DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #908107  autor: Konoko
 29 sty 2017, 16:43
rudymax Nie łatwiej poprosić o kartę z literą P, przecież oznaczenie jest na zewnątrz na kopercie niż powtarzać zabawę?

edit: sorry, rzeczywiście na kopercie nie ma litery P ,ale żeby się nie bawić należy unikać karty 2w1 Sim 3G/LTE z napisem na kopercie "Halo" i grafiką pomarańczowej rakiety
Ostatnio zmieniony 29 sty 2017, 18:18 przez Konoko, łącznie zmieniany 1 raz.
 #908120  autor: rudymax
 29 sty 2017, 17:27
Konoko pisze:rudymax Nie łatwiej poprosić o kartę z literą P, przecież oznaczenie jest na zewnątrz na kopercie niż powtarzać zabawę?
Łatwiej. Ale zdam się na przypadek. Po pierwsze PIN specjalnie mi nie przeszkadza, a jak przenosiłem pierwszy numer nie miałem nawet wiedzy o problemie, bawiłem się dla sportu. Po drugie już wiem, że to co powszechnie jest uważane za niemożliwe jednak jest możliwe. I w końcu po trzecie po prostu chciałbym to rozgryźć, tak już mam :-)
 #908128  autor: ja.michal
 29 sty 2017, 17:46
Konoko pisze:rudymax Nie łatwiej poprosić o kartę z literą P, przecież oznaczenie jest na zewnątrz na kopercie niż powtarzać zabawę?
W którym miejscu na kopercie jest informacja co jest na karcie SIM napisane? Na swojej kopercie mam tylko informację, że karta jest USIM MC i tyle. Fakt, że jest P można sprawdzić dopiero na samej karcie a jej się nie wyjmie bez otwierania koperty.
 #908130  autor: sa
 29 sty 2017, 17:47
Konoko pisze:rudymax Nie łatwiej poprosić o kartę z literą P, przecież oznaczenie jest na zewnątrz na kopercie niż powtarzać zabawę?
Nie jest,U mnie na kopercie pisze"karta SIM 4G LTE MC" bez dodatku w postaci "P" .To "P" było tylko na samej karcie sim a koperta fabrycznie ....zaklejona.O tym że ma "P" zorientowałam się dopiero po zdjęciu pinu w telefonie, bo chciałam sprawdzić numeracje na simce.
 #908137  autor: ja.michal
 29 sty 2017, 17:56
Dokładnie. Czyli na razie można wnioskować, że jeśli koperta jest z napisem "karta 4g LTE MC" z opcją rozmiarów 3w1 to najpewniej będzie to karta USIM.MC.P.
 #908141  autor: sa
 29 sty 2017, 18:01
Zgadza się powinno być też 3 w 1 a wtedy szanse są całkiem spore na właśnie ten rodzaj karty sim.
 #908543  autor: Gregrin
 31 sty 2017, 18:29
Ja przenoszę się jutro bo dziś coś "utknęło" ale korzystałem już z nowej karty i (koperta z rakieta) na karcie USIM.MC bez P pin zdejmuje się bez problemu. Wydaje mi się ze piny były podyktowane dodatkowym zabezpieczeniem ze względu na to ze wcześniej na kartach sim były jakieś możliwości płacenia przez NFC bo były one powiązane z kartami płatniczymi w mbanku.
 #908551  autor: surface123
 31 sty 2017, 19:21
Ktoś wie gdzie w Krakowie można na taką kartę wymienić działający numer prapaida ?

Lub sam sprawdzę ale który salon ma takie karty ?

Byłem w kilku ale mieli tylko tzw 2w1 czyli z tymi SN/ z których chyba jak piszecie PINu nie da się zdjąć.
 #908574  autor: Konoko
 31 sty 2017, 21:02
Gregrin pisze:... korzystałem już z nowej karty i (koperta z rakieta) na karcie USIM.MC bez P pin zdejmuje się bez problemu...
W jaki sposób? czytnikiem z specprogramem, w serwisie ?
napewno piszemy o tej samej karcie :
Konoko napisał(a):
Przy karcie z oznaczeniem na kopercie "karta SIM 3G/LTE MC" a na samej karcie "USIM.MC" czyli bez litery P nie udało się ominąć zabezpieczeń .W smartfonie po każdej próbie zniesienia blokady PIN był komunikat "nieprawidłowy kod PIN karty SIM. Masz jeszcze 3 próby" a na zasłużonym Siemensie " Twoja karta nie może być użyta bez numeru PIN"
To karta 2w1 w kopercie z "halo" z grafiką "pomarańczowej rakiety"
 #908578  autor: ja.michal
 31 sty 2017, 21:09
Gregrin pisze:Wydaje mi się ze piny były podyktowane dodatkowym zabezpieczeniem ze względu na to ze wcześniej na kartach sim były jakieś możliwości płacenia przez NFC bo były one powiązane z kartami płatniczymi w mbanku.
Raczej nie chociażby dlatego że brak możliwości wyłączenia PINu było dużo wcześniej w stosunku do pojawienia się NFC. Zresztą, do NFC były inne karty (SIM + karta płatnicza w jednym chipie) i PIN był zarówno dla części SIM jak i części karty płatniczej i były to inne numery. Pierwszy można było zmienić, drugiego oczywiście nie. Takie karty SIM miały na sobie naniesiony napis NFC20, a koperta z kartą była zupełnie inna. Poza działem standardowej karty SIM (PIN i PUK) był dodatkowy dział z PINem do karty, jej numerem i numer CVV/CVC (można było tymi kartami płacić online).
 #908633  autor: Gregrin
 01 lut 2017, 01:42
Konoko pisze:W jaki sposób? czytnikiem z specprogramem, w serwisie ?
Normalnie w telefonie. Akurat bylo to w starym Sony Ericsson T610 ale to raczej nie ma znaczenia. Po prostu na tej karcie poszło. Koperta i karta dla potwierdzenia Obrazek
 #908673  autor: Przemix
 01 lut 2017, 11:15
Ja tylko przypomnę, że nie dajcie się naciągać na 20zł za wymianę sim. Mówcie, że macie jeszcze kartę idei, to wymieniają za darmo. (starej oczywiście nie biorą i nie sprawdzają.)
 #908687  autor: surface123
 01 lut 2017, 13:00
No wiec po poradzie od konsultanta czatu Orange udało mi się znalezc salon w Krakowie mający karty 3w1

Ufff, pozbyłem sie karty NFC z PINem na kartę bez Pinu ( zdjąłem zapytanie bez problemu )

Niestety musiałem zapłacic 25 zł, Pani z salonu chciala zobaczyc "starą" kartę z Idei której oczywiscie nie miałem juz :( i 25 zł poszło w......
 #908730  autor: Przemix
 01 lut 2017, 15:42
cholerniki. Kiedyś jeszcze dawali akcesoria jakieś, że za te 25zł wydane na kartę sim możesz sobie kupić coś drogiego u nich. Zawsze to mniejsza strata, upominajcie się o to
 #909586  autor: MaxDeMe
 06 lut 2017, 11:04
Ostatnio przenosiłem numer z innej sieci do Orange na kartę (przeniosło mnie do taryfy YES). Dostałem kartę SIM 3G/LTE MC (bez P). Kod pin wyłączam z poziomu smartfona bez broblemu.