DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #50941  autor: ywis
 03 lut 2006, 13:01
Witam!

Dopiero co się zarejestrowałem, więc jeśli pisze nie w tym dziale, to sorry!

Mam taki problem, albo i też nie. Otóż od października mam N6230i, nosząc ją w pokrowcu nie zauważyłem, że na białym tle mam punkciki, które denerwują i wyglądają na bad pixele, chociaż trzeba się przyjżeć bardzo, aby zauważyć. Takie zjawisko występuje tylko na białym tle, wrzucając tapetke tego nie widać...

Co o tym sądzicie?

 #50961  autor: piotrz
 03 lut 2006, 14:34
po pierwsze zobacz do góry, tam jest dział o 6230 (i), ale dobra, już przeniosłem jak widać :wink:
sprawdź, czy masz czystą szybkę, nieporysowany ekran (od pokrowców się rysują) itp.

 #50968  autor: ywis
 03 lut 2006, 14:58
Jeśli chodzi o szybkę, to jest czysta... wczoraj jeszcze czyściłem z zewnątrz. Telefonu nigdy nie otwierałem, także kurz pod szybke też nie mógł się wdać.

 #50970  autor: piotrz
 03 lut 2006, 15:09
a co z obudową?

 #50972  autor: Klusek
 03 lut 2006, 15:22
ywis pisze:Jeśli chodzi o szybkę, to jest czysta... wczoraj jeszcze czyściłem z zewnątrz. Telefonu nigdy nie otwierałem, także kurz pod szybke też nie mógł się wdać.
Nie musisz wcale otwierać telefonu żeby dostał się do niego kurz, kurz potrafi się każdą najmniejszą nawet szczelinką. Oczywiście bez rozkręcania telefonu będzie się gromadził wolniej i będzie go mniej, ale i tak tam będzie.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2006, 15:35 przez Klusek, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek
Obrazek

 #50975  autor: ywis
 03 lut 2006, 15:24
piotrz pisze:a co z obudową?
Nie otwierałem obudowy tak jak pisałem, ponieważ na tyle mnie to nie "dręczy", ale powoli zaczyna przeszkadzać, bo jednak ja standardowo nie mam żadnych tapetek, upiększaczy itp. w telefonie, więc widać to już po jakimś czasie użytkowania... Pewnie osoba, która by dostała ten telefon pierwszy raz w ręce by tego nie zauważyła.

 #50980  autor: piotrz
 03 lut 2006, 15:34
ale nie otwieraj obudowy! wyjmij z pokrowca i sprawdź pod światło, czy nie ma rys na szybce od ekranu

 #50993  autor: nhm
 03 lut 2006, 15:52
zdejmij bude gorna i sprawdz czy bez niej tez to widac.Budy sa przeciez x-press on wiec mozna ja sobie sciagnac. brak pixela jest dosc charakterystyczny wiec od razu bedziesz wiedziec czy to kurz,martwy pixel czy jakies inne scierwo :)

- = n h m = -

 #51022  autor: Ish
 03 lut 2006, 17:11
nhm pisze:zdejmij bude gorna i sprawdz czy bez niej tez to widac.Budy sa przeciez x-press on wiec mozna ja sobie sciagnac. brak pixela jest dosc charakterystyczny wiec od razu bedziesz wiedziec czy to kurz,martwy pixel czy jakies inne scierwo :)
Najlepsza metoda na sprawdzenie :)

 #51111  autor: ywis
 03 lut 2006, 21:52
Dam znać po dokonaniu czynności :)