DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #781574  autor: 44tery
 31 sty 2015, 23:34
Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy przykład jaki podam jest normalnym działanie sieci, a mianowicie:
Mam dwa telefonu (t-mobile) obok siebie (pierwszy telefon A , drugi telefon B).
Z telefonu A wykonuje połączenie na telefon B.
W telefonie A słyszę sygnał wywołania, a telefon B informuje mnie o przychodzącym połączeniu.
W telefonie A klikam na rozłącz (na wyświetlaczu komunikat o rozłączonym połączeniu) a telefon B dzwoni jeszcze ok. 7 sekund. Można nawet odebrać połączenie (cisza w słuchawce) za które zostanie potrącone ci z konta.
Czy jest to normalne działanie sieci że z takim opóźnieniem telefon B dostaje informacje o rozłączonym połączeniu?
 #781576  autor: Przepisy.gbzl.pl
 31 sty 2015, 23:51
A jaka to sieć bo sam jestem ciekaw. Ja u siebie w Play takich cudów nigdy nie miałem i w Orange jak pamiętam tez nie było.
 #781578  autor: Chemicalifornia
 01 lut 2015, 00:21
W sumie nie wiem, nigdy do siebie nie dzwoniłem.

Ps. sprawdziłem empirycznie, ale nie miałem 2 telefonów w jednej sieci.
Dzwoniłem 3 razy z Plusa na Orange i za 1 razem kilka sekund chyba było, a za 2 i 3 tylko jedna.

3210>6210>6210>6310i>6021>K800i>iPhone3GS&E66>GalaxyNoteII&E6-00> One M9 & Xperia Z1 & Galaxy Note II
In all those mysteries you're taken by surprise
You never thought to see that look was in his eyes
 #781583  autor: darek638
 01 lut 2015, 01:43
Przepisy.gbzl.pl pisze:A jaka to sieć bo sam jestem ciekaw.
Przecież podał nazwę sieci.

Nigdy więcej Play.
 #781590  autor: bazooka
 01 lut 2015, 08:11
Dopuszczam jedną możliwość, mianowicie zamulenie telefonu, systemu itp
Nawet w starym SE K770i miałem taki przypadek, iż telefon mimo że wcisnąłem połącz nie pokazywał na wyświetlaczu animacji wybierania numeru...nie dało się w tym momencie rozłączyć (czyli puścić sygnału). Spowodowane to było zawaloną pamięci numerów nie zapisanych w książce, a wybieranych (telefon służbowy). Master reset naprawiał sprawę.
Podaje ten przykład, bo równie dobrze, któryś z telefonów (A lub B - szkoda, że nie wiemy jakie mamy na tapecie w tym przypadku? :) ) może mieć podobny problem. Wcale nie musi okazywać tego zawieszaniem, bowiem niektóre po prostu tak mają. Mam jeszcze jeden przykład i moim zdaniem ma taki problem wiele osób - ale ciężko to wytłumaczyć - odbieramy połączenie i od razu mówimy "HALO"... Dzwoniący do nas jednak nie słyszy tego HALO, tylko ciszę...ciszę dlatego, bo odbierający ma problem z fonem i nie łączy od razu w momencie wciśnięcia ODBIERZ tylko po chwili, także pierwsze słowo nie jest słyszalne przez dzwoniącego. ...ile to ja się natłumaczyłem ze dwóm osobom, że mają taki problem i albo muszą odczekać zanim się odezwą, albo muszą przywrócić ustawienia fabryczne telefonu, bo to w 99% pomaga.
No...rozpisałem się, ale całkiem możliwe, że się mylę... :)

...i jest to sprytne, bardzo sprytne zagranie T-mobile...
Czy ktoś z użytkowników T. mógłby sprawdzić :?:
Czy to jednak może być wina nadajnika w obrębie którego znajduje się autor wątku :?: