DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 30 z 308
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 308
 #913688  autor: Wosiu96
 01 mar 2017, 21:15
f0ku5isko pisze:
bobix pisze:Nju


https://mobile.twitter.com/SawickiAd/st ... 4359571456

Moim zdaniem sporo.
W tej samej konwersacji przyznali, że VoWiFi i VoLTE zmierza do prepaida ;)
Oby to nastąpiło :D Pewnie pozazdrościli Orange bo ostatnio jak ich pytałem to odpowiedź była taka, iż nie wprowadzą. Pytanie ''zmierza'' to kwestia miesiąca, dwóch czy może roku :D
 #913689  autor: f0ku5
 01 mar 2017, 21:20
Patryk7588 pisze:Sawicki od kłamstw ma już nos jak Pinokio więc ze spokojem przyjmować to co pisze.
Tego nie pisał Sawicki tylko oficjalny profil T-Mobile.
 #913691  autor: kozien70
 01 mar 2017, 21:32
Spoko, jak pójdzie im tsk szybko jak ze zniesieniem 4gr to mamy kilka lat w banku.
 #913726  autor: Mixiorek
 02 mar 2017, 08:42
Pierwsze negatywne zdarzenie z WiFi Calling.
Jestem około 5m w linii prostej od AP, który jest za ścianą z karton gipsu :-) zasięg WiFi na SGS7 4/4. Prowadzę rozmowę przez WiFi Calling i rozmówca informuje mnie, że przerywa mój głos. Ja słyszę go bardzo dobrze. On mówi, że ma zasięg 4/5. Jest w samochodzie ale to ma akurat drugorzędne znaczenie. Łącze, z którego korzysta AP to symetryk z CIR, SLA, obciążone w 1%.
Rozłączamy się. Wyłączam WiFi Calling. Rozmowa idzie u mnie po VoLTE.
Rozmówca informuje mnie, że teraz mnie idealnie słyszy :evil:

Tak wyglądają dane w netmonitorze przy zalogowaniu do WiFi Calling:
Obrazek

a tak do LTE w tym samym miejscu:
Obrazek

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #913729  autor: nikodemdyzma
 02 mar 2017, 08:48
Ciekawe jest to, że takie kwiatki zdarzają się w Orange, a już w TMPL chyba nie - nie czytałem jeszcze użytkownika, który by podobne kłopoty zgłaszał. Wniosek - Orange ma jeszcze trochę pracy przed sobą, żeby tę usługę doprowadzić do stanu używalności. Ciekawe jednak, czy są tego świadomi...
 #913730  autor: Mixiorek
 02 mar 2017, 08:53
Wiesz. Ja na takie rzeczy zwracam uwagę i kojarzę, że one się dzieją w konkretnych okolicznościach. 90% użytkowników nie zwróci na to uwagi.
Tym bardziej, że u mnie sporo rozmów idzie już po WiFi Calling i jest to pierwsza gdzie był taki problem.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #913733  autor: nikodemdyzma
 02 mar 2017, 09:03
Zerknij na moje wnioski chwilę po uruchomieniu usługi - mam dokładnie to samo i to notorycznie. Owszem, jeszcze tego samego dnia wieczorem pisałem, że jest ok, bo było. No właśnie, chwilę było.
 #913737  autor: kozien70
 02 mar 2017, 09:10
Użytkowników VoWiFi T-mobile jest promil (najmniejszy operator, na dodatek usługę ograniczyli do kilku taryf abo). Te pierdoły prezesa o 100tyś korzystających to niech sobie między bajki wsadzą. To pewnie liczba telefonów w sieci, które mają dostęp do usługi, a nie aktywnie korzystających - znając skłonność T-mobile do "szczególnej" interpretacji faktów.
U nas chyba oprócz @f0ku5isko (który i tak zawsze jest zadowolony ;-) ) nikt nie używa WiFi Calling w T-mobile to i brak opinii ;-)
 #913754  autor: f0ku5
 02 mar 2017, 10:44
kozien70 pisze:U nas chyba oprócz @f0ku5isko (który i tak zawsze jest zadowolony ;-) ) nikt nie używa WiFi Calling w T-mobile to i brak opinii ;-)
Bez przesady ;-)
Ale faktycznie muszę potwierdzić, ze od momentu uruchomienia nie miałem żadnych problemów z VoLTE czy VoWiFi, a korzystam dość intensywnie ;)
 #913762  autor: kozien70
 02 mar 2017, 11:32
Wróciłem do softu Orange (android 7). Z VoLTE korzystam na bieżąco, VoWIFi użyłem kilka razy, dla testu - działa, jakość była OK. WiFi Calling traktuję jako ciekawostkę. Nie widzę kompletnie sensu jej używania w miejscach, gdzie jest zasięg telefonii komórkowej, a głównie w takich przebywam. WiFI to dodatkowy element na drodze ja-rozmówca, który może powodować dodatkowe kłopoty. A szczególnie włączanie tego domyślnie i korzystanie na jakichś publicznych WiFi jest wg mnie złym pomysłem.
Jak będę chciał w piwnicy pogadać albo na wakacjach na Teneryfie, to sobie włączę ;-) Taki miły dodatek.
 #913765  autor: Mixiorek
 02 mar 2017, 11:41
A ja będę korzystał bo po pierwsze mam zawsze włączone WiFi i WiFi Calling a po drugie w jednej z moich lokalizacji "popołudniowo-wieczorno-weekendowych" zasięg LTE kuleje i mam HO do 3G.
W roamingu UE mam komfort i swobodę bo mam w zasadzie usługi bez dodatkowych kosztów. Przyda się poza UE.

