DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 58 z 179
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 179
 #1009392  autor: matek451
 26 sie 2018, 09:41
Jak wygląda wieczorem w Play to pokazałem kilka postów wcześniej ale wiadomo że moje testy są niewiarygodne bo @JFK ma monopol na nie w Łodzi i tylko jego są prawdziwe. Aktualnie nie mam karty T-Mobile ale sprawdziłem na Orange Free i jest nieźle http://www.speedtest.net/result/7582246160 , agregacja LTE2600+1800+800, BTS NetWorks obok tego P4. Przy tych wynikach Plus ze swoim LTE900 bo tylko takie pasmo uruchomił ostatnio na maszcie Play to ubogi krewny http://www.speedtest.net/result/7491724410
 #1009409  autor: jarekt
 26 sie 2018, 13:48
Ostatnio sporo tu było o DILu więc tutaj też napiszę: chyba skończyły się testy, wolność, Eldorado czy jak to sobie nazwiemy. Szczególnie @piotrzet będzie ucieszony :).
Dzisiaj 26. dzień miesiąca. Tego dnia, o 10:00, najczęściej Play nakładał w DILu ograniczenie prędkości 2Mbit/s po spełnieniu 2 warunków (przekroczenie 100GB i obciążanie sieci w godzinach szczytu).

Od kilku miesięcy ograniczenia nie było żadnego. Ale właśnie kilka kart z DILem, którymi się opiekuję, dostało to ograniczenie. Mają nabite transfery średnio od około 150GB do 320GB. Inne karty lejka nie dostały, a mają nawet ponad 500GB (być może rozsądniej były używane, tak aby unikać szczytów).

Co ciekawe zbiegło się w to w czasie z drastycznym spadkiem prędkości neta w T-Mobile, w usłudze "Internet Domowy".
 #1009413  autor: matek451
 26 sie 2018, 14:00
U mnie tez lejek na dwóch kartach, na tej z 1,3TB i na drugiej z 300GB. Działa na maksa na kolejnej jeszcze nie używanej w tym m-cu. Nie ma co narzekać, koszty każdej karty symboliczne. Pora wykorzystać LTE Plusa na abonament. No i zawsze jeszcze rezerwa z Orange Free i Grunwaldu na niej. Test z tym 1,3TB w sumie wypadł pomyślnie, 26dni czyli średnio 50GB dziennie .
 #1009424  autor: JFK2016
 26 sie 2018, 14:35
matek451 pisze:Ja mam kilka routerów LTE, MiFi, kart RBM, Plusa, Orange . Włączam, wyłączam i nie jaram się tym czy Play działa non stop 365 dni w roku przez 24 godziny.
A właśnie się jarasz, a w tym co napisałeś okazuje się że jest "kibel". Internet LTE działa bardzo stabilnie nie tylko na Plusie, Orange też używam ponad 2,5 roku.
matek451 pisze: 'Fioletowy glut-sieć wydmuszka" po przeciwnej stronie Łodzi w tym samym czasie tak http://www.speedtest.net/result/7578698254 Oczywiście z nikomu niepotrzebnej agregacji LTE2600+2100+1800 na współczesnym sprzęcie. Ale to bez znaczenia dla pewnej grupy osób z tego forum.
Adres tej stacji poproszę (podjadę i sprawdzę jak jest w godzinach szczytu :) ) , ja korzystam z nadajnika na Politechniki (Fonika), inna karta loguje się na Rejtana (do której to próbowałeś podłączyć osiedle studenckie, całkowicie poza zasięgiem LTE2100, 2600MHz).
maju686 pisze:Ten najgorszy "Fioletowy Glut" Łódź - Andrzejów, godzina 13 podczas jazdy autobusem:

