DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 12 z 97
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 97
 #923230  autor: jarekt
 29 kwie 2017, 12:05
Najpierw może przyjść SMS, że przyjęto zlecenie i że pakiet/usługa zostanie włączona w ciągu 24 godzin.
Dopiero po jakimś czasie - czasami są to sekundy/minuty, a czasami wiele godzin czy nawet do następnego dnia (bo 24h) - przychodzi kolejny SMS o aktywacji pakietu/usługi.
Być może więc korzystałeś z numeru gdy jeszcze pakiety się faktycznie nie aktywowały.

Poza tym może być tak, że jeśli nie włączysz Stanu Darmowego (w OdN nazywa się to "Darmowe minuty i SMS do PLAY"), a masz tylko wykupione "100 minut do innych sieci..." to będzie leciało z konta głównego gdy będziesz dzwonił/SMSował do Play/RBM/Fakt/Virgin/itd. - przy czym nie testowałem tego osobiście.

Podaj więcej informacji: czy przyszedł SMS o aktywacji usługi, czy tylko o przyjęciu zlecenia, z jakich aktywności korzystałeś (rozmowa/SMS/net) i do jakich sieci, co pokazuje Play24 (zakładka "Pakiety i Usługi" i "Połączenia").
 #923232  autor: lukasz.wr
 29 kwie 2017, 12:30
potwierdzenie onNowa (twoja oferta to play na karte odnowa.Mozesz korzystać ze wszystkich pakietów i środków bezterminowo) czwartek 19.03
Pakiet 1gb za 5zł jest juz aktywny czwartek 19.10
Pakiet 100 min jest juz aktywny czwartek 19,16
pakiet 100 sms jest juz aktywny czwartek 19.23

w a w play 24:
minuty do innych sieci - 100
internet - 999mb
sms do play - 100 (sms bez limitu do wszystkich w play)
sms do innych sieci -100
minuty do play -0 (rozmowy bez limitu do wszystkich w play)
taryfa odnowa
brak ważności połączeń

Internet też sciąga sie z konta głownego zamiast pakietu
U siebie na drugim numerze po włączeniu taryfy od nowa nie trzeba było włanczac stanu darmowego

Coś pokręcili
 #923235  autor: jarekt
 29 kwie 2017, 12:39
Po zmianie taryfy przez pewien czas pokazuje w podsumowaniu, ze masz nielimitowane rozmowy i SMSy w Play, tak jakbyś miał aktywny Stan Darmowy ale jest to błąd i po pewnym czasie - najpóźniej następnego dnia (po 24h) - ta informacja znika, chyba, że oczywiście w międzyczasie włączysz Stan Darmowy.

Czyli zmieniasz taryfę na OdN, pokazuje Ci, że masz darmowe połączenia w Play (co jest nieprawdą), korzystasz bo myślisz, że masz za darmo, a tu schodzi kasa z konta.

Ale ten błąd nie tłumaczy pobierania kasy za net z konta, jeśli faktycznie masz już aktywny pakiet netu.
 #923302  autor: WR841ND
 29 kwie 2017, 22:24
Cześć Wszystkim !
Przeszedłem z PnkF do PnkOD.
Na początku była reklama w TV złomie... przeglądam net i yyy co 0.29 tel i 0.29SMS ( Formuła 0.29/0.09 ) pogieło ich czy co ?
Ale zaraz zaraz są pakiety i przy nich wychodzi 0.15 min 0.05 sms więc mam ~ 50% ceny mniej a że mało gadam to mi styknie na długo.. A i tak trzeba wydać i tak by móc dzwonić..
Więc poszło 25zł na 100sms/100min/1GB ( do tych co dużo dzwonie i tak w Play są więc luz )

Net : tu dalej Play niestety leży i kwiczy...ale spoko i tak kupię 50G/100G Ofnk i spokój na rok ( testowo w miesiąc wydoiłem 6GB ) za to samo w Pnk musiał bym wydać 50G : 200zł i to już przepłacanie 4 krotne ( Ofnk 50G to ~50 ziko )

Nierozumiem tych co płaczą że 2zł im zeżre jak nie używają ( też mi pieniądz ) jak nie pasuje to szukaj innej oferty z RWK jak karta ma leżeć . A zawsze w miesiącu wykona się telefony czy sms/net poza sieć więc nie ma się czym stresować

Porównywanie tej oferty do A2m to TYLKO dla tych co dużo dzwonią/piszą/net poza sieć..Ja nie i za 240zł( ROK) które musiał bym wpakować w A2M można mieć w PnkOD :
1600minut do wszystkich poza siecia tj 26.6 godzin
Lub
4800 Esów
Lub
58Gb netu

Nie do zużycia dla mnie ...
Czy ta taryfa jest rewolucją ?? Nie. Ewolucją tak.

