DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 43 z 529
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 529
 #938927  autor: tele2017
 15 lip 2017, 19:56
Wydłużać możesz nawet codziennie jak jesteś w sieci dłużej niż 93 dni bo wtedy usługa jest darmowa. Ja wydłużam wszystkie swoje karty (oprócz grunwaldu) co miesiąc na wypadek gdyby wyłączyli RWK. Ty sobie przedłuż za 3 miesiące, jak już będziesz miał za darmo albo zapłać te 3zł i przedłuż teraz.

To że ci nie przyszedł sms z informacją że brak środków na koncie do prawidłowej aktywacji RWK to normalka. Ostatnio zrobiłem ze 4 przelewy sms na różne numery i nie przyszedł mi żaden sms potwierdzający. Nie było pytania czy napewno chce na taki numer przelać. Odbiorcy nie przyszło że dostał przelew i nie przychodzi też info że skarbonka została zasilona. Te wszystkie smsy z orange działają jak loteria. Czasem przyjdzie 1 sms czasem czasem aż 3, czasem wcale. Nie wiem czy to podstawa do reklamacji, ale próbuj. Moim zdaniem nie uznają.
 #938937  autor: zenek51
 15 lip 2017, 20:27
Blank pisze: nie musisz w tej sytuacji, dodatkowo włączać konta ważnego rok. Sprawdź tylko obecny termin ważności kodem *124*#
Postepowalem zgodnie z instrukcja kolegi Blanka. Proponuje dopisac o tych 3 zl i o tym jakism smsie potwiedzajacym aktywacje dla potomnosci aby inni unikneli problemu.

Swoja droga sms zwrotny "Zlecenie aktywacji Konta ważnego rok zostało przyjęte. Za chwilę nastąpi aktywacja usługi Konto ważne rok." jest dla mnie jednoznacznym stwierdzeniem faktu ze usluga bedzie aktywowana i ewidentnie wprowadza ludzi w blad... Przeciez jesli usluga nie jest dla mnie bezplatna to powinienem otrzymac informacje ze nie moze zostac zrealizowana z powodu braku srodkow na koncie. :evil:
 #938948  autor: manyaky
 15 lip 2017, 20:45
Ostatnio analizowałem regulaminy i wyszło mi, że - nawet regulaminowo - Orange nie ma możliwości skrócenia (wyłączenia po 155 dniach) ponad rocznych Grunwaldów. Ktoś ma inne zdanie? To dość ważne, nim się załaduje kilka stów na konto. Wg mnie prawidłowo i regulaminowo system ustawia ważność tych bonusów na rok+.

Jedyna opcja to wyłączenie RWK, a więc i przedłużania.
 #938967  autor: krzysiek_
 15 lip 2017, 22:18
zenek51: nowy starter ofnk za 7zł ma 0zł na koncie i 2gb na 30dni. Trzeba doładować za 5zł, żeby miało jak pobrać te 3zł. Dzisiaj to przerabiałem. Zapomniałem, że w orange jest rwk płatny jak starter aktywny mniej niż 93 dni. Dostałem smsa, że przyjęto zlecenie rwk, *124*# nie pokazywał daty, bo 0zł. Doładowałem za 5zł i wyszło, że ważne 30 dni. Jeszcze raz 8002 i przyszły 2 sms: zlecenie aktywacji rwk i rwk zostało właczone. *124*# pokazał teraz 366 dni. 2 razy mieczem 80400, za każdym razem przedłużenie konta o 310 dni i jest 2TB ważne do 2020 (prawie 1000 dni).

Tobie nie wszedł rwk, bo nie miałeś 3zł i grunwald wydłużył o 310dni dotychczasowe 30dni.

Kiedyś nowe startery ofnk miały coś na koncie, a teraz 0zł. q!
 #938976  autor: Blank
 15 lip 2017, 22:43
@zenek51, odpowiedź była do konkretnego użytkownika, który przeniósł numer do Orange w ramach promocji Przenoszę numer do Orange Free na kartę. Dodatkowo zasugerowałem sprawdzenie ważności konta. Osoby, które przeoszą numer z innej sieci do Orange Free, dostają konto ważne rok z automatu. Pozotałe muszą włączyć. I jest o tym trąbione wielokrotne.

Mało tego, udało Ci się przejrzeć moje posty wcześniejsze, a nie widziałeś tego na samej górze - ostatniego? Że zacytuję:
Blank pisze: Doładowałem dziś konto w ramach promocji. Po kilku sekundach od wysłania SMS-u START pod 8002, dostałem SMS
8002 pisze:Zlecenie aktywacji Konta ważnego rok zostało przyjęte. Za c hwilę nastąpi aktywacja usługi Konto ważne rok.
Ta chwila była bardzo długa, gdyż zostało ono wlaczone po 61 minutach.
8002 pisze:Konto ważne rok został włączone
Wtedy sprawdziłem daty - gdy upewniłem się, że wszystko ok, wysłałe SMS z kodem doładowującym po 80400. Konto zostało doładowane od razu.
Na podstawie twojego posta, wnioskuję, że byłeś chyba w play i tylko w play. Bo tylko w play taki SMS jak informacja, że zlecenie aktywacji był w zasadzie równoznaczny z włączeniem.

