DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 333 z 374
  • 1
  • 331
  • 332
  • 333
  • 334
  • 335
  • 374
 #1060432  autor: spotify
 27 gru 2018, 22:40
Kryniczanin pisze:
27 gru 2018, 20:07
Plus Samsung służbowy LTE 1800 DL 12 UP 5, T-Mobile Huawei P20 LITE prywatny agregacja 2600+1800 dl 60 Up 5 i Play gołe 2600 z automatu na Alcatelu DL 127 UP 44.
Pytanie - ile z tego tłumu w procentach korzysta ludzi z Plusa, N! i Play? Sądząc po wyniku Play na czystym L2600 pewnie promil.
matek451 pisze:
27 gru 2018, 22:11
aA co do LTE800 Play to też jest wydmuszka, nigdy, nikomu nie polecę aby z niej korzystał, chyba ze musi , ewentualnie jako 3 pasmo do agregacji.
Play akurat mądrze to robi, bo z reguły sieje innym pasmem mocniej aby braki w L800 zniwelować.
 #1060437  autor: plk. Mortimer
 27 gru 2018, 23:05
Kryniczanin et al.
Plus nigdy nie byl liderem technologicznym. Nawet w czasach "Grubego Wladka". To jeden z takich reklamowych sciekow jak Gillette najlepsze dla mezczyzny. Tyle tylko, ze w czasach przed Solorzem byla tam jakas koncepcja, jakis plan dzialania. Za Solorza jest jedynie chaos.
Kara? Zajadow dostane. Przeciez oni ustami roznych platnych wyrobnikow nawet nie przyznali sie do wylaczenia L800, choc Solorz nigdy nie mial nawet zamiaru (pewnie i forsy) L800 przedluzyc.

Solorz mial kupic Polkomtel i kupil. To sa wszystko chlopcy z ferajny.
Solorzowi nie zalezy tez na jakims rozwoju. Zalezy mu na wydojeniu tego co sie da z firmy poki jeszcze sa frajerzy, ktorzy Plusa kupuja. A potem sie ten zlom opchnie. Ktos to kupi.
Plus obecnie jest cieniem tego sprzed 2011, jest juz prawie zupelnie zmarginalizowany na rynku. To nie jest zadna konkurencja dla N! czy nawet Play. To smiech i wzruszenie ramionami.
 #1060439  autor: ST
 28 gru 2018, 00:01
plk. Mortimer pisze:
27 gru 2018, 23:05
Plus nigdy nie byl liderem technologicznym. Nawet w czasach "Grubego Wladka". To jeden z takich reklamowych sciekow jak Gillette najlepsze dla mezczyzny. Tyle tylko, ze w czasach przed Solorzem byla tam jakas koncepcja, jakis plan dzialania. Za Solorza jest jedynie chaos.
Za Grubego Władka (i zwłaszcza następców ) jakość sieci istotnie zależała od strefy. Pamiętam myk z granicami stref i wtedy koledzy z GDA narzekali, że dostali pod opiekę ileś tam stacji ze strefy 3. Wręcz używali stwierdzenia "jedzie Poznaniem" na określenie części sieci projektowanych tamże... ;-)

