DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #54023  autor: lysy_
 15 lut 2006, 08:49
Witam wszystkich!

Od jakiegos czasu próbuję łączyć się z PC przez Bluetooth i nic mi z tego nie wychodzi. Po wykryciu urządzenia i wpisaniu hasła do PC i telefonu Nokia pokazuje komunikat; "Powiązanie i połączenie odrzucono. Brak zabezp."
Kiedy w ten sam sposób łączę się z innym telefonem (inna Nokia albo SE) po podaniu hasła po obu stronach wszystko jest ok. Tylko z PC jest problem.

Wymieniam dane przez kabel USB, ale czasem mam potrzebę przenieść coś przez Bluetooth i wtedy lipa.

Pomóżcie proszę!

Jeszcze jedno. Czy zdarza Wam się że z listy kontaktów znikają jakieś pozycje, żeby powrócić po włączeniu telefonu?? Na liście kontaktów pokazuje kontakty zarówno z karty SIM jak i z pamięci telefonu, a nie ma kilku/kilkunastu wpisów. Co najciekawsze na liście ostatnio wybieranych równolegle te wpisy mogą byc z właściwym opisem. Za pierwszym razem kiedy to się zdarzyło doszedłem do wniosku, że musiałem przypadkowo je skasować i dopisałem ponownie. Następnego dnia juz miałem na liście kontaktów zdublowane wpisy. Nic z tego nie rozumiem.

Krzysiek
 #54280  autor: waeren
 16 lut 2006, 21:38
Nie wiem jak jest w 6230, bo nie posiadam, ale jezeli pisze ze jest brak zabezpieczen i dlatego nie nawiaze polaczenia, to zobacz czy nie ma w opcjach bluetooth jakis ustawien dotyczacych zabezpieczen, np. zadaj autoryzacji polaczenia lub podobne. Tak jak mowie nie mam tego modelu tylko 6310i, ale mialem problemy z polaczeniem sie przez zakupionego bluetootha z moim laptopem wiec wzialem do pracy i tam na najnowszym PC Suite polaczylem sie bez problemu z 6230i jednego kumpla i 6822 drugiego. Wgralem kilka tapet, dzwonkow, dlatego dziwi mnie ze nie chce Cie polaczyc, sprobuj pogrzebac w zabezpieczeniach jezeli sa takie w tej nokii...