DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 34 z 308
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 308
 #915384  autor: -Gosc-
 12 mar 2017, 09:37
Kolega "piotrzet" porównał Orange z T-mobilem, no niestety, wspaniałe T-mobile ma tyle ograniczeń w prepaidzie że jak dla mnie jest nieporównywalne z Orange. Możesz mieć telefon z nie wiadomo którą kategorią LTE a T-mobile i tak ci przytnie regulaminowo do 15Mbps. Nie wpuści cię do volte vowifi, pobierze z konta pieniążki za rzeczy których nigdy nie zamawiałeś, dla mnie T-mobile to wyraz dziwnej chorej polityki marketingowej, oni poprostu nie chcą mieć klientów. Ktoś wyżej przywołał T-mobile w DE i tam potrafią normalnie traktować klienta.
 #915388  autor: kozien70
 12 mar 2017, 09:50
piotrzet pisze: Raczej nie sądzę że dużo osób mogłoby korzystać w ofercie na kartę z VoLTE gdyż telefony z VoLTE kosztują.
A telefony bez VoLTE są za darmo?
To jest właśnie dobre w Orange: nie muszę wiązać się jakimś głupim abonamentem żeby móc skorzystać z najnowszej technologii. W T-mobile nawet nie mam jak ich VoLTE przetestować. Musiałbym mieć abonament i to do tego tylko jeden z wybranych planów.
Mam kartę służbową T-mobile abonament w taryfie korporacyjnej: ani VoLTE ani VoWIFi nie ma.
Druga karta Orange prepaid - obie technologie hulają aż miło.
piotrzet pisze: VoWifi w Orange to dla mnie jakieś nie porozumienie tmobile jakoś ma przełączanie na 4G, 3G i 2G żeby nie rozłączało
Nie rozpowszechniaj nieprawdy. Technologia VoWiFi pozwala na przełączanie bez zerwania tylko do LTE. Do 2G lub 3G zawsze zerwie. Chyba, że przejdzie po drodze przez słabe LTE, którego nie zauważysz.
U wszystkich operatorów działa to tak samo.
piotrzet pisze: i oferta na kartę może korzystać z tego tylko w PL
Rozumiem, że w T-mobile albo Play jest lepiej, bo tam prepaidy w ogóle nie mają ani VoLTE ani VoWiFi? Ciekawa logika :lol:
Zdziwiłbyś się, ilu ludzi z prepaidami chciałoby korzystać z VoWiFi, np u siebie w domu na wsi, na skraju zasięgu. Mogą to tylko w Orange.
 #915423  autor: Mixiorek
 12 mar 2017, 13:07
kozien70 pisze: Mam kartę służbową T-mobile abonament w taryfie korporacyjnej: ani VoLTE ani VoWIFi nie ma.
Podpiszecie aneks na 72 miesiące to Wam dadzą :mrgreen:

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #915424  autor: -Gosc-
 12 mar 2017, 13:39
Ja powiem tak... To niech spier.....alają:-) Nie chcą sprzedawać usług? Nie chcą klientów? Chcą znimi walczyć? Klient prepaid im śmierdzi? Kto im zabroni uprawiać taką politykę.... Więc niech idą na dno, zwolnią się częstotliwości i wejdzie kto inny. Dla mnie ich polityka w Polsce to jest T-debile albo T-dno.
 #915439  autor: piotrzet
 12 mar 2017, 14:34
Widzę że ktoś lubi sobie dorabiać ideologię. NIc nie napisałem kto i co ma lepsze tylko jakie są różnice. Po za tym tmobile ograniczenie w prepaid stosuje ale przynajmniej nie takie jak w play. Po za tym to jest naturalny kierunek rozwoju. Za jakiś czas będzie miała to każda siec w abonamencie po to żeby tylko brać najdroższy jak ktoś chce mieć internet 300 Mb/s tak jak jest to na zachodzie.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #915458  autor: SACZI
 12 mar 2017, 15:19
piotrzet pisze:... Za jakiś czas będzie miała to każda siec w abonamencie po to żeby tylko brać najdroższy jak ktoś chce mieć internet 300 Mb/s tak jak jest to na zachodzie.
Pytanie tylko, kiedy coś takiego wprowadzą.
Możliwości poprawy ofert abonamentowych już się kończą.
Zostały tak na dobrą sprawę limity transferu danych i rozmowy z PL do EU/zagranicę.
Wprowadzą priorytety uzależnione od wysokości abonamentu i max dostępne transfery.
 #915462  autor: Mixiorek
 12 mar 2017, 15:31
SACZI pisze:Pytanie tylko, kiedy coś takiego wprowadzą.
TMobile już to robi. W ofercie no limit za 25zł na kartę według regulaminu limit to 15Mb/s. Nie wiem czy zapis jest stosowany. Obstawiam, że oni pierwsi zrobią podobne ruchy w abonamencie. Czy Play już tak nie robił?

