DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 41 z 54
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 54

 #713795  autor: Halset
 27 kwie 2014, 19:54
goral2099,
I nie pisz proszę, że Play jest pomysłem jakiegoś urzędu bo to głupota. Urząd mógł co najwyżej wspomóc wejście kolejnego gracza co właśnie zrobił.
A co różnica? Przepisami i rynkiem steruje UKE. Skoro prawnie dali możliwość wejść na rynek nowemu operatorowi, to tylko musiał się znaleźć chętny. Wejście czwartego opa na nasz rynek to pomysł urzędasów i taka jest prawda. Gdyby nie oni, Play by w ogóle nie zaistniał na naszym rynku.

I jeszcze jedno pytanie. Jako, że nie mam pod ręką karty Play. Jak wygląda prędkość neta w roamingu w sieci Plus i O? Czy dalej jest do 2mb czy tak jak w TM - dochodzi do 15Mb/s?
Bo jeżeli tylko w TM jest tak - to trzy sprawy:
1) Dlaczego tylko w TM?
2) Czy to się zmieni również na roamingu w O i w Plusie?
3) To tylko testy Play i będzie w TM jak jest teraz w Plusie i O.

 #713803  autor: madhunt3r
 27 kwie 2014, 20:28
W każdej sieci partnerów roamingowych T-Mobile, Orange i Plus jest prędkość:

Na starych taryfach 7Mb/s / 1Mb/s
Na nowych taryfach 15Mb/s / 5Mb/s

 #713805  autor: Halset
 27 kwie 2014, 20:33
madhunt3r pisze:W każdej sieci partnerów roamingowych T-Mobile, Orange i Plus jest prędkość:

Na starych taryfach 7Mb/s / 1Mb/s
Na nowych taryfach 15Mb/s / 5Mb/s
Nie chodzi mi jak jest w umowie w sieci Play tylko jak w roamingu. Jak dotąd w Playu na roamingu było do 2Mb/s a w internecie mobilnym (tłumaczę, takim do np laptopa) internet w roamingu nie działał.
Pytam się jak jest teraz w praktyce i czy to się zmieniło?

 #713812  autor: pakierhakierxd
 27 kwie 2014, 20:49
w Play Online nadal nie ma roamingu i jest tylko zasięg własny do 30 mb max.
W ofertach głosowych było 2 mb na roamingach wszystkich teraz na T-Mobile jest do 15 widocznie i na innych może też zdjęli prędkość i jest tak samo,nie wiem nie testowałem :)

Jak ktoś przetestuje na Plus/Orange to niech tu da znać :)

Pozdrawiam :)

 #713814  autor: madhunt3r
 27 kwie 2014, 20:53
Przecież napisałem jak teraz jest:
W każdej sieci partnerów roamingowych T-Mobile, Orange i Plus jest prędkość:

Na starych taryfach 7Mb/s / 1Mb/s
Na nowych taryfach 15Mb/s / 5Mb/s
Wystarczy też się cofnąć kilka stron wstecz, gdzie jest speedtest dla wszystkich w roamingu.

 #713815  autor: Flash999
 27 kwie 2014, 20:55
tomi81 pisze:@Flash- brak U900 w N przy naszej wschodniej granicy wynika z czegos innego (o czym obaj wiemy), bynajmniej nie jest to celowe dzialanie ze strony N. Takze mi to przeszkadza (czesto bywam przy wschodniej granicy), daleki jestem jednak od wyciagania na tej podstawie daleko idacych wnioskow. Moge takze napisac - przyjedz do Bialegostoku to porownamy dzialanie pasma 3G u wszystkich opow. Czy na tej podstawie mam napisac ze N to jakosc, a Plus to jakos?:-)
Ja wiem o tym, że to nie wina NetWorkS!, ale z punktu widzenia klienta ważne jest działanie usługi, bez względu na to w jaki sposób jest zapewniana. Mam też świadomość tego, że fizyki nie da się oszukać - UMTS 2100 w Lipsku i tak jest już wyśrubowany. Jeśli przebywam w lokalizacji, gdzie jest słaby 3G jednego, a dobry drugiego operatora to chyba wybór jest oczywisty? Jest pełno miejsc, gdzie NetWorkS! ma wzorowy zasięg, a inne sieci słaby, lub w ogóle.
Wracając do mojej lokalizacji, nic nie da się zrobić w kwestii Orange i T-Mobile. Są to sprawy wyższe, których nie da się ominąć, jednak gdy inny operator zapewnia mi tutaj lepszy zasięg, to dlaczego nie skorzystać? Na prawdę doceniam wkład włożony w poprawę jakości przez NetWorkS!, bo dzięki temu wiele osób zyskało dostęp do szybszego Internetu. Swoje wrażenia i opinie wyciągam z lokalizacji, gdzie przebywam i mam szeroki pogląd na sytuację każdego z operatorów. Po prostu UMTS 2100 nie nadaje się do małych miejscowości i wsi. Warto spojrzeć na Dąbrowę Białostocką, zasięg 3G w budynkach nie istnieje. Jest tam tylko jedna wieża U2100, w dodatku niska i położona na skraju miejscowości.

