DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    :thumbup:
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
:thumbup:
Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 4 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
 #936407  autor: Konoko
 04 lip 2017, 00:40
Chciałem kwadrans po północy na numerze PnKSurf uruchomić kodem play na lato ,
a tu komunikat: błąd związany z CRMD.
Ponownie wysyłam kod po pięciu minutach i komunikat: "Przepraszamy zarządzanie kontem jest chwilowo niemożliwe. Spróbuj później."
Na drugim numerze Surf zauważyłem pod *107# xxxxxMB .. do 2017-08-07 co by oznaczało że przy czerwcowym dodaniu pakietu 1GB "internet za darmo " przedłużyło MB o 2 miesiące.
 #936453  autor: jarekt
 04 lip 2017, 10:14
UWAGA! Włączenie promocji "9naL" (9GB na Lato) w taryfach z lejkiem (rbmE, PnKLT!, PnKSurf) powoduje DODATKOWO wydłużenie o miesiąc kalendarzowy ważności zwykłego konta internetowego MB/GB (na którym lądują płatne pakiety, bonusy GB za doładowania, GB z nakrętek i innych promocji np. BigMilk) - miesiąc licząc od aktualnej jego daty ważności.

Czyli jeśli dzisiaj ważność konta GB masz np. do 25 lipca, to po uruchomieniu promocji 9naL ważność konta GB wydłuży Ci się do 25 sierpnia (o miesiąc kalendarzowy, a nie o 30 dni bo lipiec ma 31 dni - gdyby wydłużenie było o 30 dni to ważność wydłużyłaby się wtedy do 24 sierpnia).

Taki Bonus...

---edit---
PS. Z oczywistych względów (nie minął jeszcze miesiąc promocji 9naL) nie można stwierdzić, czy włączenie promocji powoduje wydłużenie konta GB, czy przyznanie 3GB promocyjnych powoduje to dodatkowe wydłużenie.
Jeśli przyznanie 3GB powoduje ten "problem", to za miesiąc ważność konta GB wydłuży się o kolejny miesiąc.

Miałem tego posta nie pisać ale postanowiłem to zrobić aby przetestować jak szybko P4 (Play/RBM) naprawi ten błąd (jeśli) i czy czytają to forum :).

Koniec "awarii" za 3...2...1...

---edit2---
PS2. Po raz kolejny okazuje się, że najlepszą taryfą do zabaw z GB i promocjami jest PnKLT! :) (oczywiście PnKSurf jest momentami lepsze ale już pisałem kiedyś, że z pewnych 2 ważnych powodów ta taryfa odpada).

---edit3---
PS3. Dodatkowy Bonus tej promocji (dodatkowy miesiąc ważności konta GB) działał 30 czerwca, 1 lipca, 2 lipca, 3 lipca i 4 lipca (dziś). Nie wiem jak jutro będzie...

---edit4---
PS4. Przy czym nie ma znaczenia czy mamy na koncie GB jakieś środki (GB). Po prostu samo konto otrzymuje dodatkową ważność 1 miesiąca.

W niektórych przypadkach (analizuję je) ważność konta GB wydłuża się o dodatkowe 2 miesiące!

Doładowanie takiego numeru np. kwotą 5-10zł, która daje w tych taryfach Bonus GB ale krótko ważny (5-10dni), powoduje, że ten Bonus również mamy ważny 1 miesiąc (lub 2 miesiące) - ważność po takim doładowaniu nie skraca się!
Ostatnio zmieniony 04 lip 2017, 10:53 przez jarekt, łącznie zmieniany 7 razy.
 #936454  autor: reboot
 04 lip 2017, 10:19
Czy ktoś przewidział, co w przypadku uruchomienia promocji 31 lipca? :) Drugi pakiet powinien uruchomić sie 31 sierpnia a trzeci... 31 września :) Nie przewidzieli tego w regulaminie :)

WKS
 #936456  autor: jarekt
 04 lip 2017, 10:32
reboot pisze:Nie przewidzieli tego w regulaminie
Normalnie, jeśli dzień przyznania kolejnego pakietu (GB/minut/SMSów) wypadałby w dzień, którego nie ma (np. 31 września) to taki pakiet jest przyznawany oczywiście dzień wcześniej (30 września) albo dzień później (1 października) - i stosowna informacja jest najczęściej zawarta w regulaminie takiego pakietu cyklicznego.

W regulaminie tego pakietu (9naL) tej informacji jednak nie ma.

Oznacza to 3 możliwości:
a) pakiet przyzna się 30 września;
b) pakiet przyzna się 1 października;
c) pakiet nie przyzna się wcale, bo będzie się chciał przyznać 1 października, a to już data poza terminem trwania promocji (tak samo jak 2 października, 3 października i każdy inny dzień października).

