DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    :thumbup:
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
:thumbup:
Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 8 z 41
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 41
 #924216  autor: jarekt
 05 maja 2017, 23:34
Proszę o więcej info
Niestety nowa promocja na RWK, która pojawiła się 11.04.2017 (http://www.play.pl/resources/pdf/2017/R ... 042017.pdf) dotyczy nie MiniMaxa a MIXa.
Zmyliło mnie to, że regulamin nie jest umieszczony w kategorii MIX tylko w ogólnej kategorii "Pakiety i usługi" (błąd Play) i na szybko jak przeglądałem nowe oferty i cenniki kilka dni temu (daty i nazwy) to odczytałem błędnie w nazwie regulaminu "MiniMax" zamiast "MIX" i tak to sobie niestety utrwaliłem w głowie (do tego regulaminu nawet wtedy nie zajrzałem bo MiniMax mnie nie interesuje zbytnio, bo bym błąd swój i Playa wychwycił od razu).
Tamten post już poprawiłem. Sorki. Byłoby za dobrze w MiniMaxie :)

---edit---
I ostatni wpis odnośnie przedłużania GB nakrętkami:
23:59 - GB dalej są (po 24h).
Czyli spodziewany trochę sukces.
 #924365  autor: jarekt
 06 maja 2017, 20:02
Dobra, przyszła pora na praktyczne wykorzystanie promocji i "praktyczny" i krótki post ode mnie :)
jarekt pisze:
marcz123456 pisze:Która taryfa jest najlepsza do tych kodów z fanty?
Jeszcze nie wiadomo...
No to ja już wiem. Możliwe, że niektórzy będą zdziwieni moim wyborem. To dobrze :)

Trzeba by zrobić jakieś założenia wstępne dla wybranego Kowalskiego. No to jedziemy:
- karta z nabitymi GB z nakrętek (i ewentualnie innych pakietów) będzie używana w fonie;
- telefon mamy na jedną kartę SIM;
- to nasz jedyny i podstawowy fon i numer;
- numer praktycznie nie ma teraz PromoZŁ i GB, jest za to trochę ZŁ na głównym;
- gadamy i SMSujemy głównie w sieci P4 (Play/RBM/Fakt/Virgin/itd.) więc obowiązkowo Stan Darmowy (SD);
- poza sieć różnie, raz mało, raz dużo, innym razem wcale przez cały miesiąc;
- przydałby się RWK aby nie trzeba było bez potrzeby ładować konto przez rok i martwić się o jego ważność, no ale 50 dni ważności za 5zł też jakoś się przełknie :);
- przydałby się jakikolwiek lejek (choćby i 1kbit/s) żeby nie pożerało ZŁ z głównego gdy nie ma pakietu GB (czasami w sklepach nie będzie napojów, a GB szybko się kończą) ale wiadomo jak o lejek trudno - jakoś jego brak przeżyjemy: będziemy się pilnować, a w razie czego kupimy jakiś niedrogi pakiet neta (czyli też dobrze aby taki był w taryfie).

Założeń jest kilka i na dobrą sprawę co człowiek to inne wymagania więc każdy musiałby się sam zastanowić co będzie dla niego najlepsze. Ten post może pomóc w wyborze nawet jeśli wymagania/założenia będą u Ciebie całkiem inne. PS. Nie jestem Kowalski.

Do wyboru mamy taryfy (kolejność wg regulaminu promocji):
1. Play na Kartę (PnK);
2. Play na Kartę Rok Ważności Konta (PnKRWK);
3. Play na Kartę Lubię To! (PnKLT);
4. Formuła Play na Kartę (FPnK);
5. Formuła MiniMax na Kartę (MiniMax);
6. Play na Kartę Surf (PnKSurf);
7*** RedBullMobile Energy na Kartę (rbmE).

Zacznę od taryfy z pozycji nr 7 (z gwiazdką :) ).
Taryfa ta chyba by wygrała bo: da się w niej zrobić RWK, jest SD, są Bonusy GB i to duże za doładowania, są pakiety minut poza sieć i nawet no-limit da się zrobić za 10zł. Nawet lejek jest (32kbit/s).
Ma ona tylko jedną wadę - 1GB z promocji jest nie dla niej. Odpada (taryfy tej w ogóle nie powinno być w tym zestawieniu - nie ma jej w regulaminie promocji - ale dałem ją dla jaj i aby wszyscy wiedzieli co tracimy i jak trudne jest teraz zadanie).

Taryfa nr 2.
Taryfa PnKRWK jest zdradliwa. Jest w niej łatwe, darmowe i bez potrzeby nawet ładowania (bo uzyskane kodem) RWK ale nie ma SD. Krótko mówiąc - odpada.