@Halset
Właśnie te ograniczenia (15/5 Mb/s i 7/1 Mb/s) dotyczą roamingu. Żeby zobrazować, teraz w Play można osiągnąć na zasięgu T-Mobile 15 Mb/s downloadu i 5 Mb/s uploadu. Taka sama sytuacja w Plusie i Orange.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #713816  autor: Halset
 27 kwie 2014, 20:59
A co do kasy, ile Play zapłacił za roaming
197 mln zł zapłacił w 2013 r. Play za korzystanie z sieci innych operatorów
http://serwisy.gazetaprawna.pl/telekomu ... -plus.html

Przy nakładach N! to wychodzi 4,37% wartosci ich wydatkow. I to jest wartosc liczona na 3 opów. Tez mi zarobek dla TM ;)
Właśnie te ograniczenia (15/5 Mb/s i 7/1 Mb/s) dotyczą roamingu. Żeby zobrazować, teraz w Play można osiągnąć na zasięgu T-Mobile 15 Mb/s downloadu i 5 Mb/s uploadu. Taka sama sytuacja w Plusie i Orange.
Nie mam 5 lat i nie musisz mi zobrazowac. Jak dotad slyszymy tylko o 15mb w TM a nikt nie wspomniał o O i P. Wiec jak jest w praktyce? I od kiedy sie to zmienilo?

 #713817  autor: ciekawy
 27 kwie 2014, 21:03
Halset,
no widzisz jacy geniusze z PLAY wymyślili roaming z innymi sieciami, może płacą mniej i mają zasięg każdej sieci, jak nie Play to T,jak NetWorks ma dziure zasiegową to Plus i to mi bardzo odpowiada

 #713820  autor: Flash999
 27 kwie 2014, 21:10
Halset pisze: Nie mam 5 lat i nie musisz mi zobrazowac. Jak dotad slyszymy tylko o 15mb w TM a nikt nie wspomniał o O i P. Wiec jak jest w praktyce? I od kiedy sie to zmienilo?
Skoro kolega wcześniej napisał Ci przejrzyście, ale nie zrozumiałeś, to użyłem innych środków :). To jest temat o roamingu T-Mobile, może wszyscy piszą na temat i nie chcą zaśmiecać testami, które nie dotyczą tego zasięgu?

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #713822  autor: ciekawy
 27 kwie 2014, 21:13
Flash999,
prawda, chce testy to niech sobie założy temat testów :)

 #713826  autor: Halset
 27 kwie 2014, 21:22
Flash999 pisze: Skoro kolega wcześniej napisał Ci przejrzyście, ale nie zrozumiałeś, to użyłem innych środków :). To jest temat o roamingu T-Mobile, może wszyscy piszą na temat i nie chcą zaśmiecać testami, które nie dotyczą tego zasięgu?
Dżizas!
Jakie testy? Czy w temacie roamingu Orange lub Plusa ktoś wspomniał o 15mb/s w roamingu?

Największy maniak w pozytywnym tego słowa znaczeniu @pakierhakierxd napisał
w Play Online nadal nie ma roamingu i jest tylko zasięg własny do 30 mb max.
W ofertach głosowych było 2 mb na roamingach wszystkich teraz na T-Mobile jest do 15 widocznie i na innych może też zdjęli prędkość i jest tak samo,nie wiem nie testowałem :)

Jak ktoś przetestuje na Plus/Orange to niech tu da znać
Flash999 - sprawdzałeś zatem w Play na roamingu Plusa lub O i dasz sobie rękę uciąć, że jest tak samo?
Niech napiszę to ktoś, kto testował i ma na 100% pewności.

@ciekawy
Geniusze to są Twoi rodzice. Takiego ancymona na świat sprowadzić, to też trzeba mieć talent :)
no widzisz jacy geniusze z PLAY wymyślili roaming z innymi sieciami, może płacą mniej i mają zasięg każdej sieci, jak nie Play to T,jak NetWorks ma dziure zasiegową to Plus i to mi bardzo odpowiada
Gadaj do słupa a słup jak D....
Przecież wiele razy było pisane, że roaming to tylko wyjście z sytuacji. W teorii to wychodzi super a w praktyce już nie.
Poczytaj sobie tutaj wypowiedzi innych użytkowników jak działa roaming w Play. Jak siedzisz na tyłku w jednym miejscu to jest ok, jak się przemieszczasz - cytując klasyka - Jest daleko od OK.

