DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 46 z 204
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 204
 #785175  autor: ja.michal
 16 lut 2015, 19:05
Marens pisze:Miałem swojego czasu E52, automatycznie zamieniało kilka SMS na jeden MMS. Brand miałem czysty, a oprogramowanie regularnie aktualizowane.
Aż wyciągnę swoją E52 z szuflady. Z tego co pamiętam na E51 zmieniało mi tak SMSy, ale w E52 właśnie mi tego brakowało.
 #785178  autor: martin76
 16 lut 2015, 19:08
Mam E52 z brandem Plusa ale bez Simlocka. W sumie to zamienianie na mmsa to mi w ogole nie przeszkadza, bo tylko raz w zyciu sie rozpisalem powyzej 6smsow, a chyba wlasnie przy 7mym zamienia na MMsa.
 #785186  autor: Flash999
 16 lut 2015, 19:15
@sebusy

Co też nie zmienia faktu, że:
- nie każdy korzysta z takiej aplikacji
- nie każdy chce do niej zachęcać inne osoby (zamiast wysłać MMS, wytłumacz jak i gdzie się zarejestrować i co pobrać...)
- nie każdy ma smartphona (a korzystanie z takich aplikacji java na starszych telefonach to parodia)
- nie każdy ma konto w GP, a pobieranie z innych źródeł wymusza wyłączenia bezpiecznych źródeł, z czym mogą mieć problem mniej doświadczeni użytkownicy
- nie każdy chce oglądać reklamy (a w niektórych aplikacjach takie się znajdują)
- nie każdy ma czas by szukać i pobierać jakieś aplikacje by odebrać jedno zdjęcie
- nie każdy ma pakiet internetowy
- nie każdy chce, by w tle ciągle chodziła jakaś aplikacja
- nie każdy chce narażać swoją prywatność
- nie każdy chce przeznaczyć te kilka mega wbudowanej pamięci na aplikację

Takich minusów można na siłę jeszcze kilka wymyślić. Owszem, aplikacje pozwalają zaoszczędzić trochę grosza, ale mają także wady, które z grubsza wypisałem powyżej. Uważam, że obie strony w tej dyskusji mają rację, ale nie ma lepszego sposobu komunikacji z tych podanych - korzystamy z nich zamiennie.

Stacje bazowe w województwie podlaskim
 #785190  autor: bazooka
 16 lut 2015, 19:28
Wcale się nie upieram. Jednak argumenty wasze wciąż mi nie wystarczają i nie dają powodów by korzystać z mmsów na co dzień.
Szukanie dziury w całym w "narażaniu prywatności" - proszę Cię to jest skrajność!
Mam wrażenie, że co drugi użytkownik tego forum chce być modniejszy i nie korzystać z czegoś, lub z czegoś korzystać. Że to modne nie mieć konta na fb, tam się nie rejestrować itd - rozwala mnie to...
Po prostu ktoś tu nie myśli, że można skorzystać ze wszystkiego z głową - jeśli czymkolwiek się możesz "narażać" to również na tym portalu i również tym, że Twoja opinia się komuś nie spodoba :?: Zejdźmy na ziemie, życie jest krótkie, mamy XXI, małe komputery w kieszeni i mamy się zawieszać na MMSach...na potrzebach wysłania fotki do babci? Wolę wysłać wtedy kartkę przez Envelo - będzie lepsza pamiątka (tak zresztą robię będąc na wakacjach i kierując je do...osób starszych).
Cały wywód tylko po to by ustalić, czy naprawdę tyle MMSów się teraz wysyła? Moim zdaniem: NIE
Nie jest to usługa niszowa jak videorozmowa ale, żeby była popularna...? Ale OK jak chcecie...jednak nie w moim otoczeniu. Nie mogę tylko przekonać teściowej do smartfona i to ona od czasu do czasu pośle fotkę mmsem :)

