DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 32 z 91
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 91
 #1018422  autor: KC-KARLOS
 21 wrz 2018, 18:13
admundo pisze:Czy jest możliwość uruchomienia RWK (np. poprzez przejście przez Play24 na PlnK50)?
Obawiam się, że możesz nie mieć możliwości przejścia do PINK50.
admundo pisze:Ale chyba to nie ma znaczenia bo i tak trzeba doładowywać co 30 dni żeby mieć 49 zł na włączenie usługi a doładowanie przedłuża ważność konta czy dobrze myślę?
Mylisz Internet na Kartę od startera, który kupiłeś, tyczy się Play Internet Na Kartę, czyli wersja za 45 zł miesięcznie.
Na tej samej stronie zjedź w dół (Dodatkowe informacje) i rozwiń opcję "Korzystasz z innej wersji pakietu?" - tam znajdziesz usługi dla PINK.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1018427  autor: admundo
 21 wrz 2018, 19:14
Aha to dzięki za oświecenie, czyli obowiązuje mnie usługa za 45 zł na 30 dni. Szkoda że nie ma RWK ale i tak trzeba przecież doładowywać konto żeby aktywować usługę co 30 dni lub żeby aktywowała się usługa cykliczna.
 #1018431  autor: KC-KARLOS
 21 wrz 2018, 19:46
Dokładnie, pamiętaj też o GB za każde zasilenie, gdyby była jeszcze ważność konta, a z jakiegoś powodu zabraknie kasy na odnowienie pakietu cyklicznego, można je wykorzystać i łączyć je np z nockami bez limitu lub weekendami bez limitu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1018439  autor: KC-KARLOS
 21 wrz 2018, 19:58
Gdzie można dostać PInK50? Też po kioskach szukać?
Prędzej w salonie Play, o ile mają jeszcze takie startery, bo mogli je zastąpić nowszą wersją INK.
Przypomnę: PINK to startery z tłem fioletowym i białą czcionką, INK to fioletowa czcionka na białym tle (tło w formie dymka) - to tak w uproszczeniu, bo zaraz jarekt mnie zgani :D

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1018492  autor: jarekt
 21 wrz 2018, 23:32
Karlos20 pisze:to tak w uproszczeniu, bo zaraz jarekt mnie zgani
Nie no, spoko, bardzo dobrze wytłumaczyłeś (w zgodzie ze stanem faktycznym :)).
Z tym, że z kolorami, zwłaszcza jak są 2 przeciwstawne układy jak tutaj: fioletowo-biały i biało-fioletowy, to jest tak, że jak klient pójdzie do salonu, to sobie za Chiny ludowe nie będzie mógł przypomnieć, czy to były fioletowe literki na białym tle, czy białe na fioletowym...
Ale jak ktoś nie ma z tym problemu (z pamięcią), to sposób na rozróżnienie jest bardzo dobry.
 #1018494  autor: KC-KARLOS
 22 wrz 2018, 00:14
Czemu musieli zrobić plastikowe posrebrzane z przodu opakowanie startera? :D

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1018707  autor: pablo82
 22 wrz 2018, 13:10
Witam. Udało mi się znaleźć u mnie w kiosku taki starter z Play interet na kartę:
https://www.play.pl/oferta/play-interne ... 4glte-9zl/
I teraz szybkie pytanie do osób obeznanych w temacie. Czy ten starter 5GB za 9zł to jest ten, który posiada taryfę PInk9 z nielimitowanym internetem za 45zł? Czy jest to nowsza wersja z taryfą Internet Play na kartę?
Z góry dzięki za info w tej sprawie.
 #1018708  autor: jarekt
 22 wrz 2018, 13:12
To nowsza wersja (InK z MbL za 49zł i lejkiem 1Mbit/s od razu po 100GB).
Przeczytaj ostatnie kilka stron tego wątku, będzie jaśniej (zacznij od strony 39).

Jeszcze raz napiszę: duże logo i słowo "Play" w lewym górnym rogu opakowania startera, to nie jest słowo z nazwy taryfy - nie jest to element nazwy taryfy. Jest to tylko nazwa operatora.
Z kolei napis po prawej "Internet na Kartę" również nie jest nazwą taryfy, tylko ogólnym opisem typu startera (że jest to taryfa typu "data" czyli internetowa).


