DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 6 z 33
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 33
 #919590  autor: _aston_
 07 kwie 2017, 12:26
bartek07 pisze: - aktywacja usługi 30,00 zł jednorazowo
- opłata miesięczna za usługę 30,00 zł
Potraktuj to tak, ze aktywacja następuje co 31 dni dni, co wiąże się z włączenie usługi.

Czyli za każde 31 dni usługi płacisz 30zł (pierwsze, drugie.... dziesiąte)
 #919679  autor: Gregrin
 07 kwie 2017, 22:02
bartek07 pisze:- aktywacja usługi 30,00 zł jednorazowo
- opłata miesięczna za usługę 30,00 zł

Czyli zapłacę tylko 30zł, a nie 60zł?
Tak. Aktywacja=oplata za usługę. Aktywuje ci pakiet (nielimitowane rozmowy i sms) i pobierze 30zl z konta. Po 31dniach (jeśli masz cykliczny) jeśli będziesz miał 30zl na koncie aktywują kolejny raz i pobiorą 30zl itd. To jest zwykły pakiet, kupujesz go za 30zl i masz go 31dni.
 #919714  autor: Placeks
 08 kwie 2017, 10:40
Panowie
Zapytam tu gdyż na dniach aktywuje mi się numer na OFNK przeniesiony z Plusa.
Potrzebuje wiedzy tych co przeszli proces lub tych co mogą podpowiedzieć jakie opcje wybrać by jak najwięcej czerpać pakietu 28zł.
Czy możecie mi powiedzieć po kolei co zrobić , jakie opcje wybrać, jakie włączyć od razu a jakie z poślizgiem. Oczywiście też jakie pakiety są najbardziej opłacalne.
Z góry będę wdzięczny za odpowiedź.
 #919731  autor: _aston_
 08 kwie 2017, 13:27
Placeks pisze:Czy możecie mi powiedzieć po kolei co zrobić , jakie opcje wybrać, jakie włączyć od razu a jakie z poślizgiem. Oczywiście też jakie pakiety są najbardziej opłacalne.
1. zanim zasilisz konto pierwszy raz, załóż sobie konto na orange on-line i uruchom usługę "masz za staż"
2. Zasil konto o 30zł korzystając z promocji http://www.orange.pl/kid,4002009758,id, ... ticle.html dostanie 9zł w Orange (może się przydać na MMSy do Orange)
3. Uruchom pierwszy raz pakiet cykliczny (zostanie na koncie 2 lub 3 zł - z reguły po przeniesieniu numeru jest 1zł na koncie).
4. Zanim minie 14 dni ważności środków promocyjnych zasil konto jeszcze raz o 30zł (lub 25zł jeśli w sumie wystarczy Ci na odnowienie usługi) - dostaniesz pierwszy raz środki z masz za staż - przydłużą ważność poprzednich do 30 dni
5. Gdy minie 33 dni w sieci włącz usługą Skarbonka (usługi włączaj kodami lub przez Orange online aby nie płacić za SMS).
6. Teraz możesz zasilić konto o 200zł - dostaniesz 230zł na wszystko i 10zł na Skarbonkę (warto te środki trzymać) i przedłużysz konto promocyjne (do 300dni), zostanie zwiększone o 20zł (może się kiedyś potencjalnie przydać)

W kwietniu maja podobno uatrakcyjnić ofertę, więc może się okazać, że coś się zmieni w międzyczasie.
 #920095  autor: Placeks
 10 kwie 2017, 16:01
_aston_ pisze: 6. Teraz możesz zasilić konto o 200zł - dostaniesz 230zł na wszystko i 10zł na Skarbonkę (warto te środki trzymać) i przedłużysz konto promocyjne (do 300dni), zostanie zwiększone o 20zł (może się kiedyś potencjalnie przydać)
Aston
Dokłądnie o to mi chodziło.
Nie rozumiem tylko ostatniego pkt:

- Gdzieś czytałem że równie opłącalnie co 200zł jest ładowanie kwotami po 100zł - czy to prawda ?
- Warto trzymać środki na skarbonce - na co mogę je potem użyć? (doładowanie?)
- konto promocyjne - jeżeli przenoszę numer to i tak mam RWK więc na czym polega przedłużenie konta promocyjnego ?
 #920099  autor: _aston_
 10 kwie 2017, 17:04
Placeks pisze: Nie rozumiem tylko ostatniego pkt:
-doładowując o 200zł płacisz 2 razy tyle co za 100zł, ale dostajesz 10zł gratis (230zł vs 2x 110zł)
-przedłużasz też środki promocyjne o 10 miesięcy a nie 5, więc jest większa szansa, że się przydadzą
-RWK nie przedłuża środków promocyjnych
-co 3 miesiace dostajesz 5% od tego co masz na Skarbonce, czyli np doładowując konto o 200zł dostajesz 10zł, za 3 miesiace będzie 10,5zł, za 6 miesięcy 11,02zł, za 9 - 11,57zł itp, na początku to są grosze, ale jeśli będziesz w Orange dłużej, to wtedy zacznie się to opłacać
 #920131  autor: Gregrin
 10 kwie 2017, 20:45
Placeks pisze:- Gdzieś czytałem że równie opłącalnie co 200zł jest ładowanie kwotami po 100zł - czy to prawda ?
Może w zestawieniu [Zestawienie] Opcje FULL No-Limit w ofertach na kartę ~30zl Ładowanie za 200zl zamiast 100zl nie ma znaczenia jeśli chodzi o ilość GB ale daje 15% więcej na konto główne w stosunku do 10% przy doładowaniu za 100zl.

Nie wiem czy warto zajmować się zlotowkami na konto bonusowe skoro chce się korzystać z pakietu nolimit... Można je wykorzystać tylko do orange, tylko przez 14dni i w praktyce tylko na MMS'y bo ich nie ma w pakiecie...
Nie ma tu chyba złotego środka bo ładując za pierwszym razem za 200zl/100zl dostajemy 15%/10% ale nie dostajemy 5% na skarbonkę.
Ładując za 30zl, po pierwsze mamy troszkę mniej korzystny bonus GB. Nie dostajemy tez żadnego bonusu gotówkowego a skarbonkę (według regulaminu) mogą włączyć użytkownicy "którzy mają co najmniej 31 dni stażu w sieci." wiec do końca nie wiem czy jeśli w dniu aktywacji numeru w orange doładujemy za 30zl i włączymy pakiet za 28zl to czy ostatniego dnia będzie można włączyć skarbonkę a następnie doładować większą kwota żeby z niej skorzystać...
Pytanie tez jakim sposobem przenoszony jest numer. Jeśli online to ok, bo mamy włączony RWK ale jeśli w salonie to mamy tylko 365dni na połączenia wychodzące a bonusy maja już normalna wartość czyli np 30dni za 30zl i żeby to zmienić trzeba by włączyć RWK za 3zl albo poczekać 93dni żeby zrobić to za darmo...

Wydaje mi się ze gdyby po doładowaniu za 30zl dało wyrobić się z włączeniem skarbonki i kolejnym doładowaniem przed odnowieniem się pakietu to miałoby to sens ale ktoś musiałby to potwierdzić ;)
W przeciwnym wypadku warto chyba od razu doładować większą kwotą i na spokojnie włączyć skarbonkę po 31dniach i w razie potrzeby RWK po 93dniach.
Przy pierwszym doładowaniu (jeśli jeszcze nie testowaliśmy sieci) byłbym ostrożny bo mogą być jakieś problemy w naszej lokalizacji lub coś co może nam w danej sieci przeszkadzać i ładowałbym max za 100zl. Na szczęście w orange można środki przelać/sprzedać na inny numer z zawrotna szybkością 20zl/m-c ;)
 #920139  autor: 24bis24
 10 kwie 2017, 22:01
Gregrin pisze: Na szczęście w orange można środki przelać/sprzedać na inny numer z zawrotna szybkością 20zl/m-c ;)
a nie 50 zl/m-c (10 miesięcznie gdzie wartość pojedynczego przekazania środków z jednego numeru abonenckiego nie może przekroczyć 5 zł) :D

