DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 48 z 72
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 72

 #744854  autor: Thaiphoon
 30 sie 2014, 13:19
Przepraszam, że tak długo odpisuję, ale jestem poza miastem i mam problem ze znalezieniem zasięgu do internetu (orange). Oba abonamenty muszą mieć nielimitowane minuty. Smsy mogą być limitowane. Jeden abonament może mieć 1Gb, a drugi 500Mb. Jeżeli nju to orange to odpada ponieważ chce mieć lepszy zasięg. Moto G 8Gb wystarczy. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.

 #744857  autor: tyre23
 30 sie 2014, 13:50
No to chyba najlepiej wychodzi ten abonament w Play. Abonament dla przenoszących numer to 59,99zł/msc.
Co do Twoich wcześniejszych wątpliwości. Nie uzyskasz żadnego rabatu za przeniesienie dwóch numerów, ale powyższa cena jak najbardziej Cię dotyczy, ponieważ jesteś w "Grupie A" wg. regulaminu LINK ,
z warunków dla grupy A opisanych w tabeli powyżej mogą skorzystać:
a.Osoby, które przeniosą do Sieci Telekomunikacyjnej P4 swój numer telefonu
Czyli cena 59,99zł, niezależnie od typu karty abo/prepaid.
Pamiętaj, że oba numery muszą być zarejestrowane u obecnego operatora.
Zasięg Play to zasięg z własnych masztów + T-Mobile + częściowo Plus oraz Orange (do odblokowania przy kontakcie z BOK). Jeżeli zauważysz rozłączanie połączeń, trzaski, chwilowe braki zasięgu, itp. to polecam ustawienie na sztywno zasięgu T-Mobile. Wówczas przechodzenie pomiędzy 2G, 3G oraz pomiędzy masztami odbywa się płynnie.

 #744952  autor: Thaiphoon
 30 sie 2014, 22:11
@tyre

Dzięki za odpowiedź. Wezmę Twoją radę pod uwagę. Jutro dowiem się po jakim czasie od zarejestrowanie karty mogę ją przenieść do innej sieci (bo chyba nie z dnia na dzień). Pozdrawiam

 #745211  autor: BUCKS
 31 sie 2014, 20:50
bolek2004 pisze: W ogóle przy składaniu zamówienia przeniesienia numeru nigdzie nie miałem opcji wyboru trybu przeniesienia numeru.
Do tej pory nie mam żadnej informacji ani na mail ani smsem kiedy numer będzie działał w nju. Zadzwoniłem do sklepu i powiedziano mi że będzie od 14 września bo wtedy kończy się okres rozliczeniowy w Orange. Tak zresztą myślałem że tak będzie.
Wcześniej by się nie dało bo umowa skończyła się 27.08, w czasie okresu rozliczeniowego który trwa do 13.09.
Także generalnie nie wiem po co jest ten dokument promocyjne przejście z Orange do nju, bo tak naprawdę to działa jak przeniesienie z innej sieci i takie same okresy wypowiedzenia są. Myślałem że będzie szybciej ale widać to pic na wodę, żadna to promocja.
Standardowo nie ma przenosin z Orange do Orange, także to jest promocyjne przejście ;)
Tryb przeniesienia wybierasz jak przechodzisz z jednej sieci do innej, tutaj obowiązują warunki "promocyjne".
Musiałeś dyspozycję przejścia złożyć po 14 sierpnia dlatego masz przejście na 14 września.
Gdybyś robił to samo w trybie normalnego wypowiedzenia to zmieniłbyś sieć dopiero 14 października, więc różnica jest na korzyść tej "promocji".
Minusem "promocji" jest to, że nie dostaniesz nowej karty SIM, jeśli nie masz karty USIM to nici z LTE w NJU, a Orange kasuje 25zł za wymianę karty SIM.
 #745472  autor: smela
 01 wrz 2014, 18:12
Witam,

Planuję przenieść swój numer do redbull mobile.
Aktualnie posiadam abonament firmowy w Plusie.
Kiedyś słyszałem, że jeżeli chcę przenieść numer do innej sieci, to muszę najpierw w Plusie zmienić swoją umowę z firmowej na indywidualną i dopiero wtedy zacząć procedurę przenoszenia numeru. Czy to prawda?
Czy może mogę bez problemu wypełnić formularz na RDM i czekać, aż załatwią za mnie wszystkie formalności?

