DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 33 z 308
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 308
 #914874  autor: kozien70
 09 mar 2017, 13:52
Jak nie wpiszesz do swojego telefonu ustawień APN do MMS danej sieci, to też będziesz mówił, że software nie wspiera MMS? ;-) Ogólnie wspiera, tylko brak ustawień konkretnego operatora. VoLTE na Lumiach działa w innych krajach, np. w Czechach, Niemczech. U nas niestety MS olał temat.
 #914875  autor: kvasir
 09 mar 2017, 13:52
kozien70 wytłumacz mi logicznie dlaczego muszę mieć brandowany telefon. Fakt zamknął markę Lumia ale Windows Mobile dalej ma support. Mam non brand i nie dostane śmieci od Orange. Wystarczy przesłać odpowiednie ustawienia, a jakbym nie zaktualizował oprogramowania?
W Orange były oferowane Lumia 650 i Lumia 950, oni też nie dostaną? Windows 10 mobile to nie android, działają tak samo na 550/650/950
Ostatnio zmieniony 09 mar 2017, 13:55 przez kvasir, łącznie zmieniany 1 raz.
 #914877  autor: kozien70
 09 mar 2017, 13:53
kvasir pisze: Wystarczy przesłać odpowiednie ustawienia, a jakbym nie zaktualizował oprogramowania?
W jaki sposób chcesz przesłać te ustawienia bez współpracy producenta? To MS decyduje, w którym sofcie zawarte zostaną dane parametry.
 #914879  autor: kvasir
 09 mar 2017, 13:58
Pewnie każdą firmę z segmentu B-Brand będą pytać jak to zrobić? Chyba nie na tym polega standard. W W10M rejestruje się VoLTE a nie zmienia się oprogramowanie
 #914880  autor: kozien70
 09 mar 2017, 14:08
kvasir pisze:Pewnie każdą firmę z segmentu B-Brand będą pytać jak to zrobić? Chyba nie na tym polega standard.
Niestety na tym to polega. Nie ma aktualnie innej metody, niż przekazanie parametrów sieciowych VoLTE/VoWIFi producentowi, aby ten zawarł je w oprogramowaniu.
Dlatego obecnie VoLTE/VoWiFi pojawia się przede wszystkim na drogich słuchawkach czołowych producentów, a nie działa "z pudełka" na b-brandowych zetafonach.

kvasir pisze: W W10M rejestruje się VoLTE a nie zmienia się oprogramowanie
Do rejestracji w serwerze IMS potrzebne są m.in. parametry do zalogowania, indywidualne dla każdej sieci. VoLTE jest parametryzowane w danej
sieci grupą różnych ustawień. Skąd chcesz je brać, skoro producent nie wprowadził ich do softu?
W jaki magiczny sposób chcesz je przekazać na telefony?
 #914890  autor: kvasir
 09 mar 2017, 14:39
kozien70 pisze:Niestety na tym to polega. Nie ma aktualnie innej metody, niż przekazanie parametrów sieciowych VoLTE/VoWIFi producentowi, aby ten zawarł je w oprogramowaniu.
Dlatego obecnie VoLTE/VoWiFi pojawia się przede wszystkim na drogich słuchawkach czołowych producentów, a nie działa "z pudełka" na b-brandowych zetafonach.
Wniosek to nie jest standard, po prostu mamy użytkowników gorszych i lepszych. Standardem to np jest HTML5 właśnie przesiadłem się z Windows 10 x64 Google Chrome i pracuje na Linux z Google Chrome x86_64 i jakoś strona mi się nie zmieniła tak żebym nie mógł odczytać. No cóż zawsze będą widać użytkownicy gorszego sortu ponieważ kupili telefon na wolnym rynku a nie chcieli brandowany bublem telefon
 #914891  autor: kozien70
 09 mar 2017, 14:40
Pretensje do twórców androida/Windows Mobile że nie dali innych mechanizmów rozpowszechaniania tych ustawień ;-) W Apple jest to najfajniej rozwiązane.
Ale nie ma co dramatyzować. VoLTE to stosunkowo świeża technologia i myślę, że w ciągu kilku lat, w nowych wersjach androida pojawią się mechanizmy pozwalające na rozpowszechnienie takich ustawień bez konieczności wgrywania specjalnej, dedykowanej wersji softu.
 #914894  autor: kvasir
 09 mar 2017, 14:45
Jest to nowe ale na razie nie nazywajmy to standardem mimo że zostało to opisane jako standard, bo na razie to kpina jest. Tym bardziej że mam zamiar kupić telefon B-Brand, nie będzie miał VoLTE nie ma w specyfikacjiale też nie kosztuje przysłowową złotówkę
Ostatnio zmieniony 09 mar 2017, 20:40 przez kvasir, łącznie zmieniany 1 raz.
 #914896  autor: harys
 09 mar 2017, 14:46
kozien70 pisze:Jak nie wpiszesz do swojego telefonu ustawień APN do MMS danej sieci, to też będziesz mówił, że software nie wspiera MMS? ;-) Ogólnie wspiera, tylko brak ustawień konkretnego operatora. VoLTE na Lumiach działa w innych krajach, np. w Czechach, Niemczech. U nas niestety MS olał temat.
Tylko że APN do MMS jest jeden dla większości telefonów, a z VoLTE jest tak jest.
Ciekawi mnie jak to jest w Chinach rozwiązane, że kupujesz telefon bez brandu a VoLTE dziala