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #920162  autor: _aston_
 11 kwie 2017, 07:01
Gregrin pisze: Wydaje mi się ze gdyby po doładowaniu za 30zl dało wyrobić się z włączeniem skarbonki i kolejnym doładowaniem przed odnowieniem się pakietu to miałoby to sens ale ktoś musiałby to potwierdzić ;)
W przeciwnym wypadku warto chyba od razu doładować większą kwotą i na spokojnie włączyć skarbonkę po 31dniach i w razie potrzeby RWK po 93dniach.
Opisałem to wcześniej, nie uda się w ten sposób aktywować skarbonki przed 2gim zasileniem, a dokładniej wynika to z faktu, jak Orange liczy 31 dni stażu: liczą od pierwszego pełnego dnia (czyli nie liczą dnia aktywacji) i to nie może być 31 dzień w sieci, tylko musi być następny po 31 dni - czyli realnie 33 dni.

Można jednak skorzystać z promocji 7 dni rozmów bez limitu za zgody marketingowe i zrobić tak:
1. Zgodzić się na marketing - aktywować bonus (7 dni rozmów)
2. Wycofać zgody marketingowe
3. Kupić jak najtańsze zasilenie aby starczyło na pierwszy pakiet 28zł
4. Gdy tylko będzie można aktywować Skarbonkę zrobić to i zasilić konto o 200zł

Przy przenoszeniu numeru dają RWK automatycznie
 #920182  autor: Placeks
 11 kwie 2017, 09:41
Panowie

Zapytam raz jeszcze ale może więcej będzie szczegółów.
Przenosiłem nr przez salon (online mnie wywaliło i nie mogłem przejść procesu), do tej pory buliłem 79zł w Plusie więc na prawdę 3zł w tą czy tamtą nie robi mi różnicy - chce by jak najwięcej się od razu zautomatyzowało i można zapomnieć....
 #920183  autor: habish
 11 kwie 2017, 09:44
Trzeba było zmienić ofertę na Plusha.
Pełny No Limit + 10GB za 25zł (bez problemu można obniżyć do 20zł) w ofercie na kartę.
Ewentualnie Plush Abonament, umowa na czas nieokreślony, Pełny No Limit, początkowe 10GB rosnące z czasem do 20GB. Całość za 25zł, w duecie za 20zł.
 #920186  autor: _aston_
 11 kwie 2017, 09:52
Placeks pisze: na prawdę 3zł w tą czy tamtą nie robi mi różnicy - chce by jak najwięcej się od razu zautomatyzowało i można zapomnieć....
Ustaw sobie w banku automatyczne zasilenia numeru o 30zł co miesiąc i uruchom pakiet cykliczny kodem: *102*75#
nic nie będziesz musiał już robić

