DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 57 z 179
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 179
 #1009172  autor: umcusumc
 24 sie 2018, 16:17
Oj tam. Jarekt każdy ma jakieś preferencje. Ty również. Widocznie jakaś magia literki "t" na końcu ;)

Ps. Kolega, który od 15 lat miał telefon w TM, przeniósł się do Play - piekło zamarzło. Powiedział, że już dłużej z oszustami walczyć nie będzie. Ostrzegałem go, że będzie niezadowolony. Z niecierpliwością czekam na pierwsze relacje. Rozmawia dużo, korzysta z neta sporo, trochę jeździ, więc będzie miał dobre porównanie do TM.
 #1009174  autor: piotrzet
 24 sie 2018, 16:20
Zobaczymy. W każdym razie tak jak pisałem wcześniej nie ma idealnej sieci i każdy ma wady/zalety. Ale widać jedni odczytują to jakbym tylko pisał o T trudno, że nie umieją czytać ;) Sam z chęcią przeszedłbym na Play szczególnie na net domowy gdyż u mnie oferują najwięcej ale niestety oferta jest słaba nawet po zmianach liczyłem na coś więcej.
A co do tych 7000 tysięcy ponad komentarzy w ciągu roku nie wiem od kiedy od 2014 do 2018 jest tylko rok. Ale cóż najwyraźniej ktoś ma problemy z liczeniem.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1009179  autor: darekka
 24 sie 2018, 16:49
Moim skromnym zdaniem jeśli chodzi o kogoś kto wiecznie się przemieszcza to najlepszy byłby Play ze swoim zasięgiem macierzystym wspomaganym RK. Żadna inna sieć nie pokrywa swoim zasięgiem praktycznie 100% Polski(wiem, że gdzieś w piwnicach i w lasach zasięgu jakiegokolwiek może nie być) ale mając w Playu wybór zasięgu Play+W3 sytuacja w, której będziemy bez jakiegokolwiek zasięgu w zasadzie nie powinna wystąpić. Oczywiście jest sporo wad RK(3Mb) ale połączony zasięg 4 sieci(da się go mieć aktywnego) pozwoli być w zasięgu nawet w jakimś wygnajewie, gdzie akurat inna sieć może nie mieć zasięgu.
Oczywiście nalerzy sobie zadać pytanie czego oczekujemy: czy 99,99% obecności zasięgu(Play+RK) choćby 2G czy też mega szybkości i jakości połączeń(dowolny inny operator W3 ale może nie mieć on zasięgu w pewnych miejscach w, których Play lub reszt z W3 zasięg ten zapewnia.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1009180  autor: matek451
 24 sie 2018, 16:59
Kolega @piotrzet chce mnie uczyć jak wygląda infrastruktura operatorów i jak działają w Łodzi i na zachodnich jej rubieżach. Koronny argument to Janusze z profilu Play na FB oczywiście ugruntowany rankingiem ze speedtestów którymi tylko on się jara. Jakie potrzeby ma pytający wiem ale nieśmiało chciałem zauważyć że chyba w domu też przebywa i dobrze było by gdyby wybrany przez niego operator coś u niego reprezentował. Niestety ale jak na złość koledze @piotrzet tam T-Mobile przędzie cieniutko a i Plus ma dużo za uszami. A już nie do przełknięcia jest to że 'filetowy glut" nastawiał BTS-ów i o zgrozo wyposażył go we wszystkie pasma którymi dysponuje. Cóż taka jest specyfika operatorów i ich sieci, zależnie od lokalizacji jedni są na górze inni dołują. Nikt nie jest idealny. Autor pytania sam musi dokonać wyboru, priorytetów, dom i okolice czy jednak nacisk na działanie na szeroko pojętym obszarze Polski a może kompromis. Może wreszcie samemu przetestować operatorów u siebie i w podróżach. Pre-paidy go nie zrujnują. My tutaj możemy się licytować, nasze spojrzenie zawsze będzie subiektywne i nic dziwnego. Patrzymy ze swojej perspektywy, swojego zamieszkania czy miejsc w których najczęściej przebywamy. Kolego @piotrzet dla ciebie wiarygodne są testy użytkowników Play w Łodzi którzy pokazują 1Mb/s, moje gdy pokazuje 200Mb/s u tego operatora to sfingowane manipulacje. W tym tygodniu w Łodzi walczyłem w dwóch lokalizacjach z internetem mobilnym od Plusa/CP. Dwaj znajomi mieli problemy i poprosili o ratunek. Fachowe testy na konkretnych antenach, routerach LTE3CA, 2CA z wymuszonymi po kolei LTE1800, LTE900, LTE800 nie pomogły. Tragedia a internet wykorzystują do pracy. Na szczęście przypomnieli sobie że mają BizBOx w Play i kartę do internetu ze 100/200GBGB. Przekładka do routera, antena na konkretny BTS Play i pokazało się 50Mb/s. Pokaż im te swoje rankingi speedtest, na bank ci uwierzą. Wiesz co powiedzieli? Nigdy nic więcej od Solorza, cieszyli się że za 5 m-cy uwolnią się od abonamentu CP/Plusa. Jak im nie starczy te 100/200GB w BizBox to już maja karty z DIL w zapasie, już o to zadbałem. Wszyscy ich sąsiedzi korzystają z T-mobile, lokalizacja jest taka że im działa lepiej niż Plus, FB sobie przejrzą nawet Netflixa ponoć obejrzą ale szału nie ma. Idealny dowód na to jak wiele zależy od lokalizacji, nawet w Łodzi.
 #1009181  autor: TomLee
 24 sie 2018, 17:12
derekk - właśnie o to chodzi. Mając Orange TM lub plusa jak nie masz sieci to kaplica. A w Play zawsze coś się znajdzie.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 #1009185  autor: jarekt
 24 sie 2018, 17:52
@umcusumc, trzy słowa związane z moimi preferencjami w telekomunikacji, to - w kolejności przypadkowej - przede wszystkim (czyli nie tylko):
- uczciwość
- rozsądek
- prepaid

