DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 6 z 72
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 72

 #556244  autor: horas
 24 maja 2012, 08:13
ja.michal pisze:Pełnoletność nie jest czynnikiem warunkującym otrzymanie dowodu. Tym bardziej paszportu.
dokładnie mój syn ma 11 lat i od kilku lat posiada swój paszport :lol:
z dowodem też nie ma problemu, można takiemu dziecku wyrobić zamiast paszportu :wink:

mam pytanie, umowa u obecnego operatora kończy się 04-12-2012
okres rozliczeniowy mam 1 dnia każdego miesiąca
kiedy najlepiej wysłać wypowiedzenie ?? chcę przejść z numerem na pre-paid
czy jak wyślę 04-10/2012 to umowa zostanie rozwiązana z dniem 04-12/2012 i w tym dniu numer z abo zostanie aktywowany na pre-paid ??
i czy przyjdzie jeszcze faktura za abo + ewentualne rozmowy za okres od 01-12 do 04-12/2012 ??

 #556248  autor: artix
 24 maja 2012, 09:10
Nie musisz nic wysyłać, idziesz do salonu operatora, w którym chcesz mieć dotychczasowy numer, podpisujesz u niego papiery, że przenosisz numer na kartę z dniem zakończenia umowy u dotychczasowego operatora i wszystko jest załatwiane między nimi. Dostajesz od razu nową kartę sim i przełączą numer na nią w dzień zakończenia umowy.

 #556249  autor: bledos
 24 maja 2012, 09:13
Koledze nie chodzi chyba o przeniesienie między operatorami... Więc wypowiedzenie jak najbardziej, z zaznaczeniem, że numer chce zachować w prepaidzie, ale skutkuje ono na koniec pełnego okresu rozliczeniowego.

Posiadasz zbędne ramki SIM? Skontaktuj się, jeśli nie widzisz jej na zdjęciach: https://goo.gl/photos/wGazR6P1LQtsuaTC9

 #556263  autor: horas
 24 maja 2012, 10:22
bledos pisze:Koledze nie chodzi chyba o przeniesienie między operatorami... Więc wypowiedzenie jak najbardziej, z zaznaczeniem, że numer chce zachować w prepaidzie, ale skutkuje ono na koniec pełnego okresu rozliczeniowego.
dokładnie tak, przeniesienie ma być w "obrębie" jednej sieci :wink:
chcę po zakończeniu umowy przejść na pre-paid
jak rozumieć to wytłuszczone zdanie ??

 #556265  autor: KC-KARLOS
 24 maja 2012, 10:39
horas, numer w opcji na karte z abonamentu będzie działał nazajutrz od ostatniego dnia okresu rozliczeniowego.
Czyli: np. okres rozliczeniowy jest od 1 do ostatniego dnia miesiąca. Jesli w trakcie okresu rozliczeniowego, do operatora dotrze wypowiedzenie umowy, liczone jest 30 dni wypowiedzenia.
Jeśli wypowiedzenie zakończy się w trakcie okresu rozliczeniowego, numer w tym przypaku przejdzie na kartę w ostatnim dniu abonamentu, po upływie wypowiedzenia. Z tego wzgledu okres wypowiedzenia przedłuża nam umowę o abonament o 1 okres rozliczeniowy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #556293  autor: horas
 24 maja 2012, 14:13
Karlos20 pisze:horas, numer w opcji na karte z abonamentu będzie działał nazajutrz od ostatniego dnia okresu rozliczeniowego.
Czyli: np. okres rozliczeniowy jest od 1 do ostatniego dnia miesiąca. Jesli w trakcie okresu rozliczeniowego, do operatora dotrze wypowiedzenie umowy, liczone jest 30 dni wypowiedzenia.
Jeśli wypowiedzenie zakończy się w trakcie okresu rozliczeniowego, numer w tym przypaku przejdzie na kartę w ostatnim dniu abonamentu, po upływie wypowiedzenia. Z tego wzgledu okres wypowiedzenia przedłuża nam umowę o abonament o 1 okres rozliczeniowy.
no to załóżmy, że wypowiedzenie wyślę na początku października z datą przejścia na pre-paid od 04-12/2012. Rozumiem, że w dniu 05-12/2012 numer mój będzie działał już w pre-paid ??
i zostanę obciążony abo + ewentualne rozmowy/sms/mms/kb za okres od 01-12 do 04-12/2012 ??
sorki, że tak się nad tym rozwodzę ale lubię mieć wszystko jasne ;)
 #557078  autor: ahilless
 28 maja 2012, 15:58
Mam zamiar przenieść numer z plusa do orange korzystając z sklepu internetowego orange.pl. Mam w związku z tym parę pytań:

1. Osoby przenoszące numer mogą otrzymać bonifikaty (pierwszy miesiąc bez abonamentu, 20% więcej minut przez całą umowę) - przenosząc przez orange.pl otrzymam je?

2. Ile się czeka na przeniesienie numeru. Na stronie pisze, że dzieje się to od następnego okresu rozliczeniowego. Mój kończy się 5-go każdego miesiąca. Zdążę z przeniesieniem do 5 czerwca?

3. Telefon, który wybieram do oferty jest na microSIM. Ja mam zwykłą SIM. Odpowiednią kartę otrzymam wraz z przesyłką czy usługa taka jest dodatkowo płatna?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

 #557151  autor: banderas
 28 maja 2012, 21:28
1)http://www.orange.pl/kid,4002009267,id, ... ticle.html
otrzymujesz te bonifikaty które są na ten stronie powyżej jeśli wybierasz abonament

2)przeniesienie numeru nastąpi najwcześniej 5 lipca ( wynika to z 30-dniowego okresu wymówienia wyslanego przez orange do plusa) zamówienie złozyć najlepiej juz dziś

3) powinnaś dostać karte microsim przy przesyłce z telefonem

banderassso
 #557696  autor: r1q2
 31 maja 2012, 15:01
Witajcie,

mój znajomy ma w ofercie mixa dla firm 4 numery które posiadają 4 różne osoby.

*Starszy Senior (dużo rozmawia, internet nie, sms czasem)
*Pani Senior jw
*Junior (internet, smsy, rozmowy) plus junior chciałby kupić sgII mysle że lepiej będzie to zrobić na wolnym rynku a nie od operatora ale piszcie co o tym myslicie
*Oraz starsza osoba (która tylko rozmawia głównie odbiera) Don jest byłym szefem firmy na emeryturce ;)

tak to wygląda i teraz czy da się np w Play wynegocjować coś ciekawego żeby np te 4 numery miały do siebie za darmo plus jeden numer miał pakiet internetu. Jak byście radzili to rozwiązać opłaca się przechodzić z 4 numerami do operatora czy rozbić to na karty??
Może zostać w Orange lub t-mobile nie znam się kompletnie na ofertach dla firm tak więc strzelajcie pomysłami jak to rozwiązać.

Ps. Pan w salonie Orange powiedział że za przenieśenie tych nr do Play trzeba zapłacić 100zł słyszeliście takie coś kiedyś?? Można tak?? Skoro Mix się kończy??

 #557698  autor: bp121
 31 maja 2012, 15:13
Moze umowy nie sa skonczone, i 100zl to kara umowna?

 #557700  autor: r1q2
 31 maja 2012, 15:24
Wszystkie 4 nr to mixy kończą się w tym samym czasie, czyli ja to rozumiem tak żeby je przenieść wystarczy iść do salonu Play pokazać dowód tożsamości i załatwione podpisujemy umowe.
Czy to wygląda inaczej??

 #557747  autor: banderas
 31 maja 2012, 18:44
Jesli ma byc na firme to jest wymagana aktywne działania podmiotu gospodarczego, w tym wypadku należy sprawdfzic czy jest w centralnej ewidencji firm cos takiego sie nazywa, i tylko wtedy sie idzie z dowodem osobistym i przenosi sie 4 numery, jeśli wszytskie 4 numery chcemy naraz przeniesz na osobę prywatną może byc maly klopot tak sądze , nie chce wprowadzać wbłąd, w tym wypadku to jest potrzebny właściciel numerow z dowodem os. i potwierdzenie wiarygodności płatniczej
http://www.play.pl/resources/pdf/Wykaz_ ... sja024.pdf

mozna pójść do playa maks 3 mc przed zakonzceniem mixów


a teraz oferta
pomiedzy numerami bezie właczony oferta stan darmowy

Starszy senior ?Pani Senior

oferta Super pRzejscie Stan darmowy

29,50 zł miesięczny abonament przez pierwsze 3 m-ce
59 zł miesięczny abonament po pierwszych 3 m-cach
550 minuty do wszystkich sieci LUB
886 SMSy/MMSy do wszystkich sieci

dodatkowo dostaje sie
Stan darmowy za 0 zł
nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci za 0 zł przez 3 m-ce, potem płatne 7 zł/m-c
200 MB pakiet danych bez limitu przez pierwszy miesiąc za darmo, potem płatny 7 zł/m-c
100 minut miesięcznie przez 6 m-cy za zakup przez internet

i cennik:
29 gr minuta połaczenia do wszystkich sieci
18 gr SMS/MMS do wszystkich
12 gr transfer danych (100 kB)


Starsza osoba:

14,50 zł miesięczny abonament przez pierwsze 3 m-ce
29 zł miesięczny abonament po pierwszych 3 m-cach
180 minuty do wszystkich sieci LUB
390 SMSy/MMSy do wszystkich sieci

cennik:
39 gr minuta połaczenia do wszystkich sieci
18 gr SMS/MMS do wszystkich
12 gr transfer danych (100 kB)

dodatki:
Stan darmowy przez 3 m-ce, później 10 zł/m-c
200 MB pakiet danych bez limitu przez pierwszy miesiąc za darmo, potem płatny 7 zł/m-c
50 minut miesięcznie przez 6 m-cy za zakup przez internet

Junior AI MAX 75
45,50 zł miesięczny abonament przez pierwsze 3 m-ce
75 zł miesięczny abonament po 3 miesiącach
1 GB pakiet danych
650 minuty do wszystkich sieci LUB
1047 SMSy/MMSy do wszystkich sieci
Poza abonamentem
29 gr minuta połaczenia do wszystkich sieci
18 gr SMS/MMS do wszystkich

SGS2 - 1039 zł

oferty są pobrane ze sklepu internetowego w wersji z telefonem do wybory na 24 mc

banderassso

 #558701  autor: lakers67
 05 cze 2012, 14:23
Witam
Po wielu przemyśleniach rozważeniu za i przeciw zdecydowałem się na przeniesienie numeru z Play do Orange konkretnie Rozmowy bez limitu w Orange 44,43+10 za internet.
Niestety dowiedziałem się dzisiaj w salonie że ta oferta nie jest dostępna w NMP :evil: .
Próbowałem znaleźć cokolwiek na stronie i nic.
Czy takim posunięciem przypadkiem Orange nie strzela sobie w kolano ?
Telefon jest na kartę ale to chyba nie ma znaczenia
Może zagląda tutaj jakiś "kumaty" konsultant operatora który jest mi w stanie pomóc.


pzdr.
lakers67

 #559085  autor: Kaczy
 07 cze 2012, 10:26
lakers67, zweryfikuj czy da radę przejść z karty w Orange na ten abonament? Jeśli da radę to przenieść numer z Play na kartę w Orange, a później z karty na abo. Będzie więcej biurokracji, ale może osiągniesz swój cel.

...::: Made for loneliness :::...

 #559113  autor: lakers67
 07 cze 2012, 12:20
Kaczy pisze:lakers67, zweryfikuj czy da radę przejść z karty w Orange na ten abonament? Jeśli da radę to przenieść numer z Play na kartę w Orange, a później z karty na abo. Będzie więcej biurokracji, ale może osiągniesz swój cel.
Myślałem również i o tym . Niestety trzeba być minimum 3 miesiące w orange .
Napisałem do nich zgłoszenie i zapytanie na FB może coś będą w stanie zaproponować .
Czekać 3 miesiące na zmianę karty na abo trochę bez sensu.

pzdr.
lakers67
 #560523  autor: foxis
 13 cze 2012, 22:23
Witajcie,

Pierwszego czerwca skończyła mi się umowa, a okres rozliczeniowy mam od 19 każdego miesiąca. Chcę przenieść nr do t-mobile ale okres wypowiedzenia trwa jeden miesiąc.
Jak teraz zrobić aby nie płacić jednego miesiąca abonamentu w orange i t-mobile? W salonie t-mobile mogę podpisać umowę i oni załatwią wszystkie papierki związane z przeniesieniem ale przez ten jedne miesiąc muszę opłacić abonament w orange (stary operator) i w t-mobile.

Jak zrobić aby wypowiedzieć umowę w orange a dopiero po skończeniu się wypowiedzenia mieć aktywowany nr w t-mobile?

 #560538  autor: banderas
 13 cze 2012, 23:29
idziesz od salonu t-mobile skladasz tylko wniosek o przeniesienie numeru i potem czekasz na sms o dacie przeniesienia numeru do t-mobile i kilka dni przed ta data idziesz podpisać umowe
ale jak sie skonczyła umowa i masz na czas nieograniczony to chyba ujdzie bez placenia abo podwojnego

banderassso
 #560557  autor: ciekawy
 14 cze 2012, 02:35
foxis pisze:Witajcie,

Pierwszego czerwca skończyła mi się umowa, a okres rozliczeniowy mam od 19 każdego miesiąca. Chcę przenieść nr do t-mobile ale okres wypowiedzenia trwa jeden miesiąc.
Jak teraz zrobić aby nie płacić jednego miesiąca abonamentu w orange i t-mobile? W salonie t-mobile mogę podpisać umowę i oni załatwią wszystkie papierki związane z przeniesieniem ale przez ten jedne miesiąc muszę opłacić abonament w orange (stary operator) i w t-mobile.

