DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 24 z 528
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 528
 #929375  autor: MaxDeMe
 04 cze 2017, 09:33
aster pisze: Kurcze, muszą zejść nieco z ceną bo 30zł za 30 dni nie zachęca, nawet z dużym netem za doładowanie. W sumie w RBME za 30zł jest "no limit" i jakieś 13GB netu miesięcznie, co i tak jest wystarczająco, a do tego MMSy są wliczone.
Faktycznie obecnie na tle konkurencji blado to wygląda. 30zł (26zł po przejściu z innej sieci) dużo odstaje np. od oferty Plusa (Plush). Tam mamy piąte doładowanie gratis i co jakiś czas promocyjne doładowania jak choćby ostatnio na dzień dziecka 50% gratis. Ktoś ostatnio pisał że wie z dobrze poinformowanych źródeł że Orange szykuje odświeżenie oferty, ale dalej cisza :?:
Z tego co zaobserwowałem u znajomych to niektórzy poprzenosili wszystkie numery w rodzinie właśnie do Plusha. Przy trzech czy pięciu numerach to chyba dobre posunięcie. Mam nadzieję że Orange nie poprzestanie na rozpieszczaniu nas internetem w OFnK ale zrobi coś dobrego w kierunku obniżenia cen za pakiety Nolimit :roll:
 #929403  autor: aster
 04 cze 2017, 11:43
Placeks pisze:Czy ja dobrze zrozumialem. Najlepiej najpierw przedluzyc RWK a zaraz potem kupic 200zl? Wtedy pewne jest ze mamy neta przynajmniej na rok a nie 155dni?
A nie odwrotnie? Najpierw doładowanie a później aktywacja RWK?
 #929406  autor: Niezgodna7
 04 cze 2017, 12:10
(*)Aster.
Nie musisz płacić 30zł, może być 25, czy nawet 20zł
:-D
Aster , Placeks
Tak, dobrze zrozumieliście:
Pierw konto na rok, a później doładowanie konta.
PS.
(*)
bierze się nolimit co 3, czy 5 dni
B-)

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #929433  autor: ManiacGSM
 04 cze 2017, 14:22
Sorry za mały off-top ,ale nurtuje mnie pytanie, czy opcja doładowania na numer 80400 nadal to działa? Orientuje się ktoś może? Na razie przez kolejne 4 miesiące i tak mam zetafona więc i tak zdaję sobie sprawę, że raczej żadne kombinacje alpejskie nie wyjdą na moim numerze i tak pewnie się nie powiodą, aż do zakończenia tego cyrografu.
Orange niestety swojego czasu wszystko kamufluje na swojej stronie.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #929442  autor: ManiacGSM
 04 cze 2017, 14:47
24bis24 pisze:
ManiacGSM pisze:czy opcja doładowania na numer 80400 nadal to działa?
Przecież karty z Alle... są i na ponad 600 dni
Okej, dzięki za info. :smt023 Ostatnio zasypany jestem w pracy robotą, więc nie wiem co się dzieje na świecie ;-) , poza tym od czasu kiedy dużo tańszych doładowań poznikało na alle ,to rzadko zaglądam na ten serwis. A gotowe karty od sprzedawców nigdy mnie nie interesowały (nie mój ''target'')

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #929444  autor: jarekt
 04 cze 2017, 14:56
surface123 pisze:Czemu no limity co 3, 5 dni ??
Bo 3 dni to tak naprawdę 4 dni, a 5 dni to tak naprawdę 6 dni. Oczywiście 30 dni to tak naprawdę 31 dni.

Ale 10 pakietów 3-dniowych to już nie 30 dni, a aż 40 dni. Koszt taki sam jak jednego pakietu 30-dniowego ale zyskujemy 10 dni. Oczywiście aktywujemy pakiet tuż po północy (5. dnia o 0:05 lub pisząc inaczej co 4 dni o 0:05 czyli 1., 5., 9., 13., 17., itd.) i idziemy spać :) .

