DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #388675  autor: aizo
 19 lut 2010, 19:26
Jakiś czas temu byłem świadkiem rozmowy dwóch kolesi.


Jeden z nich opowiadał swoja historie jak to ma zamiar walczyć z operatorem.
O co chodzi?

Miał on telefon na abonament w plusie lub orange.Miał jakieś pakiety czy minuty do swojej sieci.
Gdzieś tam był na jakimś wyjedzcie i ktoś wydzwonił mu sporo minut. Myślał, że to numer w jego sieci a miał pakiety do swojej sieci to pozwalał dzwonić.
Okazało sie, że numer sobie w Play-u siedzi :]
Wiadomo rachunek przyszedł spory.
Powiedział, że złożył reklamacje na piśmie . Napisał tam, że nie widział że to numer z Play i domagał sie anulowania rachunku. Mówił, że jak mu odmówią to nie podda się bo powinno być jakieś info itp

Tyle usłyszałem, nie chciałem się wtrącać i psuć mu nadziej ale na taką ,,walkę,, nie ma szans.

Ale to fakt,że teraz dużo osób przeniosło numer do play i można się ładnie wkopać.

Połączenie nie może być zrealizowane.

 #388678  autor: Rezo
 19 lut 2010, 19:45
Dlatego roztropnie jest wybierać ofertę zdywersyfikowaną - posiadającą zarówno odpowiednio dużo minut do innych sieci jak i własnej. Niedługo wyższa stawka za połączenia dotyczyć będzie oprócz Play i Polsatu także numerów Centernetu.

Jeśli pomogłem kliknij "pomógł" ;)
UnixStorm.org - stabilny hosting WWW

 #388679  autor: widex
 19 lut 2010, 19:45
Szanse ma taką, że żadną. Numer jak numer, nie działa już w tej sieci. Co do przenoszeń. Na własnej skórze zacząłem to odczuwać na przełomie 2009/2010. Naprawdę moja książka telefoniczna ciągle ma jakieś zmiany operatorskie. Nie przeszkadza mi to, ponieważ dzwonię góra do trzech osób (dwie w Play; MNP z Ery i Plusa), jedna Era.

Co do tej sytuacji to miałem odwrotną. Ktoś dzwonił i myślał, że mam z Plusa. Po jakimś czasie zostałem zapytany (uznany wśród znajomych za najbardziej obeznanego w ofertach), dlaczego pobrało z konta. A ja: dlaczego nie? Ona: bo mam minuty do Plusa. Ja: Przecież nie obowiązują do innych sieci.

Dawałem znać większości, ze zmieniam sieć, aby nie mieli problemów

 #388716  autor: KamaZ
 20 lut 2010, 07:58
Wątpliwa jest szansa, że gość wygra. Najgorzej można się wkopać mając prepaid. W abonamencie jeszcze pół biedy. Ciekawe czy Play podniesie za jakiś czas stawkę za połączenie do Centernet. Póki co nie można się do nich z Play dodzwonić :P

 #388731  autor: kerim36
 20 lut 2010, 09:55
aizo,

szansa na wygrana jest zadna - jesli cos operator od siebie "da", to bedzie to tylko jego dobra wola.

orange udostepnia bezplatna mozliwosc sprawdzenia przynaleznosci numeru do danego operatora pod *555, wiec poweidzmy, ze klient ma mozliwosc zweryfikowania do jakiej sieci dzwoni.

jak jest w plusie z mozliwoscia sprawdzenia nie wiem

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #388735  autor: KamaZ
 20 lut 2010, 10:29
radiowiec_wawa pisze:www.wjakiejsieci.pl

i po klopocie :)
W Orange pod numerem *555 jest również możliwość sprawdzenia :-)

 #388782  autor: widex
 20 lut 2010, 13:30
kerim36 pisze:jak jest w plusie z mozliwoscia sprawdzenia nie wiem
wap.plus.pl lub SMS-em.

Wątpię, żeby Play podnosił. CP tez ma wyższy mtr Poza tym to byłoby obłudne ze strony Play, który walczy o MTR.

 #388795  autor: Marens
 20 lut 2010, 14:32
Play można rozróżnić po innym tonie wybierania, mało osób zwraca na to szczegóły. Niepokoi mnie to, że sporo osób ma jeszcze stare taryfy w prepaidzie po 60gr/min.

 #388800  autor: widex
 20 lut 2010, 14:42
Marens pisze:Niepokoi mnie to, że sporo osób ma jeszcze stare taryfy w prepaidzie po 60gr/min.
Kilkanaście miesięcy temu, zmeniałem taryfe kobiecie z: Pop - taryfa Max na Orange Go xD

A obecnie trafiają się jeszcze ludzie z chyba ~ ok.80gr w chyba Simplus Easy?

