DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #906663  autor: wyzwolenia
 23 sty 2017, 10:32
Witam
Mam Xiaomi mi5 i dualsima
Jedna karta to play i tam nie ma zadnego pin
Jako druga mam Orange na karte (Smart) - po kazdym restarcie musze wpisywac PIN. Mozna to jakos usunac lub choc zmienic ten kod PIN na wlasny? Jak?
 #906667  autor: Gregrin
 23 sty 2017, 10:41
Kod pina na wlasny raczej bez problemu w ustawieniach zabezpieczeń pewnie (blokada pin) ale całkowicie usunąć tylko jakimś czytnikiem sim albo w jakimś komisie GSM.
 #907481  autor: ja.michal
 27 sty 2017, 03:59
Wygląda na to, że mam dobrą wiadomość.

W Orange pojawiły się karty SIM, z których można zdjąć kod PIN (urządzenia potem o niego nie proszą, sprawdzane na dwóch różnych telefonach).

Na kacie widnieje napis USIM.MC.P, a na kopercie z kartą karta SIM 4G LTE MC.
Obrazek
Obrazek


Kartę tą dostałem przy przenoszeniu numeru. Są to takie same karty jak dostaje się do abonamentu (przy przenoszeniu) czy przy wymianie SIM. Obsługa nawet pewnie o tym nie wie bo przy składaniu wniosków przy przeniesieniu pytałem o karty bez SIM i twierdzili, że nie mają takich. Co ciekawe salon partnerski, a nie własny Orange.
 #907531  autor: bobiwr
 27 sty 2017, 11:32
ja.michal pisze:mam dobrą wiadomość ... W Orange pojawiły się karty SIM, z których można zdjąć kod PIN ...
A jak tego dokonałeś? Wystarczy telefon, czy są potrzebne jakieś zewnętrzne ustrojstwa?
 #907651  autor: Konoko
 27 sty 2017, 21:02
Przy karcie pokazanej przez ja.michal (trzy posty wyżej)wystarczył niezawodny Siemens C35i .W ustawieniach-> zabezpieczeniach -> kontrola PIN zmieniłem zaznaczenie z potwierdzeniem PINem.