@manyaky,
Nie skróci ważności krócej niż do roku. To pewne. Ba! O to im chodziło w tej promocji, i przewidywali taką opcję od samego początku.
Mogą skrócić do 12 miesięcy w wypadku osób mających dłużej niż 12 miesięcy, ale na 99% tego nie zrobią. Orange do tej pory nigdy nie usuwał niefinansowych skutków błedów technicznych na korzyść klientów. I niemal na pewno tego nie zrobi.
Pozostaje pytanie, czy przed 31.08 załata możliwość wydłużania do ponad 12 miesięcy? Szczerze już wątpię. Najwyraźniej ich to przerasta :)

@krzysiek, tylko starter za 7 zł, nie ma nic na koncie.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #938983  autor: tele2017
 15 lip 2017, 23:13
ZENEK pisz reklamacje na mój orange. Jak trafisz na normalnego pracownika to może ci pomoże. Znam beznadziejne przypadki reklamacyjne, z których udało sie wybrnąć. Napisz im dokładnie jak sprawa wygląda i oskarż że cie wprowadzili w błąd treścią smsa, a masz dowód w bilingu że takiego smsa na 8002 wysłałeś. Nie masz nic do stracenia.
 #938986  autor: tele2017
 15 lip 2017, 23:28
Blank pisze: O to im chodziło w tej promocji, i przewidywali taką opcję od samego początku
Możliwe że w tym wszystkim chodzi o to aby uwiązać klienta do tej sieci, czyli niech sobie przedłużają Neta ile tam chcą, byle byli z nami. A przecież wiadomo że każdy używa telefonu czasem także do rozmów i smsów za które trzeba płacić. Napewno mase ludzi z innych sieci, z rejonów gdzie Net Orange dobrze śmiga, przenosi numer do tego operatora dla zdobycia Grunwaldu. A co z tego że przelewem sms wyprowadzają kase z konta, jak i tak ona zostaje w sieci.
 #939004  autor: krzysiek_
 16 lip 2017, 05:41
Mogą przerwać kończąc promocję. Ogłoszą, że już po bitwie pod Grunwaldem.

Chyba w styczniu 2014 dali kody 500mb za 15zł w taryfach nie-ofnk (50gr za 100kb) jako złotówki. Jak wyszło, że po przejściu do ofnk (1gr za 100kb) mb zostają, bo były jako złotówki i nagle z 500mb robi się prawie 25gb, to po miesiącu zakończyli sprzedaż kodów.

Ok, wprowadzili je ponownie po pół roku, ale już naprawione. Za kilka miechów też je wycofali, bo przedłużały ważność gb nabitych kodami z batonów lion.
 #939155  autor: reboot
 17 lip 2017, 09:15
Blank pisze:Osoby, które przeoszą numer z innej sieci do Orange Free, dostają konto ważne rok z automatu. Pozotałe muszą włączyć. I jest o tym trąbione wielokrotne.
Już się pogubiłem. RWK jest płatny 3zł dla osób, które mają nr krócej niż 93 dni, ale jak rozumiem dotyczy to kupionych starterów.
Numer z przeniesienia ma RWK od razu, ale czy jest to ten sam rodzaj RWK co po wysłaniu sms na 80400? Pytam czy mając numer z przeniesienia, muszę tak czy siak doładować najpierw za 3zł, żeby właczyć RWK, czy może RWK z przeniesienia wystarczy do uzyskania 22 miesięcy w Grunwaldzie :)

WKS
 #939159  autor: Blank
 17 lip 2017, 09:36
Przenosząc przez wybierzorange.pl - dostajesz Konto ważne rok - nie musisz wtedy wysyłać SMS o treści START pod 8002.
Jeśli przenosisz w salonie, to jest problem. Jeśli przeniosą Cię bezpośrednio do Free, Konto ważne rok też winno być włączone za darmo.
"Przenoszę numer do orange Free na kartę"

Natomiast jeśli przeniesiesz numer w salonie do innej taryfy (a nie wiesz co idiota w salonie naklika), dostaniesz tylko rok ważności konta bez włączenia konta ważnego rok. Musisz wtedy normalnie wykupić konto ważne rok sms-em o treści START pod 8002.
"Przenieś numer do Orange na kartę"

