DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #969165  autor: Ron
 31 gru 2017, 09:31
Co tak wszyscy z tym Orange, że Generowanie ruchu. Wychodzi na to że jedyna sieć, która blokuje za duże dzwonienie.
 #969181  autor: Patrax
 31 gru 2017, 10:34
alien202 pisze:Co tak wszyscy z tym Orange, że Generowanie ruchu. Wychodzi na to że jedyna sieć, która blokuje za duże dzwonienie.
gwarantuje Ci, że w Orange musisz się naprawdę postarać, by wygenerować ruch, który spowodowałby jakąkolwiek reakcję. korzystam z no-limit naprawdę bardzo dużo na razie bez blokad ;) Na dobę można chyba wykorzystać 1440 minut ciągłej rozmowy. Jeśli mowa o blokadach za generowanie sztucznego ruchu to z tego słynie Play, nie wiem czy nadal mają taką zagrywkę że po godzinie czasu rozmowy blokują numer, ale pamiętam że jakieś rok temu u nich to była norma
 #969183  autor: Ron
 31 gru 2017, 11:00
Patrax pisze: gwarantuje Ci, że w Orange musisz się naprawdę postarać, by wygenerować ruch, który spowodowałby jakąkolwiek reakcję.
@Patrax, nie wiem kim jesteś, ale powtórzyłeś słowa z Bloga Orange Piotra z Orange :mrgreen:
Co do Play masz jakieś błędne info. W przypadku tej sieci nie słyszałem o blokadach za rozmowy, a jedynie w za SMSy. PLAY ma zabezpieczenie, że przerywa rozmowy po ok 2h i możesz dalej nawiązać kolejne bez problemów. :-)
 #969201  autor: adacomp
 31 gru 2017, 12:36
@Patrax
Sam miałem kilka blokad za generowanie tzw. "sztucznego ruchu" więc tylko w Orange jest tak szybka blokada nawet jak masz nolimit.

Blokowali mi na kartach z przeniesienia jak dawali bonus za rejestrację 1000zł+100GB+RWK często nawet 1/3 bonusu nie wykorzystałem a już totalnie mnie dobili jak mi zablokowali kiedy miałem wykupiony za realną kasę pakiet nolimit :(
Więc jeśli chodzi o Orange to jak widać oni mają swoją definicję "nolimit z limitem" ostatnio także T-Mobile zmieniło RŚUT i także tam są kary po 5000zł jak przekroczysz 8 godzin rozmów dziennie nawet jak masz nolimit :(
 #969213  autor: Robin560
 31 gru 2017, 13:33
podepnę się pod wątek szukam no-limit na rozmowy + net 5gb wystarczy za ok. 15zł/mc sieć: nie plus (chyba że cena przebije inne opcje).tylko prepaid.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #969216  autor: Ron
 31 gru 2017, 13:42
adacomp pisze: Blokowali mi na kartach z przeniesienia jak dawali bonus za rejestrację 1000zł+100GB+RWK często nawet 1/3 bonusu nie wykorzystałem a już totalnie mnie dobili jak mi zablokowali kiedy miałem wykupiony za realną kasę pakiet nolimit :(
Więc jeśli chodzi o Orange to jak widać oni mają swoją definicję "nolimit z limitem" ostatnio także T-Mobile zmieniło RŚUT i także tam są kary po 5000zł jak przekroczysz 8 godzin rozmów dziennie nawet jak masz nolimit :(
Właśnie o Ciebie mi chodzi. Napisz ile dziennie rozmawiałeś jeśli można wiedzieć na ile numerów i jak długie połączenia?
Składałeś reklamację?

Co do T-Mobile 8h dziennie to nie jest mało, a mi się ten zapis bardzo podoba, bo wiadomo ile i to nie jest tak mało, przynajmniej dla mnie :-)
 #969226  autor: adacomp
 31 gru 2017, 14:26
alien202 pisze: Właśnie o Ciebie mi chodzi. Napisz ile dziennie rozmawiałeś jeśli można wiedzieć na ile numerów i jak długie połączenia?
Składałeś reklamację?
Kilka godzin dziennie średnio 6-8 na dobę na 4-5 numerów w różnych sieciach.
Połączenia też różne w przedziale 30min do 1,5 godziny.

Składałem za każdym razem ale odrzucali je powołując się na par.18 punkt 1.4 Regulaminu ŚU na Karte.
Blokady były bezpowrotne.

Na szczęście wszystkie zablokowane numery przeniosłem bez problemu do a2m i tam nolimit to prawdziwy NOLIMIT z danymi włącznie bez ograniczeń :)
 #969230  autor: Ron
 31 gru 2017, 14:33
Sporo 6-8h, ale każdy ma takie prawo. Ale nie blokowali Ci tego w ten sam dzień tylko dopiero po kilku dniach?
Fakt wszystko co związane z Plus nigdy połączeń nie blokowali. Potwierdzam :-)
 #969234  autor: adacomp
 31 gru 2017, 14:42
Blokowali różnie po 3-5 dniach nigdy w ten sam dzień ale żadne to pocieszenie ;)
 #969235  autor: Ron
 31 gru 2017, 14:51
:D Ciekawe jak jest z SMSami.
 #969237  autor: adacomp
 31 gru 2017, 15:21
alien202 pisze::D Ciekawe jak jest z SMSami.
W T-Mobile aby uniknąć kary 5000zł nawet jak masz nolimit :

wysyłanie ponad 500 wiadomości SMS/MMS dziennie,
maksymalnie 5000 wiadomości SMS/MMS miesięcznie,
połączenia i wiadomości SMS/MMS na maksymalnie 500 numerów w miesięcznie

W Orange to nie wiem bo wysyłałem bardzo mało SMS a w ich Regulaminie ŚU nie jest podane o "limitach" w NOLIMIT ;)
 #969240  autor: Ron
 31 gru 2017, 15:32
adacomp pisze:
alien202 pisze::D Ciekawe jak jest z SMSami.
W T-Mobile aby uniknąć kary 5000zł nawet jak masz nolimit :

wysyłanie ponad 500 wiadomości SMS/MMS dziennie,
maksymalnie 5000 wiadomości SMS/MMS miesięcznie,
połączenia i wiadomości SMS/MMS na maksymalnie 500 numerów w miesięcznie

W Orange to nie wiem bo wysyłałem bardzo mało SMS a w ich Regulaminie ŚU nie jest podane o "limitach" w NOLIMIT ;)
Spokojnie jeszcze nikt takiej kary nie dostał, a dla indywidualnego jest kara 1500 zł.
Kiedyś na forach operatorów i BOK każdy pytał ile to jest smsów żeby dostać blokadę, a jak już T-Mobile jako pierwszy operator podał konkretną ilość to wielkie halo się zrobiło. Mi się te zapisy podobają, ale limit SMS powinien być większy.
:mrgreen:
 #969312  autor: jutek
 01 sty 2018, 05:53
W kwestii tych kar w T-Mobile już zrobił się smród na tyle, że aktualna oficjalna wersja podawana przez nich na FB jest taka, że dla kart prepaid aktywowanych przed 6.10.2017r. i umów podpisanych przed tą datą obowiązuje stary regulamin, w którym kary nie są przewidziane. Regulamin z karami obowiązuje tylko dla kart aktywowanych i umów zawartych od tej daty. No i w sumie tylko tak mogą się bronić przed karą ze strony UOKiK/UKE za niepoinformowanie z wyprzedzeniem o zmianie regulaminu. A jest to też logiczne, skoro klient nie został poinformowany, to zmiana go nie dotyczy, prawnie stoją na straconej pozycji i kary nie byliby w stanie wyegzekwować.
 #969333  autor: Ron
 01 sty 2018, 11:37
W starych regulaminach kary także są jak najbardziej. Tylko nie ma w starych podanych określonych limitów minut i SMSów.
 #969334  autor: Ron
 01 sty 2018, 11:39
adacomp pisze:.

Na szczęście wszystkie zablokowane numery przeniosłem bez problemu do a2m i tam nolimit to prawdziwy NOLIMIT z danymi włącznie bez ograniczeń :)
Zablokowane numeru udało się przenieść ? Myślałem, że całkiem przepadły. :-)
 #969337  autor: adacomp
 01 sty 2018, 11:59
alien202 pisze:
adacomp pisze:.

Na szczęście wszystkie zablokowane numery przeniosłem bez problemu do a2m i tam nolimit to prawdziwy NOLIMIT z danymi włącznie bez ograniczeń :)
Zablokowane numeru udało się przenieść ? Myślałem, że całkiem przepadły. :-)
Bez problemu poszło w co też mnie zaskoczyło, ale w sumie po co mieli mnie trzymać na siłę w sieci w której mnie zablokowali na amen.