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć, czy podczas przenoszenia numeru dzwonić będą do mnie ludzie z plusa, oferując różne rzeczy? I czy w przypadku, gdy zaoferują mi coś ciekawego, jak się zgodzę - to czy cała procedura przenoszenia numeru zostaje wstrzymana, a ja nie ponoszę żadnej odpowiedzialności?

Pozdrawiam

 #745984  autor: bolek2004
 03 wrz 2014, 15:07
BUCKS pisze:Musiałeś dyspozycję przejścia złożyć po 14 sierpnia dlatego masz przejście na 14 września. Gdybyś robił to samo w trybie normalnego wypowiedzenia to zmieniłbyś sieć dopiero 14 października, więc różnica jest na korzyść tej "promocji".
No to w sumie może być, oby tylko tego 14 numer był już w nju, co do samego przeniesienia nie dało się złożyć zamówienia wcześniej bo wyskakiwał komunikat że dopiero w nowym okresie rozliczeniowym można złożyć zamówienie.
Minusem "promocji" jest to, że nie dostaniesz nowej karty SIM, jeśli nie masz karty USIM to nici z LTE w NJU, a Orange kasuje 25zł za wymianę karty SIM.
Na razie nie ma potrzeby ale rozumiem że jakbym chciał wymienić to w salonie Orange nie da się tego zrobić mając nju? Pewnie kurier standardowo, jeśli tak to ciekawe czy nie ma przestoju żadnego że telefon jest nieaktywny jakiś czas?
 #746003  autor: BUCKS
 03 wrz 2014, 17:04
smela pisze:Planuję przenieść swój numer do redbull mobile.
Aktualnie posiadam abonament firmowy w Plusie.[...]
Ważne aby dane jakie podasz w RBM były takie same na jakie mas zzarejestrowany numer w Plusie. RBM rejestruje numer na firmę, więc nie musisz zmieniać na osobę prywatną.

Pewnie Plus będzie dzwonił z jakąś ofertą utrzymaniową, jeśli zostaniesz w Plusie to będziesz musiał anulować umowę z RedBullem. Czy będę za to jakieś konsekwencje dla Twojej firmy to poczytaj warunki promocji w RBM i popytaj na infolinii RBM. W najgorszym wypadku w ofercie TYLKO SIM może w grę wchodzić miesięczne wypowiedzenie ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego, chyba, że weźmiesz ofertę z telefonem to może być gorzej.

bolek2004

Nie robiłem wymiany SIM w Nju, więc nie wiem, czy w salonie Orange da radę od ręki, ale stawiam, że pewnie kurier przywiezie, a aktywację nowej karty zrobisz przez neta, jak ją już będziesz miał w ręku.
To tylko RBM w pewnych sytuacjach dopuszcza obsługę na żywo w salonie Play, w przypadku Nju o tym nie słyszałem.

 #747061  autor: Alfu
 07 wrz 2014, 22:55
Witam.
Mam następujący problem :
Posiadałem abonament w Play, który kończył się 31 sierpnia. Jako, że nie dostałem żadnej oferty, po rozwazeniu różnych opcji wybrałem RBM. Numer postanowiłem przenieść do Orange na kartę. 27 lipca udałem się do salonu. Dostałem od pracowników dokumenty dot . przeniesienia i informację ze przed końcem sierpnia mam udać się d o dowolnego salonu Orange w celu odbioru karty sim. Udałem się 30 sierpnia do salonu, ale na miejscu okazało się, że nie ma mojego zgłoszenia w systemie. Prawdopodobnie pracownik popełnił jakiś błąd. I teraz moje pytanie, czy mogę liczyć na rekompensatę od Orange? Musiałem złożyć ponownie zlecenie i czekać do końca września na przeniesienie. Dodatkowo muszę płacić 1 abonament extra. Złożyłem reklamację, ale zastanawiam się czy komuś taka sytuacja się zdażyła?