Redmi PRO by TT
 #915231  autor: Lukaszsz
 11 mar 2017, 13:38
Wiosna idzie i ptaszki ćwierkają, że S6 dostał właśnie aktualizację do 7.0 :) Kwestia co na to Orange i kiedy :)

Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Siemens SL45i -> Nokia 6610i -> Siemens CX65 -> Siemens S65 -> Nokia E50 -> Nokia E51 -> Nokia E52 -> Nokia E6 -> Sony Xperia L -> LG G3s -> LG G3 -> LG G6 -> LG G7 -> Asus Zenfone 8
 #915237  autor: harys
 11 mar 2017, 13:53
Lukaszsz pisze:Wiosna idzie i ptaszki ćwierkają, że S6 dostał właśnie aktualizację do 7.0 :) Kwestia co na to Orange i kiedy :)
I czy to będzie oznaczało że będzie VoLTE na niego, bo w sumie to dość stary telefon już

Redmi PRO by TT
 #915241  autor: Lukaszsz
 11 mar 2017, 14:23
Piszę to z nadzieją, ponieważ T-mobile i Play S6 potraktowali dość priorytetowo w sprawie VoWiFi :) Sam sprawdziłem na androidowych forach, że można już ciągnąć niebrandowane wersje, Orange pewnie trochę go jeszcze pomieli :)

Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Siemens SL45i -> Nokia 6610i -> Siemens CX65 -> Siemens S65 -> Nokia E50 -> Nokia E51 -> Nokia E52 -> Nokia E6 -> Sony Xperia L -> LG G3s -> LG G3 -> LG G6 -> LG G7 -> Asus Zenfone 8
 #915243  autor: piotrzet
 11 mar 2017, 14:32
To że tmobile i play dało nie znaczy że orange też musi

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #915261  autor: Mixiorek
 11 mar 2017, 16:29
Lukaszsz pisze:Piszę to z nadzieją, ponieważ T-mobile i Play S6 potraktowali dość priorytetowo w sprawie VoWiFi :) Sam sprawdziłem na androidowych forach, że można już ciągnąć niebrandowane wersje, Orange pewnie trochę go jeszcze pomieli :)
Dokładnie. Flagowce nawet te z roku poprzedniego i jeszcze wcześniej to dosyć popularne sprzęty.
piotrzet pisze:To że tmobile i play dało nie znaczy że orange też musi
Moim skromnym zdaniem Orange też dołączy S6 i S6 EDGE do obsługi VoLTE i VoWiFi. Prędzej czy później. Pewnie już jest coraz bliżej bo update do 7.0 jest dobrą okazją.