Obrazek
Adres stacji poproszę, równie dobrze taki test mogłeś wykonać w jakimś "pipidówku" (a takich BTS Play ostatnio trochę postawił)i napisać że w Łodzi (ja pokazuje dokładne namiary na BTS), a i interesują mnie testy między 18.00-22.00.
matek451 pisze: Ma awarie, czasami przerwy i problemy które są wliczone w cenę. Pod tym względem nie jest zresztą wyjątkiem bo sieci idealnej nie ma.
No nie ma wyjątków-iście chora narracja, w Orange przez 2,5 roku 2 ogólnokrajowe (z których też wychodzili z twarzą, dając darmowe bonusy), w Plusie 2015-jakieś zerwanie światłowodu w centralnej Polsce. Z tego co piszesz, to wnioskuję jednoznacznie że jest kibel a nie jakość. Możemy tworzyć peany o taniości w Play z DIL, ale nie o jakości sieci. Póki co nie masz dla mnie żadnych argumentów i tyle w temacie (aczkolwiek masz doskonałe narzędzia w kwestii sprzętu i możesz łatwo udowodnić że jednak coś się zmieniło :D ).
 #1009426  autor: matek451
 26 sie 2018, 15:11
Nie trudź się szkoda czasu , masz za daleko. Test z piątku około 21 http://www.speedtest.net/result/7578698254 tak jak przewidziałem tylko twoje speedtesty są wiarygodne a inne które pokazują że W Łodzi Play ma się dobrze są sfingowane w "pipidówku". Ogólnie to wiadomo że w Łodzi to jedynie ty jesteś wiarygodny a inni to krętacze i naciągacze. W taka retorykę wierzą tutaj tylko zagorzali hejterzy P4. No i wiadomo że awarie i problemy tylko w Play bo u innych operatorów wszystko jest stabilne jak drut, ocenę pozostawiam innym użytkownikom forum. Nie mam zamiaru udowadniać że nie jestem wielbłądem.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2018, 15:21 przez matek451, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1009436  autor: piotrzet
 26 sie 2018, 16:00
jarekt
Przecież to ty się upierałeś, że lejków nie będą zakładać. Ja tylko pisałem informacje te, które są w regulaminie. Jakoś mnie to nie zaskoczyło. I tak jak pisałem ten kto oberwie lejkiem to loteria.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1009440  autor: piotrzet
 26 sie 2018, 16:17
Może inaczej pisałeś w taki sposób, że można się było domyślić, że ich nie będzie, bo owszem niedosłownie ;) Ja pisałem, że lejki w DIL to loteria, a ty, że żadna loteria, bo do tej pory ich nie było.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1009442  autor: JFK2016
 26 sie 2018, 16:20
matek451 pisze:Nie trudź się szkoda czasu , masz za daleko. Test z piątku około 21 http://www.speedtest.net/result/7578698254
Spoko mobilny jestem, także bez problemu podjadę :D (będzie wszystko pokazane, ID stacji, poziom sygnału na modemie, szerokość pasma...).
matek451 pisze:Ogólnie to wiadomo że w Łodzi to jedynie ty jesteś wiarygodny a inni to krętacze i naciągacze.
Nie no, już wcześniej zapraszałem cię na Rejtana do testów (na początku roku musiałem uciekać z LTE2600 na LTE2100 bo z siec stała się nieużywalna w godzinach szczytu oczywiście). Żeby nie było nie ma problemu z zasięgiem, nawet strefa Fresnela idealna, modem widzi anteny
Kod: Zaznacz cały
 
CSQ:31 RSSI:-51 dBm MCC MNC:260 06 LAC:- (-) CID:12307C (1192060) TAC:- (-) RSCP:- dBm Ec/IO:- dB RSRP:-68 dBm SINR:21 dB RSRQ:-6 dB   Urządzenie:huawei E3276 HiLink 
. Działa to ok jak na darmowy internet nie ma się czego czepiać (ale pisanie o jakości to więcej niż nadużycie...), na LTE2600 poziom sygnału -55dB, modem solidnie zasilony 5V/2A, zresztą w użytkowaniu bezproblemowy. Na Politechniki to pewnie winni są studenci, innych sieci to oni nie używają tylko Play. :D
umcusumc pisze:Co do jakości sieci. U mnie przez pół roku awarii nie było ani w Play ani w Plusie. Wyjątkiem była jedna wichura, gdzie padło zasilanie w promieniu 50 km.
Ja nawet nie neguję że Play w wielu poza miejskich lokalizacjach działa bdb (bo takich stacji w ostatnich 2 latach trochę postawili), ba nawet gdzieś na granicy dużych miast takich jak Łódź i jak ktoś ma instalację antenową to może się na coś takiego załapać, ale w przypadku miast tj. absolutna anomalia (w firmie korzystam ze stacji Orange gdzie na BTS jest tylko LTE1800, lecz w promieniu km, brak domów domów mieszkalnych, bloków i w godzinach szczytu, sieć na gołym LTE1800 wyciąga 80-100Mbps, ale też wszystkie firmy na około korzystają ze światłowodów), podciąganie tego do tego jak sieć działa w mieście to nieporozumienie. @matek451 ma problem ze ja korzystam z Play i wiem jak sieć działa na konkretnych nadajnikach i jak dla kogoś kto czyta te odpowiedzi to od razu widać że jest "spalony" (od ludzi żąda adresów zamieszkania przy poradach, a tutaj nawet lokalizacja jego BTS jest tajna).
 #1009445  autor: jarekt
 26 sie 2018, 16:28
@piotrzet, jeśli przykładowo przez miesiąc czegoś nie losują, a potem przez cały miesiąc losują, to loteria jest cały czas przez 2 miesiące, czy tylko przez ten drugi miesiąc? Poza tym "loteria", jak to nazywasz, może wróciła tylko tymczasowo? Może tylko na start nowej oferty abo? A może DILa za miesiąc w ogóle nie będzie? A może do T-Mobile z DILa wszyscy jeszcze dzisiaj mają przejść? Będziesz wtedy zadowolony?

