DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #653597  autor: Shinano
 09 sie 2013, 11:19
Hej,

Mam pytanie ws. umów na łącza internetowe. W Multimo jestem od prawie początku tej firmy, oczywiście usługa jest dostarczana na lini TPSA. Przez większość czasu fizycznie miałem linie telefoniczną, ale nie miałem na niej telefonu ani nie płaciłem opłat za utrzymanie linii. Ostatnio TPSA zrobiło sobie porządki i od stycznia naliczają opłatę za utrzymanie linii do Multimo więc Multimo nalicza opłatę za linię usługo odbiorcy. Miałem wtedy okazje zerwać umowę bez konsekwencji z miesięcznym okresem wypowiedzenia, ale wtedy nie widziałem powodu, teraz mam powód do zerwania - oszczędności i tańszy operator kablówki na rynku. Wcześniej miałem inne rozwiązanie na obniżenie tego rachunku (które wiązało by się z podpisaniem umowy na sam telefon z TPSA a następnie przejściem do Multimo = płacenie kary tpsa, inaczej by się nie dało z tego co wiem, ale to zupełnie inny temat)

Czy podstawą do zerwania umowy dzisiaj może być dodatkowy koszt usługi jakim jest koszt utrzymania linii? Rachunek jaki teraz dostaje jest duży, ponad 100 zł za 6mb/s. Koszt utrzymania linii nie został zawarty w żadnym aneksie ani umowie, a jedynie zostałem poinformowany (tak jak wspominałem) w piśmie ze stycznia, o takiej opłaci oraz o
informujemy, że w związku z powyższy, mają państwo prawo odstąpić od zawartej umowy bez żadnych konsekwencji, z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia e skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego. W przypadku braku rezygnacji z usług, od dnia 01.01.2013 będą Państwo obciązeni dodatkową oplatą w wysokości 30 PLN brutto
Czyli skrócone pytanie - Czy to pismo z listopada 2012 i ta dodatkowa opłata daje mi jeszcze dzisiaj szanse na zerwanie umowy bez konsekwencji? W końcu w piśmie nie pisze do jakiego czasu mam szanse ustosunkować się do pisma itp?

 #654114  autor: M a r c i n
 11 sie 2013, 20:49
Nie zachowałeś jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia, więc pozostało Ci płacić do końca umowy

Obrazek