I faktycznie po przejechaniu granic strefy połączenia głosowe nagle stawały się bardziej stabilne, bez dodatkowych efektów akustycznych - gdy jechało się od Poznania na północ. Z transmisją (GPRS/EDGE, później też UMTS) także było lepiej, choć przecież sprzęt był od tych samych dostawców co w POZ.
 #1060445  autor: AlfredoUssr
 28 gru 2018, 05:37
spotify pisze:
27 gru 2018, 22:40
Kryniczanin pisze:
27 gru 2018, 20:07
Plus Samsung służbowy LTE 1800 DL 12 UP 5, T-Mobile Huawei P20 LITE prywatny agregacja 2600+1800 dl 60 Up 5 i Play gołe 2600 z automatu na Alcatelu DL 127 UP 44.
Pytanie - ile z tego tłumu w procentach korzysta ludzi z Plusa, N! i Play? Sądząc po wyniku Play na czystym L2600 pewnie promil.
matek451 pisze:
27 gru 2018, 22:11
aA co do LTE800 Play to też jest wydmuszka, nigdy, nikomu nie polecę aby z niej korzystał, chyba ze musi , ewentualnie jako 3 pasmo do agregacji.
Play akurat mądrze to robi, bo z reguły sieje innym pasmem mocniej aby braki w L800 zniwelować.
Otóż to.
Według Btsearch, Play w Krynicy ma całe dwa sektory L2600, Kryniczanin to chyba jedyny klient tego operstora w mieście.
 #1060446  autor: Kryniczanin
 28 gru 2018, 05:46
Pytanie - ile z tego tłumu w procentach korzysta ludzi z Plusa, N! i Play? Sądząc po wyniku Play na czystym L2600 pewnie promil.
Powiem Ci, że większość ludzi z Krynicy ma Play. W tym biznes. Przyjezdni nie wiem. Ja np. jestem w marginesie co ma główny nr w T-Mobile.

Jako smaczek dodam, że Plus ma w centrum dwie stacje - Piękna 17 i dworzec PKP a wyniki to 3 świat.
Budowa sieci Sferii nigdy nie została dokończona, uruchomiono ją na około połowie lokalizacji Plusa, często występowała jako jedyne pasmo LTE na BTS-ie. LTE800 w Play prawie zawsze występowało z innymi pasmami LTE i zostało uruchomione na większości BTS-ów.
Na połowie chyba w najlepiej pokrytych rejonach. W Krynicy i okolicy było dwa LTE 800 na 11 stacjach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Przeciez oni ustami roznych platnych wyrobnikow nawet nie przyznali sie do wylaczenia L800, choc Solorz nigdy nie mial nawet zamiaru (pewnie i forsy) L800 przedluzyc.
Za to wydali komunikat o budowie 2600 Aero2 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Taki komunikat do przykrycia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Taka jeszcze zabawna ciekawostka - Plus ma stację na Hotelu Pegaz Czarny Potok 28 stacja to zabytek klasy 0 czyli U2100 antena dookólka i GSM 900. Po wejściu do recepcji zasięg spada z szczątków U2100 na GSM 900 stacja w tej konfiguracji ma z 12 lat. To samo mamy w oddalonym o 150m hotelu znajdującym się w budynku kolei gondolowej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 #1060485  autor: spotify
 28 gru 2018, 14:51
Kryniczanin pisze:
28 gru 2018, 05:46
Powiem Ci, że większość ludzi z Krynicy ma Play. W tym biznes. Przyjezdni nie wiem. Ja np. jestem w marginesie co ma główny nr w T-Mobile.
Tu nie trzeba być Einstein'em aby zauważyć, że na stacji Play lata wiatr. 20Mhz w L2600 daje 150Mb/s A Ty masz 127Mb/s na czystym L2600. Może mieszkańcy korzystają z Play jak piszesz ale jeśli są tłumy w takiej małej miejscowości, to tłum tworzą przyjezdni, którzy po wynikach są w innych sieciach jak Play.
To samo mogę powiedzieć o Openerze co roku. Ludzie się zjeżdżają, głównie młodzi (z reguły młodzież jest w Orange i Play) i te sieci czyli O i Play zdychają. Poza Openerem bardzo ładnie w tej okolicy działają.
U mnie akurat większość znajomych z P4 ucieka głównie na rzecz nju mobile lub Tmobile (gdy ofertę biorą z telefonem).


