DAJ CYNK

ING Bank z ważną zmianą. Stawką bezpieczeństwo klientów

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Bezpieczeństwo

ING Bank z ważną zmianą. Stawką bezpieczeństwo klientów

ING Bank Śląski poinformował o ważnej aktualizacji swoich aplikacji mobilnych. Od teraz użytkownicy mogą korzystać z uwierzytelniania za pomocą kluczy zabezpieczeń U2F.

ING Bank Śląski wprowadził ważną aktualizację dla swoich klientów, która znacząco poprawia bezpieczeństwo. Mowa o nowym sposobie uwierzytelniania za pomocą kluczy zabezpieczeń U2F. Funkcja ta jest już dostępna w aplikacji mobilnej Moje ING, a także za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Weryfikacja U2F w ING

Klucze U2F to niewielkie urządzenia, które wymagane są do dodatkowej weryfikacji w trakcie logowania na konto. Zazwyczaj są one wielkości pendrive'a. W momencie logowania musimy podłączyć je do komputera lub zbliżyć do telefonu komórkowego dzięki łączności za pomocą NFC. W ten sposób zostajemy uwierzytelnieni, więc nawet jeśli ktoś zna nasze hasło i login, to bez klucza U2F nie dostanie się na konto.

W przypadku ING Banku Śląskiego sami możemy wybrać, z jakiego rodzaju klucza U2F chcemy korzystać. Jedyny wymóg to zgodność ze standardem FIDO2. Ceny są różne i zaczynają się już od około 150 zł, więc nie jest to szczególnie duży wydatek, biorąc pod uwagę ewentualne korzyści.

Jak korzystać z klucza U2F w ING? Bank tak opisuje całą procedurę:

  • Wybierasz klucz - pamiętaj, aby był zgodny ze standardem FIDO2.
  • Dodajesz klucz do Mojego ING samodzielnie - przejdź do Ustawień w Moim ING, wybierz Bezpieczeństwo, a następnie Klucze zabezpieczeń U2F.
  • Aktywujesz pierwszy klucz - zrobisz to w placówce bankowej – miejscu spotkań.
  • Gotowe! Od tej pory podczas logowania do Mojego ING korzystasz z dodatkowego zabezpieczenia.

Klucze U2F to jeden z najlepszych i najbezpieczniejszych sposobów uwierzytelniania w bankowości internetowej. Nowa funkcja jest już dostępna zarówno w aplikacji na Androida, jak i Apple iOS.

Zobacz: Płatności numerem telefonu Visa Mobile u nowego operatora
Zobacz: Revolut zagina polskie banki. Dał za darmo coś, za co inni słono liczą

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Diego Thomazini / Shutterstock.com

Źródło tekstu: ING, oprac. własne