Osobiście obstawiam wariant a) (daje mu 80% szans) ale nikomu nie radzę aktywować pakietu 31 lipca :)
Ostatnio zmieniony 04 lip 2017, 10:59 przez jarekt, łącznie zmieniany 3 razy.
 #936460  autor: KC-KARLOS
 04 lip 2017, 10:47
W przypadku aktywacji pakietu letniego w dniu 31 lipca, otrzymamy:
> 3 GB
> kolejne 3 GB dostaniemy 31 sierpnia, które będą ważne do 30 września. I FINITO. Zyskamy tylko max 6 GB. Więc radzę teraz aktywować promocję, żeby dostać komplet GB.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #936464  autor: jarekt
 04 lip 2017, 10:58
Karlos20 pisze:I FINITO. Zyskamy tylko max 6 GB.
@Karlos20, nie jest to takie oczywiste, bo systemy Play/RBM jeśli mają przyznać kolejny pakiet cykliczny w dzień, który nie istnieje (a tak będzie z pakietem, który będzie się chciał przyznać 31 września) to system najczęściej przyznaje go 1 dzień wcześniej czyli 30 wrześnie - a ten dzień jeszcze jest w okresie trwania promocji.

Regulamin 9naL tego nie reguluje więc podejrzewam, że zadziałają standardowe procedury systemu - tak jak wyżej opisałem.

Jestem się w stanie załozyć, że tak będzie (pakiet przyzna się 30 września) i jeden numer przeznaczam właśnie na przetestowanie tego (aktywuję na nim 9naL właśnie 31 lipca).

Ale tak jak pisałem post wcześniej: nikomu nie radzę aktywować pakietu 31 lipca :)

---edit---
PS. Taki test i tak prawie nic nie da bo ostanie 3GB przyznane (ewentualnie) 30 września i tak po 24 godzinach (z całą resztą GB z tej promo) zniknie...
Także najlepiej promo uruchomić jak najszybciej.
Opóźnienie uruchomienia tej promocji tylko wtedy ma sens gdy chcemy wykorzystać błąd wydłużenia ważności konta GB opisany przeze mnie kilka postów wcześniej (i jeśli jeszcze dalej nie będzie naprawiony).
Ostatnio zmieniony 04 lip 2017, 11:05 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #936467  autor: KC-KARLOS
 04 lip 2017, 11:05
jarekt: Jakoś w to nie wierzę, żeby w tym konkretnym przypadku (aktywacja pierwszych 3 GB 31 lipca) ostatni pakiet się przyznał 30 września (skrócenie nominalnego okresu przyznawania pakietu), skoro będzie ważny do końca tego dnia i przepadnie 1 października między 00:00 a 01:00. Tworząc specjalne saldo Promocyjnego Internetu chcieli niekumulować środków, których Abonenci i tak mają dużo (GB za BigMilki, za doładowanie konta w PNK Surf, LT, RBME, Formuły Play na kartę, MNP etc.)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #936469  autor: jarekt
 04 lip 2017, 11:19
@Karlos20 - tak jest np. z pakietem 250MB/500MB w PiNKach i np. z darmowym pakietem 1GB przez 12 miesięcy (w PnKSurf i w innych taryfach gdy był obecny) - kolejny pakiet przyznaje się (przyznawał się) dokładnie 30 września (i np. 30 czerwca), gdy poprzednie przyznawały się 31 sierpnia, 31 lipca, 31 maja itd. z powodu uruchomienia danego pakietu 31. dnia jakiegoś miesiąca.

Jak jest (jak będzie) z tym pakietem (9naL) nie wiem ale daję (dałem) 80% szans, że uruchomi się 3. pakiet 3GB 30 września, gdy promocję aktywujemy 31 lipca - ale tak jak pisałem, każdemu odradzam uruchomienie promocji 31 lipca z powodów, o których pisałem wcześniej. Choć może to być i wskazane z innych powodów, o których również wcześniej pisałem :).
 #936470  autor: KC-KARLOS
 04 lip 2017, 11:23
Ale to PINK i tu akurat przyznawanie darmowych MB jest bezproblemowe. Tutaj nie jest to takie oczywiste. Zresztą operator pisze tak:
Jeśli aktywujesz pakiet 15 lipca, to następny pakiet otrzymasz 15 sierpnia, a kolejny 15 września. Możesz dostać nawet 9 GB! Aktywując promocję we wrześniu - otrzymasz jeden pakiet 3 GB.
Promocja Darmowy Internet na lato dotyczy wybranych ofert. Po 30.09.2017 r. pakiety nie są przyznawane, a niewykorzystane środki zostaną anulowane.
Więc morał jest jeden: aktywacja teraz, GB będą ważne do 30 września.
Swoją drogą, wczoraj chciałem użyć karty z taryfą PNK LT z tymże pakietem, ale pomimo posiadania 3072 MB, prędkość była lejkowa 32 kbit/s - coś jest nie tak...