Tak ważny dla wielu "wypasiony, nowoczesny, markowy smartfon", u mnie jest pewnie na 20 miejscu, albo nawet wcale nie mam tych pojęć na liście preferencji.
Być może jest to powód, dla którego moje zainteresowanie abonamentem wynosi 5, w skali od 0 do 100 (gdzie 100 to fanatyk abonamentu jakiegokolwiek byleby tylko był :)).

"Zasięg" był na mojej liście może z 5 lat temu (na różnych pozycjach). Obecnie mnie to nie interesuje.
Może jak będę się przeprowadzał za 10 lat, to się zasięgiem zainteresuję na 5 minut (tyle potrzeba czasu aby stwierdzić jaki będę miał wybór opów w nowym miejscu zamieszkania/pracy/ogródku).


Znam bardzo dobrze wszystkich opów z W3 (wielkiej trójki) czyli Orange, Play i Plusa, znam też oczywiście wiecznie dogorywające T-Mobile, znam też dobrze kilku opów MVNO.

Najwięcej pomyj w życiu wywaliłem na T-Mobile: ze 2 litry mega zabrudzonej i śmierdzącej wody. Powód: jedna z najbardziej cwaniackich, oszukańczych i leniwych korporacji na świecie.

Na całe Play/P4 wywaliłem znacznie więcej bo z 5 litrów, ale to była woda z płukania szklanek po drinkach (gdybym miał porównać jej czystość do tej z T-Mobile).
I generalnie na Play od chyba roku bardzo mało wylewam i generalnie jest to coraz czystsza woda.

Na Orange wylałem kilka lat temu jedną szklankę radioaktywnej mazi. Wystawiali mi i moim znajomym faktury na nienależne im kilka, kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie za DARMOWY transfer danych w godzinach nocnych, podczas aktywnej usługi "Szczęśliwe Godziny" dającej wspomniany darmowy transfer - temat być może niektórzy też znają.
Oczywiście po nabiciu kilku tysięcy złotych rachunku tym swoim patentem, numer blokowali jako zabezpieczenie swoich interesów i abym ja poniósł jak najmniejsze straty :).
I to wszystko mimo tego, że miałem ustaloną kwotę graniczną 150zł za miesięczne opłaty od jednego numeru.

Tak się składa, że na całego Plusa, pana Solorza-Żaka-Kroka-Podgórskiego (to jedna osoba :)) i wszystko czego się dotknął :), nigdy nie wylałem nawet kropli czegokolwiek. No tak akurat wyszło.
Nie potrafię tego w żaden sposób wytłumaczyć (dlaczego Plus taki dobry) ale prawda jest taka, że ze wszystkich opów najmniej (ale i tak dużo) miałem z nim styczności.
Pierwsze usługi telekomunikacyjne (wliczając w to stacjonarkę od TePsy) miałem własnie z Plusa: pod koniec 1996 roku (rok startu Plusa) podpisałem 2 cyrografy i łyknąłem 2 Nokie :).