Dla mnie w sam raz oprócz NETU tu Play daje ciała ale nie oszukujmy się to też nie jest fundacja charytatywna.
 #923318  autor: grzesio0401
 30 kwie 2017, 10:17
Prosiłbym o potwierdzenie czy dobrze rozumuję:
Kupuję pakiet 100min/15zł i dzwonie głównie do Play i sporadycznie do innych sieci, pakiet wykorzystuję w ciągu około pół roku. W takim przypadku przez to pół roku nie zapłacę więcej niż 15 zł przy aktywacji pakietu?
 #923320  autor: WR841ND
 30 kwie 2017, 10:23
Tak.
By nie płacić "karnej" 2zł to wystarczy raz w miesiącu wykonać połączenie poza sieć ( a na pewno wykonasz więc luz )
 #923321  autor: jarekt
 30 kwie 2017, 10:24
@grzesio0401, TAK. Oczywiście pod warunkiem, że "sporadycznie" oznacza przynajmniej jedną 1-2 sekundową rozmowę poza sieć P4 w miesiącu (z pakietu albo poza pakietem) albo chociaż kilkusekundowe połączenie z netem 1 raz w miesiącu (poza pakietem lub w ramach pakietu netu).
 #923340  autor: GregorJan
 30 kwie 2017, 12:31
Templar pisze:Z jaką dokładnością jest rozliczany internet przy korzystaniu z pakietów? W podstawowym cenniku bez pakietu jest teoretycznie rozliczanie co 100 KB, ale teraz obowiązuje ten promocyjny gdzie jest co 500 KB, tak że jak to wygląda z pakietem?
No właśnie, miało być co 500kB a mi 1gr policzyło już za 180kB i nazywa się to "Transfer danych w strefie taniego internetu w Play". To jak to w końcu jest? Pakietu netu nie włączałem.
 #923394  autor: Templar
 30 kwie 2017, 18:20
GregorJan pisze:No właśnie, miało być co 500kB a mi 1gr policzyło już za 180kB i nazywa się to "Transfer danych w strefie taniego internetu w Play". To jak to w końcu jest? Pakietu netu nie włączałem.
No tu własnie chodzi o to, że każde połączenie jest zaokrąglane w górę do wielokrotności tych 500 KB. Czyli właśnie Tobie za te rzeczywiste 180 KB policzyło jak za 500 KB, jakbyś miał połączenie np. na 501 KB to policzy jak za 1 MB. Mój telefon jakoś własnie za długo połączeń nie podtrzymuje i często jakieś pojedyncze powiadomienia push mające po kilkanaście kilobajtów są u mnie zaliczane jako osobne połączenia, obecnie w swojej taryfie mam standardowa taryfikację co 100 KB i za każde takie połączenie odejmuje mi się z pakietu równe 100 KB, a przy taryfikacji w odNOWA to już miałbym 5 razy większe zużycie, tak że lipa.


A ja jeszcze mam pytanie, bo chcę rodzicom włączyć tę taryfę, bo oni z internetu nie korzystają. Chcę, żeby cykl się zaczynał 1. dnia miesiąca, to mogę spokojnie zlecić zmianę taryfy od razu po północy?
 #923396  autor: jarekt
 30 kwie 2017, 18:25
Templar pisze:od razu po północy?
TAK, ale z tym "od razu" to nie przesadzaj, poczekaj chociaż te 5 minut - chodzi o to, że zegarki w Play i Twój mogą nie być zsynchronizowane (i pewnie nie są) więc u jednego będzie już 1 maja a u innego jeszcze 30 kwietnia (albo odwrotnie).
 #923471  autor: sodapro
 01 maja 2017, 16:24
Ok, wiem już że promocja z kodami spod nakrętek/zawleczek nie działa w odNOWA.