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #915465  autor: SACZI
 12 mar 2017, 16:00
Miałem na myśli klientów abonamentowych - oby nie, ale mam takie przeczucie ...
 #915475  autor: ja.michal
 12 mar 2017, 17:06
SACZI pisze:Wprowadzą priorytety uzależnione od wysokości abonamentu i max dostępne transfery.
To było przez jakiś czas w Plusie, a potem w Play. Oczywiście, że lepiej mieć ile fabryka dała, ale samo rozwiązanie nie jest głupie. Chcesz kliencie tanio - płać mniej, ale wolniej; chcesz szybko -płać więcej.
 #915477  autor: SACZI
 12 mar 2017, 17:22
No rozsądne jest, bo kasa na inwestycje, których wszyscy się domagają, pochodzi właśnie z abonamentów.
Płacąc 25PLN/m-c, miliardów się nie uzbiera w rozsądnym czasie.
Z drugiej strony, wolę płacić 25PLN niż 100PLN :-D
 #915482  autor: -Gosc-
 12 mar 2017, 17:58
A z prepaidów nie pochodzi kasa? Po co T-mobilowi 4 mln prepaidów? Niech je odda Orangowym:-)
Po co w takim razie operatorom prepaidy skoro kasa pochodzi z abonamentów?
 #915484  autor: -Gosc-
 12 mar 2017, 18:01
Mixiorek pisze:
SACZI pisze:Pytanie tylko, kiedy coś takiego wprowadzą.
TMobile już to robi. W ofercie no limit za 25zł na kartę według regulaminu limit to 15Mb/s. Nie wiem czy zapis jest stosowany. Obstawiam, że oni pierwsi zrobią podobne ruchy w abonamencie. Czy Play już tak nie robił?
Jest stosowany, oprócz tego nie wpuszczają prepaidów do volte i vo wifi. Taka polityka. Oni myślą że tym zniechęcony weźmiesz od nich abonament, ja nie wziąłem, mam jeszcze Orange i tam mi takich różnic nie robią, internet na laptopie na modemie hula aż miło, w tel. to samo. Po co komu T-mobile z taką ofertą?
 #915486  autor: ja.michal
 12 mar 2017, 18:05
-Gosc- pisze:Po co w takim razie operatorom prepaidy skoro kasa pochodzi z abonamentów?
To ratowania budżetu. Jak potrzeba gotówki to się robi jakieś jednorazowe akcje typu podwojenie kwoty doładowania i kasa wpada. Abonamenty są dobre, ale pod względem stałego, określonego wpływu gotówki w dłuższym okresie czasu. Prepaid ze swej natury nie daje tego.
 #915490  autor: kozien70
 12 mar 2017, 18:22
-Gosc- pisze:A z prepaidów nie pochodzi kasa?
Pochodzi pochodzi. Zdziwilibyście się, jak gruba forsa leży na kontach prepaidowych u operatorów.
Jak znajdę linka do szacunków, to Wam podam.
Jest np. spora grupa użytkowników prepaid,którzy nie korzystają z usług typu no-limit, RWK itp tylko doładowują konto np. za 10zł jak im się ważność wychodzących skończy, wydzwonią z tego tylko część, potem znów im wygasa, znów doładowują i tak w kółko od lat.
 #915491  autor: Mixiorek
 12 mar 2017, 18:29
kozien70 pisze:Pochodzi pochodzi. Zdziwilibyście się, jak gruba forsa leży na kontach prepaidowych u operatorów.
Coś mi się kołaczą po głowie setki mln zł.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #915493  autor: SACZI
 12 mar 2017, 18:33
Statystyczny "abonamentowiec" przynosi około 4x więcej kasy miesięcznie, niż "kartowiec".
To jest gdzieś 40 PLN do 10 PLN, więc CI pierwsi są bardziej pożądani.
 #915494  autor: -Gosc-
 12 mar 2017, 18:40
Ja to wiem, moje pytania były przewrotnie postawione na sugestię kogoś że prepaid jest jakby dla dekoracji, gdyby tak było i nie mieliby kasy z prepaidów to z pewnością nie dokładaliby do tego interesu, zysk mają pewnie że mniejszy może nawet sporo mniejszy niż z abonamentów, ale mają.
Gdyby ktoś miał jakieś ciekawe analizy w tym temacie (abo/prepaid struktura przychodów) to poproszę o linka.
 #915497  autor: SACZI
 12 mar 2017, 18:53
Ja wiem, czy zysk jest mniejszy ... ?
Obrót/przychód na pewno tak, ale wśród prepaid jest mnóstwo archaicznych taryf, gdzie Klienci jeszcze płacą po 50-70 gr/min.
Statystycznie też mniej korzystają z teflonów, wiec nie obciążają sieci.
Więc % zysku z tych statystycznych 10PLN/mc pewnie jest większy, niż z tych 40P LN.
Nie wiem, brak danych, tak mi się "wydaje" w szczególności po wizytach w punktach Plusa ...
 #915543  autor: harys
 12 mar 2017, 21:55
Do tego te setki mln zł też nie stanowią przychodu, ale gotówka na koncie operatora już jest i może nią obracać, nikt mu nie zabroni.

Redmi PRO by TT
 #915562  autor: Gregrin
 12 mar 2017, 23:42
kozien70 pisze:Zdziwilibyście się, jak gruba forsa leży na kontach prepaidowych u operatorów.
...
jak im się ważność wychodzących skończy, wydzwonią z tego tylko część, potem znów im wygasa, znów doładowują i tak w kółko od lat.
Ale to raczej operatorów nie interesuje ile tam leży tylko kiedy wpadnie nowe ;) Opy zarabiają w momencie doładowania a jak mało wykorzystamy to ew będą mieli mniej obciążony nadajnik i jakieś grosze oszczędności ;)
  • Strona 34 z 308
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 308
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 308