Taryfa nr 1.
PnK - jest już lepiej: jest SD i to w standardzie (nie trzeba go włączać). RWK być może dałoby się i zrobić ale to bez znaczenia bo w tej taryfie nie ma lejka i na dodatek jest EKSTREMALNIE drogi net gdy nie mamy pakietu - 100zł na koncie można wyczyścić oglądając przez 240 sekund film w jakości FullHD na YouTube (1080p - około 3Mbit/s) bo 1MB kosztuje w tej taryfie aż 1,20zł.
Film FullHD na Netflixie wyczyści nam konto trochę szybciej: w 120 sekund (filmy mają lepszą jakość i większy "bitrate"). PnK odpada ze względów bezpieczeństwa :).

Taryfa nr 6.
Taryfa PnKSurf byłaby chyba dość atrakcyjna (bardzo blisko atrakcyjności taryfy rbmE) no i ma jeszcze coś czego rbmE nie ma: Darmowy pakiet 12GB przyznawany przez 12 miesięcy w paczkach po 1GB kumulujących się ze sobą i ze wszystkim co mamy na koncie GB! Ideał!
"Byłaby" bo jest nieosiągalna (nie można do niej przejść) i jest nie do kupienia oficjalnie - Play ją rozdawał, a nie sprzedawał. Czasami można ją kupić na Allegro od jakiegoś kolekcjonera. Z powodu tej niedostępności - niestety odpada.

Pozostają na placu boju 3 taryfy:
3. Play na Kartę Lubię To! (PnKLT);
4. Formuła Play na Kartę (FPnK);
5. Formuła MiniMax na Kartę (MiniMax).

Taryfa nr 5.
MiniMax jest fajny ale dla osób dla których jest fajny :) Niestety dla tych, którzy tę taryfę mają albo/i ją lubią: wszystkie zgromadzone GB wraz z końcem miesiąc przepadają w tej taryfie. Uważam, że to dyskwalifikuje ją i ja to już wiedziałem 3 lata temu... Oczywiście odpada.

Półfinał... i szybko rozstrzygnięty bo wyniki mamy od razu:
Taryfa nr 4.
Formuła (FPnK) jest prawie super: jest SD, nie ma co prawda lejka ale net poza pakietem jest 6 razy taniej od tego w PnK - 2 grosze za 100kB (choć to oczywiście i tak dalej drogo), da się chyba w niej zrobić RWK, a jak nie to jest 50 dni ważności za 5zł, są przeróżne pakiety minut, no-limitów (najbogatsza oferta pakietów jest właśnie w tej taryfie).
Wygrałaby ta taryfa (ona tak ma - często wygrywa) gdyby nie to, że inna daje trochę więcej...

...Taryfa z Pozycji nr 3. czyli "Play na Kartę Lubię To!"
Taryfa-zwycięzca ma wszystko to co potrzeba i jeszcze więcej.
Jest pod wieloma względami podobna do rbmE ale na szczęście działają w niej GB za kody z nakrętek. W PnKLubięTo!:
- jest Stan Darmowy;
- da się zrobić RWK;
- są Bonusy GB za doładowania, które łączą się i wzajemnie przedłużają z Bonusami z promocji i wszystkimi innymi GB - dzięki temu mamy dodatkową możliwość (np. awaryjną) przedłużenia GB;
- jest lejek gdy nie mamy pakietu: 32kbit/s - czyli internet jest zawsze za darmo!
- są wszystkie pakiety GB dostępne w Play (jednorazowe i cykliczne);
- jest gigantyczny Bonus Promocyjnych Złotówek za doładowania poprzez Strefę Doładowań Play (na FB lub z pominięciem FB): 30% - najwięcej ze wszystkich taryf (w pozostałych jest 15% albo nie ma wcale Bonusu) - przyda się ta kasa na rozmowy poza sieć;
- jest parę innych bajerów.

Czyli zbieramy GB przez 4 miesiące (i korzystamy oczywiście), a przez następne minimum 8 miesięcy tylko korzystamy i ewentualnie przedłużamy kilkoma sposobami bo ta taryfa nam to umożliwia.

A co po roku, w maju 2018 roku? Nie wiem... ale się dowiem :) (tzn. wiem ale za rok to może być już nieaktualne).

PS. Żadnych kodów ani innych takich nie będzie w tym poście bo przekroczyłem właśnie limit 5000 znaków na post i nie mog
Ostatnio zmieniony 06 maja 2017, 20:52 przez jarekt, łącznie zmieniany 5 razy.
 #924368  autor: artsky
 06 maja 2017, 20:16
Hehe, nie no jesteś najlepszy :smt006
Założenia prawie jak dla mnie, poza jednym...<numer praktycznie nie ma teraz PromoZŁ i GB, jest za to trochę ZŁ na głównym>
 #924376  autor: zoltan666
 06 maja 2017, 20:49
Jaki dają sobie teoretycznie maksymalny czas na doładowanie numeru po odebraniu 1 GB na stronie?
 #924377  autor: jarekt
 06 maja 2017, 20:53
@zoltan666: 24 godziny

Zapomniałem o jednej istotnej rzeczy: w tym roku nie zapowiada się aby miał być ściągnięty limit 8 kodów na numer miesięcznie (ale do końca to nigdy nie wiadomo) bo jest mniej kodów na rynku bo brak ich w najbardziej chodliwych i opłacalnych (dla kogoś kto stawia przede wszystkim na płyn) butelkach 1,5-2,5L (wykorzystywanych przez np. restauracje).