http://www.orange.pl/kid,4002010397,id, ... ticle.html
 #920192  autor: areksz
 11 kwie 2017, 10:14
Jak we Free działa Ekstra numer?
Ta oferta za 3 zł dodatkowy numer co jest uruchamiany lynk: http://www.orange.pl/portal/kid,4000377 ... ticle.html.
Czy ten ekstra numer bierze środki z głównego konta ?
Czy są to dwa niezależne numery z dwoma oddzielnymi kontami?
Ktoś z tego korzystał ?
Jak to działa czy są to aktywne dwie linie w tym samym czasie? Tak jak dual sim w telefonie?
Czyli np. numer główny 501xxx i numer ekstra 507xxx mogę z obu dzwonić czy muszę przełączać kodami kartę sim?
Czy w sytuacji gdzie numer wychodzący(do dzwonienia) to numer tylko 501xxx a do odbierania to 507xxx, czy muszę coś przełączać by przychodziły połączenia na ten numer ekstra?
Co o tym sądzicie?
 #920203  autor: Blank
 11 kwie 2017, 10:36
1. Skarbonka może działać od pierwszego zasilenia dla przenoszących numer - nie warto się po prostu spieszyć. Czy wiesz, że przenosząc numer na kartę, nie musisz tego robić z 1-dniowym odstępem? Może być on dłuższy. Warto zatem rozważyć... przeniesienie numeru po 33-34 dniach od zlecenia?
A co mi to da? To proste - Orange wydaje karty SIM z numerem tymczasowym, który w chwili migracji zmienia się na Twój główny. Ale do czasu migracji, działa jak zwykły numer na karte, a po migracji - wszelkie doładowania, usługi działają bez zmian.
Czyli:
- zlecamy przeniesienie numeru za 34 dni
- w 32 lub 33 dniu, włączamy skarbonkę
- po przeniesieniu numeru, staż będzie liczony od zera, ale skarbonka będzie nadal działać
- już po pierwszym doładowaniu, dostajemy 5% więcej od doładowania, czyli nawet 10 zł więcej na skarbonkę

@areksz,

We Free, nie działa Orange Ekstra Numer. W pozostałych taryfach, działa niezależnie od numeru, na którym jest przypięty - za możliwość odbierania płacisz 3 zł/mc. Jeśli chcesz dzwonić, musisz dodatkowo doładować ten ekstra numer.
Połączenia przychodzące przychodzą na oba numery. Kodami przełączasz się, aby wykonać połączenia przychodzące - i tu uwaga - w Ekstra numerze nie ma pakietów, a co za tym idzie, za internet zapłacisz słono. Lepiej zatem wyłączyć internet w telefonie, nim przełączysz się na ekstra numer.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #920208  autor: Placeks
 11 kwie 2017, 10:40
_aston_ pisze:
Placeks pisze: na prawdę 3zł w tą czy tamtą nie robi mi różnicy - chce by jak najwięcej się od razu zautomatyzowało i można zapomnieć....
Ustaw sobie w banku automatyczne zasilenia numeru o 30zł co miesiąc i uruchom pakiet cykliczny kodem: *102*75#
nic nie będziesz musiał już robić

http://www.orange.pl/kid,4002010397,id, ... ticle.html

Ale miało być 18GB miesięcznie więc chyba jednak warto doładowywać rzadziej a większą kwotą ?
 #920210  autor: Blank
 11 kwie 2017, 10:45
18 GB jest przy doładowaniu właśnie za 30 zł miesięcznie.

Jest to 8 GB (i 1 GB więcej z każdym kolejnym odnowieniem w wersji cyklicznej) w ramach usługi za 28 zł i 10 GB za samo doładowanie.

Doładowując po 100 zł co 4 miesiące, dostajesz 50 GB i 110 zł na konto główne (+5 zł na skarbonkę). Wychodzi 2,5 GB więcej.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #920214  autor: Gregrin
 11 kwie 2017, 11:01
24bis24 pisze:a nie 50 zl/m-c (10 miesięcznie gdzie wartość pojedynczego przekazania środków z jednego numeru abonenckiego nie może przekroczyć 5 zł) :D
Racja, 50zl miesięcznie jeśli będziemy to robili "ręcznie" albo 25zl jeśli włączymy opcje cykliczna ;)
Myślałem o wersji cyklicznej i pisałem z pamięci dlatego blednie napisałem 20zl zamiast 25zl ;)
_aston_ pisze: Można jednak skorzystać z promocji 7 dni rozmów bez limitu za zgody marketingowe i zrobić tak:
1. Zgodzić się na marketing - aktywować bonus (7 dni rozmów)
2. Wycofać zgody marketingowe
3. Kupić jak najtańsze zasilenie aby starczyło na pierwszy pakiet 28zł
4. Gdy tylko będzie można aktywować Skarbonkę zrobić to i zasilić konto o 200zł