Przy karcie z oznaczeniem na kopercie "karta SIM 3G/LTE MC" a na samej karcie "USIM.MC" czyli bez litery P nie udało się ominąć zabezpieczeń .W smartfonie po każdej próbie zniesienia blokady PIN był komunikat "nieprawidłowy kod PIN karty SIM. Masz jeszcze 3 próby" a na zasłużonym Siemensie " Twoja karta nie może być użyta bez numeru PIN"
 #907735  autor: ja.michal
 28 sty 2017, 00:41
bobiwr pisze: A jak tego dokonałeś? Wystarczy telefon, czy są potrzebne jakieś zewnętrzne ustrojstwa?
W menu telefonu w zabezpieczeniach wyłączyłem żądanie kodu PIN. Tyle. Żadne inne kombinacje, taka karta SIM.
Konoko pisze:Przy karcie pokazanej przez ja.michal (trzy posty wyżej)wystarczył niezawodny Siemens C35i .W ustawieniach-> zabezpieczeniach -> kontrola PIN zmieniłem zaznaczenie z potwierdzeniem PINem.
U mnie Nokia E52. Potem jeszcze raz manewr na Lumii 920. W obydwu wypadkach nie było problemu. :)
Konoko pisze:Przy karcie z oznaczeniem na kopercie "karta SIM 3G/LTE MC" a na samej karcie "USIM.MC" czyli bez litery P nie udało się ominąć zabezpieczeń .
To ciekawe. Ciekawe również jak to się ma do numerów samych SIM.
 #907743  autor: Konoko
 28 sty 2017, 02:49
ja.michal pisze:... Ciekawe również jak to się ma do numerów samych SIM.
1.Simka 3w1 o numerze 89480 31614 6xxxx xxxx była w kopercie z nr telefonu w środku.Dostałem ją gdy przenosiłem nr do Orange z innym nr tymczasowym.Można było odblokować PIN.
2.Simka 2w1 o numerze 89480 316287xxxx xxxx była w kopercie "halo" bez nr telefonu. Dostałem ją gdy w bezpłatnej promocji wymieniałem starszą simkę Nju bez LTE na nową z LTE.
 #907761  autor: Remington
 28 sty 2017, 09:23
Maniek99 pisze:Czytnik robi przecież to samo co telefon.
Jak karta niema zablokowanej danej komendy, to na wszystkim się da.
W tym rzecz, że nie. Na starych kartach Orange, telefony nie dały rady wyłączyć PIN, ale czytnik z odpowiednim softem już tak. Na nowszych niestety i czytnik nie dawał rady :(
 #907898  autor: sa
 28 sty 2017, 18:50
Potwierdzam to co napisał "Ja Michał" też dostałam taką samą kartę tj na simce pisze "USIM.MC.P", a na kopercie 4g LTE MC. Pin został zdjęty na noki 206,a sprawdzony na SE Cedarze i na modemie i bez pinu karta działa.Teraz tylko czekam aż play mój numer odda, bo na razie mam tymczasowy.
 #907926  autor: ja.michal
 28 sty 2017, 20:33
Konoko pisze:1.Simka 3w1 o numerze 89480 31614 6xxxx xxxx była w kopercie z nr telefonu w środku.Dostałem ją gdy przenosiłem nr do Orange z innym nr tymczasowym.Można było odblokować PIN.
2.Simka 2w1 o numerze 89480 316287xxxx xxxx była w kopercie "halo" bez nr telefonu. Dostałem ją gdy w bezpłatnej promocji wymieniałem starszą simkę Nju bez LTE na nową z LTE.
Faktycznie, numer SIM na opakowaniu zaczyna się od 89480 316 i właśnie na tym SIM można zdjąć PIN. Idę po weekendzie przenieść jeszcze jeden numer i zobaczyć czy jeśli będzie sim z początkiem 89480 316 to będzie USIM.MC.P. :)
 #907932  autor: Konoko
 28 sty 2017, 20:41
ja.michal zauważ, że obie karty mają początek numeru 89480 316... a tylko jedną zdoładem odblokować , zwróć uwagę na inne podane szczegóły
 #907947  autor: Konoko
 28 sty 2017, 21:05
Konoko pisze:Przy karcie z oznaczeniem na kopercie "karta SIM 3G/LTE MC" a na samej karcie "USIM.MC" czyli bez litery P nie udało się ominąć zabezpieczeń .W smartfonie po każdej próbie zniesienia blokady PIN był komunikat "nieprawidłowy kod PIN karty SIM. Masz jeszcze 3 próby" a na zasłużonym Siemensie " Twoja karta nie może być użyta bez numeru PIN"

To karta 2w1 w kopercie z "halo" z grafiką "pomarańczowej rakiety"
 #908009  autor: adacomp
 29 sty 2017, 04:18
Wszystkie 4 karty SIM które dostawałem jako MNP przenosząc numer do Orange YES z innej sieci były mini+micro SIM oraz na każdej można było zdjąć blokadę PIN.
Listopad 2016 - Styczeń 2017.
 #908027  autor: rudymax
 29 sty 2017, 10:59
Sprawdziłem właśnie oznaczenie swojej karty z przeniesionym do Orange numerem. Oznaczenie karty to "USIM.MC" bez litery P numer przeniosłem pod koniec października. Kod Pin zdejmowałem chyba tydzień, ale ważne, że skutecznie. Niestety nie mogę podać sposobu, bo sam nie jestem pewien co zadziałało. Chcę przenieść jeszcze jeden numer do Orange. Jeżeli będę miał znowu taką kartę, to postaram się powtórzyć zabawę bardziej świadomie. Mogę się tylko pochwalić, że efektem ubocznym było uwalenie adaptera dual sim :)