Ktoś, kto czyta moje posty może oczywiście odnieść wrażenie, że znam się tylko i wyłącznie na prepaidzie Play/P4, i że preferuję w związku z tym (albo czym innym) tylko Play/P4. Nie przeszkadza mi to i nawet może tak zostać.

We wszystkich dyskusjach typu "która sieć jest lepsza", "która ma większy/lepszy zasięg", nigdy nie brałem udziału. Co więcej, nawet nie czytałem i nie śledziłem żadnego z takich tematów. Nigdy. Uważałem to za bezcelowe i za stratę mojego czasu (wiem, że niektórym może być ciężko to zrozumieć). Dopiero bardzo niedawno popełniłem pierwszy post tego typu w tym temacie :).

Dodam na koniec, że telekomunikacja jest jednym z wielu moich hobby i nie jest nawet głównym. Jest w pierwszej piątce moich zainteresowań.
 #1009186  autor: umcusumc
 24 sie 2018, 18:15
@jarekt Mój post miał nieco rozładować atmosferę. Nic to. Przepraszam jeśli wszedłem niechcący na odcisk.

Ja do Plusa mam sentyment - telefon miałem co prawda dopiero od '98 aż do 2017, z cyrografem też na Nokię :)

Co do doświadczeń z operatorami - najmniejsze mam z TM, ale wnioski mam o dziwo bardzo zbliżone do Twoich. Może z wyjątkiem Plusa, który w moich okolicach bardzo kiepsko się spisuje w telefonii mobilnej. Przy czym w domu mam tzw Internet domowy LTE od Plusa - poza nakładanym od razu po przekroczeniu 110 GB limitu lejkiem bardzo sobie chwalę.

Co do Play - jest to jedyny jak dotąd operator, do którego nigdy nie złożyłem reklamacji. To dla mnie jest bardzo ważna sprawa po doświadczeniach z Orange i TM.
 #1009189  autor: jarekt
 24 sie 2018, 18:46
@umcusumc, spokojnie, na nic nie wszedłeś i za nic nie musisz przepraszać, a atmosfera jest rewelacyjna :) - jest na razie spokojnie i kulturalnie, nic nie trzeba jeszcze rozładowywać.

piotrzet pisze:A co do tych 7000 tysięcy ponad komentarzy w ciągu roku nie wiem od kiedy od 2014 do 2018 jest tylko rok. Ale cóż najwyraźniej ktoś ma problemy z liczeniem.
@piotrzet, tylko na jednym portalu, na samym Telepolis, przez ostatni rok (dla jasności: od 24 sierpnia 2017 roku, do dzisiaj, do 24 sierpnia 2018 roku) napisałeś łącznie 2112 komentarzy i postów z czego 114 to komentarze na stronie głównej, a 1998 to posty na forum. Przy czym dzisiejszy dzień jeszcze się nie skończył.

Natomiast na Disqus walisz nawet kilkadziesiąt komentarzy DZIENNIE (kto zgadnie czego można się z nich dowiedzieć?).

Więc policz i udowodnij, że pisząc "najwyraźniej ktoś ma problemy z liczeniem" nie pisałeś o sobie - podaj ilość napisanych przez Ciebie komentarzy przez ostatni rok w systemie Disqus na portalach: spidersweb, antyweb, gsmonline, gsmmaniak, tabletowo i androidcompl.

