DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 13 z 97
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 97
 #923615  autor: jarekt
 02 maja 2017, 16:17
Tak, możesz kupić dowolną ilość dowolnych pakietów i się sumują.
Ważność masz wtedy do końca świata i o 1 dzień dłużej (gdy masz tylko jeden pakiet to ważnośc niestety tylko do końca świata).
 #924039  autor: sa
 05 maja 2017, 07:52
Zrobiłam sobie odnowę i uruchomiłam pakiet neta tj 1 Gb u mnie tj na moich telefonach klasycznych ten 1Gb średnio licząc średnio to zużycie neta do 80mb na m-c daje mi net na...12,8 m-ca czyli net za 5zł na ponad rok, do tego rozmowy za darmo w sieci, jak dla mnie dobra oferta, a na połączenia do innych sieci mam inne simki...np.a2 z 10gr... czy no limitem za 9,90.Fakt nie jest to oferta dla hard userów bo dla nich są inne oferty np. no limity ale dla kogoś kto rozmawia głównie po sieci lub mało ,do tego trochę neta zużywa , raczej nie smesuje to dobra oferta.W sumie wychodzi taniej niż orange free gdzie aby uzyskać ten 2 1Gb neta na rok trzeba doładować za 10zł a w odnowie wystarcza 5zł na rok.No i ostatecznie zawsze można raz na m-c do energetyki zadzwonić ze stanem licznika i z 2-3 minuty zejdzie poza sieć i praktycznie oceniając utrzymanie numeru jest niskie i jednak bezstresowe że coś mi przepadanie.
 #924049  autor: jarekt
 05 maja 2017, 09:23
@sa, net z pakietu (czy poza pakietem) również liczy się jako "aktywność" (choćby i 1Bajt) więc do energetyki wcale nie musisz dzwonić, chyba że mówisz o przypadku, że nawet jednego bajta / jednego połączenia z netem w miesiącu nie będzie (wydaje się to niemożliwe jeśli ma się smartfona) to wtedy coś trzeba wydzwonić czy wySMSować.

Ogólnie wszystko zwalnia z opłaty (nawet zakup pakietu) z wyjątkiem rozmów i SMSów do Play/RBM/Fakt/Virgin, a jak się nie uda zrobić takiej aktywności to najlepiej mieć zawsze na koncie 0zł - tak profilaktycznie aby nic nie stracić i wpisać się samemu w hasło #NicNiePrzepada, tak jak to opisałem w tym poście: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 20#p920923

"W tej taryfie dobrym pomysłem (a może i nawet BARDZO DOBRYM) jest doładowanie tylko tyle aby po ewentualnym zakupie pakietu zostało się na koncie 0zł (ZERO zł).

Gdy wykorzystamy GB/minuty/SMSy z danego pakietu to próba dalszego korzystania z danej usługi, której pakiet się skończył (internet/połączenia głosowe/SMSy) nie spowoduje pobrania złotówek z konta bo ich po prostu nie będzie no i z danej usługi operatora nie skorzystamy.

Dodatkowo więc od razu się zorientujemy, że dany pakiet się skończył i sobie dopiero wtedy ładujemy za 5zł i kupujemy pakiet (czy oczywiście jakiś inny droższy).

Dzięki temu sami sobie włączamy lejek 0kb/s (DIY :)), którego przecież niema w tej ofercie i aktywujemy sobie blokadę na korzystanie ze złotówek poza pakietami
!"

Czyli np.:
1. Przechodzimy do OdN.
2. Włączamy Stan Darmowy - nazywa się "DMiSdP" w Play24 (SD).
3. Ładujemy (uzupełniamy konto) do 25zł (np. 20zł jeśli mamy 5zł na koncie).
4. Kupujemy komplet NIEPRZEPADAJĄCYCH pakietów: 100 minut, 100 SMSów i 1GB internetów.
5. Na koncie zostaje nam 0zł.
6. Jeśli jakimś cudem nie wykonamy żadnej aktywności w mieisiącu to z konta nie zniknie 2zł bo go nie będzie.
7. Ale wtedy stracimy SD (zgodnie z regulaminem) więc jeśli SD jest nam potrzebny robimy w takiej kolejności: doładowanie za 5zł, włączamy ponownie SD, a za 5zł od razu kupujemy 1GB albo 100 SMSów (czego więcej zużyliśmy i mamy mniej).
8. Tym sposobem faktycznie #NigdyNicNiePrzepada.
9. Idź do punktu 5.