Czyli na numer wbijemy tylko maksymalnie 32GB za kody z nakrętek (z 32 kodów - 4 miesiące po 8 kodów). Słabo (dla niektórych). Niektórzy już snuli plany aby sobie nabić 100-200GB na swój numer i właśnie o tym ograniczeniu zapomnieli.

Dlatego warto sobie zrobić extra jeden czy 2 (czy ile tam komu potrzeba) dodatkowe numery w PnKLT! i nabijać w nich GB. Wszystko jeszcze zależy od tego ile nam sumarycznie wyjdą koszty tych GB (po ile je zdobywamy odliczając ewentualnie coś za płyn) bo może się okazać, że dla niektórych to po prostu gra nie warta świeczki.

Testuję jeszcze jedno bardzo nietypowe rozwiązanie (i najtańsze) do zachomikowania wielu GB z nakrętek na wiele miesięcy praktycznie za darmo, do użycia np. za 10 miesięcy gdy nam braknie GB na podstawowym numerze, czy jako np. net awaryjny.
 #924400  autor: kamerling
 06 maja 2017, 22:46
Ja mam właśnie taryfę PnKLT! i jestem z niej bardzo zadowolony :-D

@jarekt

Napisałeś, że w tej taryfie "- da się zrobić RWK; " . W jaki sposób? :-D Mi się właśnie niedawno skończył termin na połączenia wychodzące i doładowałem za 50 zł, aby przedłużyć ważność o kolejne 3 miesiące. Można jakiś myk zrobić, aby nie tracić pakietów, czy wiąże się to ze zmianą taryfy ?
 #924401  autor: jarekt
 06 maja 2017, 22:51
kamerling pisze:czy wiąże się to ze zmianą taryfy ?
Wiąże, ale nie dla Ciebie opcja bo masz duuuuużo PromoZŁ i duuuuużo GB :)
Ostatnio zmieniony 06 maja 2017, 22:53 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #924405  autor: kamerling
 06 maja 2017, 22:55
No to lipa, bo tak jak Ci pisałem kiedyś @jarekt, mam taryfę PnKLT! a na niej, nie licząc konta głównego -- Pakiet Promocyjnych Złotówek składający się z Bonusu za Rejestrację + tego, co wpada po każdym doładowaniu przez Strefę Doładowań. Łącznie jest tego ok. 450 zł, wiec nie chcę tego tracić. A jeśli chodzi o net to jeszcze lepiej, albo gorzej - ok. 150 GB danych z różnych źródeł i tego tym bardziej nie chcę tracić...

Tak więc, może kiedyś jakieś myczki związane ze zmianą taryfy...
 #924406  autor: jarekt
 06 maja 2017, 23:05
kamerling pisze:No to lipa
No wiem, dlatego napisałem wcześniej, że opcja nie dla Ciebie bo masz tego duuuuużo (dużo przez dużo "u" i jeszcze 2 razy :) ).

Na razie musisz ładować 50zł co 100dni (i kupować w 2 i 3 miesiącu pakiet 10za5) co daje 15zł na miesiąc (lub mniej gdy np. skorzystasz z płatności kartą TM - 5% zwrotu) ale faktycznie to zostaje 40zł co 100dni więc koszt wynosi 3,33zł miesięcznie za praktycznie no-limit rozmów i no-limit GB, a 3,33zł to jest Mega tanio.

Nie wiem w jakim tempie to wykorzystujesz ale za kilkanaście miesięcy (może kilkadziesiąt) jak Ci się będą te promocyjne środki kończyć to te pozostałe złotówki na koncie głównym będą jak znalazł np. w taryfie rbmE+RWK albo FPnK+RWK albo PnKLT+RWK.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2017, 23:09 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #924408  autor: garfield-
 06 maja 2017, 23:09
@jarekt: Czy masz na myśli taryfę surf z RWK (za rejestrację?) jeśli chodzi o kilka miesięcy ?
 #924410  autor: jarekt
 06 maja 2017, 23:13
@garfield, jeśli pytasz o ten ostatni akapit związany z "zachomikowaniem" to tak - mniej więcej o to mi chodzi (ze względu przede wszystkim na RIzD w PnKSurf i brak potrzeby kupowania pakietów aby przedłużyć GB - one się same przedłużają :) ). Szczegółów na razie nie zdradzam.
 #924414  autor: kamerling
 06 maja 2017, 23:30
Na razie musisz ładować 50zł co 100dni (i kupować w 2 i 3 miesiącu pakiet 10za5) co daje 15zł na miesiąc (lub mniej gdy np. skorzystasz z płatności kartą TM - 5% zwrotu) ale faktycznie to zostaje 40zł co 100dni więc koszt wynosi 3,33zł miesięcznie za praktycznie no-limit rozmów i no-limit GB, a 3,33zł to jest Mega tanio.