Mam ja to swoje miejsce gdzie w 8 przypadkach na 10 ma HO z VoLTE do 3G/ HD Voice/ Ostatnio zrobiłem screeny z kodekami itp.
3G, 12.650 WB_AMR:
Obrazek

LTE, 12.200 NB_AMR:
Obrazek

Moim skromnym uchem słyszę delikatną różnicę miedzy VoLTE a HD Voice. W czasie samej rozmowy tego tak nie słychać ale gdy zamiast rozmowy zadzwonię sobie na numery Polskiego Radia i jest nadawana muzyka to wtedy najlepiej wychwycić różnicę. Ostatnio jechałem tak 20 minut z VoLTE a potem "spadłem" w tym "moim miejscu" do 3G i HD Voice. W tym momencie najlepiej słychać różnicę.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #915270  autor: kozien70
 11 mar 2017, 17:14
piotrzet pisze:To że tmobile i play dało nie znaczy że orange też musi
Dostanie, dostanie. Razem z androidem 7-ką.
 #915272  autor: -Gosc-
 11 mar 2017, 17:32
Warto wspomnieć o różnicowaniu i dzieleniu klientów w dostępie do VoLTE, taki T-mobajl prepaidy od tego trzyma z daleka, natomiast w prepaid Orange nie różnicują, na stronie piszą że wszystkie ich oferty mają dostęp do VoLTE.
Pytanie do tych którzy siedzą bliżej w temacie softów, jak jest z obsługą VoLTE w telefonach niebrandowanych, nie kupowanych od opów a mających możliwość obsługi VoLTE?
 #915275  autor: kozien70
 11 mar 2017, 17:43
Póki co żaden niebrandowany android nie ma VoLTE w Polsce.
W Niemczech niebrandowane Samsungi mają, we wszystkich sieciach, ale to efekt dogadania się operatorów z Samsungiem, by dodał ich ustawienia VoLTE do niebrandowanego niemieckiego softu. Na początku było u nich podobnie jak u nas - VoLTE tylko na brandzie.
 #915379  autor: piotrzet
 12 mar 2017, 09:08
-Gosc- pisze:Warto wspomnieć o różnicowaniu i dzieleniu klientów w dostępie do VoLTE, taki T-mobajl prepaidy od tego trzyma z daleka, natomiast w prepaid Orange nie różnicują, na stronie piszą że wszystkie ich oferty mają dostęp do VoLTE.
Pytanie do tych którzy siedzą bliżej w temacie softów, jak jest z obsługą VoLTE w telefonach niebrandowanych, nie kupowanych od opów a mających możliwość obsługi VoLTE?
Raczej nie sądzę że dużo osób mogłoby korzystać w ofercie na kartę z VoLTE gdyż telefony z VoLTE kosztują. VoWifi w Orange to dla mnie jakieś nie porozumienie tmobile jakoś ma przełączanie na 4G, 3G i 2G żeby nie rozłączało natomiast orange nie no i oferta na kartę może korzystać z tego tylko w PL

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #915381  autor: -Gosc-
 12 mar 2017, 09:26
Znam takich którzy mają drogie telefony a są w prepaidzie, cena telefonu nie ma nic do rzeczy, jak ktoś chce i może sobie pozwolić to go kupi. VoLTE będzie tanieć, to normalny proces. Vowifi mnie kompletnie nie interesuje w żadnej sieci. Jedynym minusem jak narazie jest to że jak napisał powyżej "kozien70" polskie opy nie wpuszczają niebrandowanych telefonów do VoLTE. A ja abonamentu nie miałem i miał nie będę, bo nie chcę:-)
 #915382  autor: bobix
 12 mar 2017, 09:29
piotrzet pisze: VoWifi w Orange to dla mnie jakieś nie porozumienie tmobile jakoś ma przełączanie na 4G, 3G i 2G żeby nie rozłączało natomiast orange nie no i oferta na kartę może korzystać z tego tylko w PL
Bzdury piszesz. TM nie ma przełączania z WiFi do 3G/2G.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Strona 33 z 308
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 308
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 308