Co oznacza termin: "Brak płatnej aktywności w cyklu rozliczeniowym". Jak rozumiem, cykl rozliczeniowy to miesiąc. Czy oznacza to że zakładając iż kupię pakiet 6GB i będę go wykorzystywał to nie jest to określone jako płatna aktywność? Dopiero przez połączenie trwające minimum 1 sekundę bądź wiadomość SMS spełniam ten warunek i tylko wówczas nie jest pobierane 2 zł?

W praktyce oznacza to że w każdym miesiącu należy kupić jakiś pakiet, wykonać połączenie bądź wysłać wiadomość SMS?

Co się stanie jeżeli zasilę telefon kwotą 30 zł, kupię pakiet 6GB i następnie 1GB, a stan konta wyniesie 0 zł? Nie będą mieli skąd pobrać tych 2 zł?
 #923478  autor: zoltan666
 01 maja 2017, 16:50
Płatną aktywność wykonujesz, kiedy np.:

- płacisz za rozmowy, SMS-y, korzystasz z internetu zgodnie z cennikiem oferty,
- doładujesz konto,
- włączysz płatny pakiet,
- wyślesz SMS-a z pakietu lub wykorzystasz minutę/minuty z pakietu lub wykorzystasz internet z pakietu.
Pamiętaj: Jeśli masz włączony Stan Darmowy, rozmowy i SMS-y w Play nie liczą się jako płatna aktywność.
 #923480  autor: aster
 01 maja 2017, 16:54
Cykl rozliczeniowy będzie od dnia aktywacji, tak więc nie jest to klasyczny miesiąc kalendarzowy znany z Mini Max.

Natomiast wydaje mi się, że aktywnością jest każde choćby minimalne użycie netu z wykupionego pakietu. Podobnie jak każde połączenie czy SMS z pakietu się liczy (jedynie nie liczą się minuty w ramach Stanu Darmowego w Play).
 #923484  autor: sodapro
 01 maja 2017, 17:03
Ok, czyli wystarczy wykupić pakiet np. 6GB i w każdym z cykli minimum raz uruchomić i połączyć się z internetem uruchamiając dane pakietowe. :)
 #923485  autor: jarekt
 01 maja 2017, 17:06
aster pisze:aktywnością jest każde choćby minimalne użycie netu
Prawda. Możliwe nawet, że transfer 0 Bajtów (zaokrąglony do 0 Bajtów) - choć to ciężko zrobić - również będzie aktywnością. System po prostu sprawdza czy nastąpiło zestawienie połączenia z netem, a nie czy coś pobrano.

A ciężko zrobić 0 Bajtów bo nawet połączenie na ułamek sekundy skończy się pobraniem kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu/kilkuset bajtów bo aplikacje tylko czekają aż będzie połączenie - nawet wysłanie zapytania czy jest aktualizacja to już sporo danych.

Ba, nawet wysłanie zapytania, czy można się o coś zapytać również "kosztuje" transfer.
 #923489  autor: zoltan666
 01 maja 2017, 17:19
sodapro pisze:Ok, czyli wystarczy wykupić pakiet np. 6GB i w każdym z cykli minimum raz uruchomić i połączyć się z internetem uruchamiając dane pakietowe. :)
Jeśli wykupisz pakiet np. 6GB i na koncie będziesz miał 0 zł. to nic nie musisz robić (jeśli nie chcesz/nie potrzebujesz). Pakiet będzie ważny do 12 miesięcy i dopiero wtedy trzeba wykonać jakąś aktywność, by pakiet nie przepadł i konto nie straciło ważności. Jedyne co stracisz bez płatnej aktywności raz w okresie rozliczeniowym to Stan darmowy, który można ponownie aktywować, jeśli będzie taka potrzeba.
 #923533  autor: grzegorz1982
 01 maja 2017, 22:25
W tej taryfie nie ma pakietu cyklicznego? Chciałbym aby pakiet 1GB odnawialnych się co miesiąc
 #923538  autor: zoltan666
 01 maja 2017, 22:41
Nie, nie ma pakietu cyklicznego. Możesz za to kupić pakiet np. 6 GB i korzystać dopóki ci się nie wyczerpie.
 #923542  autor: aster
 01 maja 2017, 22:56
Dokładnie. W tej faryfie właśnie o to chodzi by nie martwić się o małe, cykliczne pakiety... tylko wziąć jeden duży (taniej) i korzystać z niego tak długo na ile starczy...
  • Strona 12 z 97
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 97
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 97