Tak też robię -- doładowanie za 50 zł na 100 dni. Kupuję pakiet 10 za 5, wiadomo :-D . Karty TM nie mam. Ale i tak jest tak jak piszesz - bardzo tanio biorąc pod uwagę miesięczny koszt. I co mi się generalnie jeszcze podoba w takim rozwiązaniu to fakt, iż jednego miesiąca mogę przykładowo zużyć 2 GB i wygadać do innych sieci 10 zł, a w drugim miesiącu mogę zużyć 30 GB (normalnie na fonie, czy też robiąc tethering) i wygadać 50 zł z Promocyjnych Złotówek. Nie jestem ograniczany jakimiś pakietami, nie jest tak, że muszę czekać iż się one w ogóle włączą, czy też nie boli fakt, że coś niewykorzystanego przepada. A tak wszystko ładnie się kumuluje i czeka na wykorzystanie, kiedyś tam. :-D

Nie wiem w jakim tempie to wykorzystujesz ale za kilkanaście miesięcy (może kilkadziesiąt) jak Ci się będą te promocyjne środki kończyć to te pozostałe złotówki na koncie głównym będą jak znalazł np. w taryfie rbmE+RWK albo FPnK+RWK albo PnKLT+RWK.

Myśle, iż nadmiar Promocyjnych Złotówek byłbym skłonny zaprzepaścić, ale wpierw musiałbym niemalże do 0 zejść z GB. A aktualnie cisnę około 10 GB miesięcznie. Raz mniej, raz więcej. Zależy od miesiąca. Zdaję sobie sprawę, że na razie niczego nie zmienię, ale interesuję się, co kiedyś tam będę mógł zrobić. I faktycznie, przyznaję, że bardzo zaintrygowała mnie opcja zrobienia RWK i SD w submarce Play - czyli Red Bull Mobile Energy.
 #924416  autor: garfield-
 06 maja 2017, 23:36
@jarekt: :) mam zamiar jechać na tym samym patencie :)
 #924421  autor: jarekt
 06 maja 2017, 23:48
@garfield - wariant z RWK w PnKSurf zdobytym za rejestrację np. w połowie lutego 2017r. daje Ci totalny spokój z GB do lutego 2018 (dzięki RIzD). To jest oczywiste (choć pewne nie dla każdego).

Ja w zasadzie miałem na myśli coś trudniejszego: zachomikowanie (lub nie - bo można na bieżąco zużywać) GB z nakrętek (i innych GB) w PnKSurf ale teraz (w maju) odpalonej :)
 #924425  autor: sodapro
 07 maja 2017, 00:27
@jarekt tz. że tego RWK w Lubię to! teraz już się nie aktywuje? Była tylko taka możliwość jak przyznawali bonus. Ustawiało się taryfę Lubię to!, a następnie włączało bonus?

Jeżeli mam Play na Kartę Rok Ważności Konta i zmienię taryfę na Lubię to!, to stracę ważność konta do tego 2018?
 #924427  autor: jarekt
 07 maja 2017, 00:41
@sodapro:
Dawniej (do 17 lutego 2017r) RWK w PnKLT można było mieć na 2 sposoby (jeden z nich to bezpośredni RWK w PnKLT za Rejestrację).
Teraz (od 18 lutego) RWK w PnKLT można mieć tylko jednym sposobem - pośrednim.

Ten sposób nie polega na odpaleniu kodem RWK w PnKLT bo takiego kodu nie ma bo takiej usługi nie ma w PnKLT.
Ten sposób nie polega na zrobieniu kodem RWK w taryfie PnKRWK i przejściu z tym RWK do PnKLT bo to nie zadziała - ważność zostanie skrócona do 14 dni.
Sposób na RWK w PnkLT jest podobny do sposobu na zrobienie RWK w rbmE.

Były o tym dziesiątki (jeśli nie setki) postów tu na forum. Wystarczy poszukać - dzięki temu lepiej się informacja utrwala i więcej się umie i rozumie :), a co najważniejsze nie drażnimy niepotrzebnie rekina pisząc w kółko o tym samym :).
  • Strona 8 z 41
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 41
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 41