 #747088  autor: pawcio1978
 08 wrz 2014, 06:53
Moja matka przenosila z tepsy do Orange Strefy. I tez byl poslizg z winy pracownika Orange. Pomogla oficjalna skarga do Orange.

 #748106  autor: Cykor
 11 wrz 2014, 18:36
Witam
Posiadam abonament na firmę w T-Mobile i chcę zmienić operatora (myślałem o Plus bo to Polski operator - w zasadzie ostatni).
Interesuje mnie:
- nielimitowane rozmowy/wiadomości
- 1GB+ internetu
- chmura 5GB+ (bez pobierania transferu)
- Lumia 930 (najlepiej na raty w abonamencie)

Dostałem w miarę ciekawą ofertę z Play za 99zł z 5GB i 200zł za telefon jednak nie jestem przekonany co do nich ponieważ mam teraz kartę i zdarza się że rozmowy są przerywane i telefon traci zasięg z prawie pełnego na brak zasięgu (zmienia nadajnik z Plus/T-Mobile na Play który w zasadzie u mnie nie istnieje)

Ponieważ mam mętlik w głowie to piszę z zapytaniem co byście mogli mi polecić u innych operatorów (najlepiej Plus - lub mi go odradzić) z tym co potrzebuję.

 #748140  autor: Flash999
 11 wrz 2014, 20:21
Cykor pisze:(myślałem o Plus bo to Polski operator - w zasadzie ostatni).
Taki z niego polski operator... Wszystkie spółki zarejestrowane na Cyprze lub w innych rajach podatkowych. W dodatku zamiast trzymać całe pasmo w Polkomtel Sp. z o.o., to wykupują "sami od siebie ruch sieciowy" w spółce Midas, która należy do tego samego właściciela. To dlatego LTE jest w Mobylandzie, Sferii i Aero2. Sam Plus nie ma pasma LTE.

Dziś ogromna ilość dużych korporacji rejestruje spółki na Cyprze, w końcu duże oszczędności. Nie ma co się sugerować polskimi nazwami.

Bierzesz pod uwagę możliwość kupna telefonu na wolnym rynku i podpisanie umowy tylko SIM (lub prepaid bez zobowiązań)? Oferta z telefonem zawęża znacznie krąg poszukiwań.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #748153  autor: Cykor
 11 wrz 2014, 21:15
To że jest na Cyprze i działa jak działa to wiem - ale wiem że jest od zawsze w rękach Polaków (a chciałbym wesprzeć to co nasze a nie światowe molochy)

Myślałem o kupieniu telefonu osobno ale kosztował by około 1700-1800zł jednorazowo to nie za bardzo mam możliwość z taką gotówką się rozstać.

Potrzebuje dostać propozycje w liczbach jednego lub paru operatorów (Orange/Play/Plus).

 #748176  autor: Flash999
 11 wrz 2014, 22:13
Cykor pisze:To że jest na Cyprze i działa jak działa to wiem - ale wiem że jest od zawsze w rękach Polaków (a chciałbym wesprzeć to co nasze a nie światowe molochy)
Błędne myślenie. Już nie będę nic pisał o właścicielu. Plus jest polskim molochem. Biurokracja, słaby BOK (podawanie kodów i cyferek przy kontakcie z biurem). Mentalność.

Telefon możesz zawsze kupić na raty, np. PayU na Allegro.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #748552  autor: bolek2004
 13 wrz 2014, 08:40
BUCKS pisze:Nie robiłem wymiany SIM w Nju, więc nie wiem, czy w salonie Orange da radę od ręki, ale stawiam, że pewnie kurier przywiezie, a aktywację nowej karty zrobisz przez neta, jak ją już będziesz miał w ręku.
To tylko RBM w pewnych sytuacjach dopuszcza obsługę na żywo w salonie Play, w przypadku Nju o tym nie słyszałem.
W sumie to żaden problem, gorzej jak ktoś zgubi telefon i będzie musiał nowy sim szybko wyrobić.
Przeniesiono mi ten numer do nju 12.09.2014r. także jest wszystko tak jak być powinno :)
 #748892  autor: mate10
 14 wrz 2014, 21:48
Witam :)
Przejde do rzeczy, posiadam:

kartę prepaid w orange
kartę w abo w orange
kartę w abo w red bull mobile

Czy byłaby możliwość przeniesienia nr z prepaid orange na abo w orange ,
a ten nr z abo w orange na abo w red bull ?
Pewnie koszty ogromne ?