Od razu mówię, że tego sprzedawcy nie wiedzą (w większości przypadków) i nawet gdy wyraźnie powiesz w salonie:
"Proszę starter Play, z taryfą, która nazywa się "Play Internet na Kartę", w skrócie PInK, za 9 lub 19zł lub darmowy"
to pani z salonu weźmie starter InK9, bo przeczyta na nim te największe napisy od lewej do prawej:
"Play... Internet na Kartę" no i 9zł... czyli to o co prosiłeś (według niej) :)
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2018, 13:33 przez jarekt, łącznie zmieniany 3 razy.
 #1018711  autor: jarekt
 22 wrz 2018, 13:26
@adacomp, nie tylko te. Te co podałeś, to są stare wersje PInKa. Na stronie 39 dałem zdjęcia nowych wersji: 3GB+3GB za 9zł i 9GB+6GB za 19zł. No i jest jeszcze kilka rodzajów darmówek.

W każdym razie NIE patrzymy na logo/napis na górze opakowania: "Play" i "Internet na Kartę", bo i w PInKach i Inkach jest on taki sam!
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2018, 13:49 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1018712  autor: pablo82
 22 wrz 2018, 13:31
Dzięki Panowie za wyjaśnienie w sprawie tych starterów. Wczoraj zrobiłem sobie wycieczke po moim mieście: tj po kioskach, Żabkach, stacjach benzynowych i niestety ale u mnie ciężko znaleźć w/w przez Was starter.
Mam jeszcze jedno pytanie: wiem, że wcześniej tutaj padło na forum ale nie znalazłem do niego odpowiedzi: czy ze starera zasięgowego z Play:
https://www.play.pl/oferta/play-interne ... zasiegowy/
Tego co ma 0,5GB na start, da się przejść do taryfy PInk9 ?
 #1018713  autor: jarekt
 22 wrz 2018, 13:37
@pablo82, jeżeli to będzie faktycznie InK1 (darmowy starter zasięgowy 1zł/500MB), to nie ma takiej możliwości.
Ale czasami trafiały się w tych opakowaniach startery PInK1, z których można było migrować do PInK9 (ale w PInK1 też można odpalić IbL za 45zł). Czasami zamiast w ogóle startera InK1, były wysyłane startery PInK1 (z opakowaniem PInK1), ale one się już wyczerpały (na 99%), a nowe nie są produkowane od dawna (taryfa PInK jest mniej korzystna dla opa w porównaniu z InK, choć nie we wszystkich scenariuszach korzystania).
 #1018715  autor: marcin19883
 22 wrz 2018, 14:01
Ja znalazłem starter z tej strony https://www.net-s.pl/produkt/zestaw-sta ... 3gb-649698 Już chciałem kupić, ale zastanawia mnie to zdanie: "Pomimo dołożenia wszelkich starań oraz zachowania należytej staranności nie możemy zagwarantować, iż prezentowane opisy wraz ze zdjęciami produktów są w pełni zgodne ze specyfikacją producenta i stanem faktycznym. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do błędów i nie ponosimy odpowiedzialności za błędne podanie parametrów produktów, które mogą być podstawą do ewentualnych roszczeń." :shock:
 #1018717  autor: jarekt
 22 wrz 2018, 14:06
@marcin19883, na sporej liczbie stron w necie (sklepów w necie) są zdjęcia starych PInKów, ale wysyłają nowe InKi. Robiłem jakiś czas temu kilka zakupów kontrolnych (potrzebowałem trochę PInKów) no i się w około 80%-90% przypadków przewiozłem (zdjęcie PInKa, a dostałem InKa).

Sprzedawca nie widzi problemu, bo na opakowaniu InKa pisze jak byk: "Play" i dalej "Internet na Kartę"...

Przypominam, że InK wszedł na rynek ponad 2 lata temu i od dawna sprzedawcy po złożeniu zamówienia na startery internetowe, dostają od Play startery InK.

Najlepsze jest w takim wypadku (gdy dostaniemy nie ten starter co chcemy) Allegro z darmowym zwrotem przez paczkomat, ale PInKów na Alle mało na razie, więc nawet takich zakupów (niepewnych) nie da się zrobić.

Myślę, że na Alle jeszcze z miesiąc będą "królować" niezbyt uczciwi sprzedawcy z RBM1/5 i DILem.
Ale trzeba też napisać, że niektórzy mogą faktycznie nie wiedzieć o zakończeniu DILa. Pierwsze negatywy pojawią się pewnie już na początku listopada (od 1 listopada nie powinno się dać włączyć DILa na kolejny okres) i dopiero wtedy aukcje będą masowo kończone przez nieświadomych sprzedawców, a nawet przez Allegro (z blokadą konta włącznie).

Może potem pojawią się PInKi.
 #1018721  autor: krychu3
 22 wrz 2018, 14:26
To nie jest żadna rzetelna strona, wystawione wszystko teoretycznie i nieaktualizowane.
BTW. Ciekawe co powiedzieliby na infolinii, może zrobilibyśmy (jeśli to prawda, w co wątpię) telepolisowy monopol na stary PInK :mrgreen:
  • Strona 32 z 91
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 91
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 91