Żaden pożytek ani dla nich ani dla mnie :)
 #969338  autor: Ron
 01 sty 2018, 12:06
Dobrze wiedzieć :-) Ale powiem Ci, że nie spotkałem się z przypadkiem zablokowania abonamentu :mrgreen: Widać inne priorytety PrePaid vs PostPaid.
 #970152  autor: Gregrin
 05 sty 2018, 13:54
adacomp pisze:Blokowali różnie po 3-5 dniach nigdy w ten sam dzień ale żadne to pocieszenie ;)
Po 3-5ciu dniach gdzie dziennie miałeś to wykorzystanie na poziomie 6-8h ?? Zastanawiam się czy to automat czy człowiek oceniał (ale pewnie indywidualnie).
Warto zauważyć ze mechanizm t-mob będzie działał identycznie (połączenia głosowe trwające łącznie 8h dziennie przez ponad 3 dni w miesiącu (firmy 12h),)
adacomp pisze:Składałem za każdym razem ale odrzucali je powołując się na par.18 punkt 1.4 Regulaminu ŚU na Karte.
A łapałeś się jakoś pod ten punkt ?? Czyli sztuczny ruch, działalność gospodarcza, automatyka, spam (to chyba wszystko co tam jest)??
Bo moim zdaniem to jest trochę chore wyłączać heavy user'ow bez łamania przez nich jakiegoś KONKRETNEGO punktu regulaminu. Pewnie dlatego t-mob wprowadza takie zapisy ale skąd 8h i kara 1500zl ?? Przecież 8h to nie nolimit wiec może 4h albo 40min a do tego 3k albo 13k zl ?? Co stoi na przeszkodzie ??
alien202 pisze:Co do T-Mobile 8h dziennie to nie jest mało, a mi się ten zapis bardzo podoba, bo wiadomo ile i to nie jest tak mało, przynajmniej dla mnie :-)
Tez jestem za jasnymi zapisami ale czy on nie gryzie ci się z jasna nazwa pakietu "nielimitowane" ??
I jeszcze umieszczanie go w regulaminie świadczenia usług... Kto czyta te regulaminy ?? Już zwykle regulaminy pakietu mało kto czyta a w nich mowa o nielimitowanych minutach a później okazuje się ze jest gdzieś nadrzędny regulamin który mówi o 8h...
To dużo bardziej podobają mi się zapisy w play gdzie pakiety nolimit to 44tys minut i nie musimy tej informacji szukać gdzie indziej.

Co do samego ograniczenia w t-mob (a widać ze orange ma podobnie) to wydaje mi się ze wprowadzenie go jest podyktowane nie tyle warunkami w kraju co dodatkowa (szybką) ochroną dla RLAH.

PS. czy ja dobrze rozumiem ze zmiany w regulaminie świadczenia usług (nakładanie limitów -nawet firmom) nie dają prawa do zerwania umowy nawet jeśli to mocno ogranicza naszą ofertę ?? I teoretycznie mogą sobie tam wpisać limit dzienny wyssany z palca (1min) i do tego równie abstrakcyjną wysokość kary a ludzie muszą czekać do wygaśnięcia umowy jeśli im się to nie podoba??
 #970165  autor: jarekt
 05 sty 2018, 14:31
Gregrin pisze:czy ja dobrze rozumiem ze zmiany w regulaminie świadczenia usług (nakładanie limitów -nawet firmom) nie dają prawa do zerwania umowy nawet jeśli to mocno ogranicza naszą ofertę ?? I teoretycznie mogą sobie tam wpisać limit dzienny wyssany z palca (1min) i do tego równie abstrakcyjną wysokość kary a ludzie muszą czekać do wygaśnięcia umowy jeśli im się to nie podoba??
Operator może zmienić RŚUT w dowolnym momencie, ale najpóźniej 30 dni przed tą zmianą musi cię o niej poinformować i dodatkowo musi przekazać ci informację, że możesz rozwiązać umowę:
- bez naliczenia kary za wcześniejsze jej rozwiązanie - jeśli zmiana RŚUT nie jest podyktowana zmianami w prawie;
- z naliczeniem kary w przeciwnym razie.
 #970188  autor: Gregrin
 05 sty 2018, 16:09
jarekt pisze:ale najpóźniej 30 dni przed tą zmianą musi cię o niej poinformować i dodatkowo musi przekazać ci informację, że możesz rozwiązać umowę:
- bez naliczenia kary za wcześniejsze jej rozwiązanie - jeśli zmiana RŚUT nie jest podyktowana zmianami w prawie;
- z naliczeniem kary w przeciwnym razie.
A była taka akcja informacyjna w t-mob abo lub karta ??