DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    :thumbup:
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
:thumbup:
Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 7 z 41
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 41
 #923898  autor: jarekt
 04 maja 2017, 14:55
Nawet jeśli się potwierdzi rano, że nakrętki przedłużają "skutecznie" stare GB to nic nie stoi (Playowi) na przeszkodzie aby za 3 dni dokonać zmiany w systemie... po cichu.

Ja i Wy wszyscy będziemy uspokojeni, że nakrętki "przedłużają", a tu za 3 dni klops.

Pisałem już o tym nie raz - wiedza zdobyta dzisiaj w prepaidzie jest tylko na dzisiaj. Jutro może być po ptokach (po GB czy PromoZŁ)! I to się dosyć często potwierdza (kilkadziesiąt razy do roku).

Także radzę mieć ograniczone zaufanie nawet do moich "potwierdzeń" :)
 #923906  autor: jarekt
 04 maja 2017, 15:33
Sorki, za post pod postem ale tak będzie w tym przypadku lepiej.

Przykład dlaczego warto mieć ograniczone zaufanie, który mam nadzieję się nie ziści :) :

1. Potwierdzam jutro rano, że nowe GB z nakrętek przedłużają "skutecznie" stare GB (bo stare mam ważne do dzisiaj i jak one jutro dalej będą no to wiadomo).
2. 15 maja, ktoś (Pan Pechowy) kto ma swoje stare 200GB (jeszcze z pakietów 10GB za 10zł) ważne do np. 16 maja zamiast znowu przedłużyć pakietem 600MB/5zł, to wchodzi na forum 15 maja bo usłyszał o nakrętkach a wie, że forum telepolis to najlepsze miejsce na zdobycie jakiejkolwiek informacji telko :).
3. Czyta masę postów - między innymi mój - potwierdzających, że stare GB można przedłużyć "skutecznie" nakrętkami.
4. Ładuje 15 maja 1GB za kod z nakrętki i dostaje po godzinie komunikat z Play24 i po kodzie *107#/*108#, że ma teraz 1GB więcej - 201GB - i że są ważne do 15 czerwca 2017 roku.
5. Jest szczęśliwy.
6. Tak się składa, że 17 maja musi dużo przesłać danych. No i przesyła. Zapomniałem napisać: ma taryfę PnK (wariat!). Na koncie głównym ma 200zł.
7. Po 10 minutach intensywnej transmisji dostaje dziwne SMSy: "brak złotówek na koncie głównym".
8. Myśli, że to jakieś jaja. Ale nie - nawet z neta już nie może korzystać. "Oho - coś jest nie tak!".
9. Play24 i kod *101# pokazuje 0zł (miał 200zł). "Co jest?" Sprawdza GB: 0GB. "Co jest k....?".
10. Stracił 200GB (bo 1GB normalnie wykorzystał) i 200zł.

Co się stało? Ano gdzieś między 5. a 15. maja czyli gdzieś między 1. a 2. punktem, Play zmodyfikował po cichu system (być może po tym jak przeczytali moje potwierdzenie :) ) i GB z nakrętek trafiały od 10 maja na specjalne subkonto GB. Ale nikt jeszcze o tym nie wie. Pan Pechowy będzie pierwszy...
Natomiast Play24 i *107#/*108# pokazuje sumę wszystkich GB (z wszystkich subkont) i datę najodleglejszą w przyszłości.

Dokładnie w taki sam sposób, jak to jest od 17 listopada 2016r z PromoZŁ.

Mam nadzieję, że Play tego nie czyta :) a jak czyta to nie zrobią nam kolejnego świństwa.
 #923935  autor: jarekt
 04 maja 2017, 19:01
Udało się wymusić (są sposoby) doładowanie 1GB za kod w taryfie "PnKodNOWA" (OdN) wykluczonej z regulaminu.

Ale jeszcze nie wiem czy doładowanie będzie "skuteczne"... (a ogólnie to się trochę boję, że karta eksploduje :) od eksperymentów).

---edit---
Ciekawa sprawa z tym doładowaniem w OdN. Nie będę pisał jak wymusiłem odbiór 1GB w tej taryfie bo to bez znaczenia.
W każdym razie przy numerze w taryfie OdN pojawiło się "1/8" czyli jeden kod na osiem możliwych do wykorzystania w tym miesiącu właśnie wykorzystałem dla tego numeru.
Na górze miałem "1 GB" - bo miałem jeden, ostatni kod. I gdy odebrałem ten 1GB na tym numerze to pojawiło się "0 GB". Czyli na razie wszystko było OK.