Kolejny raz łapię Cię na kłamstwie. Zobaczymy ile jeszcze razy.
 #1009449  autor: piotrzet
 26 sie 2018, 16:35
Nie ważne czy lejki są teraz a wcześniej ich nie było albo były dla małej ilości osób. Nikt nie zna dnia ani godziny kiedy dostanie lejkiem więc skończ pisać te bzdury. jest to loteria i nic więcej. gwarantowane jest w niej tylko 100 GB. Reszta to niewiadoma. Po za tym na jakim kłamstwie może wyjaśnisz jak coś takiego mi zarzucasz?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1009454  autor: matek451
 26 sie 2018, 16:59
Jaka tajna? Przecież wiadomo że korzystam z mobilnego na peryferiach miasta z BTSów NetWorks i Play (z dowieszonym LTE900Plusa) na Strykowskiej 271. Ten LOD1136 Od dawna działał prawidłowo i na wszystkich pasmach LTE. Co ciekawsze po odpaleniu w czerwcu ZGI4420( też z kompletem 4 pasm LTE) w Dobrej-Orzechówku ten ostatni przejął część ruchu w Play i "mój" BTS "przyspieszył". Ogólnie to w tygodniu walczyłem z CP/Plusem u znajomych, korzystają z BTS-a Plusa BT31194 Strykowska 157( LTE1800, LTE900 i LTE800), mieszkają 1- 1,5km od niego i niestety ale wieczorami był dramat. W ramach poszukiwań operatora sprawdzony Play z BTS-a LOD1115 i wyniki kilkakrotnie lepsze od CP/Plusa. Teraz czekam na zakup anteny 1800-2600MHz w celu zoptymalizowania połączenia z tym BTS-em Play. Znajomi byli wniebowzięci. Ogólnie sieć Play na terenie na wschód- północny-wschód od Dołów na kierunkach Stryków /Brzeziny działa prawidłowo. Podobnie jak na zachodnich kierunkach Konstantynów-Aleksandrów i w Zgierzu. W rejonach o dużym skupisku użytkowników jak campus PŁ czy osiedle studenckie na Lumumby to z reguły wszyscy kiepsko przędą. A co do lejka w DIL to nie ma się co napinać, sam postanowiłem zaszaleć bo chciałem sprawdzić gdzie jest granica, 5 zł za 1,3TB to chyba niezły wynik? Korzystam od początku, na wielu kartach z RWK więc trochę danych przewaliłem. Cieszę się jak działa ale dramatu nie będzie jak zaczną ciąć po 100GB lub skasują. Wszystko co piękne się kiedyś kończy. Nie zbiednieję.Pożyjemy zobaczymy.
 #1009520  autor: TomLee
 26 sie 2018, 21:52
Powinni po prostu po 100 GB dawać lejek zawsze. A jak komuś za mało to druga karta albo inna oferta.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 #1009694  autor: JFK2016
 27 sie 2018, 23:31
matek451 pisze:Jaka tajna? Przecież wiadomo że korzystam z mobilnego na peryferiach miasta z BTSów NetWorks i Play (z dowieszonym LTE900Plusa) na Strykowskiej 271.
I o to mi chodziło-to że BTS jest w granicach administracyjnych Łodzi, nijak nie da się zakwalifikować tej stacji do działania usługi w mieście (dla zainteresowanych-proszę sprawdzić sobie na Google mapy w jakim terenie i w jakim otoczeniu ten obiekt leży, wiocha podciągnięta pod miasto bo mieszkańcy tak chcieli...). Teraz Play już tak nie szaleje i nie modernizuje wszędzie z kompletem pasm (można zajrzeć do wątku o rozbudowie sieci), dla równowagi mogę przedstawić obiekt Orange Lodowa/Dostawcza gołe LTE1800 godzina 21, prędkość ponad 80Mbps, przecież gdyby Orange tak szalał i był komplet pasm, to w godzinach szczytu byłoby tu ponad 200Mbps-dla kogo?!
