DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 206 z 533
  • 1
  • 204
  • 205
  • 206
  • 207
  • 208
  • 533
 #959335  autor: p2225
 04 lis 2017, 08:15
Fajnie by było gdyby dostęp do LTE był tylko na nadajnikach na wsi. W miastach Play ma swoją sieć.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #959342  autor: Mixiorek
 04 lis 2017, 09:01
W samej Warszawie jest to chyba najlepiej działająca i skonfigurowana sieć. Moim skromnym zdaniem.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #959343  autor: p2225
 04 lis 2017, 09:04
@Patryk7588 a to problem Orange? Roaming to ratunek na brak zasięgu, a nie na zapchaną sieć.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #959348  autor: pbbablin
 04 lis 2017, 09:22
Widać stopniowo udostępniają TLE Orange w roamingu Play. Ja sprawdzałem na kilku kartach play i jak naradzie nie mam dostępu. A nie kiedy by się przydał bo lepszy zasięg w niektórych miejscach np leśnych mimo tych 3 M.
 #959352  autor: patrix-83
 04 lis 2017, 10:02
Kryniczanin pisze:Bum!!

Mój abonament internetowy w Play - internet elastyczny włożyłem do tela, nastąpiła aktualizacja karty SIM i loguje się do Orange 2G, 3G i LTE.

Uwaga - może mieć, ale nie musi jakieś znaczenie to, że nr tego internetu to MNP 602 z T-Mobile do Play.
Mój nielimitowany internet (100GB i lejek 1mb/s) w Play Internet na abonament (oferta INTERNET XL) nie chce się niestety zalogować do Orange do żadnej technologii.
Działa tylko na Play :(

Być może tak jak mówisz Kryniczanin ma tu znaczenie prefix operatora od którego numer internetowy pochodzi a mój pochodzi z Play - 791.....
 #959355  autor: Spacedust
 04 lis 2017, 10:22
pbbablin pisze:Widać stopniowo udostępniają TLE Orange w roamingu Play. Ja sprawdzałem na kilku kartach play i jak naradzie nie mam dostępu. A nie kiedy by się przydał bo lepszy zasięg w niektórych miejscach np leśnych mimo tych 3 M.
W jakich taryfach?
 #959356  autor: michcio123
 04 lis 2017, 10:38
Fakt mobile woj. lubelskie póki co brak dostępu do lte Orange.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2017, 12:41 przez michcio123, łącznie zmieniany 1 raz.
 #959360  autor: pbbablin
 04 lis 2017, 11:16
przez Spacedust » 46 minut temu

pbbablin napisał(a):
Widać stopniowo udostępniają TLE Orange w roamingu Play. Ja sprawdzałem na kilku kartach play i jak naradzie nie mam dostępu. A nie kiedy by się przydał bo lepszy zasięg w niektórych miejscach np leśnych mimo tych 3 M.


W jakich taryfach?

To na SIM FORMUŁA BIZBOX Firma.
 #959361  autor: Marlenka12
 04 lis 2017, 11:28
Mam trzy numery w fakt mobile i tylko na jednym numerze mam odblokowany dostęp do orange;(
Na żadnym z tych numerów wcześniej nie odblokowywałem dostępu bo nie miałem takiej potrzeby ale jak jest to czasami się przyda :P
Ostatnio zmieniony 04 lis 2017, 11:47 przez Marlenka12, łącznie zmieniany 1 raz.
 #959363  autor: Spacedust
 04 lis 2017, 11:41
Czyli odpalają, musimy czekać i próbować. Czy komuś się udało zalogować do Orange, a miał wcześniej zablokowane? Kusi mnie kupić czysty starter, zarejestrować SMSem i obadać jak to wygląda z perspektywy nowego klienta.
 #959374  autor: Ubinoob
 04 lis 2017, 12:45
@viggen: Chłopie, wyraziłeś już przynajmniej raz swoją opinię, że Ci się to nie podoba i chyba czas przestać to przeżywać. Biegasz od tematu do tematu i ciągle to samo. Play zrobi to na co mu pozwala umowa i co będzie chciał zrobić. To samo od strony Orange.. Ty to przeżywasz, że O wpuszcza Playa, a tymczasem O liczy zyski. To tylko twardy biznes, nikt tutaj nie będzie się rozczulał. Musieli to przemyśleć, czy ich sieć totalnie nie klęknie, ale najwyraźniej uznali, że w większości przypadków da radę i poziom usług będzie "akceptowalny" (jakkolwiek to można interpretować). Czas pokaże, ale decyzji nie zmienisz. Ten wątek jest dobrym miejscem do wymiany informacji, jakie oferty i kto ma już odblokowane. Nie ma sensu się żalić.
 #959378  autor: patrix-83
 04 lis 2017, 13:09
viggen pisze:I oby do tego nie doszło. 100GB z lejkiem do 1Mb/s - masakra....
A jeśli masz ofertę internetową (internet mobilny), to ona zawsze działała tylko po nadajnikach P4.
Wow, Amerykę odkryłeś spamerze! Myślisz że o tym nie wiedziałem???!
Sprawdź do czego odnosiłem swój post i do kogo a dopiero pisz te swoje spamerskie farmazony.