Kolejne spostrzeżenie i potwierdzenie odnośnie WiFi Calling, pisałem już raz o tym - dosyć wyraźnie słychać HO z i do WiFi Calling do i z VoLTE.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #913766  autor: kozien70
 02 mar 2017, 11:43
Tak, HO z VoWiFi do VoLTE słychać jako takie "pierdnięcie".
A co złego jest w HO do 3G?
 #913767  autor: Wulo
 02 mar 2017, 11:46
VoLTE i VoWiFi to bardzo duża zaleta sieci, która ma te usługi. Sam niestety nie mam, ale mam małą nadzieję, że jednak T-mobile się pokusi i wprowadzi dla SONY Xperii Z5 (mam brand t-mobile, oferta SuperNet T2), dodam też, że moja Xperia obsługuje HD Voice na sieci 2G. Co do VoLTE i VoWiFi to brat korzysta na co dzień (Samsung Galaxy S6) i o ile jest bardzo zadowolony z VoLTE, gdzie jakość rozmowy jest rewelacyjna tak już VoWiFi wypada średnio. Ma w domu stabilne łącze z Netii 20Mb/s, ale jakość rozmowy taka sobie, słychać go ciszej, tak jakby przytłumiony dźwięk. Testowane na kilku sieciach WiFi i za każdym razem ten sam efekt.
 #913768  autor: kozien70
 02 mar 2017, 11:50
Wulo pisze:VoWiFi wypada średnio. Ma w domu stabilne łącze z Netii 20Mb/s, ale jakość rozmowy taka sobie, słychać go ciszej, tak jakby przytłumiony dźwięk. Testowane na kilku sieciach WiFi i za każdym razem ten sam efekt.
No i własnie z takich powodów nie widzę potrzeby korzystania z VoWiFi w miejscach, gdzie jest zasięg komórkowy. Proszenie się o dodatkowe kłopoty z jakością.
Traktuję to jako rozwiązanie awaryjne w roamingu z dziwnych krajów albo w miejscach bez zasięgu komórek.
 #913772  autor: Mixiorek
 02 mar 2017, 11:53
kozien70 pisze:Tak, HO z VoWiFi do VoLTE słychać jako takie "pierdnięcie".
I w drugą stronę jest to samo.
A co złego jest w HO do 3G?
Większe zużycie baterii i "lekko" gorsza jakość dźwięku :lol:
Zdarza się niestety w tych lokalizacjach zrzut do 2G. Rzadko bo rzadko ale czasem wystąpi. Przy SGS7 i obsłudze HD Voice w 2G to nie problem ale przy iPhonie już tak.
kozien70 pisze:No i własnie z takich powodów nie widzę potrzeby korzystania z VoWiFi w miejscach, gdzie jest zasięg komórkowy.
Ale nie mam ochoty włączać i wyłączać WiFi/ WiFi Calling. Ustawione mam na "on" i hula gdzie trzeba. Nie podłączam się zasadniczo do "otwartych sieci WiFi".