PS.Jeśli sobie zapomnimy o numerze (bo będzie leżał w szufladzie albo na działce) nawet przez 10 miesięcy to również #NigdyNicNiePrzepada. Bo 12 miesięcy może tak numer leżeć w tej taryfie. Dopiero 1 dnia 13. miesiąca numer przepada (ale w teorii - możliwe, że jeszcze parę/paręnaście/parędziesiąt dni będzie działał - nikt tego nie sprawdzi wcześniej jak za 11 miesięcy).
 #924061  autor: sa
 05 maja 2017, 09:51
Jarekt przykład z energetyką podaję w przypadku osoby która neta ani smsów nie używa wcale,albo ma telefon bez takiej funkcji (np. jak moja ciocia co ma abo w play i straszliwie za nie przepłaca ,przy swoim używaniu ,ale co zrobić :roll: oferowałam jej no limit w fakcie z cyklicznym pakiecie i obsługę przez p24 ale to uparta kobieta jest :roll:,może ją jeszcze przekonam :roll: ) a rozmawia głownie w zasięgu playa i jego submarek :wink: np.jak u mojej mamy.
Ja wiem że wystarcza mi pakiet neta by mieć zachowaną aktywność konta wg. regulaminu :wink: .
P.s. nie posiadam smartfona, :lol: a tylko klasyczne telefony tj.nokię 206 i SE Cedara i na żadnym z nich nie jestem w stanie zużyć więcej niż 80mb :lol: na m-c mimo że Cedar ma 3g i hspa, i czasami używam go jako modemu,i mimo że bardzo szybko i sprawnie łączy z netem i tak nie wyobrażam sobie aż takiej aktywności by przekroczyć te 80mb na m-c. :-D Zaś tyle neta na 206 to już całkiem kosmos :D by tyle neta zużyć tu nawet 60mb na m-c jest wielkim sukcesem to w końcu telefon z 2g i maks edge..
 #924069  autor: jarekt
 05 maja 2017, 10:38
Tak myślałem, że to wszystko wiesz ale pomyślałem, że skrobnę przy okazji nie za duży post :) również dla innych czytających bo i tak w kółko o to samo pytają (oczywiście z całym szacunkiem dla innych).
 #924579  autor: xander21
 07 maja 2017, 18:37
Hej. Czy ktoś zauważył, że Play wprowadza ludzi w błąd. Pisze, że "konto aktywne bezterminowo" a w szczegółach "12 miesięcy bez płatnej aktywności - dezaktywacja konta i anulowanie niewykorzystanych środków" Gdzie to oszustwo można zgłosić? i czy ktoś to z was zgłosił?
 #924608  autor: Przemix
 07 maja 2017, 20:16
Możesz zgłosić razem z "kontem ważnym po wieki" w nju, i rwk w t-mobile.
 #924613  autor: Rebeliant
 07 maja 2017, 20:24
xander21 pisze:Hej. Czy ktoś zauważył, że Play wprowadza ludzi w błąd. Pisze, że "konto aktywne bezterminowo" a w szczegółach "12 miesięcy bez płatnej aktywności - dezaktywacja konta i anulowanie niewykorzystanych środków" Gdzie to oszustwo można zgłosić? i czy ktoś to z was zgłosił?
Czy ja wiem czy takie oszustwo? Widziałem ostatnio billboard z reklamą tej oferty, a tam dość duży napis informujący o w/w przez Ciebie fakcie. Serio chcesz to zgłaszać? Mamy dobre oferty i chcesz / chcecie jeszcze walczyć z operatorami? Przecież sami sobie zaszkodzimy.
Jak już zgłaszać to zasięg 4 sieci i coraz trudniejszy dostęp do Orange.
 #924633  autor: aster
 07 maja 2017, 22:00
xander21 pisze:Pisze, że "konto aktywne bezterminowo" a w szczegółach "12 miesięcy bez płatnej aktywnośc
Jest ok, wszystko jest ważne bezterminowo tylko trzeba używać. Wystarczy choćby jakiekolwiek użycie netu z pakietu by była wymagana aktywność.
 #924636  autor: zoltan666
 07 maja 2017, 22:09
To tak samo jak z kontami bankowymi. Reklamowane są jako bezpłatne, ale żeby były bezpłatne trzeba spełnić pewne warunki, a tego już w reklamach nie podają, albo podają drobnym drukiem.
 #924719  autor: kamail86
 08 maja 2017, 11:59
Wiele osób narzeka na tą ofertę, ale ma one swoje dobre strony i jak dla mnie to bardzo dobra oferta, choć ma pewne niedociągnięcia. Do tej pory byłem w PnKF i nie przypuszczałem że pojawi się coś jeszcze tańszego. Obecny koszt utrzymania telefonu wynosił mnie średnio 4-5zł/miesięcznie (przeważnie większość kwoty stanowił internet), a w tym wykorzystywałem w sieci:
-setki minut,
-ponad 100 SMSów,
poza sieć:
- od kilku do kilkunastu minut (jak się spodziewałem dłuższej rozmowy, np. na infolinii to dzwoniłem ze służbowego z no limitem),
- 0 do kilkunastu SMSów
- internet wg cennika (bez pakietu) od kilku do kilkudziesięciu MB (głównie sprawdzenie maila, pogody albo autobusu)
- sporadycznie jakiś MMS

Przy takim profilu użytkowania odNOWA jest wręcz dla mnie stworzona, myślę że powinna ograniczyć koszt utrzymania telefonu przynajmniej o połowę. Do tego nie trzeba będzie już pilnować terminów doładowania co 50 dni, więc jest to jakaś wygoda. A osób z takim profilem użytkowania jest wiele, sam znam co najmniej kilka.
Natomiast z wad tej taryfy to na pewno ryzyko pobrania 2zł za brak płatnej aktywności, choć w ciągu ostatniego roku ani razu nie miałem takiej sytuacji by poza darmowym i na co dzień intensywnie używanym SD, przez cały miesiąc ani razu nie skorzystać z innych usług. Zawsze jakieś wejście na neta i choćby krótka rozmowa wystąpiło.
Kolejna wada to te 15gr/min oraz 5gr/sms mogłoby być w cenniku, albo gdyby chociaż te pakiety automatycznie się odnawiały po wyczerpaniu się. A tak to będzie trzeba tego pilnować, w dodatku sprawdzać regularnie 3 pakiety + stan konta czyli 4 kody, to zbyt wygodne nie jest.
Mogliby chociaż zrobić jakieś powiadomienie o kończących się środkach w ramach pakietu. Chyba że takie jest? To by też jeszcze było spoko.
 #924724  autor: Przemix
 08 maja 2017, 12:30
Każda oferta jest dobra jeśli ktoś potrafi ją dostosować do swojego użytkowania. Negatywne głosy to raczej uświadomienie użytkowników, że to nie jest jedyna, przełomowa oferta z długą ważnością konta, jak to nas atakują z reklam i wiele osób już tak myśli - że to pierwsze rwk na rynku
 #924732  autor: Gregrin
 08 maja 2017, 13:13
xander21 pisze: "12 miesięcy bez płatnej aktywności - dezaktywacja konta i anulowanie niewykorzystanych środków"
Wcześniej tego nie zauważyłem, dziwne, przecież pobierają 2zl za brak aktywności wiec po co po roku kasować cale konto skoro same się w końcu wykasuje ?
Rebeliant pisze:Czy ja wiem czy takie oszustwo? Widziałem ostatnio billboard z reklamą tej oferty, a tam dość duży napis informujący o w/w przez Ciebie fakcie
Ja tego nie widzę nawet na stronie tylko piszą przewrotnie "Jeżeli wykonujesz płatne aktywności, Twoje konto jest cały czas ważne. Nie blokujemy Twoich połączeń ani pieniędzy. Nie ma ważności połączeń wychodzących i przychodzących. "
Rebeliant pisze:Mamy dobre oferty i chcesz / chcecie jeszcze walczyć z operatorami? Przecież sami sobie zaszkodzimy.
100% racji ale będąc w temacie nie wiedziałem że po 12m-cach wyłączają konto, tylko kasują sobie po 2zl aż konto będzie puste...
zoltan666 pisze:To tak samo jak z kontami bankowymi. Reklamowane są jako bezpłatne, ale żeby były bezpłatne trzeba spełnić pewne warunki, a tego już w reklamach nie podają, albo podają drobnym drukiem.
Tak samo ? A po roku braku aktywności kasują ci konto i zamykają rachunek zabierając niewykorzystane środki ?? Delikatnie mówiąc "nie trafione" porównanie zaprzeczające swojej tezie...
 #924737  autor: kamail86
 08 maja 2017, 13:33
@Gregrin, co tu dużo mówić - po prostu nie jest to taryfa do leżakowania karty, a do regularnego (choć raczej mniej intensywnego) użytkowania. Jak ktoś chce latami kisić kartę w szufladzie to musi poszukać czegoś innego. Choć mogli to rozwiązać inaczej - np. pobierać po te 2zł miesięcznie aż zejdzie do 0zł i np. dopiero po roku zerowego stanu konta kasować takie konto. Dzięki temu nie byłoby ryzyka że skasują numer komuś kto z niego regularnie korzysta, ale np tylko od SD.
Albo po roku bez płatnej aktywności zablokować wychodzące i dopiero po kolejnych 3 miesiącach skasować konto. Tylko że wtedy nie mogliby się chwalić że nie blokują połączeń wychodzących ;)
 #924739  autor: jarekt
 08 maja 2017, 13:43
kamail86 pisze:A tak to będzie trzeba tego pilnować, w dodatku sprawdzać regularnie 3 pakiety + stan konta czyli 4 kody, to zbyt wygodne nie jest.
Nie trzeba nic pilnować i żadnych kodów wpisywać.
Ładujesz/uzupełniasz konto tylko taką kwotą aby po wykupieniu wszystkich pakietów (25zł) lub wybranych zostało się na koncie 0zł.

