DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #967870  autor: Rebeliant
 22 gru 2017, 22:56
Szukam najlepszej opcji na nielimitowane rozmowy z garstką netu, SMS-y dla mnie nie istnieją.
Wiadomo, że najtaniej wychodzi a2mobile, ale ta sieć jest trochę niedorobiona. Pomijam brak HDvoice, ale nie na wszystkie premium wyśle się SMS, BOK nie działa w weekend i ogólnie jakieś jaja się tam dzieją. Sam osobiście nie doświadczyłem, ale takowi są wśród dających opinie.
Druga opcja dopłacałam kilka złotych i mam Plusha, gdzie podoba mi się, że WhatsApp nie zużywa transferu, co dałoby spore oszczędności netowe na inne treści.
Orange Free wiadomo, że oferta warta rozważenia zwłaszcza teraz jak za 25zł jest pakiet no-limit i 15GB neta + dodatkowo bonus za doładowanie o ile się nie mylę. Tutaj mój niepokój wzbudza blokowanie za generowanie ruchu i fakt, że zasięg skacze i częściej H niż 4G.
T-Mobile i Heyah - niby wszystko OK, ale mam silną awersję do tej sieci. Byłem tam kiedyś i nie po prostu!
Play i Playowate - wszędzie ok. 25zł, a jak już płacić to za lepszy zasięg.

Reasumując zostają Plusowate i Orangowate. Które wybrać, jakie są Wasze osobiste doświadczenia?
 #967871  autor: Remington
 22 gru 2017, 23:46
Sprawdź działanie obu sieci w miejscach gdzie bywasz najczęściej, tego nikt Ci nie doradzi.

Acha, z promocją 5. doł gratis, Plus wychodzi 20 zł na miesiąc, a uwzględniając ich ciągłe inne promocje doładowań to jeszcze mniej.
 #967878  autor: klaudia123
 23 gru 2017, 05:30
a2 - działa ok, hd i tak niepotrzebne, w większości druga strona niema, a masz komplet
nju 19zł abo - masz @ i rozmowy
T - jak im patrzysz na ręce to działa
play - istnieje tylko w 3G, chyba że Twój telefon opiera się wymuszeniu powrotu do własne sieci w 2g

a2 i nju, z naciskiem na te drugą, pierwszej zdarza się "siec zajęta" odkąd jest tu LTE900...
 #967880  autor: jovi123
 23 gru 2017, 08:18
klaudia123 pisze:a2 - działa ok, hd i tak niepotrzebne, w większości druga strona niema, a masz komplet
nju 19zł abo - masz @ i rozmowy
T - jak im patrzysz na ręce to działa
play - istnieje tylko w 3G, chyba że Twój telefon opiera się wymuszeniu powrotu do własne sieci w 2g

a2 i nju, z naciskiem na te drugą, pierwszej zdarza się "siec zajęta" odkąd jest tu LTE900...
hd voice i tak nie potrzebne???? no nie przesadzaj , chyba tobie
 #967895  autor: pakierhakierxd
 23 gru 2017, 09:32
Ja w Play mam prawie ciągle lte ;)
a jak nie lte Play to Lte Orange ;)

Pozdrawiam :)
 #968212  autor: Rebeliant
 26 gru 2017, 13:29
Z tym HDvoice jest tak, że niby brak w A2 ale i tak lepszą mam jakość rozmów niż miałem w plejowatych.
 #968227  autor: pakierhakierxd
 26 gru 2017, 15:42
Ja używam a2 mobile i jakoś nie widzę różnicy pomiędzy play itp może się przyzwyczaiłem :)

Wysłane z mojego LG-H870DS przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #968420  autor: 111
 27 gru 2017, 18:49
Inwestujesz 150 zŁ na pierwsze doładowanie w plushu i przez 11 miesięcy pakiet no limit z 10 giga realnie kosztuje Cię dokładnie 13,66 zł.Nawet ,jeśli nie używasz esów to i tak wychodzi mega tanio a jak ktoś esów używa to już jest hiper mega tanio :D
 #968423  autor: kaspeed
 27 gru 2017, 18:56
Wszystko to podstawa : zasięg. U mnie akurat t/O jedynie dają radę.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #968431  autor: 111
 27 gru 2017, 19:31
Ja się już zdecydowałem i po wielu latach w Play(ostatnie 2 czy 3 lata w Fakcie),przenoszę się właśnie do Plusha.Do Playa działania nie mam żadnych zastrzeżeń,po prostu czuję potrzebe spróbowania czegoś nowego,a jak przy okazji bedzie najtaniej,to tym lepiej :D .A do domu necik nielimitowany z T-Mobila na abo za 45 zł i styka.Swoją drogą jeszcze 2 lata temu, gdyby ktoś mi powiedział,że będę korzystał z Plusa i T-Mobila i to jako podstawowych dostawców usług to powiedziałbym takiemu komus ,żeby poszedł sie przebadać do specjalisty z wiadomej dziedziny medycyny :D .
 #968435  autor: kaspeed
 27 gru 2017, 19:44
Brat ma Plusha i nie narzeka 25zł nie majątek.Fakt Jemu w Domu słabo działa( ani lte niema) ale juz w pracy gdzie robi ma zasięg tylko PLUSA

