DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1173743  autor: andrewkaru
 23 cze 2024, 16:29
Hej, kupiłem kartę z napisem 300GB za darmo przez rok +100GB na start w Orange. Potrzebuje nie doładowywać co miesiąc a obrazu z kamer tez nie będę non stop oglądać, ale się pogubiłem . Doladowalem za 30 zł i mam teraz coś takiego jaj poniżej, Proszę o podpowiedz, co robię żle, może zła oferta, ale jakoś drogo to wychodzi. Może lepiej żebym kupił jakąś inną kartę w orange? 25 GB na 20 dni i co, znowu mam doladowaywac co miesiąc? jest jakaś lepsza opcja?


Pakiet Internet
25,00 GB
W tym 8,29 GB w UE
Ważność pakietu
31 dni (24.07.2024)

Bonus Internetowy za doładowania
44,50 GB
W tym 1,17 GB w UE
Ważność pakietu
62 dni (24.08.2024)

3 gr / 100kB
Przedłuż ważność
Minuty:
Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu + pakiet GB (wersje cykliczne)
Ważność pakietu
31 dni (24.07.2024)

59 gr / minuta
SMS/MMS:
Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu + pakiet GB (wersje cykliczne)
Ważność pakietu
31 dni (24.07.2024)

39 gr / SMS, 59 gr / MMS

Ostatnie doładowania
Zobacz szczegóły
Data:Kwota:Stan konta po doładowaniu:Kanał doładowania:
23 czerwca
Godz: 01:48
30 zł

34,61 zł

Doladowanie przez .orange.pl
 #1173746  autor: Remington
 23 cze 2024, 16:53
Skoro masz dane w UE w ramach bonusu z doładowań, to chyba dałeś się naciągnąć na pakiet 5GB za 5 zł - raczej niepotrzebnie (możesz spróbować odzyskać te 5 zł pisząc na czacie).

Przechodząc do rzeczy:
1. krótko przed 24.8 wysyłasz „300GB” na nr 811 i od tego momentu ładujesz numer przez stronę lub apkę Orange po 5 zł miesięcznie co będzie dawać 12,5GB za każde doładowanie oraz promocyjne 25GB co miesiąc i wydłużanie uzbieranych GB z doładowań
2. wcześniej możesz aktywować dodatkowe 100GB za używanie Mój Orange (znajdziesz go w aplikacji), a także 200GB za zgodę marketingową („TAK” na 80290)
3. Po 12-tym wpadnięciu bonusa 25GB możesz kodem *101*365# wydłużyć posiadane GB o kolejny rok (lub lata, bo starczy Ci kasy na 3 lata) i wtedy już zapominasz o doładowaniach

Jeśli brak Ci chęci do pilnowania comiesięcznych doładowań przez rok, to możesz sobie odpuścić pkt 1 i od razu wykonać 2 i 3.

Niestety, u mnie kamery oparte o router z kartą Orange bywały zawodne - co kilka tygodni dochodziło do zamrożenia sesji i utraty sesji internetowej. Tylko restart routera pomagał.
 #1173750  autor: andrewkaru
 23 cze 2024, 17:05
Chetnie zrobię punkt 2 i 3 ale w aplikacji jeszcze się nie pojawił ten numer. Ciekawe ze jak się zaloguję na stronie to już jest. Da się przez stronę to zrobić?

Remington pisze:
23 cze 2024, 16:53

Niestety, u mnie kamery oparte o router z kartą Orange bywały zawodne - co kilka tygodni dochodziło do zamrożenia sesji i utraty sesji internetowej. Tylko restart routera pomagał.
Zadałem sobie trud i skonfigurowałem Mikrotik do którego podłączyłem modem HUAWEI na usb. Napisałem skrypt który ma sprawdzać czy jest połączenie ppp zobaczymy i ma tez pingować jak nie to włączyć i wylaczcyc
 #1173754  autor: andrewkaru
 23 cze 2024, 17:21
pomoglo przelogowanie

[*]Co mam włączyć żeby nie namieszać bardziej: porąbane to trochę.

Promocje są takie: 4800 GB za darmo przez rok za zero złotych (Pierwsze 400 GB dostaniesz aktywując usługę Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu + 25 GB w wersji cyklicznej za 35 zł na 31 dni. Kolejne 400 GB przy odnawianiu się tej usługi co 31 dni. Z bonusu możesz korzystac tak długo, jak masz włączoną usługę Bez limitu

5400GB za darmo przez rok

Nie widzę tej aktywacji za używanie MójOrange tych 100GB w aplikacji...
2400 GB za darmo przez rok to 12 x 200 GB.
 
Pierwsze 200 GB dostaniesz aktywując usługę Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu + 25 GB w wersji cyklicznej za 35 zł na 31 dni. Kolejne 200 GB przy odnawianiu się tej usługi co 31 dni. Z bonusu możesz korzystac tak długo, jak masz włączoną usługę Bez limitu.
 Promocja trwa do 30 września.

Hej dzięki jeszcze raz, zrobiłem punkt 2 na razie tylko bonus za używanie Mój Orange (przypiąlem do konta głównego)
Zaraz jeszcze zrobię te 200GB za zgodę marketingową (rozumiem że to można tylko smsem więc pewnie muszę wyjąc sim.
Dalej co? Ustawić sobie żeby lądowało mi 5zl miesięcznie stale zlecenie zaczynając od dzisiaj?
 #1173755  autor: Remington
 23 cze 2024, 17:23
Czekaj aż się te 100GB pojawi, w końcu to nastąpi. Pozostałe wymienione promocje sobie odpuść, gdyż one dotyczą innych GB, a przede wszystkim wymagają ciągłego płacenia.