matek451 pisze: W rejonach o dużym skupisku użytkowników jak campus PŁ czy osiedle studenckie na Lumumby to z reguły wszyscy kiepsko przędą.
Nie wiem jak jest na Lumumby bo bardzo rzadko tam bywam, ale znam doskonale jak działa sieć w pobliżu al. Politechniki, bo tutaj korzystam z takiego dostępu ponad 10 lat. Sieci z najlepszymi prędkościami to T-Mobile/Orange (w relacji do Play do 3x szybsze i tu już się nic nie zmieni, bo są komplety pasm w Play, chyba że wyłączą DIL), później Plus (ale znaczny spadek o ponad połowę) i dopiero Play.
 #1009697  autor: matek451
 28 sie 2018, 00:12
Kolego szanuj twarz bo masz tylko jedną. To nie żadna wiocha tylko teren miasta, takich BTS-ów na Bałutach czy Widzewie nie brakuje. Łódź to nie tylko osiedla mieszkaniowe z lat 70 gdzie mieszka prawdziwa "wiocha' mentalna taka jak ty i centrum. Na tym terenie działają tez stacje bazowe twojego ukochanego Plusa cho działają to za dużo powiedziane . W teście porównawczym Plus na tym terenie zostaje w tyle o kilka długości. Obok BTS-a Play stoi NetWorks z kompletem 3 pasm dala Orange i T-Mobile, działa w agregacji LTE2600+1800+800 prawidłowo ale ustępuje prędkościami Play. Od dawna tworzysz niczym nieuzasadnione teorie na temat leżącej sieci LTE Play. Jako dowód pokazujesz speedtest z jednej stacji bazowej Play przy Rejtana. Działasz wybiórczo, manipulujesz wynikami no i starasz się na siłę pokazać ze Plus z DL/UL na poziomie 10/30Mb/s z ze stacji bazowej na Rusałce to dowód ze Plus w Łodzi działa OK. Oczywiście musiałeś wymusić połączenie z tym BTS-em anteną z kierunkową bo tylko ten jakoś jeszcze działa, inne w pobliżu to padlina. Przy okazji postaram się zrobić testy w rejonie Politechniki-Rondo Lotników i na współczesnym sprzęcie a nie na takich popierdółkach i zabytkach jak twoje z wykorzystaniem agregacji 3 pasm LTE u normalnych operatorów bo jak wiadomo skansen Plusa w Łodzi ma tylko LTE1800 z nielicznymi BTS-ami gdzie działa LTE1800+800/900 i do niego twój sprzęt wystarczy jeszcze na lata. A na takich terenach jak większość Bałut, Widzewa czy Górnej ruch w sieciach mobilnych wcale nie jest mały. Na nich ludzie nie mają wielkiego wyboru i alternatywy w postaci sieci kablowych.
 #1009700  autor: bed
 28 sie 2018, 00:31
Omawiany teren sorry ale nigdy nie będzie miastem pomimo tego, że leży w jego granicach administracyjnych ;) tak samo jak ta pożal się Boże wielka płyta będąca wrzodem gdzieś tam na tym mieście i wielu innych.

Co do Plusa to tych stacji z L800/900 jest coraz więcej i sam dość często łapałem nowe CID-y. Gorzej, ze brakuje L2600...

Od kilkunastu dni próbuje złapać jakieś nowe dane dla Orange a tu nie ma efektów - oszczędzają jak nigdy chyba...

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
  • Strona 58 z 179
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 179
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 179