DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #936059  autor: Dorotea
 02 lip 2017, 15:33
Kryniczanin pisze:istnieje obawa przed Vectrone Mobile.
Lyca jest w Polsce już jakoś 6 lat, a Vectone zaliczył dość krótką nieudaną przygodę u nas.

Mam jeden numer w Lyca i jestem zadowolona. Myślę, że nie warto ich przekreślać na starcie.
 #936096  autor: adziu82
 02 lip 2017, 18:20
@Kryniczanin, dziś dzwoniłem na infolinie do Orange, rozmawiałem z trzema osobami ( przekierowania ) i pytałem o to co chciałem.
Więc, z tego co powiedziały mi te trzy osoby ( a powiedziały to samo ) w Orange w FUP-ie 2/4 to jest ciągłość 60 dni ( 2 miesiące ) a nie suma 60 dni ( 2 miesiące ).
Jeżeli koleś Twój będzie logował się max co 2 miesiące do krajowego nadajnika, to ominie FUP-a.
Ale jak będzie w rzeczywistości, czy to jest faktycznie tak jak mówią ( wielka trójka, ma sumę 60 dni a tylko Orange oni mają ,,ciągłość ) sprawdzę to w ciągu kilku miesięcy.

RawStyle
 #936150  autor: zwariowany.kurczak
 02 lip 2017, 21:21
adziu82 pisze:Więc, z tego co powiedziały mi te trzy osoby ( a powiedziały to samo ) w Orange w FUP-ie 2/4 to jest ciągłość 60 dni ( 2 miesiące ) a nie suma 60 dni ( 2 miesiące ).

FUP = okres badania zużycia: 4 mc, jeśli w tym 2mc byłeś w roamingu = SMS iż za 14 dni będą dopłaty ALBO zaczniesz spędzać czas w zasięgu krajowym :)
Np. 4mc ~120 dni, więcej niż 60 w roamingu = FUP, algorytm wyliczy średnią roamingową z 4mc.
Będą brane DNI, a nie ciągłe pobyty - aż tak pro Klient by Opy nie liczyły... choć jeśli tak ma być jak Ci tłumaczono, kierowcy TIR mają nową ulubioną siec..
 #936157  autor: adziu82
 02 lip 2017, 21:46
No dokladnie konsultant mi wlasnie o TIR-owcach zapodal przyklad.
Podalem moj przyklad, ze jestem na kazdy weekend w kraj, to cala trojka odpowiedziala, ze ja na FUP-a sie nie zalapie.
Rowniez powiedzialem, ze T-M,Play i Plus maja sume dni, a oni na to, ze dla nich trzeba logowac sie co max 2 miesiace w PL.
Ile w tym prawdy? Nie mam pojecia, ale na pewno bede to sprawdzal.
Jestem ciekaw, co jak klamali, bo sie zapierali, ze maja takie info z ,,gory''.

RawStyle
 #936176  autor: mungo
 03 lip 2017, 00:21
zwariowany.kurczak pisze:Będą brane DNI, a nie ciągłe pobyty
Tylko co to znaczy dzień w roamingu? Jeśli ten gość z tego tematu pół dnia będzie w słowackiej sieci, a pół w polskiej? Albo ktoś pracuje w Szczecinie a nocuje w Niemczech, bo tam ma tańsze mieszkanie?
 #936254  autor: reboot
 03 lip 2017, 14:44
Gdzieś słyszałem/czytałem, że FUP dotyczy tylko osób, które wyjeżdząją na dłużej, a jeśli ktoś w strefie przygranicznej loguje się praktycznie codziennie do sieci macierzystej i roamingowych, to nie ma to zastosowania w jego przypadku i nie trzeba się przejmować.

WKS
 #936307  autor: darekka
 03 lip 2017, 18:06
Nie żeby w strącał lecz skoro nikt tu tego jasnoo i jednoznacznie po powiedział to ja mówię: biznesmen, którego nie stać na płacenie kilkudziesięciu złotych za FUPa roamingowego nie powinien prowadzić biznesu-przecież koszty rachunków/doładowań można wrzucisz w koszty firmy...ewentualne problemy w komunikacji zmiotą całkiem wiarygodność i ewentualne oszczędności z tego cudowania. W biznesie cebulactwo się mści.

Co innego cywilne kombinowanie...ale nie firma no chyba, że to firma "krzok"

P.S. proszę się nie obrażać ale biznesmen musi być poważną osobą dbającą o pewność kontaktu z klientami.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #936359  autor: 3G
 03 lip 2017, 21:25
Mimo tego braku zasięgu sprawdziłbym jednak 2xATK20 gdzieś wysoko na dachu i ewentualnie wtedy router z bramką.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png