Jeśli nie policzysz, albo policzysz ale nie podasz, znaczy że pisałeś o sobie. Jeśli podasz i wyszło Ci minimum 4888 komentarzy na Disqus, znaczy że pisałeś o sobie. Jeśli Ci wyjdzie 4887 lub mniej, to sprawa nie jest przesądzona, bo przez ostatni rok pisałeś jeszcze w innych miejscach :).
 #1009193  autor: JFK2016
 24 sie 2018, 19:04
matek451 pisze:Dziwnym trafem jak ja z własnego doświadczenia napiszę że Plus w Łodzi leży,
On leży w twojej głowie, też jestem z Łodzi i uśredniając Plus działa dobrze-dużo lepiej od Play, znacznie gorzej od T-Mobile i Orange (osobiście zainteresowanym mogę przedstawić sreen-y z modemo-routera, status sesji już 31dni, łącze działa lepiej od wielu łączy stałych, download na poziomie 10-20Mbps z upload 20-30Mbps spokojnie wystarcza do komfortowego użytkowania internetu na potrzeby osób które pracują: NC+GO, Ipla...), jakiś czas temu testowałem na odcinku Lodowa-Piotrkowska (bo aż mnie ciekawiło czy te twoje fobie mają jakieś odzwierciedlenie w realu-nie mają :) ), ba więcej nie jest to tylko moja opinia-tutaj z całkiem innej części miasta http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 27&t=93433. Pokaż jak to pięknie twój Play działa-status sesji poproszę (przecież teraz masz modemo-router z baterią, także wyłączenia PGE niestraszne, a zapewne od dziś stałeś się ekologiem i wyjmujesz baterie z modemu... :D ).
darekka pisze:Moim skromnym zdaniem jeśli chodzi o kogoś kto wiecznie się przemieszcza to najlepszy byłby Play ze swoim zasięgiem macierzystym wspomaganym RK. Żadna inna sieć nie pokrywa swoim zasięgiem praktycznie 100% Polski(wiem, że gdzieś w piwnicach i w lasach zasięgu jakiegokolwiek może nie być) ale mając w Playu wybór zasięgu Play+W3 sytuacja w, której będziemy bez jakiegokolwiek zasięgu w zasadzie nie powinna wystąpić. Oczywiście jest sporo wad RK(3Mb) ale połączony zasięg 4 sieci(da się go mieć aktywnego) pozwoli być w zasięgu nawet w jakimś wygnajewie, gdzie akurat inna sieć może nie mieć zasięgu.
Uściślijmy jest lepiej od tego co było, a z tego co piszesz to albo nie byłeś klientem voice Play/jesteś, albo się nie przemieszczałeś po kraju korzystając z RK W3. Miałem 5 lat abonament voice w Play, w Łodzi nie miałem zastrzeżeń na sieci własnej opa, ale roaming to był dramat-pod każdym względem: jakość połączeń fatalna, zabijanie baterii telefonu (to jeszcze ujdzie jak ktoś ma obsługę telefonu w "jednym palcu" i wymusza partnera roaming-ego manualnie, o ile aparat ma takie możliwości, ustawienia automatyczne powodują że telefon cały czas monitoruje połączenie i potrafi zmieniać opa nawet nie przemieszczając się, a to kosztuje, ubijamy akumulator). Może Play do tego typu zastosowania będzie się nadawał za ok. 2 lata, niestety jeszcze nie dziś. A podsumowując ostatnie posty, to dawno tyle hejtu nie widziałem (ogarnijcie się z tą wdzięcznością dla Play za tą "cebulę").
 #1009196  autor: piotrzet
 24 sie 2018, 19:22
JFK2016
W takim razie prosimy o te ss z działania tych sieci. Gdyż ewidentnie niektórzy wciskają kit, który nie ma pokrycia w rzeczywistości.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1009203  autor: matek451
 24 sie 2018, 19:49
Kolega Jarek pokaże słynne, legendarne już ss ze statusu połączenia w Plusie na E398 i spedtesty z cirka DL 10Mb/s i UL 30Mb/s jako dowód doskonałej , komfortowo wręcz działającej sieci Plusa w Łodzi. Faktycznie jest "moc i potencjał na LTE "w Łodzi gdzie Plus ma już dwa pokazowe BTS-y z LTE2600. Oczywiście nie pochwali się tym że na centralnej ulicy Piotrkowskiej można zapomnieć o LTE-A, wiadomo że te 20MHz pasma na LTE1800Aero2 spokojnie da radę w takiej "mieścinie" jak Łódź gdzie nic się na Piotrkowskiej i okolicach nie dzieje. A Play wiadomo "musi" działać gorzej od Plusa, przecież to "tylko" 45MHz na prawie wszystkich stacjach bazowych a pijawki z DIL robią swoje. Narracja powtarzana od lat. Ja mam kilka routerów LTE, MiFi, kart RBM, Plusa, Orange . Włączam, wyłączam i nie jaram się tym czy Play działa non stop 365 dni w roku przez 24 godziny. Ma awarie, czasami przerwy i problemy które są wliczone w cenę. Pod tym względem nie jest zresztą wyjątkiem bo sieci idealnej nie ma. Pojawiła się nowość, koledzy podawajcie na PW swoje maile kolega Jarek uraczy was swoimi screenami, publicznie dostępnymi ,od Trzepaka począwszy.
 #1009209  autor: jarekt
 24 sie 2018, 20:11
matek451 pisze:Kolega Jarek
Chodzi o kolegę @JFK2016 (pierwsze J od Jarek), a nie o mnie :) - to tak dla jasności, bo ja sam czasami się gubię jak czytam kolegę @matek451, no bo sporo osób do mnie pisze per @Jarek (nawet przez duże J) :)
 #1009210  autor: JFK2016
 24 sie 2018, 20:12
Zdjęć z panelu nie można wstawić (na zewnętrzne serwisy nie będę kierował), status połączenia
Kod: Zaznacz cały
 