Podsumowując, jeśli przenosisz przez salon, sugeruję wejść na czata i zapytać, czy masz włączoną USŁUGĘ konto ważne rok. Możesz też sprawdzić przez Mój Orange, ale nie gwarantuję, że będzie dobrze pokazywało.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #939184  autor: parasite
 17 lip 2017, 10:49
Nie krzyczcie ale nie mam nic wspólnego z Orange od dawna i nie wiem czy dobrze kombinuję.
Brat wybudował się na zadupiu gdzie nie ma żadnego internetu po kablu. W tej chwili jedzie na RBM5 z darmowym LTE, ale nie bardzo chce mi się pamiętać o co miesięcznym włączaniu tej usługi, a do tego robi mi się tam skarbonka. Ponieważ on raczej nie wykorzystuje więcej niż 40 Gb miesięcznie to pomyślałem o OFnK z pakietem grunawldzkim. Druga sprawa to telefon w nju mobile z nielimitowanymi rozmowami. I teraz niech ktoś mi powie czy dobrze rozumuję bo planuję zrobić coś takiego.
Przenoszę numer do Orange. Włączam RWK, doładowuję za 200zł mam na koncie 230zł + 1410Gb na rok. Wrzucam to do modemu i zapominam na rok. Do tego przenoszę numer z nju do Orange na kartę kodem. Następnie przelewem SMS cyklicznie doładowuję sobie konto z numeru OFnK do tego, z którego dzwonię i włączam pakiet no-limit za 30zł. W ten sposób mam internet u brata na jednym numerze, a środki wykorzystuję na numerze, z którego korzystam.
Do tego sprawdzałem prędkości w LTE na moim telefonie w Play i nju. Play wychodził mi jakoś 10 Mbit/s a w nju leciało ponad 30 Mbit/s więc pod tym względem też mam zysk.
 #939193  autor: Blank
 17 lip 2017, 12:06
Cykliczny przelew to maksymalnie 5 zł nie częściej niż raz na 7 dni.
Daje to w sumie 20 zł miesięcznie. Co 3 miesiące, wychodzi 5 zł więcej (średnio mamy 4,33 tygodnia w miesiącu).
No limit po przeniesieniu z nju to koszt 30 zł miesięcznie (ale bez neta!). Bardziej opłaca się przenieść numer z nju do innej sieci, i wrócić do Orange. Masz wtedy no limit + 8 GB za 28 zł (lub bez neta za 26 zł).
Musiałbyś jeszcze pamiętać zatem, by 2 razy w miesiącu, przelać ręcznie po 5 zł lub doładować 10 zł w miesiącu.

Ale ogólnie tak, dobrze kombinujesz.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #939196  autor: reboot
 17 lip 2017, 12:23
Blank pisze:Przenosząc przez wybierzorange.pl - dostajesz Konto ważne rok - nie musisz wtedy wysyłać SMS o treści START pod 8002.
Tak właśnie mam, bo przenosiłem przez WWW :) Super, zatem mogę pominąć etap robienia RWK i skupić się na doładowaniu za 200 :)

WKS
 #939255  autor: zenek51
 17 lip 2017, 17:46
Rozpatrzyli moja reklamacje - niestety jak sie mozna bylo spodziewac nie przedluzyli mi waznosci pakiety do 22 miesiecy. Odpowiedz byal taka ze RWk sie nie sumuje z Grunwaldem :) Ale podobno jak za rok bede mial jeszcze niewykorzystany pakiet danych to moge do nich zadzwonic i mi aktywuja RWK i srodki nie przepadna. Na moje pytanie jaka mam gwarancje ze RWK bedzie dostepne za klika miesiecy pani powiedziala ze bedzie bo to nie promocja tylko zwykla usluga. Wiec jest nadzieja ze RWK nie zniosa :)
 #939276  autor: krzysiek_
 17 lip 2017, 20:00
reboot: sprawdź *124*# czy masz te 366dni, jak nie to start->8002 i dopiero wtedy grunwald - zawsze kilka dni się przyda :-)

zenek51: przedłużą za rok te gb co zostaną Ci z grunwalda??

offtop
Blank: co daje orange yes mnp?
 #939389  autor: Blank
 18 lip 2017, 11:53
@reboot, sprawdź tylko datę ważności, i dla świętego spokoju, wszedłbym na czata i zapytał czy na pewno usługa Konto Ważne Rok jest włączona. Ja tak średnio systemom Orange ufam ;)
Jeśli by się okazało, że nie, to niech Ci włączą za darmo zgodnie z promocją Przenoszę numer do orange free na kartę.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #939449  autor: Niezgodna7
 18 lip 2017, 17:39
Ostatnio zmieniony 18 lip 2017, 17:43 przez Niezgodna7, łącznie zmieniany 1 raz.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #939450  autor: kaspeed
 18 lip 2017, 17:41
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/prom ... 39467.html

Na szybko:

Regulamin nowy RWK:

http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 1493720637

Na szybko nr 2:

http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 1493720637


I kto sie spodziewał;)Ostrzegałem.Kto mnie posłuchał ma nadal i miał będzie.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
  • Strona 43 z 529
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 529
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 529