DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 84 z 202
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 202
 #933186  autor: jakubeskulap
 21 cze 2017, 11:49
@papay wyslalem tobie wiadomosc na priv

@greg73
jesli miales aktywny pakiet to pisz reklamacje i daj znac co napisza. W kwestii pakietow minut i sms jest jednoznacznie napisane ze polskie pakiety sa wazne w UE (w skrocie majac pakiety unlimited minut i sms mozesz z nich korzystac miedzy polskimi numerami w calej UE)

@darekka
Po 1sze mozesz zaprzestac liczenia. Jeden z konsultantow mi sie wygadal - jest 49 aktywnych numerow w tej ofercie (tylu sie doliczyli, kiedy zaczela sie zadyma, bo przestal dzialac pakiet 1-7.06)[ew tyle bylo zgloszen a pozostali chomikuja lub zrezygnowali, ale powiedzial, ze tylu sie doliczyli]
Po 2gie znalezli (na pewno) i zaczeli czytac (podobno) ten watek. Jak widac nie bardzo im sie spieszy ze zrobieniem i poinformowaniem o roamingu. Ja dzwonilem kilka razy z polski do niemiec i nie naliczyli mi oplat. @greg73 pisze ze zagranica juz nie dziala. Oczywiscie trzeba pamietac ze roaming to rozmowy miedzy polskimi numerami (w UE) a nie miedzy polskim i zagranicznym numerem (nawet znajdujacym sie w Polsce)

Konsultant (i szef tej zmiany) potwierdzili tez ze ze wzgledu na regulamin (opcja uslugowa a nie bonusowa) nie moga naszej oferty usunac :) (calosc rozmowy nagrana)
Ostatnio zmieniony 21 cze 2017, 12:33 przez jakubeskulap, łącznie zmieniany 2 razy.
 #933193  autor: darekka
 21 cze 2017, 12:05
Liczę tylko SIMki będące pod naszą "opieką" i jest ich 20 z jak mówisz 49szt. na cały kraj. No to mamy ich 40%-niezły odsetek. Ciekawi mnie to jak policzyli te SIMki-czy 49szt. to WSZYSTKIE z tej serii mające aktywne poł.wychodzące czy też TYLKO liczyli te z aktywną usługą na moment awarii.

Dawno temu już twierdziłem, że naszej usługi nie mogą ruszyć, bo Regulamin-miło jednak, że sami to przyznają.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #933194  autor: jakubeskulap
 21 cze 2017, 12:14
@darekka
z 1nej strony w marcu wyszlo nam
"wszystkim nam potwierdza sie ze bylo po 1000 (5 taryf) w 2 sieciach, z czego 30% sie nie aktywowalo, wiec masz zlotowke jest w okolicach 300 max"

z 2giej strony ja zamowilem 2x na 3 adresy a dostalem 1 wlasciwa (2 pozostale kupilem po 40zl jeszcze nieaktywne - okolo 20.4.16). Wiec podejrzewam ze ten 1000 mogl byc podzielony nierowno np 350,300,200,100,50 ew sami sie kapneli i wyslali tak jak mi startery 4x7zl/1t [nolimit + 10gb/1t]

jesli chodzi o ilosc to nie jestem pewien czy chodzi o zgloszone na infolinii czy tez maja opcje policzenia wszystkich, ktore kiedykolwiek byly aktywne z usluga i maja jeszcze aktywne konto. Dokladny cytat
JA liczylismy ze moze byc do 300 numerow, ale ...
(wtracenie) BOA policzylismy ze jest 49numerow
JA ... pewnie sporo sie nie aktywowalo. ... zaraz 49 numerow ?
BOA tak policzylismy ze jest 49 numerow z ta oferta w systemie
Ostatnio zmieniony 21 cze 2017, 12:23 przez jakubeskulap, łącznie zmieniany 5 razy.
 #933195  autor: darekka
 21 cze 2017, 12:20
Generalnie wniosek jest jeden SIMek z naszą ofertą jest BARDZO mało. Bardzo jesteśmy upierdliwi(taryfa niedomaga), że mając 20 z 49szt. na kraj napisaliśmy już 112 stron w tylko tym temacie.

Tylko jak oni rozumieją 49szt. z tą ofertą: SIMki z możliwością aktywacji usługi czy SIMki z aktywną usługą.