Czas trwania: 	756:24:06 
, informacje o połączeniu
Kod: Zaznacz cały
 Nazwa urządzenia:	E5577Cs-321
Numer seryjny:	D2LDU15C14015031
IMEI:	86726202
IMSI:	260011201
ICCID:	894801121715
Mój numer:	Nieznane
Wersja sprzętu modemu:	CL1E5573SM11
Wersja oprogramowania modemu:	21.316.01.01.778
Wersja interfejsu WWW:	17.100.11.00.03-Mod1.3.2
Adres MAC LAN:	74:A5:28:...
Adres IP WAN:	46.77...
DNS 1 / DNS 2:	212.2.96.53 / 212.2.96.54
RSSI:	-67dBm
RSRP:	-97dBm
RSRQ:	-9dB
SINR:	1dB
LAC (hex/dec):	8189 / 33161
Cell ID (hex/dec):	0785B01 / 7887617
PCI:	276
Band:	B3
EARFCN (Down/Up):	1300 / 19300
Frequency (Down/Up):	1815.0 / 1720.0 MHz
Bandwidth (Down/Up):	20 / 20 MHz 
, prędkość w godzinach szczytu http://www.speedtest.net/result/7578553559.
 #1009220  autor: matek451
 24 sie 2018, 20:51
W Łodzi "moc" jest z Plusem, szczególnie na BTS-ie na którym jest tylko 20MHz pasma na LTE1800 i który i tak pozytywnie wyróżnia się na plus z innych okolicznych. Taki DL to ja w Plusie miałem w Łodzi na UMTS2100HSPA+DC w erze przed Solorzowej. 'Fioletowy glut-sieć wydmuszka" po przeciwnej stronie Łodzi w tym samym czasie tak http://www.speedtest.net/result/7578698254 Oczywiście z nikomu niepotrzebnej agregacji LTE2600+2100+1800 na współczesnym sprzęcie. Ale to bez znaczenia dla pewnej grupy osób z tego forum.
 #1009380  autor: Pabloeq
 25 sie 2018, 23:02
matek451 pisze: Niestety ale jak na złość koledze @piotrzet tam T-Mobile przędzie cieniutko a i Plus ma dużo za uszami. A już nie do przełknięcia jest to że 'filetowy glut" nastawiał BTS-ów i o zgrozo wyposażył go we wszystkie pasma którymi dysponuje.
Więc zapytam z ciekawości, skoro filoetowy glut tak nastawiał i tak wyposażył to dlaczego kwitnie na roamingu krajowym za który płaci przecież niemałe pieniadze?
Czyżby nie istniał w wielu miejscach bez tegoż roamingu?
 #1009382  autor: matek451
 25 sie 2018, 23:13
Pytaj w P4. O to czemu NetWorks i Plus maja kiepska infrastrukturę między Aleksandrowem i Konstantynowem pytaj w T-Mobile, Orange i Plusie. Bo w tym rejonie to akurat P4 wyprzedził konkurencję i to jest przedmiotem powyższej dyskusji. Takich miejsc w Polsce jest zresztą wiele i przybywa.
 #1009387  autor: jarekt
 26 sie 2018, 01:20
Uuuuuu, to jak praktycznie wirtualny i zapchany Fioletowy Glut ma 233dl/21ul, to fizycznie obecna Różowa Landrynka czyli sieć z prawdziwego zdarzenia, budowana ponad 20 lat, w dodatku nieobciążona klientami, ma pewnie w tej lokacji z 500dl/100ul. Zgadłem?
  • Strona 57 z 179
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 179
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 179