DAJ CYNK

Revolut Junior to nowa usługa fintechu skierowana do dzieci

Mieszko Zagańczyk

Płatności bezgotówkowe

Revolut Junior to nowa usługa fintechu skierowana do dzieci

Revolut ogłosił premierę swojej najnowszej usługi - Revolut Junior, aplikacji do zarządzania pieniędzmi. Nowa oferta, nad którą pieczę mają sprawować rodzice, powstała z myślą dzieciach i młodzieży w wieku od 7 do 17 lat. Jeszcze nie ma jej w Polsce, ale z czasem powinna dotrzeć i do nas.

Zobacz: Zakupy bez PIN-u do 100 złotych - jeszcze w tym tygodniu

Revolut chce przyciągać do siebie już najmłodszych klientów, którzy nie mogą  jeszcze samodzielnie korzystać z pełnych usług bankowych. Poprzeczka wiekowa została ustawiona bardzo nisko, bo z Revolut Junior mogą skorzystać nawet dzieci w wielu lat 7. Oczywiście wszystko pod kontrolą dorosłych. Konta Junior mogą być zakładane przez rodzica lub prawnego opiekuna, który jest już użytkownikiem Revolut. Usługa ma przyczynić się do tego, by młodzi ludzie mogli kształtować swoje nawyki i umiejętności w zarządzaniu finansami, które przydadzą się w przyszłości. 


Usługa składa się z trzech głównych elementów:

  • nowej aplikacji Revolut Junior, zaprojektowanej tak, by dziecko mogło m.in. łatwo sprawdzić stan konta i otrzymywać powiadomienia o transakcjach,
  • nowej sekcji w aplikacji Revolut, która pozwoli rodzicowi kontrolować wydatki dziecka,
  • specjalnie zaprojektowanej karty Revolut Junior dla dziecka.

Zobacz: Twisto: już możesz skorzystać z płatności Google Pay i karty wirtualnej
Zobacz: Twisto rzuca wyzwanie Revolutowi. 300 tys. klientów, Apple i Google Pay oraz raty to plany na 2020 r.

Rodzice, korzystając z ich własnych aplikacji Revolut, będą mogli zarządzać kieszonkowym ich dzieci i własnymi wydatkami z jednego miejsca - co stworzy centrum dowodzenia wydatkami rodziny. Będą mogli korzystać z błyskawicznych transferów na konto dziecka oraz szybkiego wglądu w konta i poszczególne transakcje. Będą także otrzymywać błyskawiczne powiadomienia o transakcjach dziecka. Usługa obejmuje też ustawienia bezpieczeństwa, pozwalające kontrolować rodzicowi funkcje karty, np. transakcje online.

Revolut zamierza z czasem dodać do Juniora kolejne funkcje, na przykład odnawialny limit wydatków, cykliczne doładowania konta (stałe kieszonkowe), funkcje oszczędzania, raporty o wydatkach, wyznaczanie zadań i celów finansowych oraz porady finansowe dla dzieci, kształcące nawyki odpowiedzialnego posługiwania się pieniędzmi. Każda z funkcji ma służyć nauce finansów.  

W pierwszym etapie Revolut Junior dostępny będzie dla klientów Premium i Metal w Wielkiej Brytanii. W późniejszym terminie usługa udostępniona zostanie także w innych krajach w Europie.

Zobacz: Revolut rozwija działalność w Polsce i poszukuje pracowników. Do fintechu dołączają trzy menedżerki z sektora finansowego
Zobacz: 500 mln dla Revoluta. Wszystko po to, by nabrał mocy w Europie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Revolut

Źródło tekstu: Revolut