisze: że konto jest ważne o rok nie tylko od aktywacji ale także od każdego odnowienia usługi.
Średnio pozytywne bo skoro korzystasz z usługi to doładowałeś albo masz środki (a z usługi korzysta się "cały czas") wiec raczej słabo marketingowo by wyglądało gdyby dali atrakcyjny pakiet a w jego połowie go wyłączyli bo "za wcześnie i za dużo" doładowałeś i się ważność konta skończyła.
A z ta ważnością konta 365dni to przesada. Parafrazując można napisać ze doładowanie za 25zl daje 365dni tylko trzeba doładowywać co miesiąc :D Jak przez okres 120dni od doładowania nie doładujesz ponownie to zmienia ważność konta na 30dni XD

Uaktualniłem [Zestawienie] Opcje FULL No-Limit w ofertach na karte ~30zl
Przy okazji przypomniało mi się ze do końca stycznia jest 20% wiecej na konto glowne za doładowanie przez tmobilebankowe wiec pakiet wyjdzie za niecałe 21zl i można nabić sobie środków "na zapas" ;). Gdyby ktoś miał jakieś uwagi do tej oferty warte odnotowania to można pisać tutaj :)
 #903763  autor: Hrycko
 05 sty 2017, 23:03
Wosiu96 pisze:Ma ktoś z was tą ofertę? Czy faktycznie jest limit prędkości wynoszący 15Mbps?
Korzystam od wczoraj. Nie pochwalę się grafiką speedtesta i nie wiem czy powinienem w ogóle to pisać ;-) ale wynik wczoraj były ok. 26-28 Mb/s na LTE po 18, czyli standardowe prędkości w mojej lokalizacji o tej porze.
Poza tym nikt nie pisał jeszcze o tym:
Z niniejszych Warunków może skorzystać Użytkownik T-Mobile na kartę* korzystający z taryfy Frii, o ile posiada na koncie aktywną ofertę „Bez limitu za 1 zł dziennie” (...) Użytkownik ma możliwość zakupu pakietu danych zgodnie z tabelą wskazaną w pkt 1.1. Użytkownik może zakupić dowolną liczbę pakietów i w dowolnej kombinacji.
Ekstra Internet 300MB cena 50 gr i Ekstra Internet 1GB cena 1 zł
Regulamin
 #903765  autor: Gregrin
 05 sty 2017, 23:30
Hrycko pisze:Ekstra Internet 300MB cena 50 gr i Ekstra Internet 1GB cena 1 zł
Tak ale tylko do końca dnia "2.4.2. jest ważna do końca dnia kalendarzowego"
 #903767  autor: Hrycko
 05 sty 2017, 23:38
No tak, nie dopisałem, bo mnie odpowiada :) Mogłoby nie przepadać, ale trudno. Właśnie korzystam, polecam. PS. Nigdy bym nie pomyślał, że kiedyś polecę coś z T-Mobile
 #903852  autor: przemo_one
 06 sty 2017, 15:14
Mnie ciekawi, jak to wygląda w roamingu. Z tego co przeczytałem to 6mc ważność wychodzących włącza się przez wykonanie usługi płatnej, czyli po skorzystaniu z "Oferty", ale za granicą przecież nie da się skorzystać. Rozumiem, że po 6 miesiącach konto traci ważność na wychodzące i jedynie doładowanie może tę ważność zwrócić w przypadku pobytu poza Polską.

RWK odnosi się do połączeń przychodzących tylko. Wychodzące ważne 6 miesięcy.
 #903910  autor: aster
 06 sty 2017, 20:54
Jeśli ktoś np. w przyszłości nie będzie za bardzo korzystał z numeru przez 11 na 12 miesięcy w roku to czy da się z tej taryfy migrować do jakiejś innej opcji w ramach T-Mobile, która pozwoliłaby w tani sposób zachować numer (np. w Play można zawsze przejść na taryfę o nazwie RWK i za 5zł sprawa jest załatwiona)?

