DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 22 z 94
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 94
 #805296  autor: zajadacz
 08 cze 2015, 11:42
Spacedust pisze:Przeciwko GSM-R też protestują:
http://www.gazeta-mosina.pl/2015/niechciany-maszt/
Szkoda, że kolejny protest i szkoda, że to GSM-R jest finansowane z UE, bo przez 5 lat nie będą mogli na tym zarabiać i wynająć miejsca na maszcie jakiemuś innemu operatorowi. Upatrywałem w GSM-R szansy dobrego pokrycia przez operatorów szlaków kolejowych, bo skoro maszty już będą, to co szkodzi do nich dowiesić swoje anteny?

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #805346  autor: myk6414
 08 cze 2015, 16:24
Ten tak, ale np w Legionowie to takie g* montują że napewno nie da się innych anten dowiesić.
 #805402  autor: myk6414
 08 cze 2015, 21:52
Nie.... Jutro cykne fotkę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #807072  autor: zajadacz
 18 cze 2015, 01:33
Spacedust pisze:Właśnie miałem to wrzucić - praca na wysokości bez kasku - oj !!!
Wytłumacz mi po co komuś pracującemu na wysokości kask? Co może mu spaść na głowę i jaki wg Ciebie jest cel i sens noszenia takiego kasku?

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #807159  autor: Spacedust
 18 cze 2015, 16:05
zajadacz pisze:
Spacedust pisze:Właśnie miałem to wrzucić - praca na wysokości bez kasku - oj !!!
Wytłumacz mi po co komuś pracującemu na wysokości kask? Co może mu spaść na głowę i jaki wg Ciebie jest cel i sens noszenia takiego kasku?
Tyle w temacie:
§110 Przy pracach na: słupach, masztach, konstrukcjach wieżowych, kominach, konstrukcjach budowlanych bez stropów, a także przy ustawianiu lub rozbiórce rusztowań oraz przy racach na drabinach i klamrach na wysokości powyżej 2m nad poziomem terenu zewnętrznego lub podłogi należy w szczególności:
3) zapewnić stosowanie przez pracowników hełmów ochronnych
Tabela 2 ww rozporządzenia Rodzaje prac, przy których wymagane jest stosowanie środków ochrony indywidualnej
2. hełmy ochronne – prace narażające pracowników na urazy głowy, w tym w szczególności:
a. prace budowlane, zwłaszcza na rusztowaniach i w ich sąsiedztwie, przy wznoszeniu i demontażu szalowania, przy rozbiórkach obiektów budowlanych, prace montażowe i instalacyjne.
 #807165  autor: Sig
 18 cze 2015, 16:42
zajadacz pisze:
Spacedust pisze:Właśnie miałem to wrzucić - praca na wysokości bez kasku - oj !!!
Wytłumacz mi po co komuś pracującemu na wysokości kask? Co może mu spaść na głowę i jaki wg Ciebie jest cel i sens noszenia takiego kasku?
Spacedust napisał ci kwestię formalną - prawo, ja dodam też inną, wizerunkową. Jeżeli jakiś Stefan na słupie gmerający przy stacji nie ma kasku, to można założyć, że równie lekko podchodzi on i jego pracodawca do innych kwestii.
Oczywiście, że jest to czepianie się nieco na siłę, ale korona by z głowy nikomu za ten kask nie spadłą :-).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #807183  autor: Yey
 18 cze 2015, 17:45
A co może spaść na głowę motocykliście? A jednak w kasku musi jeździć. :lol:
 #807222  autor: goral2099
 18 cze 2015, 20:51
Jeżeli chodzi o kwestie czysto praktyczne, to może np walnąć w coś głową. W takim wypadku kask może pomóc - nie rozetnie sobie łba o coś wystającego.
Wiadomo, że jak ktoś spadnie z większej wysokości, to mu taki kask niewiele da - no może poza tym, że jak nie będzie kasku na ciele/w okolicy, to rodzina pewnie nie zobaczy nawet kasy z ubezpieczenia...
  • Strona 22 z 94
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 94
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 94