Nie chce wracać do "przekrętów" Solorz and Company. Solorz na własne życzenie robi z tej sieci skansen. A co najgorsze - broniąc swój biznes szkodzi innym operatorom.
 #1060585  autor: klaudia123
 29 gru 2018, 16:25
Czy plus stawia jakiekolwiek nowe nadajniki? Upakowanie do 6 sektorów LTE1800 to max co oni umieją? Mam wrażenie iż lecą na starych gratach ile się da.. a w TV marketing i ile pan oszczędzisz?
 #1060628  autor: plk. Mortimer
 29 gru 2018, 20:22
klaudia123 pisze:
29 gru 2018, 16:25
Czy plus stawia jakiekolwiek nowe nadajniki? Upakowanie do 6 sektorów LTE1800 to max co oni umieją? Mam wrażenie iż lecą na starych gratach ile się da.. a w TV marketing i ile pan oszczędzisz?
Plus ma obecnie ok. 7000 stacji bazowych, roznie zapelnionych. Najczestsza konfiguracja jest G900, U900 i L1800. Jest tez cala masa wariacji, zdarzaja sie stacje zewnetrzne, ktore maja tylko GSM900. To nie jest zart.
Play dogania wlasnie Plusa pod wzgledem ilosci stacji i przewaga bedzie rosnac w kolejnych latach. O N! z ok. 11000 stacji nie ma co pisac, bo to dla Plusa jest jak dotarcie dzisiejsza rakieta kosmiczna do galaktyki Andromedy :-) Zarowno Play jak i N! maja (zasadniczo) wszystkie mozliwe pasma 2G, 3G i 4G
To tytulem wstepu

Na Twoje pytanie odpowiedz najkrotsza to - nie
Oczywiscie zazwyczaj buduja zamienniki (zdarza sie jednak duzo za czesto, ze nie). Zupelnie nowe stacje to ewenement. Rocznie, od 2011 r czyli od przejecia przez Solorza, stawia sie, usredniajac, ok. 100 na cala Polske. Przez te wszystkie lata od przejecia nie bedzie to nawet 1000 stacji. To kropla w morzu potrzeb.

Najczestsza sytuacja, z ktora sie mozna spotkac na danym obszarze pozamiejskim to 5 stacji N!, 2 stacje Play i 1 stacja Plusa. Ew. bywa i tak, ze mamy 3 stacje N!, 1 Play i brak Plusa. Wcale nie tak rzadko. Nie pisze, ze nie ma wyjatkow od tej reguly. Jak zawsze i tu sa.
W duzych miastach powyzej 200 tys. Plus ma srednio od 20 do 70% stacji mniej niz konkurencja.
W mniejszych miastach jest roznie, czasem zdarzy sie nawet, ze Plus ma tyle samo lub wiecej stacji niz konkurencja. Generalnie jest jednak prawie zawsze gorszy od N! i czesto od Play przy czym roznice % sa zazwyczaj nie tak jaskrawe jak w duzych miastach.

Solorza nie obchodzi rozwoj sieci, bo jego celem jest maksymalna eksploatacja przy minimalnych inwestycjach.
Fajnie jest jak cos przejmie darmo (L800 do 31/12-2018) lub jak moze skutecznie konkurencji popsuc szyki udajac, ze, na przyklad, uczestniczy w aukcji.

Ogolnie jest (przynajmniej na razie) nie do ruszenia.
Kazdemu jednak odradzam te siec, ktora z roku na rok osiaga kolejne rekordy dna (i nie chodzi juz tylko o zasieg, ale o caloksztalt).
Obecnie juz nawet Play jest lepsza alternatywa.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2018, 20:30 przez plk. Mortimer, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1060630  autor: Kryniczanin
 29 gru 2018, 20:36
zdarzaja sie stacje zewnetrzne, ktore maja tylko GSM900. To nie jest zart.
W N też od lat są takie wynalazki. Mam dwa w okolicy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
W mniejszych miastach jest roznie, czasem zdarzy sie nawet, ze Plus ma tyle samo lub wiecej stacji niz konkurencja
Przykład z mojego miasta - trzy zabytki GSM 900/UMTS 2100. Stacje te chyba w 2006 podczas kręcenia reklam w Beskidzie Sądeckim były rozbudowywane o U2100 - wtedy to było coś Plus miał 4 stacje z U2100 w Krynicy, Era jedną a Idea nic. Pamiętam, że nawet pociąg Krynica - Gdynia występował w reklamie tv wtedy:-)