Ogólnie to nowa oferta "superprosta" dla osób chcących miesięczny no-limit za rozsądną cenę jest całkiem dobra. Tak naprawdę jedyne, czego brakuje w chwili obecnej w porównaniu z konkurencją, to przedłużenie ważności niezużytego transferu do kolejnego cyklu rozliczeniowego. Z drugiej strony przydzielają aż 10GB/mies. tak więc "coś za coś"...
 #903914  autor: jarekt
 06 sty 2017, 21:15
@aster: po pierwsze w Play aby dostać 365 dni ważności w taryfie PnKRWK ("Play na Kartę Rok Ważności Konta") nie musisz w ogóle doładowywać konta - możesz po prostu włączyć bezwarunkowo darmową usługę wydłużającą bezwarunkowo ważność konta do 365 dni kodem *111*692*1# lub poprzez Play24 (---> "Pakiety i Usługi" ---> "Usługi Dodatkowe" ---> "Przedłużenie ważności konta o 365 dni") lub infolinię/salon/maila/list.

W T-Mobile z taryfy Frii na ten moment migrować możesz tylko do Heyah (i z powrotem) i taka migracja jest płatna 3zł/5zł i... nic to nie daje w kwestii RWK o którą pytasz.

W T-Mobile Frii/Heyah 15 dnia od upłynięcia ważności połączeń wychodzących (kiedy jeszcze masz regulaminową połowę miesiąca na odbieranie) T-Mobile KASUJE BEZPOWROTNIE wszystkie złotówki z konta głównego i najprawdopodobniej tzw. SuperZłotówki.

T-Mobile gdy nałapie tymi nowymi promocjami (bo na to oczywiście liczą wprowadzając je) odpowiednią ilość klientów, którzy będą zasilać swoje karty i czasami (gdy nie będą korzystać z telefonu) będą aktywować opcję "1zł Dziennie" aby mieć RWK na pół roku aby nie stracić zgromadzonych złotówek po prostu odwoła bez podania przyczyny promocje/regulaminy tych ofert (bo taka możliwość jest wyraźnie zaznaczona w regulaminie) i ludzie zostaną na lodzie bo albo będą zmuszeni dalej doładowywać swoje konta czy będą tego potrzebować czy nie (aby nie stracić swoich złotówek) albo przestaną doładowywać i wtedy stracą wszystkie złotówki.

Bo po prostu takim chciwym "operatorem" stał już dawno temu T-Mobile i założę się, że się nic w tej kwestii nie zmieni. Prędzej T-Mobile Polska zostanie sprzedany w całości lub prepaid T-Mobile przestanie istnieć.
 #903919  autor: przemo_one
 06 sty 2017, 22:11
@Gregrin
No dobra, ale regulamin też mówi, że jeśli nie używa się "Oferty" przez 6 miesięcy, to blokują wychodzące. Przedłuża w umowie, a nie w praktyce. Oni coś pomieszali z tym regulaminem, bo skoro przedłuża 365 dni, to powinno blokować po roku nieaktywności. Mówię o pakiecie 1zł na 1 dzień, a nie 25zł na 30 dni.
 #903952  autor: Gregrin
 07 sty 2017, 10:18
aster pisze:Play można zawsze przejść na taryfę o nazwie RWK i za 5zł sprawa jest
załatwiona
Za darmo włączamy na p24.
aster pisze:Z drugiej strony przydzielają aż 10GB/mies. tak więc "coś za coś"...
W orange jest ok 20GB i część za doładowanie się kumuluje a część z pakietu cyklicznego powiększa o 1GB. Później już tylko operatorzy wirtualni dorównują. MobileVikings (zasieg play i roamint t-mob :/) 15GB i się kumuluje a następnie strzał w dziesiątkę z lajtmobile z 10GB bez kumulowania ale za to za 16zl (umowa na 12m-cy w promocji).
przemo_one pisze:Mówię o pakiecie 1zł na 1 dzień, a nie 25zł na 30 dni.
A ja pakiecie za 25zl bo opcja za 1zl wydaje mi się śmieszna (jedna czynność wypełnia dzienny limit).
PS. Dla tego tez temat o 1zl/1dzien powinien być osobno bo teraz znowu jest ok ale jak będzie więcej stron to będzie mix i nie będzie wiadomo o kto o czym mówi :/
 #904119  autor: aster
 07 sty 2017, 22:50
Gregrin pisze:Za darmo włączamy na p24.
Rzeczywiście po przejściu z RBME do taryfy RWK taka opcja się pojawiła w Play24. :) Czy można ją włączać w dowolnym momencie/wielokrotnie, tak aby profilaktycznie np. co 6 miesięcy robić te przedłużenia?
Gregrin pisze:W orange jest ok 20GB i część za doładowanie się kumuluje a część z pakietu cyklicznego powiększa o 1GB. Później już tylko operatorzy wirtualni dorównują.
Orange rzeczywiście dużo oferuje jeśli chodzi o transfer, co mnie dziwi bo mogą przecież bardziej konkurować szerokim wachlarzem usług i zniżkami związanymi z korzystaniem z kilku rozwiązań.

Najbardziej mnie w tej chwili dziwi Plus, który nadal jest w dżungli jeśli chodzi o prawdziwą ofertę "no limit". Jeszcze niedawno miał kompana w postaci T-Mobile, ale dziś pozostał sam na odludziu.
 #904121  autor: Gregrin
 07 sty 2017, 22:59
aster pisze:Rzeczywiście po przejściu z RBME do taryfy RWK taka opcja się pojawiła w Play24. :) Czy można ją włączać w dowolnym momencie/wielokrotnie, tak aby profilaktycznie np. co 6 miesięcy robić te przedłużenia?
Z tego co pamiętam to był jeden z tych pakietów które aktywuje się pod koniec ;) Zawsze możesz przejść na inna taryfę i wrócić ;)
aster pisze:Najbardziej mnie w tej chwili dziwi Plus, który nadal jest w dżungli jeśli chodzi o prawdziwą ofertę "no limit". Jeszcze niedawno miał kompana w postaci T-Mobile, ale dziś pozostał sam na odludziu.
Pewnie w końcu wymyślą jakaś odpowiadającą ofertę ale oni chyba skupiają się na ofertach abonamentowych i łączonych.
 #904125  autor: aster
 07 sty 2017, 23:44
jarekt pisze:W T-Mobile z taryfy Frii na ten moment migrować możesz tylko do Heyah (i z powrotem) i taka migracja jest płatna 3zł/5zł i... nic to nie daje w kwestii RWK o którą pytasz.
No właśnie, w moim przypadku chciałbym mieć możliwość przejścia w "hibernację" z numerem, nawet jeśli nie dziś to za rok, dwa, ale zawsze chciałbym mieć taką możliwość aby w razie czego móc utrzymać numer jak najdłużej w razie swojej nieobecności.

Play wygląda tu idealnie, dopóki jestem na miejscu to RBME, Play (25zł no limit) lub obecny Mini Max (mam sporo na koncie promocyjnym, tylko za pakiety danych trzeba płacić) są idealne, a w razie wyjazdu RWK i po sprawie. :)
jarekt pisze:takim chciwym "operatorem" stał już dawno temu T-Mobile i założę się, że się nic w tej kwestii nie zmieni. Prędzej T-Mobile Polska zostanie sprzedany w całości lub prepaid T-Mobile przestanie istnieć.
Osobiście nie jestem fanem T-M, nawet w innych krajach ich nie używam, ale życzę im poprawy w ofercie i konkurowanie z innymi sieciami na rynku. Ten ostatni ruch na pewno im pomoże.
 #904126  autor: Gregrin
 08 sty 2017, 00:08
aster pisze:Play wygląda tu idealnie, dopóki jestem na miejscu to RBME, Play (25zł no limit) lub obecny Mini Max (mam sporo na koncie promocyjnym, tylko za pakiety danych trzeba płacić)
W orange po przeniesieniu tez wychodzi ok 25zl a włączyć (sms lub mój orange) RWK na konto główne można w każdym momencie ale również na GB :!: Gdy nie korzysta się z pakietu to net dalej jest ale pakiet można aktywować tylko do 12m po przeniesieniu.