DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1176571  autor: Amski
 07 sie 2024, 13:32
Z myślą o alarmie aktywowałem kartę Fakt Mobile. Lejek miał mi wystarczyć i tak było. Po miesiącu lejek zniknął - brak jakiegokolwiek transferu. Doładowałem jednorazowo 5zł i był spokój przez 5 miesięcy.
Dzisiaj znowu lejek przestał działać. Doładowałem 5zł i transfer natychmiast się pojawił.
Wygląda to tak, jakby operator (Fakt/Play) celowo ucinał lejek, by im częściej kapało po parę złotych. Trochę to nie w porządku, bo nie przyczyna techniczna, ale celowe działanie wyłączyło lejek. Dodatkowo nigdzie nie jest napisane, że do prawidłowej aktywacji tej możliwości trzeba było zasilić kartę 5zł.

Który operator ma podobne oferty? Czyli niska szybkość, niewielkie transfery, niskie koszty roczne i brak konieczności obsługi (np. wykonywanie połączenia raz w miesiącu, wysyłania sms, etc.)
 #1176587  autor: KC-KARLOS
 07 sie 2024, 14:27
Amski: bliźniaczy Virgin Mobile. Tam masz jeszcze łatwiej, bo 365 dni wychodzących masz po każdym doładowaniu od 5 zł, RWK włącza się gdy odpalisz samodzielnie (nie jako odnowienie) #MINI 3 za 3 zł na miesiąc czasu (30 minut +30 SMSów i 300 MB). Poza pakietami lejek 32 kbps nawet przy zerowym saldzie konta.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1176603  autor: KC-KARLOS
 07 sie 2024, 19:30
TomLee: oferty z lejkiem - odNOWA nie ma lejka. Ma go Fakt, Virgin, PNK Lubię To, PNK 2.1 i PNK 2.1 PL.
A z 1 mbps poza pakietami jest Vectra, tyle, że to abonament.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1176606  autor: TomLee
 07 sie 2024, 19:50
KC-KARLOS pisze:
07 sie 2024, 19:30
TomLee: oferty z lejkiem - odNOWA nie ma lejka. Ma go Fakt, Virgin, PNK Lubię To, PNK 2.1 i PNK 2.1 PL.
A z 1 mbps poza pakietami jest Vectra, tyle, że to abonament.
Wiem że odnowa jest bez lejka. Jeżeli jest małe zapotrzebowanie na GB w miesiącu (np. do 0.5 GB) to nie ma sensu bawić się w oferty ze znikomym lejkiem. Sam używam odnowy w odbiorniku gps i ostatnio zużyłem 304 mb przez miesiąc. Odnowa jest idealna dla takiego zużycia.
 #1176607  autor: KC-KARLOS
 07 sie 2024, 19:54
TomLee: nie przeszkadza Tobie, że odNOWA ma taktowanie co 0,5 MB, gdy w innych jest co 0,1 MB?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1176608  autor: TomLee
 07 sie 2024, 20:20
KC-KARLOS pisze:
07 sie 2024, 19:54
TomLee: nie przeszkadza Tobie, że odNOWA ma taktowanie co 0,5 MB, gdy w innych jest co 0,1 MB?
Wiedziałem, że przywołasz kwestię legendarnego taktowania w odnowie :). Zupełnie mi to nie przeszkadza. To groszowe sprawy. Jeżeli zużywam w odnowie 0,33 GB w miesiąc to wychodzi 1,7 PLN. Co 3 miesiące 5 zł to chyba nie wygórowana cena, żeby nie męczyć się na niepewnym lejku?
 #1176609  autor: KC-KARLOS
 07 sie 2024, 20:30
TomLee: tu nie chodzi ile wydajesz, a ile możesz stracić na 500 kB taktowaniu versus 100 kB.
Poza tym porównując odNOWĘ do Virgin, który ma lejek to chyba ta odNOWA blado wychodzi, skoro MINI3 kosztuje jedyne 3 zł/mc i pozwala przenosić niewykorzystany transfer z miesiąca na miesiąc, a także szybko dokupić 1 GB za... 1 złotówkę, aby lejka nie było.
Dodatkowo w odNOWIE musisz mieć saldo zerowe, aby Tobie do 5 zł za utrzymanie numeru nie zabrali, czego w innych taryfach Playa nie ma (za wyjątkiem nowej PNK 3.0).

No i co gdy pakiet w odNOWIE się skończy? Kaplica. W Virgin jest lejek, a takie urządzenia są wręcz stworzone do małych paczek danych - coś a'la telemetria.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