Pomyślałem, że teraz kod (a właściwie to ten 1GB) to albo wyląduje w nicości albo faktycznie na jakimś "technicznym" koncie w OdN (którego stan sprawdza się np. kodem *109# o którym kiedyś wspominałem).

Po 120 minutach nic nie dostałem, salda się nie zmieniły, kod *109# dalej pokazywał 0Bytes.
A po zalogowaniu do WOAH przy numerze OdN pojawiło się "0/8", a na górze "1 GB" - czyli system jednak wykrył, że to numer nieuprawniony (choć jakimś cudem zlecono doładowanie :) ) i co ciekawe kod wrócił do puli niewykorzystanych numerów.


I co ciekawe: dalej mogę odbierać GB na tym numerze - może kiedyś poprawią system i GB w końcu wylądują w OdN, dodatkowo mnożąc się x100 (jak w Orange) i dostając dożywotnią ważność (bo to w koćcu OdN - #NicNiePrzepada) :)...
Ostatnio zmieniony 05 maja 2017, 11:19 przez jarekt, łącznie zmieniany 2 razy.
 #923944  autor: arturo89a
 04 maja 2017, 19:33
Jak PLAY bedzie majstrował przy systemie billingowym na niekorzyść klientów i stosował kilka subkont na środki promocyjne ludzie uciekną np do PLUSHA w tym ja :lol:
 #923967  autor: mpiter
 04 maja 2017, 20:40
arturo89a pisze: uciekną np do PLUSHA
A z Plusha uciekniecie jeszcze szybciej niż z Play, bo Plush ma taki zasięg, że to aż woła o pomstę do nieba. Gratulować Plusowi ustanawiania priorytetów na nadajnikach dla ich tworów.
 #923987  autor: Marek_G
 04 maja 2017, 22:14
@arturo89a Ale wiesz, że my tu dyskutujemy o wadzie Play która MOŻE ale nie musi się pojawić. Nie zapominaj, że Plush tą wadę MA w standardzie; u Solorza nie uzbierasz sobie danych na koncie, pakiet jest ważny 30 dni i koniec.
@mpiter co do zasięgu kłócił bym się bo to wiadomo zależy od lokalizacji. U jednych świetnie działa Play a u innych inna sieć, np. u mnie w domu telefon siedzi głównie w roamingu bo W3 ma nadajnik 3,5 km ode mnie a Play 7,5 km (chociaż jak telefon nie jest w mojej kieszeni a spokojnie sobie leży przełącza się na zasięg macierzysty).
 #923991  autor: arturo89a
 04 maja 2017, 22:30
"A z Plusha uciekniecie jeszcze szybciej niż z Play, bo Plush ma taki zasięg, że to aż woła o pomstę do nieba. Gratulować Plusowi ustanawiania priorytetów na nadajnikach dla ich tworów."

Dobra to przejde do tmobile 30 giga i 90 dni za darmo. Nadajniki spoko chyba

http://www.90dnizadarmo.pl/
 #924023  autor: jarekt
 05 maja 2017, 01:04
Jest 1:05. Normalnie o tej porze, GB na koncie - ważne do 23:59 poprzedniego dnia - w 80% przypadków były już wyzerowane.

Na numerze testowym (GB ważne do wczoraj do 23:59, niby "przedłużone" nakrętką o 30 dni do 3 czerwca) GB dalej są.
Z każdą kolejna minutą lawinowo rośnie prawdopodobieństwo, że już tak zostanie.

Około godziny 3:00 to będzie myślę 99,9% że GB już nie przepadną.
Taką prawie 100% pewność to będę miał o 23:59 dzisiaj (musi upłynąć 24h od terminu oryginalnej ważności, a ta była do 23:59 dnia poprzedniego) choć w zasadzie nie zdarzało mi się opóźnienie kasowania do godziny późniejszej niż 18-19 (19-godzinne opóźnienie skasowania GB).

Także jest dobrze.

---edit---
1:15 - GB dalej są.
1:25 - GB dalej są.
1:50 - GB dalej są.
2:00 - GB dalej są.
2:25 - GB dalej są.
A teraz pora na zasłużony odpoczynek...