Z awarii ostatniej mamy przynajmniej pogląd na ilość simek z naszą ofertą oraz potwierdzenie "nietykalności" usługi.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #933217  autor: reboot
 21 cze 2017, 13:32
jakubeskulap pisze:roaming to rozmowy miedzy polskimi numerami (w UE) a nie miedzy polskim i zagranicznym numerem (nawet znajdujacym sie w Polsce)
Ech. Rozmowa z Polski na polski numer znajdujacy się w dowolnym miejscu świata (nawet za ścianą) = rozmowa krajowa.

Rozmowa z Polski na numer zagranicznej sieci (nieistotne czy ten ktoś jest w swoim kraju czy na drugim końcu świata czy u nas w domu w drugim pokoju) = połączenie międzynarodowe.

Rozmowa z obcego kraju będąc zalogowanym do sieci OBCEGO operatora niż nasz macierzysty na DOWOLNY NUMER np. polski numer, argentyński, szwedzki itp. NIEZALEŻNIE GDZIE NASZ ROZMÓWCA SIĘ ZNAJDUJE jest to rozmowa przeprowadzona w ROAMINGU.

Więc po co mieszasz ludziom w głowach.

WKS
 #933237  autor: jakubeskulap
 21 cze 2017, 15:13
wlasciwie to nie dodalem slowa "nowe zasady darmowego" przed "roamingu w UE".
ALE sam w tym momencie pomieszales duzo gorzej, bo piszac
Rozmowa z obcego kraju będąc zalogowanym do sieci OBCEGO operatora niż nasz macierzysty na DOWOLNY NUMER np. polski numer, argentyński, szwedzki itp. NIEZALEŻNIE GDZIE NASZ ROZMÓWCA SIĘ ZNAJDUJE jest to rozmowa przeprowadzona w ROAMINGU.
jako komentarz do zdania o darmowym roamingu UE spowodowales, ze niektorzy pomysla, ze majac "darmowy roaming w UE" (roam like at home) oraz aktywny pakiet bez limitu (np masz złotówkę masz no limit) i zadzwonia na niemiecki numer bedac w niemczech to nie powinni placic. Mi natomiast chodzilo o przypomnienie jak wygladaja nowe zasady roamingu, czyli ze usluga jest wazna, jesli korzystamy z uslugi miedzy polskimi numerami, bedac w UE. Mysle ze na przyszlosc lepiej poprosic o dopisek zamiast rozpisywac definicje, ktora po 1sze w tym momencie nie ma wiekszego znaczenia i po 2gie spowodowala duzo gorsze pomieszanie, bo np kolega @greg73 moze pomyslec ze bedac w londynie moze dzwonic na angielskie numery (znajdujace sie w anglii) za darmo.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2017, 15:48 przez jakubeskulap, łącznie zmieniany 7 razy.
 #933240  autor: darekka
 21 cze 2017, 15:18
Koledzy jesli ktoś z Was jest "obcykany" z nowymi zasadami roamingu mógłby łapatologocznie wyłożyć co i kiedy mamy za darmo(z pakietu nolimit)w roamingu wg.nowych zasad, bo deczko osiwieć można.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #933241  autor: jakubeskulap
 21 cze 2017, 15:21
@darekka TL;DR mamy darmowe polaczenia w UE miedzy polskimi numerami .
Czyli majac pakiet bez limitu rozmowy i smsy (np nasza usluge) mozesz korzystac z pakietu miedzy polskimi numerami (oba numery moga byc w dowolnych miejscach UE [+inne wymienione w regulaminie]) . Darmowy roaming w UE nie obejmuja korzystania z pakietu z numerami innymi niz polskie czyli np polaczenia z polskiego numeru np bedac w niemczech na numery inne niz polskie sa platne .
Ostatnio zmieniony 21 cze 2017, 15:51 przez jakubeskulap, łącznie zmieniany 8 razy.
 #933245  autor: reboot
 21 cze 2017, 15:48
jakubeskulap pisze:majac pakiet bez limitu rozmowy i smsy (np nasza usluge) mozesz dzwonic,odbierac i sms na/z polskiego numeru w UE
Oczywiście.
jakubeskulap pisze:Nowe zasady roamingu nie obejmuja natomiast polaczen i sms z numerami innymi niz polskie czyli polaczenia w roamingu z polskiego numeru bedac w niemczech sa platne na numery inne niz polskie.
BZDURA.
Powiedz w takim razie ile płacisz za takie połączenie?