Pozdrawiam

 #748896  autor: cyanoone
 14 wrz 2014, 22:16
Numer z prepaid można przenieść na abo. Numer z Orange możesz przenieść do RBM. Jeżeli umowa w Orange skończona możesz przenosić się bez kary. Swoją drogą nie lepiej wziąć abo w Play /RBM niż w Orange?
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #748902  autor: mate10
 14 wrz 2014, 22:29
Do końca umowy zostało jeszcze 1,5 roku abo w Orange Smart Plan Multi II i płacę za niego jakieś 38zł, mam zniżkę -30% i dodatkowo rabat -25zł w Orange Open:)

Z RBM sprawa wygląda tak ze chciałem kupić do Świąt PS4, udało mi się zakupić w tej promocyjnej cenie 36zł wraz z nowym numerem za 49zł/msc.

Dlatego też chciałem się zorientować czy w ogóle jest możliwość przeniesienia nr z prepaid Orange na ten posiadany abonament w Orange. Natomiast numer z abonamentu Orange dać do prepaid Orange,a następnie przenieść na ten już posiadany abonament w RBM.
Pewnie takiej opcji nie ma..

Pozdrawiam :D

 #749421  autor: agrs
 16 wrz 2014, 19:57
Witajcie, zwracam sie do was z prosba o porade w kwestii przeniesienia nr do orange a w zasadzie z problemem z przeniesieniem.

Do rzeczy na stronie orange sklep jest promocja 6mc za free + xperia z1 99 wypelnilem wniosek poszedl dalej dzis okazalo sie ze wniosek odrzucony. przez 5! godzin probowalem sie dowiedziec o powod dzwonilem na wszystkie znane mi numery i z kazdej z infolinii odprawiono mnie z kwitkiem w efekcie koncowym wyslano mnie do salonu gdzie dowiedzialem sie ze oni tez nie wiedza ale jestem czysty wiec u nich wszystko moglbym zalatwic ale tej oferty nie maja. Po powrocie zadzwonilem raz jeszcze na infolinie sklepu orange gdzie dowiedzialem sie ze odrzucono moje zgloszenie ze wzgledu uwaga! na blad systemu ale nie moga mi sprzedac tej oferty bo moj pesel jest zablokowany na 72h -oferta konczy sie za 24h.

doradzcie mi prosze jak moge to ruszyc bo do tych baranow na infolinii juz nie mam sily.

z gory dzieki
 #750730  autor: mianle
 22 wrz 2014, 14:27
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem bo dzisiaj po wizycie w salonie t-mobile doznałem szooku

a więc mam abonament za 29 w sieci heyah (taryfa nazywa się heyah non stop) i chciałem dać wypowiedz-nenie z abonamentu (obowiązuje 30 dni) i przejść na kartę. A potem zmienić operatora !

Dowiedziałem się że nie moge tego zrobić bo tak jest skonstruowana umowa że jak dam wypowiedzenie to tracę numer ?!

czy może mi ktoś z Was pomoc ?

 #750836  autor: okti51
 22 wrz 2014, 22:18
Bardziej wygląda mi to, na zniechęcenie klienta do złożenia wypowiedzenia. Dla sprzedawcy jest to strata czasu, a i tak nic nie zyska.
Jeśli chciałbyś mieć pewność, że zachowasz numer to nie przenoś go na kartę, tylko od razu złóż u innego operatora wniosek o przeniesienie numeru z zachowaniem okresu wypowiedzenia x dni.
  • Strona 48 z 72
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 72
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 72