To samo można zrobić (jak się komuś chce i chce maksymalnie przyoszczędzić lub maksymalnie wydłużyć ważność) z pakietami GB: zamiast jednego 30-dniowego kupujemy 10 3-dniowych. Czyli mamy 30GB na 40dni za 30zł.
 #929448  autor: surface123
 04 cze 2017, 15:50
Rozumiem, ale takie coś tylko w Orange ?

Mały problem by pamiętać jeszcze o aktywacji nowego pakietu co te 3-5 dni dla oszczędności łącznie jak rozumiem 10 dni czyli rownowartosc około 9.33 zł ? ( Przy no limit za 28 zł.) ?

Czyli np 8x3 = 24zl i mamy za to 32 dni

Za 28 zł mamy 30 dni w "normalny" sposób. Lub 31 jeśli zrobimy to 5 po północy

Dobrze to przeliczyłem ?
 #929451  autor: Niezgodna7
 04 cze 2017, 16:25
Surface.
W tym przypadku chodziło mi o nolimit za 3zł na 3dni, lub za 5zł na 5dni - że nie trzeba brać zaraz ten jeden za 30zł na 30 dni.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #929453  autor: jarekt
 04 cze 2017, 16:31
Policzyłeś dobrze. I takie rzeczy nie tylko w Orange. Prawie wszędzie i w każdej usłudze (ale są wyjątki). Usługa ma działać np. 3 dni, a dzień to 24 godziny od 0:00 do 23:59. Więc jeśli usługę włączysz 1 czerwca o godzinie 9:00 to musi działać cały dzień 2, 3 i 4 czerwca plus te godziny z 1 czerwca od momentu uruchomienia do 23:59.

A np. wyjątek to usługa DIL w RBM: ma działać 30 dni ale dzień uruchomienia jest zaliczany jako 1. dzień choćbyś ją włączył o 23:00 i usługa by się finalnie aktywowała po 50 minutach o 23:50. Zostanie Ci więc tylko 29 pełnych dni. O godzinie 0:01 31. dnia już powinna się wyłączyć ale z reguły wyłącza się z kilkugodzinnym opóźnieniem w późniejszej sesji (około 9:00).

Więc DIL tak naprawdę jest na 29 dni a nie na 30 dni. Zakładając oczywiście definicję "dnia" z regulaminów operatorów taką jaka jest w 99% przypadków.

Nawet usługi/pakiety mające działać tylko 1 dzień tak naprawdę będą działać 2 dni bez jednej minuty (jeśli aktywujemy usługę 1 minutę po północy - ale zalecam "opóźnienie" po północy przynajmniej 5 minut).
Przy czym w przypadku takich 1-dniowych usług operatorzy częściej dosłownie traktują 1 dzień i usługa faktycznie działa maksymalnie 23 godziny i 59 minut (nigdy więcej) bo ewentualne wydłużenie jej działania do "prawie" 2 dni to dla nich zbyt duża strata (2 dni to 100% więcej od 1 dnia czyli np. zamiast wpływów z usług 1-dniowych 10mln zł mieliby tylko 5mln zł - bo taki "cwaniak" uruchomi 15 usług/pakietów co 2 dni w całym miesiącu zamiast 30 usług/pakietów codziennie).

W przypadku darmowych usług/pakietów 1-dniowych częściej są to te prawie 2 dni, a w przypadku płatnych częściej maks. 23h59m czyli maks. niecały 1 dzień (gryzie się to wtedy z zapisem z regulaminu, że usługa/pakiet będzie ważna 1 dzień - porządny operator powinien jasno napisać, że chodzi o maksymalny czas trwania, albo że usługa jest ważna do końca dnia w którym została aktywowana - powinien się wystrzegać tekstu "ważność 1 dzień" jeśli usługa ma działać tylko do końca dnia w którym została uruchomiona).
 #929471  autor: Niezgodna7
 04 cze 2017, 20:14
Nu, niestety te nolimity za 3zł z Orange wyliczyli co do sekundy (3x24h) ...ale fajnie, że są i można przebierać.
PS.
co ciekawe, nolimit (minut sms) na 6dni będzie mnie kosztował 6zł, a 100minut 100sms na 7dni też 6zł!
:-O

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #929473  autor: jarekt
 04 cze 2017, 20:25
Rozmowy i SMSy akurat w tych pakietach Elastycznych są rozliczane nie na dni, a na okresy godzinowe trwające 24h czyli jest niestety 3+0, 5+0, itd. i pakiet się wyłączy dokładnie o tej samej godzinie odpowiedniego dnia (+3 czy +30 dni).