Gdy nie możesz nagle dzwonić albo wysłać SMSa albo połączyć się z netem to:
- wiesz że dany pakiet właśnie się skończył oraz
- nic Ci z konta nie pobiera wg stawek cennikowych bo masz 0zł na koncie.

Wtedy ładujesz ale znowu tyle kasy ile potrzeba tylko na dany pakiet czyli 5zł lub 15zł (aby znowu zostało się 0zł) i korzystasz z telefonu dalej bez żadnych zmartwień, kodów i pamiętania o czymkolwiek.
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 19#p924049

Natomiast jak często (co tydzień, co miesiąc, co kwartał, co rok, co 5 lat, co 20 lat) będziesz musiał tę jedną jedyną operację (doładowanie 5zł lub 15zł) wykonać zależy od tego jak intensywnie z uroków telefonu korzystasz.

Jeśli intensywnie i miałbyś często ładować aby często kupować pakiety to ładujesz na początku odpowiednio więcej złotówek i kupujesz od razu 2-3 identyczne pakiety zamiast jednego (czy ile Ci tam trzeba) i również zostawiasz 0zł na koncie. Trzeba tylko przeliczyć wtedy temat bo od pewnego momentu/progu ta taryfa będzie nieopłacalna w porównaniu z jakimiś innymi ofertami Play czy innych operatorów.
 #924742  autor: kamail86
 08 maja 2017, 14:09
@jarekt, a co jak mi się pakiet skończy, a będę pilnie potrzebować skorzystać telefonu? albo skończy się pakiet w trakcie ważnej rozmowy? Trochę kiepski ten sposób. To już wolę doładowywać na zapas pakiety.
 #924744  autor: Gregrin
 08 maja 2017, 14:13
kamail86 pisze:@Gregrin, co tu dużo mówić - po prostu nie jest to taryfa do leżakowania karty,
Ale nie mówimy tu o ofercie tylko jak ja reklamują. Z reklam i konferencji nie dowiedziałem się nigdy ze dezaktywują konto tylko ze za brak aktywności pobierają opłatę 2zl, tyle.
Przyjrzałem się reklamom i rzeczywiście wszędzie u dołu jest informacja "12 miesięcy bez płatnej aktywności -dezaktywacja konta i anulowanie środków. Miesiąc bez płatnej aktywności 2zl." Zauważyłem to dopiero dokładnie przyglądając się spotom reklamowym. Spoty dostępne tutaj http://gsmonline.pl/artykuly/play-odnow ... -aktywowac

Kończąc ten watek, info jest więc skargi nic nie dają. Trzeba czujnie podchodzić do reklam/ofert bo pewnie mało kto zauważa mały druczek w umowach czy reklamach :/
 #924749  autor: jarekt
 08 maja 2017, 14:40