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #936474  autor: jarekt
 04 lip 2017, 11:36
Darmowe comiesięczne pakiety 250MB/500MB w PInKach i darmowe comiesięczne 1GB w PnKSurf (i w innych taryfach gdy promo była dostępna) mają w regulaminie zapisany taki przypadek - w jaki sposób przyznawany jest pakiet 31. dnia miesiąca w miesiącu który ma 30 dni (dotyczy to też lutego, który ma 28/29 dni więc dla lutego dotyczy to 31., 30. i czasami 29. dnia lutego).

Ta promocja nie ma odpowiedniego zapisu w regulaminie ale system jakoś przecież i tak musi działać więc obstawiam (i mogę się o to założyć bo mam duże szanse, że wygram :)), że promocja odpalona 31 lipca przyzna 3 pakiety po 3GB - ostatni pakiet zostanie przyznany 30 września ale po 24 godzinach i tak przepadnie.

Proponuję więc taki zakład pierwszej osobie, która podejmie wyzwanie: kto przegra odda za darmo 10 "sprawnych" kodów z promo #smakWakacji pierwszej osobie, która zgłosi się na PW do niej, czyli osoby, która przegrała (czyli do mnie albo do osoby, która podjęła wyzwanie).

Czyli ja obstawiam, że promocja 9naL uruchomiona 31 lipca spowoduje przyznanie 3 pakietu 3GB 30 września (opcja alternatywna to że 3. pakiet nie zostanie przyznany w ogóle).

PS. Dobrze by było aby osoba, która chce podjąć wyzwanie miała starter, na którym również jak ja odpali promo 31 lipca.
 #936503  autor: darekka
 04 lip 2017, 13:53
Mam już oficjalne odpowiedzi na problem z blokadą neta w przypadku posiadania TYLKO tego pakietu. Problem dotyczył tylko osób bez innego pakietu, które aktywowały promocję w pierwszym dniu jej obowiązywania tj.30 czerwca. System w momencie zmiany miesiąca czyli 1 lipca nie zauważał posiadanego pakietu z tej promocji i blokował net-zadziałał na identycznej zasadzie jak DIL(nie ma pakietu nie ma neta). Potwierdzili, iż był to błąd, który działał globalnie i został już definitywnie usunięty u wszystkich.

Potwierdzam, że promocja dodatkowo wydłuża posiadany inny pakiet MB o miesiąc(taka promocja w promocji).

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #936524  autor: 24bis24
 04 lip 2017, 15:26
darekka pisze:Potwierdzam, że promocja dodatkowo wydłuża posiadany inny pakiet MB o miesiąc(taka promocja w promocji).
we FRESH-u nie wydłuża MB :D
w PnKLT wydłuża
Ostatnio zmieniony 04 lip 2017, 15:30 przez 24bis24, łącznie zmieniany 1 raz.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #936531  autor: jarekt
 04 lip 2017, 16:01
@24bis24 ale wiesz, że ja nie mogę wiedzieć, że przeczytałeś (i że zrozumiałeś :) ) to co gdzieś napisałem.
Jakbym wiedział (a nie mogłem widzieć) to bym Ci nie odpisał wyżej, czyli nie wiedziałem :) więc Ci napisałem, żebyś wiedział w jakich działa :) choć jak się potem okazało to wiedziałeś (ale ja o tym nie wiedziałem - dlatego napisałem...).
 #936559  autor: bolek2004
 04 lip 2017, 18:41
jarekt pisze:UWAGA! Włączenie promocji "9naL" (9GB na Lato) w taryfach z lejkiem (rbmE, PnKLT!, PnKSurf) powoduje DODATKOWO wydłużenie o miesiąc kalendarzowy ważności zwykłego konta internetowego MB/GB (na którym lądują płatne pakiety, bonusy GB za doładowania, GB z nakrętek i innych promocji np. BigMilk) - miesiąc licząc od aktualnej jego daty ważności.
Dokładnie. Potwierdzam. Ładowałem 2 numery koło 24.06 w lubię to. Net był ważny do 24.07.
Po aktywacji 3gb na obu numerach pakiet netu wydłużył się do 24.08. Trzeci nr który również ładowałem w formule i aktywowałem 3gb jak poprzednie ma normalną datę ważności 24.07
  • Strona 4 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10