Przy przenoszeniu numeru dają RWK automatycznie
Taki sposób wydaje się najbardziej opłacalny :)
Przy przenoszeniu przez salon RWK dostajesz jako 365dni (czy nawet więcej) a nie jako usługę RWK. Jest to o tyle istotne ze bonusy nie będą miały RWK bo nie masz tej usługi i nie będzie ona "działać" na bonusy. Jednak w sposobie który podałeś nie będzie to miało dużego znaczenia tylko po 93dniach (jeśli przenosiliśmy się w salonie) trzeba będzie włączyć RWK i zasilić za 5zl żeby bonus przedłużył się do roku.
Placeks pisze: 3zł w tą czy tamtą nie robi mi różnicy - chce by jak najwięcej się od razu zautomatyzowało i można zapomnieć....
To załaduj za 5zl i od razu za 100zl. Na koncie będziesz miał 115zl co starczy na 4-ry pełne miesiące. Po 3m-cach (93dniach) włączysz skarbonkę, RWK i doładujesz za 200zl. Możesz tez to zrobić tuz przed aktywacja 5tego pakietu gdy dostaniesz powiadomienie ze pakiet się kończy wiec nie będziesz musiał zbytnio o tym pamiętać ;)
Dużo bonusów i mało fatygi wiec powinno pasować ;)
Ważne jest żeby pamiętać o włączeniu RWK (po tych 93 dniach jest to za darmo wiec można to robić do woli ;)) przed doładowaniami aby bonus GB miał ważność roku i nie stresować się jego ważnością tylko doładowywać gdy zacznie brakować środków :)
 #920322  autor: Placeks
 11 kwie 2017, 22:20
Czyli reasumując Gregrin

Robię to co opisałeś w ostatnich akapitach - 105zł co daje w sumie 115zł
Właczam usługę cykliczną http://www.orange.pl/kid,4002010397,id, ... ticle.html
Po 3 cyklach odpalam skarbonkę i RWK

Rozumiem że GB zgromadzone przez pierwsze 3 mies będą skumulowane?
Czy przed pierwszym załadowaniem uruchamiać usługę "masz za staż" ?

Czy coś jescze powinienem uruchomić lub nie zapomnieć w trakcie tych 93 dni ?
 #920327  autor: Gregrin
 11 kwie 2017, 22:58
Placeks pisze:Rozumiem że GB zgromadzone przez pierwsze 3 mies będą skumulowane?
Jasne. GB z bonusu będą miały ważność 5m-cy. Włączysz RWK i doładujesz i wtedy GB z bonusu się zsumuje i ustawi na rok a GB z pakietu (usługi cyklicznej) tez cały czas będą się zbierać i powiększać o 1GB ;)
Placeks pisze:Po 3 cyklach odpalam skarbonkę i RWK
Najlepiej po 93dniach w sieci czyli krótko po odnowieniu czwartego pakietu.
Placeks pisze:Czy przed pierwszym załadowaniem uruchamiać usługę "masz za staż" ?
Możesz, bo to nic nie kosztuje ale jak pisałem złotówki na koncie bonusowym są dla mnie bezużyteczne jeśli korzysta się z pakietu za 28zl (są tylko na połączenia, sms i mms do orange i na internet ale mając pakiet raczej nie skorzysta się z tych złotówek na neta).
Placeks pisze:Czy coś jescze powinienem uruchomić lub nie zapomnieć w trakcie tych 93 dni ?
Możesz powłączać "urodziny" czy co tam jeszcze orange ma za darmo ale mając pakiet (tak jak w przypadku bonusowych złotówek) te promocje są bezużyteczne ;)
  • Strona 6 z 33
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 33
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 33