Wszystkie Twoje posty zostają zgłoszone do moderatora przeze mnie jak i posty z wątku NETWORKS ponieważ bluzgasz na użytkowników Play cały czas (czyli na mnie też) i nie wnosisz nic sensownego do dyskusji. Pora żebyś trochę odpoczął od forum telepolis.

EDIT:
Posty viggena vel halseta zostały zgłoszone do moderatora, dość tego!
 #959387  autor: muchakk
 04 lis 2017, 13:41
patrix-83 dlaczego Ty możesz wyrażać swoje opinie, a użytkownik viggen już nie? Są równi i równiejsi. Chyba każdy ma prawo do wypowiedzi. Jakoś nie zauważyłem żadnych "pojazdów" z strony tego użytkownika w kierunku klientów sieci PLAY. To forum schodzi na psy właśnie m.in. przez takie ciągłe pyskówki. Macie coś do siebie to idzcie na PW,a nie po raz kolejny robicie śmietnik i czepiacie się osoby która tak jak wy uczestniczy w dyskusji i WYPOWIADA SIĘ NA temat(Ty w tym momencie jako jedyny robisz śmietnik).

Żeby nie było, że jestem kolejnym który robi offtopic to jestem ciekawy jak teraz będą wyglądać priorytety w PLAYu. Wszyscy będą mieli dostęp do Orange czy jak to ostatnio było tylko do jednego wybranego operatora według "widzi mi się" PLAY'a :)
 #959402  autor: iphoneski
 04 lis 2017, 14:42
@muchakk chyba mało dokładnie czytasz forum. Ten użytkownik w każdym swoim poście jedyne co pisze to o wydmuszkach, fioletowych pasożytach, kilku stacjach na całą Polskę itp. Każdy ma prawo do swojego zdania i każdy tutaj to szanuję. Tzn. chyba szanował, bo jeśli ktoś uaktywnia się raz na kilka dni i pisze ciągle to samo to każdy ma już tego chyba dość. I nie tylko w jednym wątku, pod wiadomościami i w nocy o rozbudowie Orange i T-Mobile było to samo.
Chyba będzie nadal zasięg wszystkich sieci, ale podejrzewam, że domyślnie będzie odblokowany Orange i Plus, T-Mobile będziemy sobie włączać tak jak dotychczas Orange.
 #959403  autor: muchakk
 04 lis 2017, 14:49
iphoneski czytam to forum codziennie, szczególnie dział techniczny. Uwzięliście się wszyscy na użytkownika viggen tylko i wyłącznie dlatego, że ma inne zdanie i nie przytakuje wam. On ma trochę racji w tym co pisze. Przez roaming krajowy wszystkich operatorów dla PLAY'a wszyscy cierpią jakościowo kosztem P4 i ich klientów to jest fakt. To, że P4 daje kasę tym operatorom to inna sprawa, ale suma sumarum cierpią na tym klienci PLUS'a O i T czyli dość duża część użytkowników tego forum.

Wrzućcie trochę na luz, rozmawiajcie na poziomie, a nie się ciągle przepychacie. Zachowujecie się jak politycy... Z tym, że oni są żrą o koryto, a wy o co?

Co do preferencji sieciowych to niektórzy klienci mieli dostępną teraz jedną siec roamingową i zazwyczaj był to PLUS (jak T i O było zabronione). Jeżeli dalej Play będzie rozdzielał ruch w roamingu to niektórzy klienci będą bardziej uprzywilejowani (Ci posiadający dostęp do O i ich LTE).
 #959405  autor: iphoneski
 04 lis 2017, 15:08
Nikt się na nikogo nie uwziął. Po prostu ile możesz czytać to samo? Ma swoje zdanie i fajnie, ale nie musi nas tysiąc razy o tym zdaniu informować. Czytaliśmy, przyjęliśmy do wiadomości, dziękujemy. Gdyby był to dział "play, wasze opinie" to czemu nie.
 #959414  autor: Spacedust
 04 lis 2017, 16:15
PLAY w końcu odpalił UMTS900 na ul. Szwajcarskiej koło Centrum M1 w Poznaniu ;) Stacja nie dostała tego pasma w pierwszym rzucie i co gorsza nie dostała go również po rozbudowie o LTE800/LTE2600.

Stacja ma spore znaczenie, bo PLAY jako jedyny nie ma pikokomórki w centrum M1, więc obsługuje także cały ruch w środku obiektu.

Dzisiaj patrzę, a tu w sąsiadach widać ładnie UMTS900. Są potwierdzone 3 sektory. E-GSM nie stwierdziłem.

Obrazek
  • Strona 206 z 533
  • 1
  • 204
  • 205
  • 206
  • 207
  • 208
  • 533
  • 1
  • 204
  • 205
  • 206
  • 207
  • 208
  • 533