DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #467539  autor: kwicool
 28 mar 2011, 15:06
Witam,
Czy ktoś się orientuje po co są wysyłane i co zawierają smsy, które automatycznie są wysyłane przy uruchamianiu telefonu?
Zauważyłem to dla kart pre-paid orange.
Przy każdym uruchomieniu, jest wysyłany sms na numer 8028. Sms jest bezpłatny.
W billingu dzięki temu smsowi widać kiedy telefon by włączany.
Chciałbym jednak wiedzieć po co ten sms jest wysyłany.
Przykład takiego smsa w bilingu widać w poniższym poście (nie związanym z moim pytaniem):
http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?p=395437#395437 Sms jest na pierwszej pozycji w obu przykładach z postu.
 #467542  autor: KC-KARLOS
 28 mar 2011, 15:32
kwicool pisze:Witam,
Czy ktoś się orientuje po co są wysyłane i co zawierają smsy, które automatycznie są wysyłane przy uruchamianiu telefonu?
Zauważyłem to dla kart pre-paid orange.
Przy każdym uruchomieniu, jest wysyłany sms na numer 8028. Sms jest bezpłatny.
W billingu dzięki temu smsowi widać kiedy telefon by włączany.
Chciałbym jednak wiedzieć po co ten sms jest wysyłany.
Przykład takiego smsa w bilingu widać w poniższym poście (nie związanym z moim pytaniem):
http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?p=395437#395437 Sms jest na pierwszej pozycji w obu przykładach z postu.
Są to SMSy konfiguracyjne telefon w sieci ORANGE.
To konfiguracje:
* INTERNET APN
* WAP GPRS ORANGE
* konfiguracja transmisji strumieniowych (video)
* MMS ORANGE

 #467543  autor: Forest150
 28 mar 2011, 15:33
Jeśli się nie mylę to telefon wysyła żądanie o przesłanie ustawień konfiguracyjnych.

 #467544  autor: KC-KARLOS
 28 mar 2011, 15:36
Forest150 pisze:Jeśli się nie mylę to telefon wysyła żądanie o przesłanie ustawień konfiguracyjnych.
Zgadza się. Aplikacja SIMteligent po zalogowaniu się karty SIM do sieci ORANGE PL wykrywa nowy aparat telefoniczny, który jest nieskonfigurowany i AUTOMATYCZNIE wysyła SMSy konfigurujące aparat telefoniczny, aby można było z niego korzystać z usług multimedialnych w Orange.

 #467547  autor: Forest150
 28 mar 2011, 15:50
Tak samo jest w Play...

 #467548  autor: KC-KARLOS
 28 mar 2011, 15:53
Forest150 pisze:Tak samo jest w Play...
Zgadza się - w Erze oraz Heyah też tak jest. W Plusie trzeba samemu zadbać o konfigurację.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #467549  autor: kwicool
 28 mar 2011, 15:54
ma to sens...
Wszystko by użytkownikowi było łatwiej :)

Przy pierwszym uruchomieniu karty przyszedł sms konfiguracyjny i zaakceptowałem ustawienia.
Obecnie telefon działa ale i tak za każdym uruchomieniem sms jest wysyłany. Mam wnioskować że sms będzie wysyłany w nieskończoność? Bo obecnie nie otrzymuję żadnego nowego sms'a konfiguracyjnego.

 #467551  autor: Forest150
 28 mar 2011, 15:58
Za każdym razem żądanie będzie wysyłane a ustawienia przyjdą teraz dopiero jak zmienisz telefon.

 #467553  autor: KC-KARLOS
 28 mar 2011, 16:06
Forest150 pisze:Za każdym razem żądanie będzie wysyłane a ustawienia przyjdą teraz dopiero jak zmienisz telefon.
U mnie po wyłączeniu i włączeniu fona w PLAY (jest on skonfigurowany i karta nie jest wyjmowana z telefonu), takowe SMSy konfiguracyjne do mnie nie są wysyłane (komunikat "Request accepted !!!"), więc podejrzewam, że i w innych sieciach przy tej sytuacji, konfiguracyjne esy nie zostaną wysłane.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #467558  autor: Forest150
 28 mar 2011, 16:26
U mnie na LG czy to w play czy w orange przy włączeniu telefonu piszę "wysyłanie żądania" czy jakoś tak ale smsy z ustawieniami nie przychodzą dopiero jak wyjmę kartę sim z telefonu dopiero stosowne ustawienia są przysyłane po wtórnym włożeniu karty i włączeniu 8)

 #467559  autor: DanielR
 28 mar 2011, 16:34
Forest150 pisze:U mnie na LG czy to w play czy w orange przy włączeniu telefonu piszę "wysyłanie żądania" czy jakoś tak ale smsy z ustawieniami nie przychodzą dopiero jak wyjmę kartę sim z telefonu dopiero stosowne ustawienia są przysyłane po wtórnym włożeniu karty i włączeniu 8)
Zgadza się, u mnie jest dokładnie tak samo. :wink:

 #467617  autor: kwicool
 28 mar 2011, 20:42
Serdeczne dzięki za wyjaśnienia i informacje.