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #913783  autor: kozien70
 02 mar 2017, 12:32
Mixiorek pisze: Ale nie mam ochoty włączać i wyłączać WiFi/ WiFi Calling.
Masz ładny, wygodny, szybki przycisk w Quick Menu ;-)
Mixiorek pisze: Ustawione mam na "on" i hula gdzie trzeba.
No nie zawsze poprawnie, jak widać :P
No dobra, koniec złośliwości. Każdy używa co lubi i co mu wygodnie :-)
 #913808  autor: Lukaszsz
 02 mar 2017, 16:21
kozien70 pisze:Wróciłem do softu Orange (android 7). Z VoLTE korzystam na bieżąco, VoWIFi użyłem kilka razy, dla testu - działa, jakość była OK. WiFi Calling traktuję jako ciekawostkę. Nie widzę kompletnie sensu jej używania w miejscach, gdzie jest zasięg telefonii komórkowej, a głównie w takich przebywam. WiFI to dodatkowy element na drodze ja-rozmówca, który może powodować dodatkowe kłopoty. A szczególnie włączanie tego domyślnie i korzystanie na jakichś publicznych WiFi jest wg mnie złym pomysłem.
Jak będę chciał w piwnicy pogadać albo na wakacjach na Teneryfie, to sobie włączę ;-) Taki miły dodatek.
Jeśli mieszkasz w mieście to Twoje podejście jest zrozumiałe. Lecz możesz sobie nie zdawać sprawy ile jest miejsc w Polsce gdzie operatorzy mimo pięknie kolorowo pokrytych map zasięgu mają białe plamy. Mi już walka z Orange się znudziła, niby kilka razy przyznali mi w ramach rekompensaty zniżkę na abonament za brak zasięgu ale ciągle latam po domu krzycząc "halo, a teraz już mnie słychać?" Próbowałem też (bezskutecznie) prosić o montaż "femtokomórki". Dla mnie WiFi Calling może być zbawienną usługą, z VoLTE pewnie nigdy nie skorzystam, choć według mapy zasięgu powinienem od dawna rozmawiać wyłącznie w zasięgu LTE ;)

Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Siemens SL45i -> Nokia 6610i -> Siemens CX65 -> Siemens S65 -> Nokia E50 -> Nokia E51 -> Nokia E52 -> Nokia E6 -> Sony Xperia L -> LG G3s -> LG G3 -> LG G6 -> LG G7 -> Asus Zenfone 8
 #913816  autor: goral2099
 02 mar 2017, 17:23
Ja czekam aż ktoś wyda soft z obsługą VoWiFi do zabytkowego LG G3. Wtedy nr żony ląduje u tego operatora i wgrywam soft brandowany. Bo w domu niestety nie da się gadać normalnie u żadnego opa. Mój AXE PRO pewnie nie doczeka się nigdy takiego softu. :(
 #913817  autor: Kryniczanin
 02 mar 2017, 17:27
Dziś pierwszy raz będąc u znajomych miałem okazję sprawdzić jak działa VoLTE w jabłkach w sieci T-Mobile.

Różnica względem Nokii 301 z HD Voice jest, względem Lumii z HD Voice nie ma (nie słychać moim zdaniem), czas wybierania nr to 1-2 sekundy szybciej od 3G.
  • Strona 30 z 308
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 308
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 308