Minęło prawie 13 lat na tych stacjach nic się nie zmieniło:-)
 #1060632  autor: habish
 29 gru 2018, 20:56
plk. Mortimer pisze:
29 gru 2018, 20:22
Plus ma obecnie ok. 7000 stacji bazowych
7812 było w 2016: https://tinypic.pl/wo8l2uyk12ug
Jestem ciekaw twojego źródła, mam nadzieję że nam je podasz.
zdarzaja sie stacje zewnetrzne, ktore maja tylko GSM900.
Podaj kilka ID takich stacji.
Play dogania wlasnie Plusa pod wzgledem ilosci stacji
Jeśli nic się nie zmieni, to może za rok
Play jak i N! maja (zasadniczo) wszystkie mozliwe pasma 2G, 3G i 4G
Nie mają, poczytaj wątki o tych sieciach.
Najczestsza sytuacja, z ktora sie mozna spotkac na danym obszarze pozamiejskim to 5 stacji N!, 2 stacje Play i 1 stacja Plusa. Ew. bywa i tak, ze mamy 3 stacje N!, 1 Play i brak Plusa. Wcale nie tak rzadko. Nie pisze, ze nie ma wyjatkow od tej reguly. Jak zawsze i tu sa.
W duzych miastach powyzej 200 tys. Plus ma srednio od 20 do 70% stacji mniej niz konkurencja.
Sprawdź dokładnie swoje źródło bo z tych wyliczeń wynika że Plus nie ma ok 7000 ale ok 700.
 #1060633  autor: macc
 29 gru 2018, 20:57
plk. Mortimer pisze:
29 gru 2018, 20:22
klaudia123 pisze:
29 gru 2018, 16:25
Czy plus stawia jakiekolwiek nowe nadajniki? Upakowanie do 6 sektorów LTE1800 to max co oni umieją? Mam wrażenie iż lecą na starych gratach ile się da.. a w TV marketing i ile pan oszczędzisz?
Plus ma obecnie ok. 7000 stacji bazowych, roznie zapelnionych. Najczestsza konfiguracja jest G900, U900 i L1800. Jest tez cala masa wariacji, zdarzaja sie stacje zewnetrzne, ktore maja tylko GSM900. To nie jest zart.
Play dogania wlasnie Plusa pod wzgledem ilosci stacji i przewaga bedzie rosnac w kolejnych latach. O N! z ok. 11000 stacji nie ma co pisac, bo to dla Plusa jest jak dotarcie dzisiejsza rakieta kosmiczna do galaktyki Andromedy :-) Zarowno Play jak i N! maja (zasadniczo) wszystkie mozliwe pasma 2G, 3G i 4G
To tytulem wstepu

Na Twoje pytanie odpowiedz najkrotsza to - nie
Oczywiscie zazwyczaj buduja zamienniki (zdarza sie jednak duzo za czesto, ze nie). Zupelnie nowe stacje to ewenement. Rocznie, od 2011 r czyli od przejecia przez Solorza, stawia sie, usredniajac, ok. 100 na cala Polske. Przez te wszystkie lata od przejecia nie bedzie to nawet 1000 stacji. To kropla w morzu potrzeb.

Najczestsza sytuacja, z ktora sie mozna spotkac na danym obszarze pozamiejskim to 5 stacji N!, 2 stacje Play i 1 stacja Plusa. Ew. bywa i tak, ze mamy 3 stacje N!, 1 Play i brak Plusa. Wcale nie tak rzadko. Nie pisze, ze nie ma wyjatkow od tej reguly. Jak zawsze i tu sa.
W duzych miastach powyzej 200 tys. Plus ma srednio od 20 do 70% stacji mniej niz konkurencja.
W mniejszych miastach jest roznie, czasem zdarzy sie nawet, ze Plus ma tyle samo lub wiecej stacji niz konkurencja. Generalnie jest jednak prawie zawsze gorszy od N! i czesto od Play przy czym roznice % sa zazwyczaj nie tak jaskrawe jak w duzych miastach.

Solorza nie obchodzi rozwoj sieci, bo jego celem jest maksymalna eksploatacja przy minimalnych inwestycjach.
Fajnie jest jak cos przejmie darmo (L800 do 31/12-2018) lub jak moze skutecznie konkurencji popsuc szyki udajac, ze, na przyklad, uczestniczy w aukcji.