kamail86 pisze:@jarekt, a co jak mi się pakiet skończy, a będę pilnie potrzebować skorzystać telefonu? albo skończy się pakiet w trakcie ważnej rozmowy? Trochę kiepski ten sposób. To już wolę doładowywać na zapas pakiety.
To jest taki sam dylemat jak:
- a co jak mi bateria padnie?
- a co jak stracę zasięg?
- a co jak mi fon wypadnie z ręki?
- a co jak odbiorcy padnie bateria?
- a co jak on straci zasięg?

Takie rzeczy się zdarzają od czasu do czasu i trzeba sobie jakoś wtedy radzić choć może być ciężko.
I tak samo będzie jak skończy Ci się pakiet ale w przeciwieństwie do tych problemów, na problem "zużycia" pakietu jest bardzo szybka metoda (szybciej ją wykonasz niż wróci Ci zasięg czy znajdziesz ładowarkę):
- kupujesz znacznie wcześniej kod doładowujący 5zł (albo 3 takie kody);
- wpisujesz do książki nowy numer: nazwa: !AwarDoład5zł, numer: *111*12345678901234 (bez hasha na końcu) - oczywiście 12345678901234 to kod doładowujący;
- gdy przyjdzie "ten" moment wybierasz ten numer dopisując na końcu # i zatwierdzasz - doładowanie masz w ciągu 1 sekundy (brak hasha to takie zabezpieczenie aby sobie przypadkowo nie doładować za wcześnie konta, bo przecież chcemy aby na koncie było zawsze 0zł;
- kolejnym kodem (zapisanym - a jakże - w książce) kupujesz odpowiedni pakiet;
- jeśli brakło minut (pakiet kosztuje 15zł) "odpalasz" oczywiście jeszcze 2 kody po 5zł (dlatego napisałem na początku aby mieć w zapasie 3 kody).

Skomentuj proszę takie rozwiązanie.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2017, 14:57 przez jarekt, łącznie zmieniany 2 razy.
 #924750  autor: serek5555
 08 maja 2017, 14:42
kamail86 pisze:@jarekt, a co jak mi się pakiet skończy, a będę pilnie potrzebować skorzystać telefonu? albo skończy się pakiet w trakcie ważnej rozmowy? Trochę kiepski ten sposób. To już wolę doładowywać na zapas pakiety.
To kupujesz doładowanie takie po ile jest pakiet i znowu masz 0 zł na koncie.
W ten sposób 2 zł nie pobiorą, tylko szkoda SD.
 #924751  autor: jarekt
 08 maja 2017, 14:43
serek5555 pisze:tylko szkoda SD.
SD się "traci" tylko jak się nie wykona "aktywności" i jednocześnie jest 0zł.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2017, 14:45 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Strona 13 z 97
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 97
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 97