Skoro to temat o T-M to wejdź na http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obs ... y/#roaming
i wybierz dowolną taryfę np. ja wybrałem Cennik dla taryf: Frii, Hot, Tak Tak HOT
Cennik Usług Roamingowych Nowy Roaming – Europa i Świat nr 2 dla Użytkowników systemu T-Mobile na kartę
.
Przeczytaj chociażby punkt nr 1.1
1.1 Wykonywanie w Strefie Roamingowej 1A połączeń głosowych do tej strefy i Polski będzie traktowane na takich zasadach, jak krajowe połączenia głosowe tj. połączenia głosowe inicjowane w kraju (w zasięgu Sieci) na numery komórkowe krajowych operatorów sieci komórkowych innych niż Operator.
darekka pisze:"za darmo" dzwonie/smsuje z Polski i z całej Unii do wszystkich jej krajów ale TYLKO na polskie numery?
Nie ma nic za darmo. "Za darmo" oznacza, że albo jest krajowa stawka cennikowa za połączenie z kraju UE na numer w kraju UE (w tym do Polski) czyli np. 29gr, albo jak masz pakiet minut, to korzystasz z niego w roamingu.
Wcześniej było np. 54gr i jakoś nikt nie mówił "JEZU JAK TO DZWONIĄC Z NIEMIEC DO FRANCJI W ROAMINGU PŁACĘ 54 GR SKORO TO NIE JEST ROAMING W UE PO 30 KWIETNIA 2016".
Nagle weszło "zniesienie roamingu" i ludzie oszaleli.

jakubeskulap pisze:Nowe zasady roamingu obejmuja tylko polaczenia w UE
I tylko w tym masz rację, bo dotyczy to właśnie połączeń w roamingu UE na numery UE (+ oczywiście Islandia, Norwegia, Liechtenstein).
jakubeskulap pisze: tylko miedzy numerami polskimi
Pogrążasz się.
Poczytaj cenniki operatorów...

WKS
 #933247  autor: darekka
 21 cze 2017, 15:54
"Za darmo" dałem w cudzysłów aby podkreślić, że chodzi o pakiet posiadany(nolimit) lub stawkę cennikową. Jak widzę wyżej zdania są podzielone co do tego co i kiedy mamy "za darmo".

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #933252  autor: jakubeskulap
 21 cze 2017, 16:00
1.1 Wykonywanie w Strefie Roamingowej 1A połączeń głosowych do tej strefy i Polski będzie traktowane na takich zasadach, jak krajowe połączenia głosowe tj. połączenia głosowe inicjowane w kraju (w zasięgu Sieci) na numery komórkowe krajowych operatorów sieci komórkowych innych niż Operator.
W tym punkcie nie ma ani slowa o polaczeniach na numery inne niz polskie. Przeczytaj prosze jeszcze raz co jest po nawiasach. Wyraznie jest napisane ze dotyczy polaczen tylko na polskie numery. Wszyscy z infolinii wlacznie z szefem dzialu infolinii oraz odpowiedz z boa mowia mi ze dotyczy to roamingu miedzy polskimi numerami w UE. Jesli masz oficjalna notke z boa, ze majac pakiet bez limitu i bedac w niemczech nie zaplace za polaczenie na niemiecki numer to bardzo prosze przeslij mi ja.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2017, 16:11 przez jakubeskulap, łącznie zmieniany 1 raz.
 #933255  autor: kaspeed
 21 cze 2017, 16:06
Z tego co ze.szkoleń dla.aps T-mobile wiem jadac do np.Niemiec dzwoniąc do Polski place wg taryfy krajowej.Dzwoniąc zas z Niemiec do np Niemiec dalej place wg stawki krajowej.Dziwne ale tak jest. W naszej usłudze powinno.liczyc jak w.kraju.Rozlicza z błędem.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #933258  autor: reboot
 21 cze 2017, 16:19
jakubeskulap pisze:W tym punkcie nie ma ani slowa o polaczeniach na numery inne niz polskie. Przeczytaj prosze jeszcze raz co jest po nawiasach. Wyraznie jest napisane ze dotyczy polaczen tylko na polskie numery.
Ech jak dziecku.
Zatem łopatologicznie:
Poniżej spis krajów należących do strefy 1A:
Strefa Roamingowa 1A: kraje Unii Europejskiej oraz inne wybrane kraje i terytoria: Austria, Azory, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Gujana Francuska, Gwadelupa, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein,
Litwa, Luksemburg, Łotwa, Madera, Malta, Martynika, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Reunion, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wyspy Kanaryjskie
Poniżej ponownie wpis z cennika T-M na kartę:
1.1 Wykonywanie w Strefie Roamingowej 1A połączeń głosowych do tej strefy i Polski będzie traktowane na takich zasadach, jak krajowe połączenia głosowe tj. połączenia głosowe inicjowane w kraju (w zasięgu Sieci) na numery komórkowe krajowych operatorów sieci komórkowych innych niż Operator.
Zdanie to można podzielić na dwie części:
- opis dotyczący numerów jakich dotyczy wykonanie połączeń
- opis jak będą takie połączenia taryfikowane.