Ogolnie jest (przynajmniej na razie) nie do ruszenia.
Kazdemu jednak odradzam te siec, ktora z roku na rok osiaga kolejne rekordy dna (i nie chodzi juz tylko o zasieg, ale o caloksztalt).
Obecnie juz nawet Play jest lepsza alternatywa.
ok,play stacji nastawiał lecz jakość dźwięku jak z puszki. Czasami w cb radio jest lepsza jakość odbioru.
 #1060636  autor: Kryniczanin
 29 gru 2018, 21:05
Jakby wszyscy liczyli stacje według pompowania Plusa/CP/Aero2 i co tam jeszcze jest to Play może spokojnie bez żadnego skrępowania podawać mamy 20000 stacji LTE :-)
 #1060639  autor: plk. Mortimer
 29 gru 2018, 21:41
habish pisze:
29 gru 2018, 20:56
plk. Mortimer pisze:
29 gru 2018, 20:22
Plus ma obecnie ok. 7000 stacji bazowych
7812 było w 2016: https://tinypic.pl/wo8l2uyk12ug
Jestem ciekaw twojego źródła, mam nadzieję że nam je podasz.
zdarzaja sie stacje zewnetrzne, ktore maja tylko GSM900.
Podaj kilka ID takich stacji.
Play dogania wlasnie Plusa pod wzgledem ilosci stacji
Jeśli nic się nie zmieni, to może za rok
Play jak i N! maja (zasadniczo) wszystkie mozliwe pasma 2G, 3G i 4G
Nie mają, poczytaj wątki o tych sieciach.
Najczestsza sytuacja, z ktora sie mozna spotkac na danym obszarze pozamiejskim to 5 stacji N!, 2 stacje Play i 1 stacja Plusa. Ew. bywa i tak, ze mamy 3 stacje N!, 1 Play i brak Plusa. Wcale nie tak rzadko. Nie pisze, ze nie ma wyjatkow od tej reguly. Jak zawsze i tu sa.
W duzych miastach powyzej 200 tys. Plus ma srednio od 20 do 70% stacji mniej niz konkurencja.
Sprawdź dokładnie swoje źródło bo z tych wyliczeń wynika że Plus nie ma ok 7000 ale ok 700.
Odpisze zbiorowo, bo nie chce mi sie cytowac caly czas.

Moze i 700, bo pisalem na wyrost Plusowi
Popatrz tu:
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 74&zoom=12
lub tu
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 85&zoom=12
a moze tu
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 42&zoom=12
lub jeszcze tu
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 97&zoom=14
zerknij prosze moze jeszcze tu
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 62&zoom=13
szybkie spojrzenie tu
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 72&zoom=12
nie zapomnij zeknac tez tu
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 66&zoom=12
ew. tu
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 83&zoom=12

Nie chce mi sie wiecej wklejac. To nudne.
Samo GSM900? Poczekaj zakrece kolem maszyny losujacej i mamy - BT22560
Co do ilosci - to przepraszam, ale dla kogo ten wywiad? Dla Polkomtel? To bez kozery powiem, ze macie 30 000 stacji!

Trzeba byc kompletnie zaslepionym, zeby nie widziec degrengolady przedsiebiorstwa Zygmunta S. (moze tez byc K, P lub Z)
 #1060641  autor: plk. Mortimer
 29 gru 2018, 22:04
habish pisze:
29 gru 2018, 21:58
W najnowszym wykazie pozwoleń UKE nie ma takiej stacji.
Byc moze ja w ogole wylaczyli? :lol:
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 02&zoom=14
Miejscowosc Skala. Zwracam tez przy okazji uwage jak swietnie Plus pokrywa teren dookola. Tradycji musi byc zadosc!
  • Strona 333 z 374
  • 1
  • 331
  • 332
  • 333
  • 334
  • 335
  • 374
  • 1
  • 331
  • 332
  • 333
  • 334
  • 335
  • 374