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #968436  autor: Johnny
 27 gru 2017, 19:49
111 pisze:Ja się już zdecydowałem i po wielu latach w Play(ostatnie 2 czy 3 lata w Fakcie),przenoszę się właśnie do Plusha.Do Playa działania nie mam żadnych zastrzeżeń,po prostu czuję potrzebe spróbowania czegoś nowego,a jak przy okazji bedzie najtaniej,to tym lepiej :D .A do domu necik nielimitowany z T-Mobila na abo za 45 zł i styka.Swoją drogą jeszcze 2 lata temu, gdyby ktoś mi powiedział,że będę korzystał z Plusa i T-Mobila i to jako podstawowych dostawców usług to powiedziałbym takiemu komus ,żeby poszedł sie przebadać do specjalisty z wiadomej dziedziny medycyny :D .
Też tak zrobiłem i trochę się zawiodłem.
Zanim podejmiesz decyzję najlepiej sprawdź jak w twojej lokalizacji działają BTSy Plusa.
U mnie np. wygląda to tak:
Pluh ping 30ms pobieranie 4,05Mbps wysyłanie 5,61Mbps
Play ping 33ms pobieranie 35,24Mbps wysyłanie 3,26Mbps
 #968481  autor: 111
 27 gru 2017, 21:34
@Johnny no ja jestem w tej szczęśliwej dla mnie sytuacji,że wszyscy MNO mają w mojej okolicy dobrze rozbudowaną infrę,a testy robię na bieżąco i jakichś tam wielkich różnic w pingach,czy prędkościach nie ma,między nimi.Nigdy bym głównego numeru nie przeniósł na tzw. pałę,a tym bardziej nie pakowałbym się w abo netowe :)
 #968485  autor: Johnny
 27 gru 2017, 21:40
111 pisze:@Johnny no ja jestem w tej szczęśliwej dla mnie sytuacji,że wszyscy MNO mają w mojej okolicy dobrze rozbudowaną infrę,a testy robię na bieżąco i jakichś tam wielkich różnic w pingach,czy prędkościach nie ma,między nimi.Nigdy bym głównego numeru nie przeniósł na tzw. pałę,a tym bardziej nie pakowałbym się w abo netowe :)
Szczęściarz, możesz spać spokojnie.
 #968493  autor: 111
 27 gru 2017, 21:59
@Johnny jeśli nie jesteś zadowolony z plusha ,to może orange wypróbuj.Też super oferta,a przy przeniesieniu z poleceniem 3 miesiące no limitu za free z górą netu.
 #968497  autor: Johnny
 27 gru 2017, 22:17
@111
Orange miałem przez 15 lat, sporadycznie wkładam kartę Orane Free do tableta ale LTE mam szczątkowe w domu a w pracy już tylko H+.
Chyba jestem skazany jednak na Play.
Powalczę jeszcze przez 2 miesiące z Plushem za 12,50zł (grzech nie skorzystać) a w między czasie coś może się poprawi lub zmieni na lepsze.
Zobaczymy
 #968503  autor: Gregrin
 27 gru 2017, 22:43
111 pisze:czuję potrzebe spróbowania czegoś nowego,a jak przy okazji bedzie najtaniej,to tym lepiej :D .A do domu necik nielimitowany z T-Mobila na abo za 45 zł i styka
A ile zużywasz ?? Moze orange free (50GB +1GB co miesiąc więcej i kumulowanie pozostałości) by się sprawdził ?? Albo nju + internet dodatkowy ?
 #968512  autor: pakierhakierxd
 27 gru 2017, 23:04
Nju najlepsza wg mnie jak zasięg masz ok :)

Wysłane z mojego LG-H870DS przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #968519  autor: 111
 27 gru 2017, 23:57
@Gregrin w domu net no limit mi potrzebny,a w telefonie spokojnie 10 giga starczy.Ogólnie to mam sporo kart różnych operatorów, na których mogę odpalić duże pakiety netu ,oczywiście wszystkie SIMy z RWK.Plus RWK z możliwością przejścia na Internet na kartę,Play RWK z możliwością przejścia na RBM 5 z DILem,Klucz z pakietami 10 za 10 lub 100 za 50,a2 mobile,no i oczywiście Orange Free też mam :)