Aha: przesłanie fotki nie musi opierać się na aplikacjach - moim zdaniem tu też przesadziłeś: pisałem wcześniej również m.in. o...mailach.
 #785196  autor: tadeusz@bigos
 16 lut 2015, 19:56
Powiem ci tak
ja naprawdę nie korzystam z FB, Twittera i tym podobnych
Mam zwykły telefon Nokia 515 , żadnego smartfona nie chcę bo nie potrzebuję , nie wiem co to jest ipad,ipod , notebook itp.
Wysyłam miesięcznie 1200 - 1500 smsów, używam MMSów. I znam wiele takich osób jak ja.
Acha - i mam 32 lata.
 #785201  autor: bazooka
 16 lut 2015, 20:11
Super - i co mam Cię teraz znienawidzić, lub Ty mnie :?:
Możesz mi napisać co chciałeś wnieść swym postem? Teraz jak napisze pod Twoim 10 innych odwrotnie niż Ty będziesz się czuł źle? Ja mam się czuć źle, ma mi być głupio - czy co, bo nie rozumiem? To jakaś walka na to kto jest w mniejszości czy co? Naprawdę, zdaję sobie sprawę, że są tacy jak Ty, ale ja takich koło siebie nie mam... No i co z tym wiekiem - nie rozumiem... bo mi czasem naprawdę głupio jeśli już znajdę się w towarzystwie takiej i "nie-starszej" osoby, a ona nagle widząc co można na smartfonie, zapyta: "a to tak można?" :)
...i tu STOP - dałbym odnośnik do tego tematu: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=78842
...i już więcej nic nie pisał. Ja piszę PAS.

P.S.
Czy można prosić moderatora o wycięcie kilku-może nawet-nastu postów powyżej i przeniesienie do nowego tematu np o tytule: "MMS - usługa popularne czy nie?"
 #785205  autor: tadeusz@bigos
 16 lut 2015, 20:32
Chciałem ci powiedzieć , że jeden lubi kawior a drugi kapuśniak na świńskim ryju.
 #785228  autor: słoneczny
 17 lut 2015, 01:10
Sorry, ale śmieszy mnie to. Teraz gdy mamy net, smsy-y i rozmowy w cenie dwóch paczek fajek, nagle ranga MMS-ów urosła do granicy absurdu? Jeszcze pół roku temu wszyscy skupiali się tylko na minutach i sms-ach. Dziś nagle wszyscy czują potrzebę wysyłania fotek swoim babciom? I tu was zażyję, bo o ile widzę, że seniorzy nie przepadają za smartfonami, to uwielbiają tablety i są całkiem oblatani w komputerach stacjonarnych. Masz adres email, masz zdjęcia, proste jak drut. Nie twórzmy na siłę barier. Jakieś ostatnie świąteczne statystyki pokazują niewielki wzrost mms, ale nie jest ot wzrost nad którym warto by się pochylać. Także nie oszukujmy rzeczywistości. MMSy są nadal mało popularne, a bardziej popularne są właśnie darmowe app typu fb. Taka jest rzeczywistość. Nisza się nie liczy.
 #785234  autor: Jojox
 17 lut 2015, 01:42
Hej jestem w trakcie przenoszenia do Virgin i mam kilka pytań.
1: Czy LTE w Play ma jakiś limit prędkości? Bo jak chciałem przechodzić do RBM to niby na pakietach jest 25/5
2: Ile takie LTE Playa średnio może wyciągać w centrum Poznania?
3: Czy można dalej skorzystać z tej promocji sześciopak (doładowanie z góry na 6 miesięcy) w bezlimitu za 29zł
4: Czy jak stwierdzę, że 2GB to za mało będę potem miał możliwość wykupienia pakietu z 10GB w cenie 49zł (Normalna cena nie dla przenoszących to 59zł)
 #785259  autor: martin76
 17 lut 2015, 10:24
1. LTE Play ma techniczny limit 60/50 U/D a czy taki sam ma Virgin to nie wiem
2. jesli nie ma limitu to do 60Mb DL i 50Mb UL, realnie 15-30Mb UL i 5-20Mb UL
3. Nie , skasowali jakos zaraz po wprowadzeniu nowej oferty za 29zl
4. Tak, mozna sobie wykupowac po 29zl, gdy stwierdzimy, ze na jakis czas potrzeba za 49zl to bierzemy i poznej wracamy do 29zl, po czym znow mozna po jakims czasie kupic drozsza.
 #785263  autor: lluukk
 17 lut 2015, 10:42
tadeusz@bigos pisze:Powiem ci tak
...Wysyłam miesięcznie 1200 - 1500 smsów, używam MMSów. I znam wiele takich osób jak ja.
Acha - i mam 32 lata.
licząc tak z 20 sekund na 1 sms (krótki) to spędzasz ponad 8 godzin na pisaniu sms-ów ;) miesięcznie. tak tylko trochę statystyki. jak piszesz dłuższe to może nawet 15-20 godzin miesięcznie na pisaniu sms-ów ;) jestem pod wrażeniem...

