DAJ CYNK

Startuje Signius, podpis elektroniczny ze zdalną weryfikacją tożsamości

Mieszko Zagańczyk

Bezpieczeństwo

Startuje Signius, podpis elektroniczny ze zdalną weryfikacją tożsamości

Na polskim rynku przybywa rozwiązań umożliwiających zdalne podpisywanie dokumentów. Swoją działalność rozpoczął Signius, podpis elektroniczny ze zdalną weryfikacją tożsamości, który będzie konkurował z systemami jak mSzafir czy eDO.

Signius to nowa platforma do zdalnego podpisywania dokumentów zgodnie z europejskimi przepisami eIDAS, przeznaczona dla klientów indywidualnych i biznesowych. Wdraża je spółka SIGNIUS S.A. z Poznania wraz ze startupem Authologic. System Signius ma umożliwić jednorazową weryfikację tożsamości, zapewniając przy tym bezpieczeństwo usługi oraz z góry eliminując potencjalne oszustwa.

Za pomocą Signiusa będzie można podpisywać m.in. umowy i kontrakty handlowe, dokumenty ZUS i pisma urzędowe, dokumenty prawne, dokumenty firmowe, umowy najmu nieruchomości, umowy inwestycyjne, e-faktury i faktury korygujące, dokumenty medyczne, umowy NDA z kontrahentami czy oferty przetargowe. 

Zobacz: eDO App – aplikacja na telefon do zdalnego potwierdzania tożsamości e-dowodem

Jak działa Signius?

Po założeniu konta i przejściu obowiązkowej, jednorazowej weryfikacji tożsamości – za pomocą rozmowy wideo lub poprzez bankowość elektroniczną – użytkownik może podpisać wiele dokumentów jednocześnie, nawet w 1 minutę. Signius umożliwia także podpisywanie jednego dokumentu przez wiele osób oraz ustalanie kolejności podpisujących.

Nasza platforma umożliwia podpisywanie dokumentów całkowicie online, zgodnie z eIDAS, w pełni prawomocnie – z każdego miejsca, bez dodatkowych urządzeń, takich jak czytniki czy karty oraz bez konieczności instalowania aplikacji. Dzięki szybkiemu oraz uproszczonemu procesowi finalizacji umów z natychmiastową zdalną weryfikacją tożsamości, nasi użytkownicy mogą liczyć na wyższą konwersję sprzedaży w transakcjach B2C czy B2B

 – zachwala Jack Piekarski, CEO SIGNIUS S.A.

Platforma Signius oferuje dwa modele zastosowania. Wersja Professional to usługa w chmurze dla użytkowników i organizacji, które chcą szybko podpisywać dokumenty elektronicznie online, w prawnie wiążący sposób.

Zobacz: Kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir za darmo dla klientów PKO BP

Z kolei Signius Enterprise to bardziej rozbudowana, kompleksowa platforma do cyfrowego zarządzania umowami, elektronicznego podpisywania dokumentów oraz weryfikacji tożsamości klienta zgodnej z przepisami eIDAS oraz procedurami AML, przeciwdziałającymi praniu pieniędzy. Yen wariant oferowany jest w różnych opcjach wdrożenia: jako usługa SaaS/Cloud, w hybrydowej lub lokalnej konfiguracji. 

Platforma Signius właśnie wystartowała, użytkownicy mogą już założyć na niej bezpłatne konto, wchodząc przez stronę www.signius.eu i korzystać z nowego podpisu elektronicznego.

Zobacz: Podpis elektroniczny mSzafir w Orange
Zobacz: Alior Bank: podpis elektroniczny wystarczy, by dostać kredyt do 200 tys. zł

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Signius

Źródło tekstu: Authologic, Signius