DAJ CYNK

Revolut szturmuje Japonię i rzuca wyzwanie ukrytym opłatom za przewalutowania i przelewy

Mieszko Zagańczyk

Płatności bezgotówkowe

Revolut szturmuje Japonię i rzuca wyzwanie ukrytym opłatom za przewalutowania i przelewy

Revolut wszedł dziś oficjalnie na rynek japoński, oferując tańsze przewalutowania i transfery międzynarodowe. To kolejny element planu światowej ekspansji fintechu. Revolut zamierza stać się „super aplikacją”, która przełamie granice finansowe i pozwoli na globalny, tani lub darmowy, błyskawiczny przesył środków.

Dzięki wejściu Revoluta do Japonii, klienci w tym kraju mogą teraz płacić i przesyłać pieniądze za granicę po przystępnym kursie oraz przechowywać i wymieniać w aplikacji 23 waluty, w tym jeny, euro, funty i dolary. Wyróżnikiem oferty Revoluta ma być brak ukrytych opłat i łatwy wgląd w bieżące kursy walut. Japończycy będą mogli też skorzystać z błyskawicznych powiadomień o wydatkach, konfigurować budżet domowy, przesyłać środki peer-to-peer w czasie rzeczywistym i łatwo dzielić rachunki.

Zobacz: 200 tys. klientów fintechu Revolut wyjechało latem za granicę

Japońscy klienci będą mogli teraz przesyłać pieniądze w czasie rzeczywistym i bez opłat swoim znajomym i rodzinie w Europie, USA, Australii i Singapurze. 

Przesyłając pieniądze za granicę, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z ukrytych opłat, które nakładają banki. Bank Światowy w jednym z ostatnich raportów wskazał, że opłaty za przelewy międzynarodowe w Japonii są dwa razy wyższe niż w USA. Świat staje się coraz bliższy, usługi finansowe powinny temu sprzyjać, a nie to komplikować

 - powiedział Nik Storoński, współzałożyciel i CEO w Revolut.

Zobacz: Karta płatnicza Samsunga już dostępna w Korei Płd.

Revolut nie ma fizycznych oddziałów. Klienci mogą jednym kliknięciem pobrać aplikację na telefon i w ciągu kilku minut utworzyć konto. Dzięki takiemu podejściu, do Revoluta w Japonii dołączyło na etapie “family & friends” i beta testów już ponad 10 tysięcy Japończyków.  

Poza przelewami międzynarodowymi i wymianą walut japońscy klienci będą mogli skorzystać z debetowych kart Visa, błyskawicznych powiadomień o płatnościach, narzędzi do kontroli wydatków i domowego budżetu, przesyłać środki peer-to-peer w czasie rzeczywistym, dzielić jednym kliknięciem rachunki w restauracjach oraz odkładać końcówki z codziennych płatności na z góry upatrzony cel.

Zobacz: Revolut wprowadził Group Bills, rachunki grupowe do zarządzania wspólnymi wydatkami
Zobacz: Revolut udostępnił w Polsce szybkie przelewy w euro – SEPA Instant

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Revolut