lluukk
 #785274  autor: martin76
 17 lut 2015, 11:31
lluukk a co powiesz o tych co w pracy spedzaja miesiecznie 176h zamiast czytac forum telepolis ?? ;)
 #785276  autor: lluukk
 17 lut 2015, 11:55
martin76 pisze:lluukk a co powiesz o tych co w pracy spedzaja miesiecznie 176h zamiast czytac forum telepolis ?? ;)
frajerzy ;)

lluukk
 #785277  autor: lluukk
 17 lut 2015, 11:56
oczywiście żartuję :) praca to fajna sprawa. przykre jak ktoś chciałby a nie może pracować...

lluukk
 #785290  autor: goswik1970
 17 lut 2015, 13:32
Witam,przenosze nr do Virgin w ub. srode(11-02) otrzymalem dokumenty po uzupelnieniu i podpisaniu wyslalem tego samego dnia w kopercie zwrotnej ktora otrzymalem-priorytet. Do dnia dzisiejsZego nie otrzymali dokumentow,jakby nie patrzec 5 dzien roboczy. PP leci w kulki? :(
 #785291  autor: macc
 17 lut 2015, 13:55
w czwartek dokumenty wysłałem i do dzisiaj też cisza.
 #785292  autor: Emsi
 17 lut 2015, 14:10
goswik1970 pisze:Witam,przenosze nr do Virgin w ub. srode(11-02) otrzymalem dokumenty po uzupelnieniu i podpisaniu wyslalem tego samego dnia w kopercie zwrotnej ktora otrzymalem-priorytet. Do dnia dzisiejsZego nie otrzymali dokumentow,jakby nie patrzec 5 dzien roboczy. PP leci w kulki? :(
Trzeba było zapłacić te 5,50zł za polecony priorytet i mieć gwarancję, opcję monitorowania przesyłki etc. Nigdy nie wysyłałem dokumentów zwykłym listem.
 #785337  autor: martin76
 17 lut 2015, 18:04
10% wiecj od Virgin. Wlasnie dostalem emalie od nich

Obrazek
 #785338  autor: ja.michal
 17 lut 2015, 18:13
martin76 pisze:Mam E52 z brandem Plusa ale bez Simlocka. W sumie to zamienianie na mmsa to mi w ogole nie przeszkadza, bo tylko raz w zyciu sie rozpisalem powyzej 6smsow, a chyba wlasnie przy 7mym zamienia na MMsa.
Mam czarną bez brandu, kupioną bezpośrednio u Nokii. Niestety nie zmienia długich SMSów na MMSy, nie ma również takiej opcji w ustawieniach. Wklepałem tekstu na 10 SMSów i cały czas było 10 SMSów.
 #785341  autor: bazooka
 17 lut 2015, 18:43
goswik1970 pisze: PP leci w kulki?
Chodzą podatki i PITy oraz w PP nie dzieje się najlepiej, zwalniają się starzy doświadczeni pracownicy (program PDO). Wszystko funkcjonuje zdecydowanie wolniej.
  • Strona 46 z 204
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 204
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 204