 #713829  autor: Flash999
 27 kwie 2014, 21:25
Co ja będę więcej pisał, mam ograniczenie do 15/5 Mb/s także w roamingu. Ile wyciągnie zależy od obciążenia nadajnika i szkieletu. Proste stwierdzenia, a doszukujesz się drugiego dna.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #713830  autor: ciekawy
 27 kwie 2014, 21:27
PLAY na roamingu wychodzi bardzo dobrze,jak nie jedna sieć to druga ma zasięg,nie utkniesz w dziurze zasięgowej jak w Orange

 #713831  autor: saleen
 27 kwie 2014, 21:28
Taka luźna dywagacja, ciekawe czy np za 2 lata Play zupełnie nie rozwiąże umów roamingu krajowego i będą jechali tylko na własnych nadajnikach.

A może pójdzie to właśnie w przeciwną strone, i roaming krajowy zasięgu stanie się raczej normą u pozostałych operatorów (wybierasz dowolnego operatora w PL i wiesz ze masz dostęp do dowolnego zasięgu... Plus na nadajnikach Playa, Orange na nadajnikach Plusa, czemu nie ;) )

 #713832  autor: madhunt3r
 27 kwie 2014, 21:29
sprawdzałeś zatem w Play na roamingu Plusa lub O i dasz sobie rękę uciąć, że jest tak samo?
Niech napiszę to ktoś, kto testował i ma na 100% pewności.
Matko... a co ja Ci pisałem? Swój wpis opierałem na właśnych testach, przecież mi się to nie przyśniło. Akurat mam starą taryfę, to mam 7Mb/s / 1Mb/s zarówno w T-Mobile, jak i w Orange i Plusie.

Czyli jednymi słowy, we wszystkich sieciach zostały powiększone limity.

W testach po mieście TM i O miały zawsze podobne wyniki, TM tylko większee pingi od O, zaś Plus zawsze w okolicy 4-5Mb/s czyli ich sieć szkieletowa i słabe radiolinie dają się we znaki.

http://forumplay.pl/showthread.php/1326 ... -prędkości

23 kwietnia mniej więcej zaobserwowałem to.

 #713835  autor: Halset
 27 kwie 2014, 21:41
Flash999 pisze:Co ja będę więcej pisał, mam ograniczenie do 15/5 Mb/s także w roamingu. Ile wyciągnie zależy od obciążenia nadajnika i szkieletu. Proste stwierdzenia, a doszukujesz się drugiego dna.
No tak najprościej wyjaśnić czyli odwrócić kota ogonem.
Weź tą swoją kartę Play, wymuś O lub Plusa i sprawdź prędkość. Aż taki dla Ciebie problem?
Matko... a co ja Ci pisałem? Swój wpis opierałem na właśnych testach, przecież mi się to nie przyśniło. Akurat mam starą taryfę, to mam 7Mb/s / 1Mb/s zarówno w T-Mobile, jak i w Orange i Plusie
O matko.....wystarczyło jedno zdanie. Sprawdziłem i działa. W sumie dwa. Sprawdziłem i tak jest. Wcześniej było do 2mb a od...(tu data zauważenia) jest tyle.
Proste jak budowa cepa.
Jeżeli tak jest, to TM w tym akurat aspekcie nie traci. I tak pewnie przytną P4 jak im nadajniki za mocno obciążą :P

W każdym razie widzę, że nikomu się nie chce podjąć tematu więc kończę Off Topic.

Wystarczyło, że sam sobie poszukałem odpowiedzi.
TM, niemiecka solidność mają jednak łeb na karku. Nie wykopali sobie dołka, ba - nawet nie zaczęli kopać. Są sprytniejsi niż ten ukochany przez niektórych Play.
Aż sam byłem głupi, że mogłem tak pomyśleć. Tu się bije w pierś i przyznaję do błędu. :smt021
Play nie osiągnie poziomu TM a co dopiero miałby wyprzedzić Niemców. :smt004
Niemcy wiedzą, co robią :smt020
Optymizm Wasz mi się podoba ale tylko to się skończy niestety na optymizmie. :smt077
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2014, 21:58 przez Halset, łącznie zmieniany 1 raz.

 #713843  autor: Artur051
 27 kwie 2014, 21:57
O co ta Wasza cała kłótnia?

Z mojej perspektywy, gdzie większość mam znajomych w Playu i oferta jest w miarę ogarnięta nie mam najmniejszych powodów aby przechodzić do T-Mo np.