 #388809  autor: aizo
 20 lut 2010, 15:14
KamaZ pisze:Najgorzej można się wkopać mając prepaid. W abonamencie jeszcze pół biedy.
Właśnie chyba gorszy jest abo. Bo środki na karcie zawsze kiedyś sie skończą. A abo nabijasz i nabijasz.

W prepaid też po zakończonym połączeniu jest info czasie i kosztach i pozostałych środkach.Wiec już po pierwszej rozmowie można sie zorientować ze cos jest nie tak

Połączenie nie może być zrealizowane.

 #388811  autor: Rezo
 20 lut 2010, 15:22
aizo pisze:KamaZ napisał/a:
Najgorzej można się wkopać mając prepaid. W abonamencie jeszcze pół biedy.


Właśnie chyba gorszy jest abo. Bo środki na karcie zawsze kiedyś sie skończą. A abo nabijasz i nabijasz.
Z tego powodu, że środki kiedyś się kończą prepaid jest lepszy. Jeżeli jednak ktoś posiada dużą liczbę minut w ramach abonamentu, które może wykorzystywać także do Play, to wtedy przewaga oferty na kartę maleje.

Jeśli pomogłem kliknij "pomógł" ;)
UnixStorm.org - stabilny hosting WWW

 #388822  autor: KamaZ
 20 lut 2010, 16:07
Marens pisze:Play można rozróżnić po innym tonie wybierania, mało osób zwraca na to szczegóły.
Ale tylko wtedy, gdy telefon jest zalogowany do nadajnika Play. Jak jest na Plusa to sygnał jest standardowy.
Marens pisze:Niepokoi mnie to, że sporo osób ma jeszcze stare taryfy w prepaidzie po 60gr/min.
Czemu Cię to niepokoi? Ja używam starej taryfy Simplusa (Nowy Simplus) i nie mam zamiaru jej zmieniać póki co. Poza tym do tej pory ludzie używają Starej Play Karty i nie zmieniają na Fresha. W Tak Taku jak ktoś dzwoni dużo w sieci to taryfa Happy jest lepsza od Nowego TT.
Rezo pisze:
aizo pisze:KamaZ napisał/a:
Najgorzej można się wkopać mając prepaid. W abonamencie jeszcze pół biedy.


Właśnie chyba gorszy jest abo. Bo środki na karcie zawsze kiedyś sie skończą. A abo nabijasz i nabijasz.
Z tego powodu, że środki kiedyś się kończą prepaid jest lepszy. Jeżeli jednak ktoś posiada dużą liczbę minut w ramach abonamentu, które może wykorzystywać także do Play, to wtedy przewaga oferty na kartę maleje.
Chodziło mi właśnie o minuty w abonamencie, które są do wszystkich.

 #388826  autor: user_delete19
 20 lut 2010, 16:10
SOT:
KamaZ pisze:Czemu Cię to niepokoi? Ja używam starej taryfy Simplusa (Nowy Simplus) i nie mam zamiaru jej zmieniać póki co. Poza tym do tej pory ludzie używają Starej Play Karty i nie zmieniają na Fresha.
Jemu chyba chodziło o bardziej ogólny przykład. Moja siostra jeszcze w czerwcu/lipcu miała taryfę Nowe Orange Pop (czyli w sumie stara taryfa, sprzed Orange POP), gdzie minuta do wszystkich była po 80gr i... w sumie o tym nie wiedziała :| potem zrobiłem porządki i wziąłem pod 'opiekę' też jej kartę i nagle przestała jej kasa topnieć z konta.

Ot - jest mnóstwo osób które się po prostu nie interesują tematem... :roll:

 #388838  autor: widex
 20 lut 2010, 17:18
lwiczek pisze:Ot - jest mnóstwo osób które się po prostu nie interesują tematem...
Dokładnie, zobaczą reklamę 29 gr/min. Myślą, że od razu tak mają. Np ostatnio kobieta z Tak Takiem starą taryđa tą 72 gr czy 68 nie pamiętam. Mówi, że uciekają jej pieniądze z konta. Sprawdziłem i wytłumaczyłem, że stara taryfa. Ona: Przecież w reklamie mówili o 29 gr za minutę.

Po jakimś czasie brali PlayOnline i OnePlay bez telefonu. No i tłumaczę, że 49 gr za minutę - 25 zł za 12,5. Za chwilę oburzenie: a w reklamie mówili, że w Play jest 29 gr/minutę. A ja, że to zalezne od taryfy