Zatem:
Wykonywanie w Strefie Roamingowej 1A połączeń głosowych do tej strefy i Polski
oznacza, że dotyczy wykonanych NA TERENIE SR 1A połączeń głosowych DO TEJ STREFY (czyli do krajów wymienionych wyżej) ORAZ DO POLSKI.

A jak to jest taryfikowane?
będzie traktowane na takich zasadach, jak krajowe połączenia głosowe tj. połączenia głosowe inicjowane w kraju (w zasięgu Sieci) na numery komórkowe krajowych operatorów sieci komórkowych innych niż Operator.
będzie trakowane tak, jakby klient sieci T-Mobile wykonał krajowe połączenie głosowe tj. połączenie inicjowane w kraju POlska (w zasięgu sieci T-Mobile) na numer komórkowy krajowego operatora sieci komórkowej innej niż Operator (czyli innej niż T-M). Czyli jak połączenie do Play, Plus, Orange, Virgin, a2mobile itp.

Łącząc te dwa zdania i tłumacząc jak chłop krowie na rowie na przykładzie kilku krajów UE
Wykonanie połączenia głosowego z terenu UE czyli np. Niemiec lub Szwecji lub Hiszpanii (czyli "w strefie roamingowej 1A") do innego kraju UE czyli np. Niemiec, Francji, Włoch lub Austrii (czyli "do tej strefy") i Polski, będzie traktowane i taryfikowane jak wykonanie połączenia z terenu Polski w zasięgu sieci T-Mobile Polska na krajowy numer innego operatora np. Play

WKS
 #933259  autor: darekka
 21 cze 2017, 16:22
OK, a co z połączeniem inicjowanym z terenu Polski do dowolnego kraju w Strefie 1 oraz do dowolnego operatora(polski lub zagraniczny) będący poza terenem Polski?

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #933260  autor: kaspeed
 21 cze 2017, 16:24
Będąc w Polsce placisz okolo2zl do Niemiec.Przekroczyłeś granice płacisz jak w.Polsce cennikowe lokalne polaczenia.Dziwne ale taka prawda.Bug w przepisach.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #933262  autor: reboot
 21 cze 2017, 16:27
darekka - wyobraź sobie, że jest 14 czerwca i obowiązują stare opłaty czyli cena krajowa + dopłata 25gr co w większości taryf oznaczało 54gr/min.
Czy wtedy też były wątpliwości?

Połączenie z Polski na polski numer to połączenie krajowe czyli np. 29gr/min lub no 0 jak masz pakiet no limit.
Połączenie z Polski na numer zagraniczny to połączenie międzynarodowe i kosztuje pewnie około 2 zł/min.

I nie ma znaczenia czy polski rozmówca jest w Polsce czy w Malezji - płacisz jak za połączenie krajowe, a on płaci jak za roaming, w UE płaci 0, a np. w Malezji strzelam że 5 czy 10 zł.

Tak samo nie ma znaczenia czy zagraniczny numer jest w swoim kraju (np. niemiecki numer w Niemczech) czy może w Wietnamie czy siedzicie obok siebie - dzwonisz na inny numer niż krajowy o prefiksie +48, więc jest to połączenie międzynarodowe i tak samo od lokalizacji tego rozmówcy zależy ILE ON ZAPŁACI (czyli jak jest u siebie w Niemczech to nic, tak samo jak obok Ciebie siedzi w Polsce to też nic, a jak jest w Wietnamie to np. 2€).