Jak zrobić aby wypowiedzieć umowę w orange a dopiero po skończeniu się wypowiedzenia mieć aktywowany nr w t-mobile?
Wypowiedzenie jest 30 dniowe, więc za ostatni miesiąc kiedykolwiek on będzie będziesz musiał zapłacić, tego nie unikniesz.

Jak chcesz przenieść numer do T-Mobile to nie idziesz do salonu Orange, salon Orange nie jest w tym przypadku do niczego potrzebny. W salonie T-Mobile składasz wniosek o przeniesienie numeru z Orange do T-Mobile z terminem natychmiastowym albo z terminem dowolnym np. za 30 dni, tyle, że termin natychmiastowy może nie być krótszy niż 30 dni bo ten termin obowiązuje w przypadku rozwiązywania umowy.

Przeniesienie numeru T-Mobile załatwi za ciebie bo standardowo jest pełnomocnictwo do przeniesienia numeru i jeśli to podpiszesz to wystarczy tylko jedna wizyta w salonie T-Mobile, złożenie czy też podpisanie "papierków" i na tym się kończy, potem tylko w dniu w którym ma być numer w T-Mobile karta Orange ma być nieaktywna, a numer ma być na karcie T-Mobile, jak tak będzie to będzie ok, jak nie to możesz się skontaktować z salonem T-Mobile, Orange już cię nie interesuje, chyba, że w sensie zapłacenia ostatniego rachunku, który może przyjść po przeniesieniu numeru.
 #560569  autor: foxis
 14 cze 2012, 09:22
ciekawy pisze:
foxis pisze:Witajcie,

Pierwszego czerwca skończyła mi się umowa, a okres rozliczeniowy mam od 19 każdego miesiąca. Chcę przenieść nr do t-mobile ale okres wypowiedzenia trwa jeden miesiąc.
Jak teraz zrobić aby nie płacić jednego miesiąca abonamentu w orange i t-mobile? W salonie t-mobile mogę podpisać umowę i oni załatwią wszystkie papierki związane z przeniesieniem ale przez ten jedne miesiąc muszę opłacić abonament w orange (stary operator) i w t-mobile.

Jak zrobić aby wypowiedzieć umowę w orange a dopiero po skończeniu się wypowiedzenia mieć aktywowany nr w t-mobile?
Wypowiedzenie jest 30 dniowe, więc za ostatni miesiąc kiedykolwiek on będzie będziesz musiał zapłacić, tego nie unikniesz.

Jak chcesz przenieść numer do T-Mobile to nie idziesz do salonu Orange, salon Orange nie jest w tym przypadku do niczego potrzebny. W salonie T-Mobile składasz wniosek o przeniesienie numeru z Orange do T-Mobile z terminem natychmiastowym albo z terminem dowolnym np. za 30 dni, tyle, że termin natychmiastowy może nie być krótszy niż 30 dni bo ten termin obowiązuje w przypadku rozwiązywania umowy.

Przeniesienie numeru T-Mobile załatwi za ciebie bo standardowo jest pełnomocnictwo do przeniesienia numeru i jeśli to podpiszesz to wystarczy tylko jedna wizyta w salonie T-Mobile, złożenie czy też podpisanie "papierków" i na tym się kończy, potem tylko w dniu w którym ma być numer w T-Mobile karta Orange ma być nieaktywna, a numer ma być na karcie T-Mobile, jak tak będzie to będzie ok, jak nie to możesz się skontaktować z salonem T-Mobile, Orange już cię nie interesuje, chyba, że w sensie zapłacenia ostatniego rachunku, który może przyjść po przeniesieniu numeru.
Ok, upoważniam t-mobile do przeniesienia nr ale czy wobec tego że jeszcze w orange mam płacić za miesiąc (okres wypowiedzenia) to czy jednocześnie muszę juz płacić w t-mobile za abonament? Czy też mogę podpisać umowę w t-mobile ale będzie dopiero aktywna po skończeniu się umowy w orange?
chodzi mi o to aby nie płacić w jednym miesiącu abonamentu w orange i t-mobile.

 #560628  autor: banderas
 14 cze 2012, 12:59
krótko
aby nie płacić podwójnie, należy zrobić tak:
1) idziesz do salonu t-mobile , składasz jedynie wniosek o przeniesienia numeru do t-mobile
2) czekasz na sms z data przeniesienia numeru do t-mobile
3) gora 2 dni przed data podana w sms idziesz do salonu i podpisujesz umowa,

jak masz karte kredytową prooponuje ci od razu wtedy aktywować roaming wtedy nie płaci się kaucji

banderassso
  • Strona 6 z 72
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 72
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 72