Comiesięczne doładowanie jest potrzebne jeśli włączyłeś promocję z punktu 1. Wymaga to jednak pilnowania, bo jeśli któregoś doładowania zabraknie, to uzbierane GB przepadną (zabezpieczyć to można już teraz wykonując pkt 3 - dla świętego spokoju ja tak zrobiłem).

I nie nabijaj postów jeden pod drugim.
 #1173756  autor: andrewkaru
 23 cze 2024, 17:30
Dziekuje, 100GB jak już dostanę i jak dostanę 200GB za zgodę to co muszę robić co miesiąc? Ile najmniej opłacać? Jesteś wielki. Dam znać jak wyglada sprawa z Mikrotikiem, Orange i modemem Huawei z moim skryptem.
Jakim cudem zoribles już punkt 3? Nie trzeba czekać na 12 bonusów?
 #1173757  autor: Remington
 23 cze 2024, 17:33
Comiesięcznie trzeba doładowywać po 5 zł (najlepiej przez stronę Orange lub aplikację) - ale tylko jeśli zapisało się do promocji z punktu 1.

Równie dobrze możesz odpuścić sobie tę promocję, wykonać od razu pkt 3 i zapomnieć o wszystkim na rok już teraz. Albo nabić doładowaniami po 5 zł (via Orange.pl lub apka) kolejne równowartości 30 zł i wykonać pkt 3 kilkukrotnie - takie wydłużenia skumulują się.
 #1173767  autor: Nikita_Bennet
 23 cze 2024, 19:48
doładowania cyklicznie nie da się włączyć aby obciążało kartę bankową?

A tak z innej beczki - jaki starter kupić żeby jak najmniej doładowywać a potestować ze 2-3 miechy? Chodzi mi o btsy orange. Najlepiej bez żadnych zgód marketingowych itp.
 #1173781  autor: babciagienia1p
 23 cze 2024, 23:28
@Nikita_Bennet
Z innej beczki.
Starter za 5,- zł. Najlepiej kupowany online.
1) Na początek włączenie promocji 5400, 4800 i 2400 GB w Mój Orange.
2) Nie później niż w ostatnim dniu ważności NL+SMS-y+MMS-y+5GB (pięć dni?), SMS o treści START na numer 814.
3) Jak przestanie działać internet, włączenie 100 GB za pierwsze logowanie.
4) W odwodzie 200 GB za zgody, ale tego nie chcesz.
5) Doładowania 2x5,- zł dopiero na koniec jak przestanie działać internet lub w ostatnim dniu ważność GB z BIzD-u, jeśli jeszcze coś z nich zostanie.
6) NL jednorazowy na próbę za 15,- zł.
7) Doładowania 3x5,- zł jak w pkt.5.
8 ) NL cykliczny na próbę za 15,- zł.
9) Doładowania 7x5,- zł jak w pkt.5
10) NL cykliczny za 35,- zł itd.

Powyższe dotyczyło też @andrewkaru, ale dyskusja za szybko poszła w inną ścieżkę.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2024, 23:36 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1173785  autor: Remington
 23 cze 2024, 23:49
@babciagienia1p
Niby to co piszesz było też dla autora wątku, ale spójrz sama ile sugerowałabyś mu zainwestować. Starter już ma, w dodatku zasilony i z GB za doładowanie. W wariancie, który ja zaproponowałem, wydałby w sumie 87 zł na 4 lata (a w wersji wygodniejszej z włączeniem rocznego wydłużenia już teraz - na 3 lata z pełną bezobsługowością przez ten czas) i dlatego w tym kierunku skierowałem dyskusję. Kamery nie potrzebują tych dodatkowych setek czy tysięcy gigabajtów, wystarczą te z doładowań i promocji za zgody, a i tak sporo zostanie.
 #1173786  autor: babciagienia1p
 24 cze 2024, 00:00
@Remington
Napisałam o innej ścieżce, w kontekście skorzystania z NL-u za 0,- zł, przed aktywowaniem 100 GB i 200 GB (za duży skrót myślowy?). W przypadku @andrewkaru za szybko wszedł w GB z BIzD-u. One blokują GB z PI. Skorzystanie z NL-u za 0,- zł obniżyłoby koszty. Więcej czasu na internet za 29,- zł mógłby kupić później.
Oczywiście, że w jego przypadku nie ma sensu aktywować kolejnych NL-ów za 35,- zł (chyba, że chce oglądać widok z kamer 24h/dobę :wink:).
Zresztą w przypadku @Nikita_Bennet też, ponieważ chce testować tylko 2-3 miesiące.
 #1173802  autor: andrewkaru
 24 cze 2024, 13:04
bardzo dziękuję za takie zaangażowanie w wątek. Nie spodziewałem się że aż tyle jest tricków tutaj, Dobrze ze zapytałem!!! Krótko mówiąc kto nie wie ten płaci więcej i dużo za dużo :)
Trochę niezrozumiały jest jedynie dla mnie ten punkt 3: 3. Po 12-tym wpadnięciu bonusa 25GB możesz kodem *101*365# wydłużyć posiadane GB o kolejny rok (lub lata, bo starczy Ci kasy na 3 lata) i wtedy już zapominasz o doładowaniach. (o jakie wpadające bonusy chodzi tu?)
 #1173803  autor: Remington
 24 cze 2024, 13:09
Te, które aktywowałeś w punkcie 1. To jest 12 comiesięcznych bonusów po 25GB pod warunkiem regularnych doładowań po min. 5 zł. One przedłużają zebrane GB, dlatego w pierwszym roku nie musisz wykupywać płatnego wydłużenia za 29 zł. Ale raz zapomnisz o doładowaniu i je stracisz, dlatego dałem Ci do rozważenia czy dla spokoju lepiej nie wydać tych 29 zł już teraz.