A co do różnicy w voice pomiędzy Play a T-Mo nie ma żadnej (oba HD Voice), a Orendża patykiem bym nie dotknął. W moim miejscu zamieszkania same EDGE i to takiej jakości, że szkoda gadać, nie wspominając już o jakości rozmów! Tragedia ;p.

I w związku z tym zdaję sobie sprawę iż w jednym miejscu jednemu działa lepiej Plus, innemu Orencz innemu TiMo, mi najlepiej działa macierzysty Play. A roaming innych sieci to dla mnie zaleta. Gdy wyjade poza miasto nie muszę się martwić, że gdzieś pozostane bez zasięgu - bo zawsze przeloguje się na sieć która ma zasięg. Inny nie lubi jak mu się telefon przełącza i woli inne sieci.

To to samo co wojna Android vs iOS. Jednych kręci jedno innych drugie ;). Nie ma co się kłócić so peace ;)

I nie raz się przekonałem, że opinie z forum są czasami przekoloryzowane przez fanbojów. Zanim kupiłem S3 - czytając komentarze byłem zniechęcony do tego modelu bo a że to tel zawiecha, a to rysuje się od patrzenia na niego a to tamto. Ok kupiłem, zawiechów i lagów nie doświadczyłem a jakość wykonania - cóż nie katuję telefonu, nie rzucam nim, i mam go we wsówce. Do tej pory nie ma ani ryski.

 #713846  autor: Halset
 27 kwie 2014, 22:06
Artur051 pisze: A co do różnicy w voice pomiędzy Play a T-Mo nie ma żadnej (oba HD Voice)
A właśnie że jest
W Play nie zawsze działa HDVoice. Ta sieć jest na tyle przeciążona, że jak w Orange na 2G zrzuca na HR z FR, tak w Play zrzuca z HDVoice.
Druga jeszcze jedna ważna sprawa.
Użytkownicy Play nie wiedzą jak ich słabo słychać w słuchawkach. Nałykali się tego bełkotu o HDVoice, w swojej słuchawce słyszą innych a ich samych rozmowca nie słyszy i musi się domyślać co autor miał na myśli.
Na potwierdzenie - 3/4 stąd użytkowników potwierdzi, że jak ktoś do nich dzwoni z Play to od razu wiedzą, że gadają z kimś z Play. Dziwne nie?
W TM mamy HDVoice na 2g i 3g i to zawsze działa. Nie ma takich cyrków jak w Play.
ciekawy pisze:PLAY na roamingu wychodzi bardzo dobrze,jak nie jedna sieć to druga ma zasięg,nie utkniesz w dziurze zasięgowej jak w Orange
Bajdurzysz jak zwykle. I nadal do Ciebie nie dociera. Zasięg po N! TM i O mają taki sami, różni ich tylko HDVoice.
Dziurę zasięgową to Ty masz w głowie, bo ile można do Ciebie nadawać oraz Play.
[ Dodano: 2014-04-27, 22:08 ]
Artur051,
Ok kupiłem, zawiechów i lagów nie doświadczyłem a jakość wykonania - cóż nie katuję telefonu, nie rzucam nim, i mam go we wsówce. Do tej pory nie ma ani ryski.
Mam również SGS i jak wziąłem do ręki HTC One czy Xperie Z - trochę się zgarbiłem. Czułem się z moim SGS jakbym trzymał w ręce chińską zabawkę ;)
a Orendża patykiem bym nie dotknął. W moim miejscu zamieszkania same EDGE i to takiej jakości, że szkoda gadać, nie wspominając już o jakości rozmów! Tragedia ;p.
W Płocku jeszcze N! nie było a po modernizacji możesz o Orenżadzie całkowicie zmienić zdanie :P

Pozdro! Do next time ;)

 #713861  autor: Krystian_4G
 27 kwie 2014, 23:00
Niema co sie goraczkowac napewno czeka nas w tym roku wiele zmian u operatorow. Najwieksze chyba w Play czeka nas niewatpliwie calkowita likwidacja EGSM 900 aha i HD Voice na GSM 1800 juz dziala:-) Płynne przejscie z Play do TM jeszcze u mnie nie dziala.

Krystian

 #713864  autor: Halset
 27 kwie 2014, 23:05
Krystian_4G pisze:Najwieksze chyba w Play czeka nas niewatpliwie calkowita likwidacja EGSM 900 aha i HD Voice na GSM 1800 juz dziala:-)
Tak działa ale jak czytam tą jakość na tym DCS1800 to już chyba wolę Orange na 2G nawet na HR :)
  • Strona 41 z 54
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 54
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 54