WKS
 #933264  autor: jakubeskulap
 21 cze 2017, 16:31
@reboot spokojnie, nie musisz rzucac inwektywami. Nie zauwazyles ze stwierdzenia, ktore cytujesz dotycza kontaktow znajdujacych sie w danej strefie, a nie numerow operatorow pochodzacych z krajow tej strefy. Ja nadal uwazam, co potwierdza infolinia i maile, ze nowe zasady dotycza kontaktow w roamingu, ale tylko miedzy polskimi numerami. Jesli masz racje to super dla nas wszystkich i bardzo chetnie pokasuje wszystkie posty. Jednakze na ten moment infolinia i boa mowia mi, ze majac pakiet bez limitu i bedac w roamingu moge korzystac z uslugi (np nolimit rozmow) dzwoniac na numery polskich operatorow, a nie np na numer O2(niemiecki operator), ktory znajduje sie w niemczech (majac usluge masz zlotowke zaplace za takie polaczenie).

@kaspeed doslownie przed chwila po raz ktorys zapytalem na infolinii. Na ten moment wg infolinii usluga krajowa obowiazuje w roamingu na polaczenia z polskimi numerami (w sensie numeru a nie lokalizacji [oba numery moga byc w dowolnych krajach UE]). Jesli masz moze zrzut kosztow z konta boa z potwierdzeniem, ze majac aktywny masz zlotowke nie zaplaciles(majac pakiet bez limitu) za polaczenie na numer niemiecki to wrzucaj. Bedziemy glowkowac ;)

@darekka dzwoniac z Polski na polski numer w innym kraju UE nie placisz (ja przynajmniej w praktyce potwierdzone mam).
 #933265  autor: reboot
 21 cze 2017, 16:42
jakubeskulap pisze:Nie zauwazyles ze stwierdzenia, ktore cytujesz dotycza kontaktow znajdujacych sie w danej strefie, a nie numerow operatorow pochodzacych z tej strefy.
Odnieś się merytorycznie do moich wpisów.
Mam numer w T-M PL i jestem we Francji czyli na terenie 1A
1. Dzwonię na polski numer znajdujący się w Polsce - dokąd dzwonię?
2. Dzwonię na polski numer znajdujący się w Hiszpanii - dokąd dzwonię? Do Polski czy do Hiszpanii (SR 1A)?
3. Dzwonię na włoski numer znajdujący się w Polsce - dokąd dzwonię? Do Włoch (Strefa 1A) czy do Polski?
4. Dzwonię na szwedzki numer znajdujacy się w Portugalii - dokąd dzwonię? Do Szwecji czy Portugalii?

Odpowiem - 1. dzwonię do Polski
2. dzwonię do Polski
3. dzwonię do Włoch (kraj strefy 1A)
4. dzwonię do Szwecji (kraj strefy 1A).

To jest telefonia MOBILNA czyli płaci się za połączenie z prefiksem kraju i nie obchodzi nas gdzie znajduje się nasz rozmówca, więc dzwoniąc z terenu SR1A na numery przynależące do ww. krajów nie wnikamy czy są u siebie w domu czy może pojechali do Japonii lub Paragwaju.

Idąc Twoim tokiem rozumowania, gdyby na terenie Polski znalazł się Chińczyk z chińskim numerem lub Peruwiańczyk z peruwiańskim numerem połączenie do nich byłoby dla mnie darmowe, gdyż połączenia wykonane do nich dotycza kontaktow znajdujacych sie w danej strefie (bo przecież obydwaj znajdują się na terenie mojego kraju)

Wykonywanie w Strefie Roamingowej 1A połączeń głosowych do tej strefy i Polski

WKS
 #933275  autor: jakubeskulap
 21 cze 2017, 17:43
@reboot napisalem ze moim zdaniem dotyczy to numerow polskich, a nie dowolnego operatora. Ja mam nadzieje, ze kilku konsultantow sie pomylilo i jest jak piszesz czyli ze w bedac w roamingu UE ramach masz zlotowke mamy darmowe polaczenia ze wszystkimi numerami UE, gdziekolwiek sie znajduja , oprocz polaczen z Polski na numery UE. Na te chwile zadzwonilem do 3xplay,6xtmobile,3xorange i mam 6 odpowiedzi ze chodzi o kontakty miedzy polskimi numerami bedacymi w UE, 4x "ze chodzi polaczenia w roamingu UE na numery operatorow UE znajdujacych sie" w unii i 2x " ... " gdziekolwiek xDD (orange w czasie jednej rozmowy najpierw pan powiedzial ze 3cia opcja,pozniej pani ze 1sza ;) )
  • Strona 84 z 202
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 202
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 202