GB Elastyczne są z kolei rozliczane na pełne doby czyli jest 3+1, 5+1, itd.

Każdą taką usługę/pakiet trzeba sobie dokładnie przeanalizować w regulaminie, czy to jest właśnie 30+0 czy 30+1 i czy to 30+0 (czy 3+0) jest do tej samej godziny odpowiedniego dnia (+3 czy +30 dni do odpowiedniej godziny) czy do godziny 23:59 dnia poprzedzającego (czyli de facto +2 dni czy +29 dni do godziny 23:59 plus godziny z dnia uruchomienia).

Bo jak widać nawet u jednego operatora i w ramach podobnego zestawu usług to jest różnie rozliczane.
 #929547  autor: lluukk
 05 cze 2017, 10:38
Odpowiedz

MOŻNA PRZEDŁUŻAĆ PRZEZ RWK

ZE STRONY http://biuroprasowe.orange.pl/blog/1410 ... -na-karte/

Piotr Domański 09:16 05-06-2017
Akurat ten komentarz był skierowany do kilku innych osób, które próbowały umieścić komentarz podpisując się jako "Orange Ekspert" i "Orange Super Ekspert". Co do przedłużania ważności owych 1310 GB przy pomocy promocji Konto Ważne Rok, to działa to tak samo, jak w przypadku innych bonusów za doładowanie.

lluukk
 #929548  autor: sa
 05 cze 2017, 10:53
MaxDeMe pisze:
aster pisze: Kurcze, muszą zejść nieco z ceną bo 30zł za 30 dni nie zachęca, nawet z dużym netem za doładowanie. W sumie w RBME za 30zł jest "no limit" i jakieś 13GB netu miesięcznie, co i tak jest wystarczająco, a do tego MMSy są wliczone.
Faktycznie obecnie na tle konkurencji blado to wygląda. 30zł (26zł po przejściu z innej sieci) dużo odstaje np. od oferty Plusa (Plush). Tam mamy piąte doładowanie gratis i co jakiś czas promocyjne doładowania jak choćby ostatnio na dzień dziecka 50% gratis. Ktoś ostatnio pisał że wie z dobrze poinformowanych źródeł że Orange szykuje odświeżenie oferty, ale dalej cisza :?:
Z tego co zaobserwowałem u znajomych to niektórzy poprzenosili wszystkie numery w rodzinie właśnie do Plusha. Przy trzech czy pięciu numerach to chyba dobre posunięcie. Mam nadzieję że Orange nie poprzestanie na rozpieszczaniu nas internetem w OFnK ale zrobi coś dobrego w kierunku obniżenia cen za pakiety Nolimit :roll:
Panowie ale malkontencicie ,w końcu orange reklamuje no limit rozmów tylko i wyłącznie na komórki bez smsów za 25 zł co przy ofercie elestycznych pakietów to dopiero jest drożyzna :lol: Co do plusza to plus i jego zasięg a ten jest przereklamowany,u mnie jako nr 1 do rozmów nie ma szans ,zdecydowanie wolę przepłacać w orange czy nju i piszę to serio.Zaś do t-mobile za żadne pieniądze bym nie porzeszła ,byłam tam z kilkoma podejściami min w heyah i zawsze wychodziło coś co niepasowało.,a to rozliczanie neta , a to smsów itd. zawsze coś było nie tak,i to od czasów dawnej ery,po prostu ja i sieć tmobile nie mamy po drodze.Gdyby plus miał dobry tj lepszy niż ma zasieg....ale nie ma ot problem.A co do oferty obawiam się że po ofercie roamingowej od 15 czerwca skończą się tanie oferty więc szanse na obniżki też.
  • Strona 24 z 528
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 528
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 528