---edit2---
...odpocząłem a więc:
09:30 - GB dalej są.
17:30 - GB dalej są.
i ostatni wpis:
23:59 - GB dalej są (po 24h).

PS.Należy pamiętać, że są różne godziny kasowania/przyznawania GB/PromoZŁ w zależności od taryfy i rodzaju pakietu/konta: inne godziny są w taryfach głosowych Play (wcześniejsze), inne w internetowych (późniejsze) i inne w taryfach RBM (mniej więcej pośrodku). Przy czym to się co jakiś czas zmienia (zostaje to przeprogramowane).
Pomijam tutaj trudne do przewidzenia zmiany każdego dnia w tych czasach spowodowane różną ilością danych/usług do przetworzenia (włączenia/wyłączenia/przeliczenia).
Ostatnio zmieniony 06 maja 2017, 00:16 przez jarekt, łącznie zmieniany 13 razy.
 #924045  autor: jarekt
 05 maja 2017, 08:53
Tu masz moje info/opis o otrzymaniu 1GB za kod z nakrętki w taryfie OdN: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 20#p923935
(10 postów wyżej :) ).

---edit---
09:30 - GB dalej są.
17:30 - GB dalej są.
i ostatni wpis:
23:59 - GB dalej są (po 24h).

Dodam, że test przeprowadziłem nie na jednym numerze, a na kilkudziesięciu. Wszystkie te numery miały ważność GB do 4 maja do 23:59 i wszystkie przedłużyłem wczoraj (4 maja) nakrętkami zamiast pakietem 600MB/5zł.

GB na wszystkich tych numerach przeżyły.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2017, 00:16 przez jarekt, łącznie zmieniany 2 razy.
 #924090  autor: 24bis24
 05 maja 2017, 11:47
dodałem trzy numery prawie 24h temu i mam ``Oczekuje na weryfikację``
brak możliwości ``ODBIERZ 1GB``

w historii: 04.05.2017 15:48 xxxxxxxxxx Kod prawidłowy.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #924159  autor: jarekt
 05 maja 2017, 17:34
17:30 - GB dalej są.
i ostatni wpis:
23:59 - GB dalej są (po 24h).

Jest już bardzo mało prawdopodobne aby stare GB przepadły bo nie zostały "skutecznie" przedłużone pakietem 1GB z promocji.
Dzisiaj nie było żadnych opóźnień, o niczym takim nie słyszałem od innych, a trochę numerów dzisiaj też "przerobiłem".

Także można spokojnie przedłużać stare GB (i oczywiście nowe) nakrętkami. Do końca sierpnia.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2017, 00:16 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #924164  autor: pablo82
 05 maja 2017, 18:07
Wbiłem dziś jeden kod spod nakrętki Coca Coli na nr telefonu mojego syna i doładowanie 1GB pojawiło się na jego koncie w niecałe 20 minut od wbicia kodu. Także już sprawnie działa dodawanie Gigabajtów przez stronkę smakwakacji.
 #924181  autor: TomekErek
 05 maja 2017, 20:20
jarekt pisze: Osobną "kategorię" stanowi taryfa MiniMax, w której co ciekawe jest promocja na RWK.
Proszę o więcej info, bo tak sie sklada, ze jestem w Minimaxie, mam spooooro bonusowej kaski na koncie i nie widzi mi się doładowac za 50zł tylko po to, zeby przedluzyc waznosc wychodzacych na kolejnych 100 dni...

pablo82 pisze:Wbiłem dziś jeden kod (...) doładowanie 1GB pojawiło się na jego koncie w niecałe 20 minut od wbicia kodu
U mnie tez poszło sprawnie. Co ciekawe - pakiet pokazal sie na koncie juz po ok 15 minutach od wpisania kodu ale dopiero po w sumie ponad 30 minutach dostalem smsa z potwierdzeniem, ze przyznano pakiet :D
 #924190  autor: zoltan666
 05 maja 2017, 21:18
Kody na Allegro powyżej 1,50 zł., a ja dziś kupiłem puszkę Coli Zero 0,2 l. z kodem za 1,38 zł. Zwykła Cola była po 1,28 zł., ale wersji z kodami jeszcze nie było.
  • Strona 7 z 41
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 41
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 41